Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1360 від 20.12.2021}
Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” та частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
{Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1360 від 20.12.2021}
1. Установити, що кошти, отримані до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктом 7 статті 12 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, спрямовуються у 2021 році в розмірі 100000 тис. гривень Міністерству розвитку громад та територій для надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки, шляхом встановлення за спеціальним фондом державного бюджету обсягу видатків розвитку (загальнодержавні видатки та кредитування) за новою бюджетною програмою.
Кошти, передбачені Законом України від 2 грудня 2021 р. № 1931-IX “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, спрямовуються Міністерству розвитку громад та територій у сумі 100000 тис. гривень для надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки.
{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1360 від 20.12.2021}
2. Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки, що додаються.
Міністерству розвитку громад та територій - погодження надання субвенції, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
Міністерству фінансів - після зазначеного погодження відкриття нової бюджетної програми та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури (далі - субвенція), передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
2. Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон.
3. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішенням сільської, селищної, міської ради про такі бюджети відповідно до законодавства.
У разі відсутності сільської, селищної, міської ради розпорядники субвенції визначаються рішенням військово-цивільної адміністрації населеного пункту.
4. Субвенція надається для розвитку комунальної інфраструктури, у тому числі для придбання комунальної техніки, та спрямовується комунальним підприємствам на здійснення авансового платежу за договором фінансового лізингу, дозвіл на укладення якого надано відповідним органом місцевого самоврядування та предметом якого є майно, яке визначене індивідуальними ознаками, відповідає критеріям основних засобів відповідно до законодавства та призначене для здійснення заходів благоустрою населеного пункту (далі - договір фінансового лізингу).
5. Умовами надання субвенції є:
1) спрямування субвенції для комунальних підприємств на здійснення авансового платежу за договором фінансового лізингу;
2) обсяг субвенції, що надається окремому місцевому бюджету, не повинен перевищувати 30000 тис. гривень протягом бюджетного періоду;
3) спроможність комунальних підприємств на подальше здійснення лізингових платежів за договором фінансового лізингу за рахунок коштів місцевого бюджету.
6. Комунальні підприємства укладають договори фінансового лізингу з державними банками або банками, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належить державі (далі - уповноважені банки) та державними лізинговими компаніями (далі - уповноважені лізингодавці).
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1360 від 20.12.2021}
7. Клопотання для отримання субвенції (далі - клопотання) та матеріали подаються до Мінрегіону виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а в разі їх відсутності - військово-цивільними адміністраціями населених пунктів (далі - заявники) через Єдиний державний веб-портал електронних послуг або інтегровану з ним інформаційну систему в електронній формі за наявності технічної можливості. Ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису.
У разі відсутності технологічного забезпечення клопотання та матеріали подаються до Мінрегіону в паперовому вигляді.
8. У клопотанні в довільній формі зазначаються:
обсяг субвенції у формі розрахунку необхідного авансового платежу за договором фінансового лізингу;
обґрунтування потреби комунальних підприємств у придбанні майна, яке визначене індивідуальними ознаками, відповідає критеріям основних засобів відповідно до законодавства та призначене для здійснення заходів благоустрою населеного пункту.
9. До клопотання додаються такі матеріали:
1) гарантійний лист щодо забезпечення співфінансування з місцевого бюджету лізингових платежів відповідно до умов та в порядку, встановленому договором фінансового лізингу;
2) затверджена в установленому порядку програма розвитку житлово-комунального господарства, строк дії якої становить не менше трьох років від дати подання клопотання;
3) перелік обладнання та транспортних засобів, зокрема спеціального призначення, із специфікацією та зазначенням загальної вартості;
4) комерційна пропозиція уповноваженого банку або уповноваженого лізингодавця щодо можливості фінансування комунального підприємства;
{Підпункт 4 пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1360 від 20.12.2021}
5) рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на укладення договору фінансового лізингу, прийнятого до 31 грудня 2021 р.;
{Підпункт 5 пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1360 від 20.12.2021}
6) оголошення про проведення відкритих торгів на послуги у сфері фінансового лізингу;
7) рішення органу місцевого самоврядування про повернення субвенції до державного бюджету в разі настання випадку, передбаченого пунктом 14 цих Порядку та умов, з відповідним проектом договору, прийнятого до 31 грудня 2021 р.
{Підпункт 7 пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1360 від 20.12.2021}
10. Клопотання та матеріали приймаються протягом 30 робочих днів з дня оголошення Мінрегіону про початок прийому відповідних клопотань та матеріалів.
Клопотання та матеріали, в яких виявлено помилки, вважаються прийнятими у разі усунення зазначених помилок протягом п’яти робочих днів з дня отримання заявниками повідомлення про наявність таких помилок та їх суть.
11. Мінрегіон вносить в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект акта щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами.
12. Надання субвенції здійснюється в обсягах, передбачених Законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
13. Розподіл субвенції між місцевими бюджетами затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету за поданням Мінрегіону.
14. У разі розірвання уповноваженим банком або уповноваженим лізингодавцем договору фінансового лізингу на підставі несплати комунальним підприємством лізингових платежів, передбачених договором фінансового лізингу, субвенція підлягає поверненню заявником до державного бюджету в повному обсязі протягом трьох місяців з моменту розірвання договору фінансового лізингу.
{Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1360 від 20.12.2021}
перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161);
інформує щомісяця до 15 числа Мінрегіон і Мінфін про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів.
16. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється в установленому законом порядку.
17. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
18. Розпорядники субвенції подають щомісяця до 5 числа Мінрегіону інформацію про використання субвенції.
19. Мінрегіон подає Мінфіну до 25 січня року, що настає за звітним, інформацію про використання субвенції.
20. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.