open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

НАКАЗ

29.07.2020  № 325/20


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 серпня 2020 р.
за № 787/35070

Про затвердження Порядку проведення антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції

Відповідно до пункту 10 частини першої статті 7, пункту 5 частини першої статті 12, частини п’ятої статті 55 Закону України «Про запобігання корупції» НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок проведення антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції, що додається.

2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 28 липня 2016 року № 1 «Про реалізацію Національним агентством з питань запобігання корупції повноважень щодо проведення антикорупційної експертизи», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2016 року за № 1184/29314.

3. Департаменту запобігання та виявлення корупції подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Голова

О. Новіков


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства з питань
запобігання корупції
29 липня 2020 року № 325/20


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 серпня 2020 р.
за № 787/35070

ПОРЯДОК
проведення антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції

1. Цей Порядок визначає процедуру проведення Національним агентством з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) антикорупційної експертизи проєктів нормативно-правових актів (далі - проєкт акта), що вносяться на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України.

2. Антикорупційна експертиза проєктів актів проводиться з метою виявлення в них положень, які самостійно чи у поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією (корупціогенних факторів), та розроблення рекомендацій щодо їх усунення.

3. Національне агентство може проводити антикорупційну експертизу проєктів актів, внесених на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України, за власною ініціативою.

4. Національне агентство здійснює моніторинг актів законодавства, проєктів актів, внесених на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України, з метою виявлення в них корупціогенних норм.

Моніторинг актів законодавства, проєктів актів, внесених на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України, Національне агентство проводить за Методологією проведення антикорупційної експертизи, затвердженою Національним агентством.

5. У разі виявлення за результатами моніторингу проєктів актів, внесених на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України, корупціогенних норм Національне агентство проводить антикорупційну експертизу таких проєктів актів.

6. Національне агентство інформує відповідний комітет Верховної Ради України або Кабінет Міністрів України про проведення антикорупційної експертизи відповідного проєкту акта, що є підставою для зупинення процедури його розгляду або прийняття, але на строк не більше 10 календарних днів.

Інформування відповідного комітету Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України про проведення антикорупційної експертизи відповідного проєкту акта здійснюється Головою Національного агентства або особою, яка виконує його обов’язки.

Днем початку строку проведення антикорупційної експертизи проєкту акта вважається наступний календарний день за днем такого інформування.

Антикорупційна експертиза проєкту акта повинна бути завершена у строк не більше ніж 10 календарних днів з дня початку строку її проведення.

7. Антикорупційну експертизу проєктів актів Національне агентство проводить відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» за Методологією проведення антикорупційної експертизи, затвердженою Національним агентством.

8. До проведення антикорупційної експертизи проєктів актів залучаються представники Громадської ради при Національному агентстві (далі - Громадська рада). Національне агентство інформує Громадську раду про проведення антикорупційної експертизи відповідних проєктів актів не пізніше наступного робочого дня з дня початку строку проведення антикорупційної експертизи.

Громадська рада надає обґрунтовані пропозиції Національному агентству не пізніше ніж за 4 календарні дні до завершення строку проведення антикорупційної експертизи проєкту акта, передбаченого абзацом четвертим пункту 6 цього Порядку.

Подані Громадською радою пропозиції розглядаються при підготовці висновків антикорупційної експертизи Національного агентства.

До проведення антикорупційної експертизи проєктів актів Національне агентство може залучати фахівців державних органів, підприємств, установ, організацій, а також експертів міжнародних організацій, представників громадських об’єднань за їх згодою.

9. Результати антикорупційної експертизи проєкту акта викладаються у висновку антикорупційної експертизи, у якому зазначаються:

повна назва проєкту акта, його реєстраційний номер (за наявності), дата та ініціатори внесення на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України;

суть основних положень проєкту акта із переліком питань, які пропонується ним врегулювати;

положення проєкту акта, які містять корупціогенні фактори, із наведенням відповідного обґрунтування, а також прогнозування можливих негативних наслідків реалізації таких положень;

рекомендації щодо можливих способів усунення корупціогенних факторів, виявлених за результатами антикорупційної експертизи.

10. Висновок антикорупційної експертизи підписує Голова Національного агентства або особа, яка виконує його обов’язки.

11. Висновки антикорупційної експертизи Національне агентство надсилає до відповідного комітету Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України не пізніше наступного дня з дня їх підписання.

12. Висновок антикорупційної експертизи підлягає оприлюдненню протягом 5 днів після його підписання на офіційному вебсайті Національного агентства.

Керівник Департаменту
запобігання та виявлення
корупції





С. Деркач

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: