Про затвердження Положення про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1043 від 06.10.2021
№ 1309 від 22.11.2022}
Відповідно до частини шостої статті 14 Закону України “Про Державне бюро розслідувань” Кабінет Міністрів України постановляє:
Положення про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, що додається;
опис предметів однострою та знаків розрізнення осіб рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань згідно з додатком.
{Абзац третій постановляючої частини із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1309 від 22.11.2022}
{Постановляюча частина в редакції Постанови КМ № 1043 від 06.10.2021}
ПОЛОЖЕННЯ
про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань
1. Це Положення визначає порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, їх права та обов’язки.
2. Служба у Державному бюро розслідувань є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України.
3. Особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань (далі - особи рядового та начальницького складу) є громадяни України, які на конкурсній основі у добровільному порядку (за контрактом) прийняті на службу до Державного бюро розслідувань і яким присвоєно спеціальні звання осіб рядового та начальницького складу відповідно до законодавства.
4. Особи рядового та начальницького складу належать до працівників Державного бюро розслідувань. Статус особи рядового та начальницького складу підтверджується службовим посвідченням. Положення про службове посвідчення та його зразок затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
5. Час проходження служби у Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
6. Проходження служби особами рядового та начальницького складу відображається в особовій справі.
7. Встановлення, зміна або припинення правових відносин осіб рядового та начальницького складу, які проходять службу (зокрема присвоєння спеціального звання, призначення на посади та звільнення з посад, переміщення по службі, звільнення із служби, укладення та припинення (розірвання) контракту, продовження його строку тощо), оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких встановлюються Директором Державного бюро розслідувань.
8. Право видавати накази по особовому складу надається Директору Державного бюро розслідувань, директорам територіальних управлінь, керівникам інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань. Порядок підготовки та видання наказів з питань проходження служби встановлюється Директором Державного бюро розслідувань.
9. На осіб рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань поширюється дія вимог та обмежень, передбачених Законом України “Про запобігання корупції”.
10. Особи, які вперше призначаються на посади рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, складають присягу відповідно до статті 141 Закону України “Про Державне бюро розслідувань”.
11. Загальний період служби в Державному бюро розслідувань включає час перебування особи рядового та начальницького складу на службі у Державному бюро розслідувань і встановлюється у календарному обчисленні, а у випадках, визначених законодавством, - у пільговому обчисленні.
12. Першим днем проходження служби у Державному бюро розслідувань вважається день прийняття громадянина України на службу до Державного бюро розслідувань з одночасним або наступним присвоєнням спеціального звання (присвоєнням спеціального звання у порядку співвідношення) та призначення на посаду до центрального апарату Державного бюро розслідувань, територіальних управлінь або спеціальних підрозділів, навчальних закладів, науково-дослідних установ (далі - органи системи Державного бюро розслідувань), в яких особи рядового та начальницького складу проходять службу.
13. Служба у Державному бюро розслідувань припиняється у разі звільнення особи рядового та начальницького складу із служби в запас або у відставку, загибелі (смерті), визнання її судом безвісно відсутньою або оголошення померлою.
Останнім днем проходження служби у Державному бюро розслідувань вважається день звільнення особи рядового та начальницького складу з Державного бюро розслідувань відповідно до наказу Державного бюро розслідувань по особовому складу.
14. Особи рядового та начальницького складу вважаються такими, що виконують обов’язки служби:
1) на території органів системи Державного бюро розслідувань або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені правилами внутрішнього розпорядку (розкладом занять);
2) під час прямування на службу або із служби, службових поїздок, відряджень, повернення до місця служби;
3) під час перебування поза місцем розташування органів системи Державного бюро розслідувань, якщо під час такого перебування вони виконують свої обов’язки або відряджені (направлені) за наказом (розпорядженням) Директора Державного бюро розслідувань (директора територіального управління Державного бюро розслідувань, керівника органу системи Державного бюро розслідувань).
15. Склад осіб, які перебувають на службі у Державному бюро розслідувань, поділяється на рядовий та начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий.
Особам рядового та начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання:
спеціальне звання рядового складу - рядовий Державного бюро розслідувань;
спеціальні звання молодшого начальницького складу - капрал Державного бюро розслідувань, сержант Державного бюро розслідувань, старший сержант Державного бюро розслідувань;
спеціальні звання середнього начальницького складу - молодший лейтенант Державного бюро розслідувань, лейтенант Державного бюро розслідувань, старший лейтенант Державного бюро розслідувань, капітан Державного бюро розслідувань;
спеціальні звання старшого начальницького складу - майор Державного бюро розслідувань, підполковник Державного бюро розслідувань, полковник Державного бюро розслідувань;
спеціальне звання вищого начальницького складу - генерал-майор Державного бюро розслідувань.
16. Граничний вік перебування на службі у Державному бюро розслідувань встановлюється:
1) для осіб рядового складу та молодшого начальницького складу - до 50 років;
2) для осіб середнього начальницького складу - до 55 років;
3) для осіб старшого начальницького складу - до 60 років;
4) для осіб вищого начальницького складу - до 65 років.
17. Для осіб рядового та начальницького складу встановлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.
Несення чергової служби особами рядового та начальницького складу може здійснюватися понад установлену тривалість робочого часу.
У разі змінного режиму служби встановлюється однакова тривалість денної, вечірньої та нічної зміни.
18. У разі встановлення режимів підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, а також у зв’язку із службовою необхідністю особи рядового та начальницького складу несуть службу понад установлену тривалість робочого часу, а також у вихідні, святкові та неробочі дні.
Особам рядового та начальницького складу, які виконували службові обов’язки у вихідні, святкові та неробочі дні, крім осіб, які працюють у змінному режимі, відповідний час для відпочинку в порядку компенсації надається протягом наступного місяця.
19. Особи рядового та начальницького складу в разі тимчасової непрацездатності звільняються від виконання службових обов’язків на час такої непрацездатності.
20. Правила внутрішнього розпорядку, в яких визначено вимоги до організації служби, розпорядок дня в центральному апараті Державного бюро розслідувань затверджуються Директором Державного бюро розслідувань, в територіальних управліннях - директором територіального управління Державного бюро розслідувань, в інших органах системи Державного бюро розслідувань - керівниками таких органів.
21. Особи начальницького складу зобов’язані сприяти створенню безпечних і здорових умов для несення служби підлеглими, надавати їм можливість для просування по службі відповідно до вимог частини третьої статті 14 Закону України “Про Державне бюро розслідувань” з урахуванням освітнього і професійного рівня, досвіду та стану здоров’я.
22. Особа рядового та начальницького складу має право ініціювати проведення службового розслідування з метою зняття безпідставних, на її думку, звинувачень або підозри щодо порушення нею законодавства, службової дисципліни, зловживань чи інших правопорушень у службовій діяльності.
23. Особи рядового та начальницького складу для провадження службової діяльності забезпечуються одностроєм та спеціальним одягом, знаками розрізнення, спорядженням і засобами індивідуального захисту, необхідними матеріальними засобами, технікою, обладнанням, іншим майном відповідно до законодавства.
24. Особи рядового та начальницького складу у випадках, передбачених Законом України “Про Державне бюро розслідувань”, на підставі та в порядку, що визначені Законом України “Про Національну поліцію”, зберігають, носять та застосовують вогнепальну зброю і спеціальні засоби, а також застосовують заходи фізичного впливу.
25. Особи рядового та начальницького складу користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України “Про Національну поліцію”, інших законів України з урахуванням положень Закону України “Про Державне бюро розслідувань”.
Порядок проходження військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії під час вступу кандидатів на службу та комплексного медичного огляду (диспансеризації) особами рядового та начальницького складу встановлюється Директором Державного бюро розслідувань.
26. Пенсійне забезпечення осіб рядового та начальницького складу здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
27. Керівники органів системи Державного бюро розслідувань несуть персональну відповідальність за невиконання вимог цього Положення та інших нормативно-правових актів з питань проходження служби в Державному бюро розслідувань особами рядового та начальницького складу.
Права, обов’язки і відповідальність
28. Особи рядового та начальницького складу користуються правами і виконують службові обов’язки відповідно до законодавства та цього Положення.
Службові обов’язки осіб рядового та начальницького складу затверджуються:
Директором Державного бюро розслідувань - для осіб рядового та начальницького складу, які призначаються на посади (проходять службу на посадах), які передбачені штатним розписом (штатом), в центральному апараті Державного бюро розслідувань; для директорів, заступників директорів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань та керівників органів системи Державного бюро розслідувань, безпосередньо підпорядкованих Державному бюро розслідувань;
директором територіального управління, керівником органу системи Державного бюро розслідувань - для осіб рядового та начальницького складу, які призначаються на посади (проходять службу на посадах), які передбачені штатним розписом (штатом), у територіальних управліннях Державного бюро розслідувань, органах системи Державного бюро розслідувань (крім осіб, службові обов’язки яких затверджує Директор Державного бюро розслідувань).
29. За протиправні дії чи бездіяльність під час виконання службових обов’язків особи рядового та начальницького складу несуть відповідальність згідно із законом.
На осіб рядового та начальницького складу поширюється Дисциплінарний статут Національної поліції України з урахуванням особливостей, визначених Законом України “Про Державне бюро розслідувань”.
30. За значний особистий внесок у справу розбудови та розвитку Державного бюро розслідувань, мужність і відвагу, виявлені під час виконання службових обов’язків, досягнення високих показників у правоохоронній, науковій, освітянській та інших сферах діяльності, високі показники у професійній підготовці, бездоганну сумлінну службу (працю) та інші значні заслуги перед Державним бюро розслідувань особи рядового та начальницького складу в установленому законодавством порядку можуть бути представлені до нагородження державними нагородами України, а також відомчими нагородами та відзнаками. Нагородження відомчими нагородами здійснюється на підставі Положення про відомчі нагороди, що затверджується Директором Державного бюро розслідувань.
31. Особи рядового та начальницького складу, яким стала відома інформація про протиправні дії чи бездіяльність іншого працівника Державного бюро розслідувань, зобов’язані негайно повідомити про це Директору Державного бюро розслідувань та підрозділу внутрішнього контролю Державного бюро розслідувань.
32. Особи рядового та начальницького складу зобов’язані:
чесно і сумлінно додержуватися присяги, Конституції та законів України;
добросовісно і в повному обсязі виконувати покладені на них згідно із займаною посадою службові обов’язки, накази безпосередніх та прямих керівників (начальників);
додержуватися правил професійної етики;
додержуватися вимог антикорупційного законодавства;
берегти та підтримувати в належному стані передані їм у користування майно, озброєння і техніку;
постійно підвищувати рівень професійних знань, удосконалювати свою майстерність;
виявляти повагу до колег по службі, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, носіння встановленої форми одягу;
не рідше одного разу на рік проходити психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфа, комплексний медичний огляд, а у разі потреби - цільовий медичний огляд. У разі прийняття рішення про переміщення по службі в іншу місцевість за станом здоров’я, переведення на іншу посаду за станом здоров’я або надання відпустки у зв’язку з хворобою - проходити медичний огляд за місцем обліку;
сприяти підтриманню порядку і дисципліни;
звертатись із службових питань до свого безпосереднього керівника (начальника) і з його дозволу - до прямого керівника (начальника), з особистих питань - до свого керівника (начальника) відповідно до повноважень;
доповідати своїм безпосереднім керівникам (начальникам) про події та обставини, що стосуються виконання службових обов’язків, а також про зроблені їм іншими керівниками (начальниками) зауваження;
додержуватися вимог безпеки, вживати заходів до запобігання захворюванню, травматизму, повсякденно підвищувати рівень фізичної підготовки, утримуватися від шкідливих для здоров’я звичок;
своєчасно подавати відомості про себе, що мають значення для проходження служби у Державному бюро розслідувань (зміна місця проживання, здобуття освіти, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності);
повідомляти безпосередньому керівникові (начальникові) про місце свого перебування під час відпустки та у разі відсутності на службі з інших поважних причин (перебування на лікарняному тощо);
з гідністю і честю поводитися в позаслужбовий час.
33. На службу до Державного бюро розслідувань, для заміщення посад рядового та начальницького складу приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку (за контрактом) громадяни України, які відповідають кваліфікаційним вимогам для зайняття відповідних посад і здатні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров’я ефективно виконувати відповідні службові обов’язки.
34. Стосовно осіб, які приймаються на службу до Державного бюро розслідувань, проводиться спеціальна перевірка у випадках та порядку, що установлені Законом України “Про запобігання корупції”.
35. Не можуть бути прийняті на службу до Державного бюро розслідувань громадяни, які:
за рішенням суду визнані недієздатними або обмежені у цивільній дієздатності;
мають судимість за вчинення злочину, не погашену або не зняту в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи), або протягом останнього року притягувалися до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією;
у разі призначення матимуть у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або будуть прямо підпорядковані у зв’язку із здійсненням повноважень близьким їм особам;
не пройшли спеціальну перевірку.
Особи рядового та начальницького складу не мають права:
бути членами і брати участь у створенні чи діяльності політичних партій;
бути повіреними третіх осіб у справах Державного бюро розслідувань;
використовувати Державне бюро розслідувань, його працівників та майно у партійних, групових чи особистих інтересах.
36. Особи рядового та начальницького складу, які не мають досвіду практичної роботи за спеціальністю і призначаються на посади рядового та начальницького складу, проходять обов’язкове стажування в Державному бюро розслідувань строком від шести місяців до одного року. Порядок стажування визначається Директором Державного бюро розслідувань.
Особи рядового та начальницького складу регулярно, не менше одного разу на два роки, проходять обов’язкове підвищення кваліфікації.
37. Для забезпечення комплектування посад, що заміщуються особами рядового та начальницького складу в органах системи Державного бюро розслідувань за переліком, визначеним Директором Державного бюро розслідувань, керівники органів системи Державного бюро розслідувань організовують роботу з відбору кандидатів для прийняття на службу до Державного бюро розслідувань.
38. Основними напрямами роботи з відбору кандидатів для прийняття на службу до Державного бюро розслідувань є:
постійне інформування населення через засоби масової інформації про порядок прийняття на службу до Державного бюро розслідувань та умови її проходження;
проведення роз’яснювальних заходів серед окремих груп населення (учнів, студентів, членів молодіжних організацій та спортивних товариств, військовозобов’язаних, працівників підприємств, установ та організацій тощо);
вивчення питань щодо кандидатів, які виявили бажання проходити службу (вивчення ділових та особистих якостей і даних, документів, рівня фізичної підготовки, стану здоров’я, установлення відповідності кандидатів кваліфікаційним вимогам і критеріям професійної придатності);
участь у формуванні державного замовлення на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців у відповідних сферах.
39. Конкурс на зайняття посад осіб рядового та начальницького складу проводиться відповідно до вимог Закону України “Про Державне бюро розслідувань”. Типове положення про конкурсну комісію та порядок проведення відкритого конкурсу затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
40. Рішення щодо призначення на посади рядового та начальницького складу приймає Директор Державного бюро розслідувань, директори територіальних управлінь, керівники органів системи Державного бюро розслідувань відповідно до Закону України “Про Державне бюро розслідувань” на підставі рекомендації конкурсної комісії, результатів спеціальної перевірки (у відповідних випадках), висновку військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії щодо придатності за станом здоров’я до проходження служби в Державному бюро розслідувань.
Для кандидатів на посади у спеціальний підрозділ встановлюється обов’язковість виконання нормативів з фізичної підготовки.
Порядок проходження особами рядового та начальницького складу військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії та процедура проведення тестування з фізичної підготовки кандидатів на зайняття посад у спеціальний підрозділ Державного бюро розслідувань визначається Директором Державного бюро розслідувань.
41. Кандидати, щодо яких прийнято позитивне рішення, приймаються на службу до Державного бюро розслідувань та призначаються на посади після укладення контракту щодо проходження служби в порядку, встановленому цим Положенням.
Укладення контракту про проходження служби
42. Контракт про проходження служби у Державному бюро розслідувань (далі - контракт) - це письмова угода, що укладається на добровільній основі між громадянином України та державою, від імені якої виступає Державне бюро розслідувань, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження такої служби.
43. Для проходження служби у Державному бюро розслідувань укладається контракт за формою згідно з додатком 1 з особою, яка призначається на посаду рядового та начальницького складу (крім посад, що заміщуються особами вищого начальницького складу), в порядку, встановленому цим Положенням.
44. Контракт укладається на строк:
від трьох до п’яти років - з особами, які приймаються на службу на посади, що заміщуються особами рядового та молодшого начальницького складу;
від шести до десяти років - з особами, які приймаються на службу на посади, що заміщуються особами середнього та старшого начальницького складу.
45. Строк дії контракту може бути продовжено після закінчення строку дії попереднього контракту на строк, визначений у пункті 44 цього Положення (крім осіб вищого начальницького складу).
46. Тривалість дії останнього контракту визначається строком, який залишився до досягнення особою рядового та начальницького складу граничного віку перебування на службі в Державному бюро розслідувань.
47. Строк дії контракту з особами рядового та начальницького складу, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - у відпустці тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а у разі, коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку, за їх бажанням може бути продовжено на період перебування осіб рядового та начальницького складу в таких відпустках.
48. Контракт укладається у двох примірниках (по одному примірнику для кожної із сторін), що мають однакову юридичну силу. Кожний з примірників підписується особою, яка вступає на службу до Державного бюро розслідувань чи продовжує її, і посадовою особою Державного бюро розслідувань, якій надано право на підписання контракту, скріплюється печаткою із зображенням Державного Герба України відповідного органу системи Державного бюро розслідувань і зберігається у кожної із сторін.
Примірник контракту, що залишається в Державному бюро розслідувань, долучається до матеріалів для формування особової справи особи, яка приймається на службу до Державного бюро розслідувань, особової справи особи рядового чи начальницького складу, яка продовжує службу в Державному бюро розслідувань.
Після укладення контракту видається наказ по особовому складу про прийняття на службу до Державного бюро розслідувань і призначення на посаду з урахуванням вимог Закону України “Про Державне бюро розслідувань”.
49. Право на підписання контракту від імені Державного бюро розслідувань надається:
1) Директору Державного бюро розслідувань:
з особами рядового та начальницького складу, які призначаються на посади (проходять службу на посадах), які передбачені штатним розписом (штатом), в центральному апараті Державного бюро розслідувань;
з керівниками територіальних управлінь Державного бюро розслідувань та їх заступниками;
з керівниками органів системи Державного бюро розслідувань, безпосередньо підпорядкованих Державному бюро розслідувань, та їх заступниками;
2) директору територіального управління, керівнику органу системи Державного бюро розслідувань - з особами рядового та начальницького складу, які призначаються на посади (проходять службу на посадах), які передбачені штатним розписом (штатом), у територіальних управліннях Державного бюро розслідувань, органах системи Державного бюро розслідувань (крім осіб, яких призначає Директор Державного бюро розслідувань).
50. Строк дії контракту починається з дня набрання ним чинності. Про день набрання чинності контрактом робиться відповідний запис в усіх примірниках контракту.
Строк дії контракту обчислюється повними роками.
51. Контракт, укладений з громадянами України, прийнятими на службу, а також з особами, які прибули до Державного бюро розслідувань для подальшого проходження служби з інших центральних органів виконавчої влади, державних та правоохоронних органів як переможці конкурсного відбору, набирає чинності з дня прийняття їх на службу до Державного бюро розслідувань та призначення на посади, про що оголошується у наказі по особовому складу з одночасним або наступним присвоєнням спеціальних звань (присвоєнням спеціальних звань у порядку співвідношення). Контракт є підставою для видання наказу по особовому складу про призначення особи на відповідну посаду чи продовження служби.
52. Новий контракт укладається між посадовою особою, якій надано право на підписання контракту, та особою рядового та начальницького складу не пізніше ніж за день до закінчення строку дії чинного контракту.
Про укладення нового контракту оголошується у наказі по особовому складу не пізніше наступного дня після закінчення строку дії попереднього контракту, після чого він набирає чинності.
53. Днем припинення строку дії контракту вважається:
день закінчення строку дії контракту;
день, зазначений у наказі по особовому складу про звільнення із служби, - у разі дострокового розірвання контракту;
наступний день після дня смерті (загибелі) особи рядового та начальницького складу, зазначеного у свідоцтві про смерть, а також визнання її судом безвісно відсутньою або оголошення померлою.
