open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

19.12.2014

UA

Офіційний вісник Європейського Союзу

L 365/97

(До Розділу V "Економічне та галузеве співробітництво"
Глава 18. Політика у галузі рибальства та морська політика)

ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИЙ РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) № 1358/2014
від 18 грудня 2014 року
про внесення змін і доповнень до Регламенту (ЄС) № 889/2008 про встановлення детальних правил імплементації Регламенту Ради (ЄС) № 834/2007, що стосуються походження тварин органічної аквакультури, практик господарювання в аквакультурі, кормів для тварин органічної аквакультури та продуктів і речовин, дозволених для використання в органічній аквакультурі

(Текст стосується ЄЕП)

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,

Беручи до уваги Договір про функціонування Європейського Союзу,

Беручи до уваги Регламент Ради (ЄС) № 834/2007 від 28 червня 2007 року про органічне виробництво і маркування органічних продуктів та про скасування Регламенту (ЄЕС) № 2092/91(1), і зокрема його статті 13(3), 15(2) і 16(1),

Оскільки:

(1) Регламент (ЄС) № 834/2007 встановлює основні вимоги для органічного виробництва морських водоростей та тварин аквакультури. Детальні правила імплементації згаданих вимог встановлює Регламент Комісії (ЄС) № 889/2008 (2),

(2) У період з листопада 2012 року по квітень 2013 року деякі держави-члени подали запит на перегляд правил, що стосуються продуктів, речовин, джерел та методик годування, дозволених для використання у виробництві органічної аквакультури. Ці запити оцінила експертна група з технічного дорадництва щодо органічного виробництва (EGTOP), утворена за Рішенням Комісії 2009/427/ЄС (3). Беручи до уваги висновок EGTOP, Комісія виявила потребу оновити та інтегрувати наявні правила імплементації вимог до органічного виробництва морських водоростей та тварин аквакультури.

(3) Згідно зі статтею 15(1)(а)(ii) Регламенту (ЄС) № 834/2007, у випадку відсутності молодняка з органічного маточного гурту або органічних господарств, за спеціальних умов можливе введення до господарства тварин неорганічного виробництва. Регламент (ЄС) № 889/2008 встановлює спеціальні обмеження щодо тварин аквакультури, виловлених в природному середовищі, в тому числі відбирання молодняку аквакультури в природному середовищі. Деякі традиційні практики екстенсивного рибництва на водно-болотних угіддях, таких як солонуватоводні ставки, припливно-відпливні зони та прибережні лагуни, закриті гатками та берегами, існували століттями і є цінними з точки зору культурної спадщини, збереження біорізноманіття та економічної перспективи для місцевих громад. За певних умов такі практики не впливають на стан запасів видів, щодо яких їх застосовують.

(4) Тому вважається, що відбирання мальків в природному середовищі для цілей відгодовування в таких традиційних практиках аквакультури відповідає цілям, критеріям та принципам виробництва органічної аквакультури, за умови що для забезпечення сталої експлуатації видів вживають заходів з управління, затверджених відповідним органом, відповідальним за управління рибними запасами у таких практиках, що відновлення запасів відповідає таким заходам та що рибу годують виключно кормами, природно доступними у довкіллі.

(5) EGTOP висловила занепокоєння тим, що джерела кормів та добавок, дозволених в органічному виробництві аквакультури, недостатньо відповідають вимогам до кормів для видів хижих риб. Відповідно до статті 15(1)(d)(i) Регламенту (ЄС) № 834/2007, тварин слід годувати кормами, що відповідають їхнім харчовим потребам на різних стадіях їх розвитку. Тому використання цілої риби як джерела корму для хижих тварин в органічній аквакультурі слід дозволити. Проте це не повинно призводити до додаткового навантаження на загрожені і надмірно виловлені запаси. З цієї причини, тільки продукти, сертифіковані третьою особою як продукти сталого рибальства, слід використовувати для виробництва кормів для хижих тварин в органічній аквакультурі. У цьому контексті, важлива довіра до використовуваної схеми сталості, щоб запевнити споживачів у загальній сталості виробництва продукту органічної аквакультури. Тому компетентним органам слід визначити схеми сертифікації, які вони вважають, у світлі принципів сталого рибальства, встановлених у Регламенті Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 1380/2013 (4), адекватними, щоб підтвердити сталість виробництва продуктів рибальства для використання як корму в органічній аквакультурі. Під час оцінювання придатності механізмів сертифікації як довідковий матеріал можна використовувати Настанови Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) 2009 року з екомаркування риби та продуктів рибальства, отриманих з морських риболовецьких промислів (5).

(6) EGTOP також підкреслила необхідність забезпечувати достатню кількість гістидину в раціоні лососевих, щоб забезпечити високий рівень здоров'я та добробуту тварин цього виду. Беручи до уваги значні відмінності у вмісті гістидину в морській сировині залежно від видів та сезону, а також залежно від умов виробництва, переробляння та зберігання, використання гістидину, отриманого при бродінні, слід дозволити, щоб забезпечити дотримання вимог до кормів для лососевих.

(7) Максимальний вміст риб'ячого борошна, що наразі допускається в кормах для креветок, є недостатнім для задоволення їхніх кормових потреб, тому його слід збільшити. Коли потрібно задовольнити кількісні вимоги до кормів, також слід дозволити додавати до кормів холестерол, згідно з рекомендаціями звіту EGTOP. Для цього слід використовувати органічний холестерол, за наявності. Якщо органічного холестеролу немає в наявності, також можна використовувати холестерол, що його одержують із вовни, молюсків або інших джерел.

(8) Термін застосування винятку, передбаченого параграфом 2 статті 25k, збігає 31 грудня 2014 року; після цього зазначений параграф слід вилучити.

(9) Щоб забезпечити дотримання статті 15(1)(a) Регламенту (ЄС) № 834/2007 стосовно вирощування молодої популяції, що походить з органічного маточного гурту або органічних господарств, вважається за необхідне - і це відповідає звіту EGTOP - запровадити спеціальні правила використання планктону в годуванні органічного молодняку. Планктон необхідний для вирощування молодняку, і його не виробляють за органічними нормативами.

(10) EGTOP також рекомендувала оновити список речовин, що їх дозволено використовувати як очисники та для дезінфекції в органічній аквакультурі, зокрема стосовно можливості використання деяких речовин, що вже є у списку, також у присутності тварин. До додатка VII до Регламенту (ЄС) № 889/2008 слід внести відповідні зміни і доповнення.

(11) Сферу застосування додатка XIIIa до Регламенту (ЄС) № 889/2008, як визначено у статті 25f(2), слід визначити чіткіше, зокрема щодо практик господарювання.

(12) Максимально дозволену щільність посадки палії арктичної слід підвищити, щоб повніше врахувати потреби цього виду. Максимальна щільність посадки також повинна бути визначена для раків. До додатка XIIIa до Регламенту (ЄС) № 889/2008 слід внести відповідні зміни і доповнення.

(13) Тому до Регламенту (ЄС) № 889/2008 слід внести відповідні зміни і доповнення.

(14) Заходи, передбачені у цьому Регламенті, відповідають висновку регуляторного Комітету з органічного виробництва,

УХВАЛИЛА ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ:

Стаття 1

Внести до Регламенту (ЄС) № 889/2008 такі зміни і доповнення:

(1) у статті 25e параграф 4 викласти в такій редакції:

«4. Відбирання молодняку аквакультури в природному середовищі для цілей відгодовування повинне бути обмежене суто такими випадками:

(a) природний наплив риб або личинок ракоподібних і молоді під час наповнення водойм, систем утримання та обгороджених ділянок;

(b) європейський скляний вугор, за умови що для відповідної території існує затверджений план управління запасами вугрів, а завдання штучного розмноження вугрів залишається невирішеним;

(c) відбирання в природному середовищі мальків будь-яких видів, крім європейського вугра, для відгодовування в традиційному екстенсивному аквакультурному господарстві на водно-болотних угіддях, таких як солонуватоводні ставки, припливно-відпливні зони та прибережні лагуни, закриті гатками та берегами, за умови що:

(i) відновлення запасів здійснюється відповідно до заходів з управління, затверджених відповідними органами, відповідальними за управління відповідними рибними запасами, для забезпечення сталого вилову відповідних видів, та

(ii) рибу годують виключно кормами, природно доступними у довкіллі».

;

(2) у статті 25f параграф 2 викласти в такій редакції:

«2. Щільність посадки та практики господарювання наведено в додатку XIIIa за видами або групами видів. Під час розгляду впливу щільності посадки та практик господарювання на добробут вирощуваних риб, стан риби (наприклад, пошкодження плавців, інші пошкодження, швидкість росту, поведінкові реакції та загальний стан здоров'я) та якість води повинні перебувати під моніторингом».

;

(3) у статті 25k до параграфа 1 додати такий пункт (e):

«(e)кормові продукти, отримані з цілої риби, виловленої в рибальських промислах, сертифікованих як сталі за схемою, визнаною компетентним органом відповідно до принципів, встановлених у Регламенті Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 1380/2013 (6).

__________
(6) Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 1380/2013 від 11 грудня 2013 року про спільну політику щодо рибальства, внесення змін до Регламентів Ради (ЄС) № 1954/2003 і (ЄС) № 1224/2009 та скасування Регламентів Ради (ЄС) № 2371/2002 і (ЄС) № 639/2004 та Рішення Ради 2004/585/ЄС (ОВ L 354, 28.12.2013, с. 22)»

;

(4) у статті 25k параграф 2 вилучити;

(5) статтю 25k доповнити таким параграфом:

«5. Гістидин, отриманий шляхом бродіння, може бути використаний у кормовому раціоні для лососевих риб, якщо джерела кормів, наведені в параграфі 1, не забезпечують достатню кількість гістидину, щоб задовольняти кормові потреби риб і запобігати утворенню катаракти».

;

(6) у статті 25l параграф 3 викласти в такій редакції:

«3. Якщо природні корми доповнюють згідно з параграфом 2:

(a) кормовий раціон сіамського сома (Pangasius spp.), зазначеного в секції 9 додатка XIIIa, може містити максимум 10% риб'ячого борошна та риб'ячого жиру, отриманих з промислів сталого рибальства;

(b) кормовий раціон креветок, зазначених в секції 7 додатка XIIIa, може містити максимум 25% риб'ячого борошна та 10% риб'ячого жиру, отриманих з промислів сталого рибальства. Для забезпечення кількісних кормових потреб креветок може бути використаний органічний холестерол, щоб доповнити їхній раціон; якщо органічного холестеролу немає в наявності, можна використовувати неорганічний холестерол, що його одержують із вовни, молюсків або інших джерел.»

;

(7) Текст доповнити статтею 25lа такого змісту:

«Стаття 25la

Спеціальні правила щодо кормів для органічного молодняку

У вирощуванні личинок органічної молоді звичайний фітопланктон і зоопланктон можуть бути використані як корми».

;

(8) у статті 25s параграф 6 викласти в такій редакції:

«6. Для біологічного контролю ектопаразитів рекомендується використовувати риб-чистильників і використовувати прісну воду, морську воду та розчини хлориду натрію».

;

(9) До додатків VII та XIIIa внести зміни та доповнення згідно з додатком до цього Регламенту.

Стаття 2

Цей Регламент набуває чинності на третій день після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Він застосовується з 1 січня 2015 року.

Цей Регламент обов'язковий у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню у всіх державах-членах.

Вчинено у Брюсселі 18 грудня 2014 року.


