Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Державної інспекції ядерного регулювання України з питань фізичного захисту
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 363 «Про затвердження Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України» та з метою удосконалення нормативно-правової бази з питань фізичного захисту ядерних установок, радіоактивних матеріалів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до деяких нормативно-правових актів Державної інспекції ядерного регулювання України з питань фізичного захисту, що додаються.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 28 грудня 1998 року № 191 «Про затвердження Правил поводження з інформацією щодо фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, інших джерел іонізуючого випромінювання, доступ до якої обмежується», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25 лютого 1999 року за № 114/3407.
3. Управлінню з питань ядерної захищеності та гарантій (Лопатін С.Д.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗМІНИ
до деяких нормативно-правових актів Державної інспекції ядерного регулювання України з питань фізичного захисту
1. У тексті Правил фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів, затверджених наказом Державного комітету ядерного регулювання України від 04 серпня 2006 року № 116, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 21 вересня 2006 року за № 1067/12941, слова «акт ядерного тероризму» в усіх відмінках і числах замінити словом «диверсія» у відповідних відмінках.
2. У тексті наказу Державного комітету ядерного регулювання України від 29 грудня 2009 року № 181 «Про затвердження форм документів, необхідних для проведення спеціальної перевірки з метою отримання допуску до виконання особливих робіт», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28 січня 2010 року за № 98/17393, та у формі Картки перевірки фізичної особи та її близьких родичів, затвердженої цим наказом, слова «та її близьких родичів» виключити.
3. У Вимогах до зон обмеження доступу, контролю та управління доступом у зони обмеження доступу, затверджених наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 05 грудня 2011 року № 177, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2011 року за № 1509/20247:
1) пункт 1.1 доповнити абзацом такого змісту:
«Згідно з обмеженнями, що запроваджуються у зв’язку з необхідністю забезпечення національної безпеки України, інформація про фізичний захист є інформацією з обмеженим доступом. Інформація про фізичний захист з обмеженим доступом, що належить до категорії «конфіденційна інформація», визначається з дотриманням вимог Закону України «Про інформацію» за переліком, згідно з додатком до цих Вимог.»;
2) у абзаці п’ятому пункту 1.2 слова та цифру «джерела іонізуючого випромінювання І категорії» замінити словами та цифрами «джерела іонізуючого випромінювання I-III категорії»;
3) у пункті 5.1 слова та цифру «джерелами іонізуючого випромінювання І категорії» замінити словами та цифрами «джерелами іонізуючого випромінювання I-III категорії»;
4) доповнити додатком такого змісту:
Додаток |
ПЕРЕЛІК
конфіденційної інформації з фізичного захисту
1. Відомості, які повідомляє про себе фізична особа для отримання допуску до виконання особливих робіт, зазначені в обліковій картці фізичної особи, якій надано допуск до виконання особливих робіт.
2. Відомості щодо наявності на підприємстві ядерного матеріалу I чи II категорії згідно з додатком 2 до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок, в яких зазначаються тип ядерного матеріалу, його ізотопний склад та кількість.
3. Відомості про дату, графік і маршрут запланованого перевезення (в тому числі - міжнародного та/або транзитного), кількість ядерного матеріалу II чи III категорії згідно з додатком 2 до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок.
4. Відомості про порядок та пункти передачі функцій охорони під час міжнародних перевезень ядерних матеріалів.
5. Об’єктова проектна загроза, якщо вона не містить відомостей, що становлять державну таємницю.
6. Об’єктовий план взаємодії у разі вчинення диверсії, якщо він не містить відомостей, що становлять державну таємницю.
7. Опис процедур фізичного захисту об’єктів, щодо яких визначено I-III рівень фізичного захисту відповідно до Порядку визначення рівня фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання відповідно до їх категорій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 625, починаючи з проектування системи фізичного захисту.
8. Проектна документація щодо створення, модернізації та реконструкції систем фізичного захисту ядерних установок, об’єктів, призначених для
9. поводження з радіоактивними відходами, іншими джерелами іонізуючого випромінювання, результати державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки в частині фізичного захисту, якщо така документація не містить відомостей, що становлять державну таємницю.
10. Сукупність відомостей про розташування, стан та функціонування комплексу інженернотехнічних засобів системи фізичного захисту, якщо така документація не містить відомостей, що становлять державну таємницю.
11. Інструкції щодо керування системою контролю та управління доступом конкретної системи фізичного захисту.
12. Порядок взаємодії підрозділів з охорони та фізичного захисту.
13. Відомості про порядок забезпечення пропускного та внутрішньооб’єктового режимів на об’єктах.
14. Відомості про рівень чутливості детекторів металу, вибухівки та отруйних речовин, які застосовані в системі фізичного захисту.».