У разі припинення строку дії контракту в примірнику контракту, що зберігається в особовій справі, робиться запис про підставу та дату припинення його дії, який скріплюється печаткою із зображенням Державного Герба України. Особа рядового та начальницького складу за її бажанням подає другий примірник контракту до відповідного органу системи Державного бюро розслідувань, в якому працівником підрозділу кадрового забезпечення робиться такий самий запис, що і в першому примірнику.
Призначення на посади. Переміщення по службі
54. Посади, на які призначаються особи рядового та начальницького складу, та відповідні їм спеціальні звання Державного бюро розслідувань визначаються штатним розписом (штатом).
55. Перелік посад, що підлягають заміщенню особами рядового та начальницького складу, визначається Директором Державного бюро розслідувань.
56. Перелік посад, що підлягають заміщенню особами вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань, та граничних спеціальних звань за цими посадами затверджується Президентом України.
57. Призначення осіб рядового та начальницького складу на посади здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про Державне бюро розслідувань” та цього Положення на підставі подань їх безпосередніх (прямих) начальників (керівників) (додаток 2).
58. Особи рядового та начальницького складу призначаються на посади, які передбачені штатними розписами (штатами) органів системи Державного бюро розслідувань, наказами по особовому складу відповідних керівників (начальників) (крім осіб, яких призначає Директор Державного бюро розслідувань).
59. Призначення осіб рядового та начальницького складу на посади та переведення (переміщення) їх по службі здійснюється з додержанням таких вимог:
1) посади рядового та начальницького складу комплектуються на конкурсній основі особами, придатними за станом здоров’я для проходження служби, з урахуванням їх особистих, ділових та моральних якостей, за віком, освітнім і професійним рівнем;
2) переміщення по службі здійснюється, як правило, без зарахування в розпорядження керівників (начальників). Призначення на посади осіб рядового та начальницького складу, які перебувають у розпорядженні керівників (начальників), здійснюється в найкоротший строк;
3) особи, які приймаються на службу до Державного бюро розслідувань, призначаються на посади з дня їх прибуття для проходження служби до органу системи Державного бюро розслідувань, але не раніше дня, що настає за днем звільнення їх з попереднього місця роботи (служби);
4) переміщення по службі в іншу місцевість осіб рядового та начальницького складу, які не досягли граничного віку перебування на службі та визнані військово-лікарською (лікарсько-експертною) комісією придатними або обмежено придатними до служби, але мають потребу за станом свого здоров’я або за станом здоров’я членів сім’ї змінити місце служби (проживання), здійснюється за рішенням Директора Державного бюро розслідувань на підставі висновку військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії;
5) особи рядового та начальницького складу не можуть перебувати з близькими особами (термін “близькі особи” застосовується в значенні, наведеному в Законі України “Про запобігання корупції”) у відносинах прямої організаційної та правової залежності підлеглої особи від її керівника (начальника), зокрема через вирішення (участь у вирішенні) питань щодо прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень, здійснення контролю за їх виконанням.
Особа, яка претендує на зайняття посади в органі системи Державного бюро розслідувань, зобов’язана повідомити керівникові (начальникові) такого органу системи про працюючих у ньому близьких їй осіб.
У разі виникнення обставин, що призводять до порушення вимог абзацу першого цього підпункту, особа рядового та начальницького складу та близькі їй особи вживають заходів до усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк. У разі коли у зазначений строк такі обставини добровільно не усунуто, особа рядового та начальницького складу та/або близькі їй особи у місячний строк підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування.
У разі неможливості зазначеного переведення особа рядового та начальницького складу, яка перебуває в підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.
Особам рядового та начальницького складу забороняється брати участь у роботі колегіальних органів під час розгляду питань щодо призначення на посаду близьких їм осіб та в будь-який інший спосіб впливати на прийняття такого рішення;
6) забороняється призначення на посади, що заміщуються особами рядового та начальницького складу, в порядку службового сумісництва, крім посад, пов’язаних з викладацькою, науковою і творчою діяльністю, медичною практикою, інструкторською та суддівською практикою із спорту;
7) особи рядового та молодшого начальницького складу, які мають вищу освіту або здобувають вищу освіту, можуть призначатися на посади середнього начальницького складу з урахуванням їх ділових та особистих якостей за умови, що за такими посадами штатом (штатним розписом) не передбачена наявність підлеглих осіб середнього начальницького складу. У разі потреби у заміщенні таких посад особами середнього начальницького складу особи рядового чи молодшого начальницького складу переміщуються на посади, які вони займали до такого призначення, або на інші посади, але не нижчі за ті, які вони займали перед призначенням на посади середнього начальницького складу;
8) особа рядового та начальницького складу, яка має дисциплінарне стягнення, не може бути призначена на вищу посаду;
9) особи рядового та начальницького складу можуть бути переведені у системі Державного бюро розслідувань, у тому числі з територіального управління до центрального апарату Державного бюро розслідувань, за їх згодою без обов’язкового проведення конкурсу на іншу нижчу або рівнозначну вакантну або тимчасово вакантну посаду за умови їх відповідності кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для відповідної посади; таке переведення осіб рядового та начальницького складу може здійснюватися за їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення.
60. Призначення (переведення) осіб рядового та начальницького складу (переміщення по службі) здійснюється:
1) на вищі посади - за конкурсом (у порядку просування по службі);
за їх згодою - за умови їх відповідності кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для відповідної посади та їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення;
у зв’язку із скороченням штату або проведенням організаційно-штатних заходів;
за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
за станом здоров’я - на підставі висновку військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії;
за їх згодою - за умови їх відповідності кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності для відповідної посади та за їх ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших закладів, установ системи Державного бюро розслідувань, які порушили питання про переведення;
у зв’язку із скороченням штату або проведенням організаційно-штатних заходів;
за станом здоров’я - на підставі висновку військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії;
з урахуванням ділових якостей, рівня професійної підготовки і досвіду практичної роботи - за результатами оцінки службової діяльності;
за сімейними обставинами або з інших поважних причин - за особистим проханням.
61. Переведення з вищих посад на нижчі у зв’язку із скороченням штату або проведенням організаційно-штатних заходів здійснюється Директором Державного бюро розслідувань (директором територіального управління Державного бюро розслідувань) у межах наданих йому прав щодо призначення на посади за умови відсутності можливості призначити особу рядового та начальницького складу на рівнозначну посаду в цьому ж органі чи підрозділі Державного бюро розслідувань відповідно до вимог Закону України “Про Державне бюро розслідувань”.
Скорочення штату або проведення організаційно-штатних заходів чи зміна розподілу обов’язків у період виконання першим заступником та одним із заступників Директора Державного бюро розслідувань повноважень Директора Державного бюро розслідувань відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України “Про Державне бюро розслідувань” здійснюється за результатами аналізу ефективності роботи Державного бюро розслідувань. З метою запобігання конфлікту інтересів згідно із Законом України “Про запобігання корупції” видається відповідний наказ за погодженням з першим заступником та заступником Директора Державного бюро розслідувань.
62. У разі реорганізації переважне право на залишення на службі в Державному бюро розслідувань надається особам з більш високими кваліфікацією та досягненнями у службовій діяльності. За рівних умов щодо кваліфікації та досягнень у службовій діяльності перевага в залишенні на службі надається особам, які мають таке право відповідно до вимог законодавства.
Переведення особи рядового та начальницького складу на рівнозначну посаду потребує згоди особи, яка переводиться.
Придатність осіб рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань за станом здоров’я до проходження служби на займаних посадах визначається військово-лікарськими (лікарсько-експертними) комісіями.
У разі коли особа рядового та начальницького складу за станом здоров’я не може виконувати обов’язки на посаді, яку вона займає, така особа переводиться на іншу рівнозначну або нижчу вакантну посаду, на якій їй згідно з висновком військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії дозволяється виконувати службові обов’язки. У разі відсутності таких вакантних посад особа рядового та начальницького складу звільняється із служби за станом здоров’я.
63. Особи рядового та начальницького складу, переведені з вищих посад на нижчі, можуть просуватися по службі з урахуванням вимог Закону України “Про Державне бюро розслідувань” та цього Положення.
64. Посада вважається вищою, якщо за цією посадою передбачено вище спеціальне звання, а за умови рівних спеціальних звань - більший розмір посадового окладу. У разі коли за керівною посадою передбачено нижче спеціальне звання, але вищий посадовий оклад порівняно з посадою, що не є керівною, вищою вважається керівна посада.
Якщо штатним розписом (штатом) передбачено диференційовані посадові оклади, до уваги береться вищий посадовий оклад.
65. У наказах по особовому складу про переведення осіб рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань на нижчі або рівнозначні посади зазначаються підстави такого переведення, визначені цим Положенням.
66. Вибуття до нового місця служби особи рядового та начальницького складу здійснюється після здавання службової документації, матеріальних засобів, зброї та боєприпасів, техніки та майна, спеціальних засобів тощо.
67. У разі незаконного звільнення із служби особи рядового та начальницького складу така особа підлягає поновленню на посаді, яку займала раніше, або призначенню на іншу рівнозначну посаду.
68. Для вирішення питання щодо подальшого проходження служби допускається звільнення особи рядового та начальницького складу із займаної посади із зарахуванням у розпорядження Директора Державного бюро розслідувань (директора територіального управління Державного бюро розслідувань) на підставі відповідного наказу по особовому складу у разі:
ліквідації (реорганізації) органу системи Державного бюро розслідувань, скорочення штату або проведення організаційних заходів (організаційно-штатні заходи, перерозподіл службових обов’язків, прийняття рішення щодо переміщення особи рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань для здійснення службової діяльності на її окремих напрямах) - до двох місяців;
відсутності відомостей про таку особу понад один місяць - до її повернення на службу або до дня набрання чинності рішенням суду про визнання її безвісно відсутньою чи оголошення померлою;
застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді звільнення з посади, якщо до кінця визначеного строку виконання дисциплінарного стягнення не вирішено питання про подальше проходження нею служби, - до одного місяця;
визнання такої особи військово-лікарською комісією обмежено придатною або непридатною до служби - на період, необхідний для підготовки матеріалів для переведення на вакантну посаду чи до звільнення із служби в Державному бюро розслідувань, але не більш як на один місяць;
застосування до неї вимог, заборон та обмежень, передбачених Законами України “Про запобігання корупції” та “Про очищення влади”, - на період, необхідний для вжиття передбачених законом заходів або для підготовки матеріалів до звільнення із служби в Державному бюро розслідувань, але не більш як на один місяць;
припинення доступу до державної таємниці, скасування допуску до державної таємниці або закінчення строку дії допуску до державної таємниці - до двох місяців;
застосування до неї запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту або взяття під варту - до скасування чи зміни запобіжного заходу або до винесення судом вироку;
скорочення штатної посади, яку займає особа рядового та начальницького складу, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку - за медичними показниками), якщо немає можливості перевести таку особу на вакантну посаду, - до закінчення відпустки для догляду за дитиною.
Особи рядового та начальницького складу звільняються з посад та зараховуються у розпорядження відповідних керівників наказами по особовому складу керівників, які мають право призначати на такі посади.
Особи рядового та начальницького складу, які зараховані у розпорядження відповідно до абзаців другого, четвертого та сьомого цього пункту, продовжують проходити службу згідно з цим Положенням, виконуючи службові обов’язки у межах, визначених посадовою особою, в розпорядженні якої вони перебувають. Персональну відповідальність за додержання службової дисципліни та правил внутрішнього розпорядку особами рядового та начальницького складу, які перебувають у розпорядженні, несуть зазначені особи та їх безпосередні керівники (начальники).
Особи рядового та начальницького складу, яких звільнено з посади і зараховано в розпорядження Директора Державного бюро розслідувань (директорів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань), вважаються такими, що перебувають в розпорядженні, з дня, що настає за днем звільнення з посади, до дня, з якого вони почали виконувати обов’язки за новою посадою, на яку їх призначено.
Особи рядового та начальницького складу, які після закінчення строку перебування у розпорядженні не призначені на посаду в Державному бюро розслідувань або не надали згоду на призначення на іншу рівнозначну чи нижчу посаду, звільняються в установленому порядку із служби в Державному бюро розслідувань.
Особам рядового та начальницького складу, зарахованим у розпорядження Директора Державного бюро розслідувань (директора територіального управління Державного бюро розслідувань) відповідно до абзаців другого, третього та п’ятого цього пункту, грошове забезпечення виплачується в розмірі, визначеному за останньою штатною посадою, без урахування премії та надбавок/доплат, що не мають постійного характеру.
Особам рядового та начальницького складу, зарахованим у розпорядження Директора Державного бюро розслідувань (директора територіального управління Державного бюро розслідувань) відповідно до абзаців четвертого, шостого та сьомого цього пункту, грошове забезпечення виплачується в розмірі, установленому за посадою, яку вони займали до дати зарахування в розпорядження, з розрахунку посадового окладу, доплати за спеціальне звання та доплати за вислугу років.
Особам рядового та начальницького складу, до яких застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою, грошове забезпечення виплачується в розмірі, який встановлюється виходячи з розрахунку доплати за спеціальне звання, з урахуванням доплати за вислугу років, визначеної з розміру окладу за останньою штатною посадою.
У разі скорочення штатних посад, що займають особи рядового та начальницького складу, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку - за медичними показаннями), грошове забезпечення таким особам не виплачується.
{Пункт 68 в редакції Постанови КМ № 1309 від 22.11.2022}
69. У строк перебування особи рядового та начальницького складу в розпорядженні керівника відповідного органу системи Державного бюро розслідувань не зараховується час:
перебування її на стаціонарному лікуванні (обстеженні, медичному огляді) або проходження нею військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії;
перебування її у відпустці (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - відпустки тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а у разі, коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку).
70. Загальний строк перебування особи рядового та начальницького складу в розпорядженні керівника відповідного органу системи Державного бюро розслідувань не може бути більшим ніж шість місяців з урахуванням часу перебування на стаціонарному лікуванні (обстеженні, медичному огляді) та у відпустці (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - відпустки тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а у разі, коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку). У разі наявності підстав для продовження строку лікування за висновком медичного закладу строк перебування в розпорядженні керівника (начальника) відповідного органу чи підрозділу Державного бюро розслідувань може бути продовжений Директором Державного бюро розслідувань до завершення лікування.
У разі коли після закінчення строку перебування особи рядового та начальницького складу в розпорядженні керівника (начальника) відповідного органу чи підрозділу Державного бюро розслідувань не вирішено питання подальшого проходження нею служби, така особа звільняється із служби.
71. Особа рядового та начальницького складу, якій повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, підлягає відстороненню від виконання службових обов’язків за посадою у порядку, визначеному законодавством.
У разі коли стосовно особи рядового та начальницького складу складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, така особа може бути відсторонена від виконання службових обов’язків керівником відповідного органу системи Державного бюро розслідувань до закінчення розгляду справи судом.
72. Відрядження осіб рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
Строк дії контракту з особою рядового та начальницького складу, яку відряджено без виключення із списків особового складу Державного бюро розслідувань, продовжується на час відрядження, про що робиться відповідний запис у контракті.
73. Відомості про осіб рядового та начальницького складу у разі переміщення по службі, присвоєння спеціальних звань, звільнення в запас або у відставку, відомості, необхідні для прийняття рішення, зазначаються у відповідних поданнях. З метою оцінки службової діяльності для подальшого просування по службі, у разі направлення на навчання, а також в інших випадках на вимогу прямих начальників на осіб рядового та начальницького складу складаються службові характеристики (додаток 3).
74. Начальники (керівники), які складають характеристики на своїх підлеглих, несуть персональну відповідальність за об’єктивність та обґрунтованість викладених у них висновків і рекомендацій.
Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації
75. Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації осіб рядового та начальницького складу за відповідними спеціальностями (спеціалізаціями) здійснюються у закладах освіти.
76. Вимоги до рівня фахової підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу визначаються стандартами професійної освіти.
77. Вимоги до рівня підготовки осіб середнього і старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань визначаються стандартами вищої освіти за відповідними спеціальностями.
78. Особа рядового та начальницького складу може вступати без відриву від служби (за вечірньою або заочною формою здобуття освіти) до закладів вищої освіти.
79. Підвищення кваліфікації осіб рядового та начальницького складу з метою забезпечення успішного виконання завдань за призначенням проводиться, як правило, у відповідних закладах освіти та безпосередньо в органах чи підрозділах Державного бюро розслідувань під час службової підготовки у робочий час.
80. Результати підвищення кваліфікації особами рядового та начальницького складу враховуються під час оцінки їх службової діяльності, просування по службі та присвоєння спеціальних звань.
81. Особи рядового та начальницького складу мають право на такі види відпусток:
додаткові відпустки, передбачені законодавством;
2) додаткові відпустки у зв’язку з навчанням;
4) відпустка для підготовки та участі в змаганнях;
відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
відпустка у зв’язку з усиновленням дитини;
додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
6) відпустки без збереження заробітної плати (грошового забезпечення).
82. Тривалість щорічної основної оплачуваної відпустки осіб рядового та начальницького складу становить 30 календарних днів, якщо законом не визначено більший строк відпустки. За кожний повний календарний рік служби в Державному бюро розслідувань після досягнення п’ятирічного стажу служби особі рядового та начальницького складу надається один календарний день додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.
Особам рядового та начальницького складу - учасникам бойових дій та прирівняним до них особам надаються щорічні основні відпустки у зручний для них час.
83. Тривалість відпусток обчислюється у календарних днях. Під час визначення тривалості щорічної основної відпустки, що надається особам рядового та начальницького складу, святкові та неробочі дні не враховуються.
84. Щорічна основна відпустка надається протягом календарного року. В особливих випадках з дозволу відповідного керівника (начальника) щорічна основна відпустка може надаватися за минулий рік у I кварталі наступного року за умови, що раніше її не було надано.
Щорічна основна відпустка на прохання особи рядового та начальницького складу може бути поділена на частини за умови, що основна її частина становить 14 календарних днів.
85. Рапорт про надання щорічної основної відпустки подається відповідному керівникові (начальникові) особою рядового та начальницького складу не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком строку відпустки. На підставі рапорту видається відповідний наказ по особовому складу.
86. За сімейними обставинами та з інших поважних причин особі рядового та начальницького складу може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на строк не більш як 15 календарних днів на рік.
Наказ про надання особі рядового та начальницького складу відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин не може бути видано пізніше дня, про який просить особа. Обставини, на підставі яких надається відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин, повинні бути документально підтверджені.
87. Особам рядового та начальницького складу, кандидатури яких затверджено для направлення на навчання чи виїзду у відрядження за межі України строком більше ніж на 60 діб, щорічна основна відпустка може надаватися з урахуванням повного використання її до початку навчання або виїзду за межі України.
88. Особам рядового та начальницького складу, допущеним до складення вступних іспитів у закладах освіти, надаються відпустки на строк, зазначений у повідомленні закладу освіти про допуск до складення вступних іспитів.
89. Додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки надаються відповідно до Закону України “Про відпустки”. Інші додаткові відпустки надаються особам рядового та начальницького складу на підставах та в порядку, що встановлені законодавством.
90. Особам рядового та начальницького складу, які перебувають у відрядженні за межами України, дозволяється за їх бажанням об’єднати щорічну основну відпустку за два роки, на підставах та в порядку, що встановлені законодавством.
У разі переміщення зазначених осіб по службі невикористана об’єднана відпустка (частина відпустки) за минулий та поточний роки надається за новим місцем служби чи посадою. У разі службової необхідності об’єднана відпустка може бути поділена на частини у межах загальної тривалості.
91. Тривалість щорічної основної відпустки у році початку служби обчислюється з розрахунку 1/12 тривалості відпустки, на яку мають право особи рядового та начальницького складу, за кожний повний місяць служби до кінця календарного року.
Відпустка тривалістю менше ніж 10 календарних днів може бути надана за бажанням особи рядового та начальницького складу одночасно із щорічною основною відпусткою в наступному році.
У такому самому порядку надається щорічна основна відпустка також особам рядового та начальницького складу, які перебували у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
92. Особам рядового та начальницького складу, які звільняються із служби, крім осіб, які звільняються за віком, станом здоров’я та у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційно-штатних заходів, надається за їх бажанням щорічна основна відпустка з розрахунку 1/12 тривалості відпустки, на яку вони мають право згідно з цим Положенням, за кожний повний місяць служби у році звільнення.
93. У разі звільнення особи рядового та начальницького складу до закінчення календарного року, за який вона уже використала щорічну основну та щорічну додаткову відпустки, крім осіб, які звільняються із служби за віком, станом здоров’я, у зв’язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі або скороченням штатів, або проведенням організаційно-штатних заходів, на підставі наказу Директора Державного бюро розслідувань (директора територіального органу Державного бюро розслідувань) проводиться відрахування з грошового забезпечення надмірно нарахованої частини чергової відпустки за час невідпрацьованої частини календарного року.
94. У разі звільнення особи рядового та начальницького складу із служби (крім звільнення через службову невідповідність, у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі, позбавлення права займати певні посади, у зв’язку з набранням законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, яким на особу накладено стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а також у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту особою рядового та начальницького складу) та невикористання нею щорічної основної відпустки їй за її бажанням надається невикористана відпустка з подальшим звільненням її із служби.
Датою звільнення особи рядового та начальницького складу із служби у такому разі є останній день відпустки.
95. У разі звільнення особи рядового та начальницького складу із служби у зв’язку із закінченням строку контракту невикористана нею щорічна основна відпустка за її бажанням може надаватися їй тоді, коли час цієї відпустки повністю або частково перевищує строк дії контракту. В такому разі строк дії зазначеного контракту продовжується до закінчення відпустки.
За невикористану в році звільнення відпустку особам рядового та начальницького складу, які звільняються з Державного бюро розслідувань, виплачується грошова компенсація відповідно до закону.
96. Особам рядового та начальницького складу, які звільняються із служби за віком, станом здоров’я та у зв’язку із скороченням штатів, щорічна основна відпустка надається за їх бажанням у році звільнення тривалістю, встановленою цим Положенням.
97. Відкликання осіб рядового та начальницького складу із щорічної основної відпустки керівником (начальником), який її надав, допускається лише у разі службової необхідності. Невикористана частина щорічної основної відпустки надається в порядку, передбаченому абзацом першим пункту 84 цього Положення.
98. Загальний час безперервного перебування у звільненні від виконання службових обов’язків через тимчасову втрату працездатності у зв’язку з хворобою не повинен перевищувати чотирьох місяців (крім випадків, коли законодавством передбачено більший строк перебування на лікуванні).
Час перебування на лікуванні осіб рядового та начальницького складу у зв’язку з одержанням ними під час виконання службових обов’язків травм, професійних захворювань та інших ушкоджень здоров’я не обмежується. На огляд військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії зазначені особи направляються після закінчення лікування.
99. Особам рядового та начальницького складу, які захворіли під час щорічної основної відпустки або щорічної додаткової відпустки, строк зазначеної відпустки продовжується наказом по особовому складу після їх одужання керівником (начальником), який її надав, на кількість невикористаних днів відпустки за рапортом особи рядового та начальницького складу.
100. Облік осіб рядового та начальницького складу, які проходять службу в Державному бюро розслідувань (далі - облік персоналу), здійснюється органами системи Державного бюро розслідувань з урахуванням вимог Законів України “Про Державне бюро розслідувань”, “Про державну таємницю”, “Про захист персональних даних”, “Про інформацію”.
101. Облік персоналу ведеться постійно на підставі затверджених штатних розписів (штатів), наказів по особовому складу та інших документів з метою забезпечення виконання таких основних завдань:
документального відображення факту проходження служби у Державному бюро розслідувань кожною особою рядового та начальницького складу, яка уклала відповідний контракт;
створення, ведення, поповнення і систематизації баз персональних даних та інформації стосовно осіб рядового та начальницького складу;
надання довідок з питань проходження служби особами рядового та начальницького складу;
систематичного вивчення ділових та особистих якостей осіб, які перебувають на обліку персоналу, а також їх знань, умінь та навичок за штатними посадами;
забезпечення керівників органів системи Державного бюро розслідувань відомостями про штатну та фактичну чисельність осіб, які проходять службу, довідковими даними про осіб рядового та начальницького складу, необхідними для вирішення питань їх використання під час проходження служби;
видачі документів, необхідних для порушення клопотання про призначення пенсії (допомоги) та надання пільг, установлених законодавством.
102. З метою оперативного одержання статистичних даних, які характеризують кількісний та якісний склад персоналу (кадрів), керівники органів системи Державного бюро розслідувань організовують та ведуть облік персоналу на підставі особових справ та інших установлених документів з використанням персональних електронних обчислювальних машин з необхідним програмним забезпеченням.
103. Керівники органів системи Державного бюро розслідувань надсилають до військових комісаріатів:
витяги з наказів по особовому складу про прийняття військовозобов’язаних та громадян призовного віку на службу до Державного бюро розслідувань за місцем їх реєстрації або фактичного проживання (роботи);
витяги з наказів по особовому складу про звільнення осіб рядового та начальницького складу із служби.
104. Порядок ведення обліку персоналу в органах системи Державного бюро розслідувань, перелік та форми документів з обліку персоналу затверджуються Директором Державного бюро розслідувань.
Звільнення із служби. Припинення (розірвання) контракту
105. Звільнення осіб рядового та начальницького складу із служби здійснюється:
у запас - якщо звільнені особи не досягли граничного віку перебування в запасі, встановленого Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, і за станом здоров’я придатні до служби в Державному бюро розслідувань;
у відставку - якщо звільнені особи досягли граничного віку перебування в запасі, встановленого Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, або визнані військово-лікарськими (лікарсько-експертними) комісіями непридатними за станом здоров’я до служби із зняттям з військового обліку.
106. Перед звільненням особи рядового та начальницького складу з Державного бюро розслідувань безпосередні та прямі керівники (начальники) проводять з нею індивідуальну бесіду.
У ході бесіди роз’яснюються підстави звільнення і строк внесення подання щодо звільнення, соціальний і правовий захист особи, визначається військовий комісаріат, до якого буде направлено особу після звільнення для постановки на військовий облік, безпосередній або прямий керівник (начальник) дає відповіді на запитання. При цьому враховуються прохання особи, даються необхідні пояснення з питань проходження служби, а також інші питання, пов’язані із звільненням.
У разі потреби зазначеній особі видається направлення на обстеження до військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії.
За наявності декількох підстав для звільнення особа рядового та начальницького складу обирає одну з них.
До участі у бесіді у разі потреби можуть залучатися фахівці кадрової, юридичної, фінансової та інших служб.
Зміст проведеної бесіди відображається в аркуші бесіди (додаток 4), що підписується особою, яка проводила бесіду, особою, яка звільняється, а також особами, які були присутні під час бесіди. У разі відмови особи рядового та начальницького складу підписати аркуш бесіди складається акт про таку відмову, який підписується особою, яка проводила бесіду, та особами, які були присутні під час бесіди. Аркуш бесіди долучається до матеріалів звільнення та зберігається в особовій справі.
У разі коли під час бесіди особа, яка звільняється, порушує питання, що належать до повноважень прямих керівників (начальників), керівник (начальник), який проводив бесіду, доповідає про них старшому прямому керівникові (начальникові).
107. Контракт припиняється (розривається), а особи рядового та начальницького складу звільняються із служби:
1) у зв’язку із закінченням строку дії контракту;
2) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на службі, про що особи рядового та начальницького складу попереджаються за два місяці;
3) за станом здоров’я - на підставі висновку військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії про непридатність або обмежену придатність до служби;
4) у зв’язку із скороченням штату - у разі неможливості використання на службі у зв’язку із скороченням штату або проведенням організаційно-штатних заходів, про що особи рядового та начальницького складу попереджаються за два місяці;
5) за сімейними обставинами або з інших поважних причин, відповідно до заяви та документів особи, яка звільняється;
6) у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту особою рядового та начальницького складу;
7) у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту керівництвом відповідного органу системи Державного бюро розслідувань;
8) за службовою невідповідністю;
9) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду;
11) у разі неможливості переведення на іншу посаду у зв’язку з прямим підпорядкуванням близькій особі;
12) у зв’язку з набуттям громадянства іноземної держави;
13) у разі наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів, який має постійний характер і не може бути врегульований в інший спосіб;
14) у зв’язку з виконанням (реалізацією) дисциплінарного стягнення відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України.
{Пункт 107 доповнено підпунктом 14 згідно з Постановою КМ № 1309 від 22.11.2022}
108. Особи рядового та начальницького складу звільняються із служби згідно з підпунктом 3 пункту 107 цього Положення у разі неможливості виконувати за станом здоров’я службові обов’язки на займаній посаді та відсутності можливості переміщення по службі на іншу посаду, на якій вони можуть виконувати службові обов’язки з урахуванням стану здоров’я.
109. Контракт припиняється (розривається), а особи рядового та начальницького складу звільняються із служби у зв’язку з набранням законної сили судовим рішенням, відповідно до якого особу притягнуто до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, яким на особу накладено стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
У випадках, передбачених підпунктом 9 пункту 107 цього Положення, відповідні особи підлягають звільненню з посад у триденний строк з дня надходження до відповідного органу чи підрозділу Державного бюро розслідувань копії відповідного вироку, який набрав законної сили.
110. Звільнення осіб рядового та начальницького складу згідно з підпунктом 11 пункту 107 цього Положення здійснюється у місячний строк у разі неможливості переведення на іншу посаду у зв’язку з прямим підпорядкуванням близькій особі з урахуванням вимог Закону України “Про запобігання корупції”.
111. У випадках, передбачених підпунктом 12 пункту 107 цього Положення, особи рядового та начальницького складу звільняються у триденний строк з дня надходження до органу Державного бюро розслідувань відповідних документів про набуття особою громадянства іноземної держави.
112. Контракт може бути розірвано достроково з ініціативи Державного бюро розслідувань і особу рядового чи начальницького складу може бути звільнено із служби у випадках, передбачених підпунктами 1-4, 6 і 8-13 пункту 107 і абзацом першим пункту 109 цього Положення.
113. З ініціативи особи рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань контракт може бути розірвано достроково у випадках, передбачених підпунктами 1, 3, 5, 7, 10, 12 пункту 107 цього Положення.