За Комісію
Президент
Jean-Claude JUNCKER

__________
(1) . OB L 189. 20.07.2007. с. 1.
(2) Регламент Комісії (ЄС) № 889/2008 від 5 вересня 2008 року про встановлення детальних правил імплементації Регламенту Ради (ЄС) № 834/2007 про органічне виробництво та маркування органічних продуктів. що стосуються органічного виробництва. маркування та контролю (OB L 250. 18.09.2008. с. 1).
(3) Рішення Комісії 2009/427/ЄС від 3 червня 2009 року про створення експертної групи з технічного дорадництва щодо органічного виробництва (OB L 139. 05.06.2009. с. 29).
(4) Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 1380/2013 від 11 грудня 2013 року про спільну політику щодо рибальства. внесення змін до регламентів Ради (ЄС) № 1954/2003 і (ЄС) № 1224/2009 та скасування регламентів Ради (ЄС) № 2371/2002 і (ЄС) № 639/2004. а також Рішення Ради 2004/585/ЄС (OB L 354. 28.12.2013. с. 22).
(5) ISBN 978-92-5-006405-5


ДОДАТОК

1. Пункт 2 додатка VII до Регламенту (ЄС) № 889/2008 викласти в такій редакції:

2. Продукти для очищення та дезінфекції для тварин аквакультури та виробництва морських водоростей. зазначені в статтях 6e(2). 25s(2) та 29a.

2.1. За умови дотримання відповідних положень законодавства Союзу та національних положень. зазначених у статті 16(1) Регламенту (ЄС) № 834/2007. зокрема положень Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 528/2012 (1). продукти. які використовують для очищення та дезінфекції обладнання та споруд за відсутності тварин аквакультури. можуть містити такі активні речовини:

- озон

- гіпохлорит натрію

- гіпохлорит кальцію

- гідроксид кальцію

- оксид кальцію

- каустична сода алкоголь

- сульфат міді: тільки до 31 грудня 2015 року перманганат калію

- чайна макуха, виготовлена з насіння дикої камелії (використання обмежене виробництвом креветок)

- суміші пероксомоносульфату калію та хлориду натрію, що утворюють гіпохлорну кислоту.

2.2. За умови дотримання відповідних положень законодавства Союзу та національних положень, що зазначені у статті 16(1) Регламенту (ЄС) № 834/2007, зокрема положень Регламенту (ЄС) № 528/2012 та Директиви Європейського Парламенту і Ради 2001/82/ЄС (2), продукти, які використовують для очищення та дезінфекції обладнання та споруд як за присутності, так і за відсутності тварин аквакультури, можуть містити такі активні речовини:

- вапняк (карбонат кальцію) для контролю рН

- доломіт для корекції рН (використання обмежене виробництвом креветок)

- хлорид натрію

- перекис водню

- перкарбонат натрію

- органічні кислоти (оцтова кислота, молочна кислота, лимонна кислота)

- гумінова кислота

- надоцтові кислоти

- пероцтова та пероктанова кислоти

- йодофори (за присутності тільки ікринок).

__________
(1) Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 528/2012 від 22 травня 2012 року щодо надання на ринку та використання біоцидних продуктів (ОВ L 167, 27.06.2012, с. 1).»
(2) Директива Європейського Парламенту і Ради 2001/82/ЄС від 6 листопада 2001 року про Кодекс Співтовариства стосовно ветеринарних лікарських засобів (ОВ L 311, 28.11.2001. с. 1)».

2. До додатка XIIIa до Регламенту (ЄС) № 889/2008 внести такі зміни та доповнення:

(a) у рядку «Максимальна щільність посадки» таблиці в секції 1, «палія арктична - 20 кг/ м3» замінити на «палія арктична - 25 кг/м3»;

(b) після секції 7 додати таку секцію:

«Секція 7а

Органічне виробництво раків:

Охоплені види: Actacus astacus, Pacifastacus leniusculus.

Максимальна щільність посадки:

Для раків маленького розміру (< 20 мм): 100 особин на м2. Для раків середнього розміру (20-50 мм): 30 особин на м2. Для дорослих раків (> 50 мм): 10 особин на м2 за умови наявності достатньої кількості укриттів».

{Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: