Про затвердження Порядку повідомлення нерезидентів про взяття на облік як платників податків
Відповідно до пункту 64.5 статті 64 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок повідомлення нерезидентів про взяття на облік як платників податків, що додається.
ПОРЯДОК
повідомлення нерезидентів про взяття на облік як платників податків
1. Цей Порядок визначає механізм повідомлення податковими органами нерезидентів (іноземних юридичних компаній, організацій) про взяття на облік як платників податків.
2. ДПС оприлюднює на власному офіційному веб-сайті дані про взяття на облік нерезидентів як платників податків не пізніше наступного робочого дня після взяття їх на облік.
3. У разі взяття на облік нерезидентів як платників податків у податкових органах відповідно до поданих ними заяв та документів, визначених пунктом 64.5 статті 64 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), таким нерезидентам не пізніше наступного робочого дня з дня взяття на облік за основним місцем обліку надсилається (видається) довідка про взяття на облік відповідно до пункту 64.3 статті 64 Кодексу.
4. Якщо взяття на облік нерезидента здійснено за рішенням податкових органів на підставі акта перевірки відповідно до абзаців дванадцятого і тринадцятого пункту 64.5 статті 64 Кодексу без заяви про взяття на облік та отримання заперечення до акта перевірки, таким нерезидентам надсилається (видається) повідомлення про взяття на облік як платників податків (далі - повідомлення) за формою згідно з додатком.
5. Повідомлення містить такі відомості:
податковий номер нерезидента на території України, присвоєний відповідним податковим органом під час взяття на облік;
повне найменування нерезидента;
найменування податкового органу, де нерезидент як платник податків перебуває на обліку;
дата та номер взяття на облік платника податків;
дата та номер акта (довідки) за результатами перевірки діяльності нерезидента через відокремлені підрозділи, у тому числі постійне представництво в Україні без взяття на облік у податковому органі.
Поля для внесення інформації та відомостей щодо нерезидента - платника податків заповнюються українською та англійською мовами.
Повідомлення підписується керівником (заступником керівника) податкового органу (уповноваженою особою) та скріплюється відповідною печаткою.
6. Повідомлення надсилається (видається) у спосіб, що дає змогу встановити факт його вручення, дату вручення, а також особу, якій вручено повідомлення.
7. Якщо відокремлений підрозділ нерезидента (у тому числі постійне представництво в Україні) перебуває на обліку в податковому органі та подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, повідомлення надсилається за правилами та у строки, визначені пунктом 42.4 статті 42 Кодексу, з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги” шляхом надіслання документа до електронного кабінету з одночасним надісланням відокремленому підрозділу нерезидента на адресу його електронної пошти інформації про вид документа, дату та час його надіслання до електронного кабінету.
8. Якщо відокремлений підрозділ нерезидента (у тому числі постійне представництво в Україні) не перебуває на обліку в податковому органі та/або не подав заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет, повідомлення надсилається відокремленому підрозділу нерезидента (у тому числі постійному представництву в Україні), представнику нерезидента на території України, відомості про якого зазначені в акті перевірки (далі - уповноважений представник), за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) відокремленого підрозділу або уповноваженого представника рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручається під розписку уповноваженому представнику.
9. Повідомлення, які відповідно до статті 42 Кодексу надіслані та вручені відокремленому підрозділу нерезидента (у тому числі постійному представництву в Україні), уповноваженому представнику, вважаються надісланими та врученими нерезиденту.
10. У разі коли повідомлення не може бути вручене відокремленому підрозділу нерезидента (у тому числі постійному представництву в Україні) або уповноваженому представнику у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням, відмовою прийняти повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) відокремленого підрозділу нерезидента (у тому числі постійного представництва в Україні) або уповноваженого представника чи з інших причин, після отримання від оператора поштового зв’язку документа про невручення повідомлення із зазначенням причини невручення податковий орган надсилає повідомлення нерезиденту.
У такому разі повідомлення надсилається як міжнародне реєстроване поштове відправлення з повідомленням про вручення.
11. У разі коли з державою, де зареєстрований нерезидент, не встановлено поштовий обмін, податковий орган не зміг встановити місцезнаходження нерезидента або міжнародне поштове відправлення з повідомленням не вручене, податковий орган надсилає ДПС інформацію про проведені заходи, передбачені пунктами 8 і 10 цього Порядку, або про неможливість їх проведення, документи, що підтверджують таку інформацію, та повідомлення. ДПС разом із супровідним листом надсилає повідомлення до компетентного органу держави, в якій зареєстровано нерезидента, з проханням вручити його відповідному нерезиденту.
ДПС інформує відповідний податковий орган про надіслання повідомлення, отримання підтвердження доставки та/або листів від компетентного органу держави, в якій зареєстровано нерезидента, з наданням копій відповідних документів.
ПОВІДОМЛЕННЯ
про взяття на облік нерезидента як платника податків