114. Особи рядового та начальницького складу, стосовно яких прийнято рішення про дострокове розірвання контракту, мають право оскаржити таке рішення у порядку, встановленому законодавством.
У разі визнання рішення про дострокове припинення (розірвання) контракту незаконним особи рядового та начальницького складу поновлюються на посадах, які займали раніше, або на рівнозначних посадах з виплатою грошового забезпечення за час вимушеного невиконання службових обов’язків.
Особи рядового та начальницького складу, які були незаконно засуджені або незаконно притягнуті до кримінальної відповідальності, в разі скасування вироку суду або винесення судом виправдувального вироку, в разі закриття кримінального провадження направляються до Державного бюро розслідувань для подальшого проходження служби, де їх поновлюють у колишніх спеціальних званнях (у разі їх позбавлення) і на посадах або звільняють із служби у запас (відставку) з поновленням у колишніх спеціальних званнях (у разі їх позбавлення).
115. Звільнення осіб рядового та начальницького складу із служби здійснюється:
1) Директором Державного бюро розслідувань:
осіб рядового та начальницького складу, які проходять службу на посадах, які передбачені штатним розписом (штатом), в центральному апараті Державного бюро розслідувань;
керівників територіальних управлінь Державного бюро розслідувань та їх заступників;
керівників інших органів системи Державного бюро розслідувань, безпосередньо підпорядкованих Державному бюро розслідувань, та їх заступників;
2) директором територіального управління, керівником іншого органу системи Державного бюро розслідувань - осіб рядового та начальницького складу, які проходять службу на посадах, які передбачені штатним розписом (штатом), у територіальних управліннях Державного бюро розслідувань, органах системи Державного бюро розслідувань (крім осіб, право звільнення яких має Директор Державного бюро розслідувань).
116. Особам середнього, старшого і вищого начальницького складу, які мають на момент підписання наказу про звільнення із служби обчислену відповідно до законодавства вислугу років для призначення пенсії (у тому числі у пільговому обчисленні), за умови позитивної службової характеристики у разі звільнення у запас або у відставку (крім осіб, які звільняються із служби згідно з підпунктами 6, 8, 9 і 13 пункту 107 цього Положення) наказами керівників органів системи Державного бюро розслідувань, які здійснюють звільнення, надається право носіння однострою після звільнення із служби.
117. Особи рядового та начальницького складу, які померли, визнані безвісно відсутніми чи оголошені померлими, виключаються із списків особового складу Державного бюро розслідувань.
Виключення із списків особового складу Державного бюро розслідувань особи рядового та начальницького складу, яка померла, здійснюється з наступного дня після смерті, зазначеного у свідоцтві про смерть. Особа рядового та начальницького складу, яка визнана рішенням суду безвісно відсутньою або оголошена померлою, виключається із списків особового складу Державного бюро розслідувань з дня визнання її такою відповідним рішенням суду.
КОНТРАКТ
про проходження служби у Державному бюро розслідувань
ПОДАННЯ
про призначення (звільнення із служби, направлення на навчання)
Додаток |
ОПИС
предметів однострою та знаків розрізнення осіб рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань
I. Парадний, службовий та спеціальний формений одяг
Кашкет сіро-сталевого кольору складається з денця овальної форми, стінок, околиша темно-синього кольору, дашка, обтягнутого лаковою шкірою чорного кольору. Кашкет з обох сторін оздоблений двома форменими ґудзиками сріблястого кольору. На стінках кашкета - по два вентиляційні отвори з обох боків.
Спереду на кашкеті розміщується металевий знак належності до Державного бюро розслідувань (далі - Бюро) встановленого зразка.
Над дашком кашкета закріплюється плетений шнур золотистого кольору.
Для осіб вищого начальницького складу на дашку міститься срібне шитво у вигляді дубових гілок, околиш обтягнутий стрічкою з орнаментом установленого зразка.
Берет трикотажний, суцільнокроєний, формований, сіро-сталевого або чорного кольору, з бейкою із штучної шкіри темно-синього кольору (для берета сірого кольору). У середину бейки протягнуто синтетичний шнур чорного кольору для регулювання розміру виробу. Посередині бокових частин у центрі - по два вентиляційні отвори з металевими блочками. Берет на підкладці.
З лівого боку розміщується знак встановленого зразка.
Шапка зимова універсальна до парадного однострою
Шапка зимова виготовляється з плащової тканини сіро-сталевого кольору на підкладці з шаром утеплювача. Шапка складається з ковпака, дашка, навушників з напотиличником.
Ковпак шапки-вушанки складається з двох центральних та двох бічних деталей. Кінці навушників з патою застібаються на текстильну застібку та дві кнопки. Навушники суцільнокроєні, зшиті між собою. Спереду на дашку кріпиться знак належності до Бюро встановленого зразка.
Шапка виготовляється з мікрофлісу сіро-сталевого або чорного кольору, або синього, або білого кольору, або кольору мультикам, або чорний мультикам з гігроскопічними і гіпоалергенними властивостями. Складається з ковпака, зшитого з чотирьох клинів, та відрізного низу з двох шарів мікрофлісу.
Кепі універсальне типу “patrol-cap” до костюма камуфльованого універсального
Кепі виготовляється з камуфльованої тканини з водовідштовхувальним просоченням, має прошитий зміцнений дашок, кріпиться на хлястик з велкро.
По центру розміщується знак належності до Бюро або велкро-кріплення нашивки з абревіатурою “ДБР”.
Кепі типу бейсболка виготовляється з тканини сірого або чорного кольору, або синього, або кольору мультикам, або чорний мультикам, складається з п’яти або шести клинів та дашка. По центру переднього клина розміщується знак належності до Бюро або велкро-кріплення нашивки з абревіатурою “ДБР”. На задню частину кепі нашито застібку для регулювання розміру.
На дашку кепі для вищого офіцерського складу Бюро міститься срібне шитво у вигляді дубових гілок.
Підшоломник спеціальний універсальний
Підшоломник з флісу (або еквівалента) виконаний за безшовною технологією (пласкі шви).
Колір: чорний, сірий, чорний мультикам, мультикам.
Панама спеціальна універсальна
На передньому і задньому боці панами розміщуються сітчасті вентиляційні отвори. За допомогою інтегрованого дроту на передньому і задньому зрізах поля панами можна сформувати край так, щоб він підходив до форми голови. Окружність панами регулюється за допомогою шнура та регулятора на задній частині панами. На внутрішній стороні панами вбудована маленька сітчаста кишеня. Зверху по центру, справа та зліва на панамі вшито панелі велкро.
Колір: хакі, чорний мультикам, мультикам.
Костюм (кітель, брюки) парадний чоловічий
Костюм із тканини сіро-сталевого кольору. Визначені шви прострочено нитками темно-синього кольору. Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, двома нагрудними накладними кишенями з трапецієподібними клапанами, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору, і двома боковими прорізними кишенями з обшивками та клапанами. Нагрудні кишені з бантовими складками, на підкладці. Спинка із середнім швом та шліцом. Рукави вшивні, двошовні. У шви вшивання рукавів вшито погони з основної тканини шириною 4,5 сантиметра та довжиною 13 сантиметрів, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Комір з відрізною стійкою. На підкладці пілочок - дві прорізні кишені з листочками, які застібаються на петлю та плаский ґудзик.
Брюки навипуск, з пришивним поясом із перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві гачок і петлю), із застібкою-блискавкою (або петлями і ґудзиками) в середньому шві передніх половинок, з леєю. Передні половинки на підкладці, з м’якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені. На поясі - шість хомутиків для ременя. Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик. Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.
Костюм (кітель, спідниця) парадний жіночий
Костюм із тканини сіро-сталевого кольору. Визначені шви прострочено нитками темно-синього кольору. Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із швом посередині. Рукави вшивні, двошовні. У шви вшивання рукавів вшито погони з основної тканини шириною 4,5 сантиметра та довжиною 13 сантиметрів, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. На підкладці правої пілочки - внутрішня прорізна кишеня з листочкою, яка застібається на петлю та ґудзик.
Спідниця на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик. Переднє та заднє полотнища з виточками. Заднє полотнище із швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища - застібка-блискавка. У шві з’єднання пояса із спідницею в ділянці бокових швів вшито вішалки.
Пальто чоловіче до зимового парадного однострою
Пальто із тканини сіро-сталевого кольору, прямого силуету, двобортне, із застібкою на три формені ґудзики сріблястого кольору, з відкладним коміром та лацканами. Пілочки з боковими прорізними кишенями з клапанами. Спинка із швом посередині, який закінчується шліцом. На рівні лінії талії - нашивні пати та хлястик, який кріпиться до пат форменими ґудзиками сріблястого кольору. Рукави вшивні, двошовні, з прямими обшлагами. У шви вшивання рукавів вшито погони з основної тканини шириною 4,5 сантиметра та довжиною 13 сантиметрів, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Пальто має один шар утеплювача на підкладці. Для осіб вищого начальницького складу на комірі пальта розміщуються знаки на комір парадного однострою встановленого зразка.
Пальто жіноче до зимового парадного однострою
Пальто із тканини сіро-сталевого кольору, прямого силуету, однобортне, із застібкою на чотири формені ґудзики сріблястого кольору, з відкладним коміром та лацканами. Пілочки з боковими прорізними кишенями з клапанами. Спинка із швом посередині, який закінчується шліцом. На рівні лінії талії - нашивні пати та хлястик, який кріпиться до пат форменими ґудзиками сріблястого кольору. Рукави вшивні, двошовні, з прямими обшлагами. У шви вшивання рукавів вшито погони з основної тканини шириною 4,5 сантиметра та довжиною 13 сантиметрів, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Пальто має один шар утеплювача на підкладці. Для осіб вищого начальницького складу на комірі пальта - знаки на комір встановленого зразка.
Плащ демісезонний універсальний до парадного однострою
Плащ демісезонний виготовляється з плащової тканини сіро-сталевого кольору, з відкладним коміром, прямого силуету, із застібкою на п’ять петель та формених ґудзиків, на знімній утепленій підстібці. Кишені прорізні. Пілочки на прямих кокетках, з прорізними кишенями з листочками. Спинка на прямій кокетці, із швом посередині, який закінчується шліцом. Рукави вшивні двошовні або тришовні. У середній шов вставлено пату, яка кріпиться до рукава форменим ґудзиком. На лівій пілочці підкладки - внутрішня верхня прорізна кишеня. У шви рукавів на рівні плеча вставлено погони, які застібаються на ґудзик.
Сорочка формена чоловіча з довгим рукавом до парадного однострою
Сорочка з гладкофарбованої сорочкової тканини білого кольору, з відкладним коміром на відрізній стійці, із застібкою до низу на петлі і ґудзики. Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з трапецієподібними клапанами, які застібаються на петлі і ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими складками. Спинка на кокетці, з двома складками у шві пришивання кокетки. Рукави вшивні, двошовні, довгі, на манжетах, що застібаються на петлю та ґудзик, або короткі з манжетами.
Блуза жіноча з довгим рукавом до парадного однострою
Блуза виготовляється з бавовняної тканини білого кольору, приталеного силуету, з відкладним коміром на відрізній стійці, з центральною бортовою застібкою на петлі та ґудзики.
Пілочки з нагрудними виточками, з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі та ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими складками.
Рукави довгі, вшивні, двошовні, з манжетами, що застібаються на петлю та ґудзик.
Куртка демісезонна універсальна
Куртка складається з верхнього шару (мембранна куртка) та підкладки-утеплювача. Складові куртки можна використовувати як автономно один від одного, так і в комплекті.
Верхній шар виготовлений із синтетичного мембранного матеріалу. Підкладка виготовлена із синтетичного матеріалу. На грудях розташовані дві кишені на прогумованих застібках-блискавках. Манжети для куртки регулюються в об’ємі текстильною стрічкою велкро. На спинці розташована одна додаткова кишеня для ідентифікаційної панелі. Під рукавами є вентиляційні отвори на застібках-блискавках. Куртка має знімний капюшон з козирком (є регулювання в об’ємі), який можна компактно упаковувати в комір. Є тримач на карабіні в лівій передній кишені. Підкладка куртки є автономним елементом одягу з вітростійкого синтетичного матеріалу. Зазначений елемент одягу можна носити окремо від зовнішньої куртки. Комір крою - стійка. Є нагрудна кишеня на застібці-блискавці, дві зовнішні та дві внутрішні кишені.
Підкладку обладнано еластичними манжетами та бічними застібками-блискавками.
Колір: чорний, синій, хакі, мультикам, чорний мультикам.
Основний службовий костюм універсальний (сорочка та брюки) до службового однострою
Сорочка сірого або чорного, або синього кольору, з відкладним коміром на відрізній стійці, із застібкою до низу на петлі і ґудзики. Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі і ґудзики. На лівій пілочці над нагрудною кишенею нашито накладну деталь у формі прямокутника з двома металевими блочками, розташованими один над одним. Із зворотного боку лівої пілочки в місці нашивання цієї накладної деталі розміщено посилювальну деталь у вигляді смужки з основної тканини, один кінець якої вшито в плечовий шов, а інший закріплено швом нашивання клапана. Спинка на кокетці, з двома складками у шві пришивання кокетки. Рукави вшивні, двошовні, довгі, на манжетах, що застібаються на петлю та ґудзик.
Брюки сірого або чорного, або синього кольору прямої форми по всій довжині, із суцільнокроєним поясом, бокові частини якого стягнуто двома рядами еластичної стрічки. На пояс нашито п’ять хомутиків. У середньому шві передніх половинок є застібка на петлі та ґудзики. Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон на лівій половинці нашито дві кишені, які застібаються. На правій передній половинці - прорізна кишеня, під якою розміщена ще накладна кишеня. На передні половинки нашито підсилювальні накладки.
Костюм (кітель, брюки) камуфльований універсальний
Кітель виготовляється з камуфльованої тканини, має подвійну систему застібання: прихована планкою блискавка і кріплення велкро. Комір-стійка з фіксацією планками з велкро. Кітель з двома накладними нагрудними кишенями, пришитими під кутом, двома нарукавними кишенями, які застібаються на вузькі велкро-кріплення. На правому рукаві на рівні передпліччя є кишеня для ручок. Борт куртки і кишені містять велкро-панелі для кріплення знаків розрізнення та ідентифікації. Спинка на кокетці, з двома складками у шві пришивання кокетки. Рукави вшивні, двошовні, довгі, на манжетах, що застібаються на велкро-хлястик.
Брюки камуфляжні прямої форми по всій довжині, із суцільнокроєним поясом, бокові частини якого стягнуто двома рядами еластичної стрічки. На пояс нашито п’ять хомутиків. У середньому шві передніх половинок є застібка на петлі та ґудзики. Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон на лівій половинці нашито дві накладні кишені, одна під другою, з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку велкро. На правій передній половинці - прорізна кишеня, під якою розміщена ще накладна кишеня. Передні половинки оздоблено підсилювальними накладками.
Куртка флісова універсальна до службового однострою
Куртка з гладкофарбованого трикотажного ворсового начісного полотна типу фліс чорного або синього кольору, кольору хакі або в колористиці камуфляж, з накладками.
Куртка прямого силуету з центральною застібкою-блискавкою з двома бігунками, розташованими нижніми частинами один до одного. У бігунки застібки-блискавки вставлено смужки замкнутою петлею з репсової тасьми для полегшення застібання.
Пілочки з відрізними боковими частинами. На пілочках у бокових швах розміщені зовнішні бічні кишені, які застібаються за допомогою застібок-блискавок. У бігунки застібки-блискавки вставлено смужки замкнутою петлею з репсової тасьми для полегшення застібання. Внутрішні обшивки та підзори кишень виготовлено з поліамідної тканини. Із внутрішньої сторони виробу на пілочках за допомогою підкладки зовнішніх кишень утворюються внутрішні кишені.
Рукави крою реглан, одношовні, з плечовими та ліктьовими накладками. Ліктьові накладки входять у підгин низу. У горловину вшитий комір-стійка.
Куртка тактична спеціальна універсальна
Верхній шар куртки вологозахисний, виконаний із синтетичної тканини. Утеплювач складається із синтетичної теплоізоляційної мікрофібри (або еквівалента). Утеплені зони (торс та верх спини) додатково простібані. Рукави та нижня частина спинки виготовлені з еластичної махрової тканини (або еквівалента). Центральна блискавка передбачає захист підборіддя та обладнана вітрозахисним клапаном. Ліворуч на грудях розміщена прихована кишеня на блискавці з каналом для виводу дроту. Кишені для рук з наскрізним доступом через блискавку в кишені. Манжети з отворами для пальців. На правому рукаві розміщена велкро-панель. Талія куртки обладнана еластичною манжетою.
Колір: чорний, сірий, мультикам, чорний мультикам.
Штани тактичні спеціальні універсальні
Штани виготовляються з матеріалу рипстоп із водо- та брудовідштовхувальним покриттям. Крім основного матеріалу, використовуються вставки з еластичної тканини, які розміщені з боків у поясній частині і підвищують загальний комфорт. Штани застібаються на металевий ґудзик і водовідштовхувальну блискавку. Дизайн штанів передбачає посилені ремінні тренчики, профільовані коліна і не менше дев’яти різнорозмірних кишень. Кишені розділені на глибокі основні кишені з посиленою горловиною, приховані врізні кишені у частині попереку, класичні накладні задні кишені, внутрішню вертикальну кишеню і низькопрофільні кишені на стегнах, всередині яких передбачені роздільники.
Колір: чорний, сірий, мультикам, чорний мультикам.
Сорочка тактична спеціальна універсальна
Сорочка тактична з комбінованої тканини, обладнана центральною застібкою-блискавкою до рівня лінії грудей, внутрішньою планкою та обмежувачем по низу застібки. Пілочка та спинка виготовляються з трикотажного полотна, з відрізними бочками. Рукави одношовні крою реглан із тканини з ластовицею із трикотажного полотна. На рукавах - накладні об’ємні кишені з клапанами, які застібаються на текстильну застібку, по низу - хлястики, які застібаються на текстильну застібку. У шві нашивання клапана - отвір для доступу в кишеню. На ділянці ліктів - зміцнювальні накладки з виточками, які одночасно є кишенями з боковим входом для протиударних вставок, які застібаються на текстильну застібку. Комір-стійка комбінований із трикотажного полотна та тканини.
Колір: чорний, сірий, мультикам, чорний мультикам.
Куртка вітро- та вологозахисна спеціальна універсальна
Куртка вітро- та вологозахисна забезпечує захист від проникнення вологи. Куртку обладнано водовідштовхувальними та водонепроникними застібками-блискавками. З обох боків під рукавами розміщені отвори на застібках-блискавках. Капюшон розміщений у комірі куртки. Рукави ергономічні, з регулюванням манжетів текстильною стрічкою велкро, ліктьова зона з додатковим захистом від затирання. Куртка має зовнішні кишені, які застібаються на вологозахисні блискавки, і внутрішню кишеню на застібці-блискавці. На грудях розміщені велкро-панелі для кріплення патчів (нашивок).
Зовнішня тканина куртки - водовідштовхувальна, вітрозахисна, повітропроникна синтетична тканина. Підкладка виготовляється з матеріалу поліестер та фліс.
Колір: чорний, мультикам, чорний мультикам.
Куртка спеціальної бойової польової форми універсальна
Модульна куртка з особливою конфігурацією кишень. У куртку інтегровано систему кріплення спорядження MOLLE, що дає можливість прикріплювати підсумки на рівні пояса та на рукавах. Також є додаткові нагрудні кишені, велика нижня кишеня ззаду і кишені на рукавах. Несуча система має повітропроникні властивості. Система MOLLE для кріплення підсумків на рівні пояса складається з чотирьох рядів.
У частині плечей, грудей і верхній частині спини є додаткові вставки з товстої синтетичної тканини. Кишені на плечах обладнані застібками-блискавками. Внутрішня кишеня на застібці велкро і з велкро-панеллю великої площі для кріплення знаків розрізнення.
Кишені на передпліччі обладнані застібками-блискавками та трьома рядами системи MOLLE, всередині - системою MOLLE на гумці. Дві великі нагрудні кишені мають два внутрішні відділення, застібаються на блискавку. Велика кишеня знизу ззаду куртки застібається на ґудзики, основне відділення якої можна розділити на два відділення на блискавці, а її об’єм регулюється за допомогою двох ремінців і дворівневої системи кнопок.
Всередині куртки на поясі встановлено ремінь кріплення з компресійними подушками. Внизу спинки встановлено додаткове пахове кріплення куртки. Є петлі для кріплення рукавичок. Манжети регулюються стрічкою велкро. Під пахвами - вентиляційні отвори із застібками-блискавками. На рукавах нашиті кишені під налокітники. Ліктьову частину куртки посилено синтетичним водовідштовхувальним матеріалом. Капюшон, який складається у комір, має дві стяжки-регулятори та внутрішній козирок із стрічкою велкро для кріплення до капюшона.
Матеріал: синтетична тканина з водовідштовхувальним просоченням та спеціальним покриттям.
Колір: чорний, мультикам, чорний мультикам.
Штани спеціальної бойової польової форми універсальні
У штанах спеціальної бойової польової форми універсальних в частині таза і колін використовуються спеціальні еластичні вставки з тканини. У зоні паху і колін - вентиляційні отвори, що закриваються на блискавку. Штани мають широкий еластичний пояс. Є можливість регулювання нижньої частини штанин та застосування вставки демпфера твердого коліна. У штанах - дванадцять різних кишень, частина з яких закривається на застібки-блискавки і має дренажні отвори. Крім того, конструкція штанів передбачає можливість кріплення додаткової підкладки. Внизу кожної штанини розміщені фіксатори для кріплення до взуття, а також вставки для підвищення зносостійкості штанів. По периметру верхньої частини штанів розміщені петлі для кріплення підтяжок. У колінній зоні застосовується спеціальний крій для можливості вставки декількох елементів захисту. Внизу кожної штанини - застібки-блискавки та стяжки. Петлі для ременя подвійні (перший ряд - фіксовані, а другий - закриваються за допомогою кнопок), що дає можливість зафіксувати пояс із спорядженням або за допомогою додаткових адаптерів - пояс із системою MOLLE. У передній частині штанів - гульфик-клапан із можливістю відкривання з правого та лівого боку.
Усього конструкція містить дві кишені в зоні паху, вісім кишень різної форми та розміру в частині стегон та дві кишені в частині гомілки.
Матеріал: синтетична тканина із спеціальним просоченням та покриттям.
Колір: чорний, мультикам, чорний мультикам.
Бойова сорочка спеціальна універсальна
Тактична сорочка з міцної тканини, яка швидко висихає.
У плечовій частині - знімні вкладки, які рівномірно розподіляють навантаження. Також передбачено вентиляційні вставки.
Кишені на плечах рукавів із внутрішньою кишенею і велкро-панеллю великої площі, на передпліччях - із системою MOLLE всередині та назовні. Манжети сорочки регулюються текстильною стрічкою велкро. На передній частині сорочки встановлено застібку-блискавку від верху коміра до грудей. Матеріал тулубної частини та вставок - синтетична тканина. Матеріал рукавів - тканина рипстоп. Зону пахв сорочки обладнано сіткою. На рукавах додатково обладнано відділення для налокітників. Рукави ергономічні (легко закочуються). Комір з м’якою підкладкою. Тип коміра - стійка.
Усього конструкція передбачає чотири кишені: дві - нарукавні, дві - на передпліччі з гумками всередині та із стропами MOLLE.
Колір: чорний, мультикам, чорний мультикам.
Куртка утеплена зимова спеціальна універсальна
Куртка з високими тепловими показниками. Зовнішній матеріал вітро- та вологозахисний із збереженням високої повітропроникної здатності, забезпечує захист від вітру та вологи, має повітропроникні властивості з внутрішнього боку. Наповнювач куртки - синтетичний двокомпонентний утеплювач.
Внутрішня підкладка виготовляється із синтетичної тканини. Капюшон регулюється у двох напрямках та ховається в комір. Високий комір регулюється стяжкою. Двостороння передня застібка-блискавка із штормовим клапаном та захистом підборіддя. Під пахвами - додаткові блискавки для вентиляції. Внизу куртку обладнано шнурівками і фіксаторами для регулювання об’єму. Усі зовнішні застібки-блискавки вітро- та вологозахисні. У плечовому та ліктьовому відділах куртка має посилену тканину. Манжети куртки регулюються текстильною стрічкою велкро.
Усього конструкцією передбачено сім кишень: дві великі зовнішні кишені, зсередини підкладені термофлісом; дві внутрішні сітчасті кишені на застібці-блискавці; три кишені на рукавах (по одній на кожному рукаві на рівні плечей та кишеня на лівому передпліччі).
На куртці передбачено по одній великій велкро-панелі на кожному плечі та три маленькі велкро-панелі по одній над кожною великою (на плечах) та одну на спинці посередині вище грудного відділу.
Матеріал: вітро- та вологозахисна з повітропроникними властивостями синтетична тканина.
Колір: чорний, білий, мультикам, чорний мультикам.
Штани утеплені зимові універсальні
Зовнішній матеріал штанів вітро- та вологозахисний із збереженням високої повітропроникної здатності з внутрішнього боку.
Наповнювач штанів - синтетичний двокомпонентний утеплювач.
Внутрішню підкладку виконано із синтетичної тканини.
Об’єм підвищеного пояса штанів регулюється шнурівкою і фіксується ґудзиком. Центральна застібка оснащена вітрозахистом. Бічні шви штанів обладнано застібками-блискавками, що дають можливість повністю розстебнути штанину. На задній частині штанів розміщена кишеня з м’якою підкладкою всередині. Кожна штанина пристібається гачками до взуття. Нижній край штанів та зона колін посилена. У комплекті до штанів є компресійний чохол і регульовані підтяжки з велкро-стрічкою.
Утеплювач: синтетичний утеплювач.
Матеріал: вітро- та вологозахисна з повітропроникними властивостями синтетична тканина.
Колір: чорний, білий, мультикам, чорний мультикам.
Куртка вітровка штормова універсальна
Куртку обладнано профільованими рукавами з ергономічною посадкою. Двостороння передня застібка-блискавка оснащена зовнішнім штормовим клапаном. Поділ має регульовану систему стяжки за допомогою еластичного шнура. На бокових частинах куртки розміщені застібки-блискавки. Капюшон із системою регулювання еластичним шнуром, заднім клапаном та ламінованим козирком. Є дві кишені на застібці-блискавці. На рукавах - еластичні манжети.
Матеріал: вітро- та вологозахисна з повітропроникними властивостями синтетична тканина.
Колір: чорний, синій, мультикам, чорний мультикам.
Куртка зимова утеплена універсальна
Куртка виготовляється із спеціальної мембранної безпорової тканини сіро-сталевого або чорного, або синього кольору, або в колористиці камуфляж з герметизованими швами. Утеплена наповнювачем, має знімний капюшон з регулюванням, чотири зовнішні кишені з вологозахисними прогумованими блискавками та дві внутрішні кишені із сітки.
Куртка застібається на центральну вологозахисну прогумовану застібку-блискавку з двома бігунками. Бігунки оздоблено двома навісними прошитими петлями для швидкого розстібання.
Низ куртки оснащений системою стягування. Внутрішня частина коміра куртки і бічних кишень утеплена. Ліктьова зона рукавів посилена тканиною.
Сорочка бойова універсальна комбінована з тканини чорного або синього кольору, або кольору хакі, або в колористиці камуфляж. Сорочка з центральною застібкою-блискавкою до рівня лінії грудей, внутрішньою планкою та обмежувачем по низу застібки. Пілочка та спинка - з трикотажного полотна з відрізними бочками. Рукави одношовні, вшивні, з ластовицею із трикотажного полотна. На рукавах - накладні об’ємні кишені з клапанами, які застібаються на текстильну застібку, по низу - хлястики, які застібаються на текстильну застібку. У шві нашивання клапана - отвір для доступу в кишеню.
На ділянці ліктів - зміцнювальні накладки з виточками, які одночасно є кишенями з боковим входом для протиударних вставок, які застібаються на текстильну застібку.
Комір-стійка комбінований з трикотажного полотна та тканини.
Футболка з коротким рукавом універсальна
Футболка виготовляється з потовідвідних антимікробних матеріалів, які швидко висихають після прання. Шви футболки пласкі, що зменшує ризик натирання і знижує зношування футболки у разі її використання з бронежилетом.
Матеріал: змішана або синтетична тканина, яка не потребує прасування після прання.
Колір: чорний, сірий, синій, мультикам, чорний мультикам.
Реглан термобілизни універсальний
Реглан термобілизни з круглою горловиною виготовляється із тканини, що забезпечує терморегуляцію і виведення вологи. Добре розтягується та забезпечує свободу руху.
Матеріал: трикотажна або змішана тканина.
Теніска типу поло універсальна до службового однострою
Теніска трикотажна типу поло чорного або сірого, або синього кольору, або в колористиці мультикам, або чорний мультикам, або кольору тан (колір слонової кістки). Пілочка суцільна, із застібкою на три петлі та три пласкі ґудзики в тон кольору трикотажного полотна. Комір вшивний, відкладний. Рукави вшивні, короткі. Низ теніски та рукавів оброблено швом упідгин.
Сорочка типу поло універсальна з довгим рукавом до службового однострою
Сорочка типу поло з довгим рукавом чорного або сірого, або синього кольору, або в колористиці мультикам, або чорний мультикам, або кольору тан (колір слонової кістки). Пілочка суцільна, із застібкою на три петлі та три пласкі ґудзики в тон кольору трикотажного полотна. Комір трикотажний, вшивний, відкладний. Рукави вшивні, довгі. Нижні частини рукавів оздоблено манжетами. Низ сорочки та рукавів оброблено швом упідгин. На лівому рукаві розміщено приховану кишеню на дві ручки.
Штани термобілизни універсальні
Штани з еластичним поясом із тканини, що забезпечує терморегуляцію та виведення вологи.
Матеріал: трикотажна або змішана тканина.
Костюм маскувальний спеціальний універсальний
Костюм маскувальний універсальний типу “Гіллі” виготовляється із синтетичних волокон. Куртка складається з двох шарів синтетичної сітки (внутрішній шар - дрібнозерниста антимоскітна сітка, зовнішній шар - великозерниста сітка). У зовнішній шар сітки вплетені штучні камуфлюючі волокна, також зовнішній шар може доповнюватися натуральними рослинами. Костюм має застібку-блискавку, регульовані затяжки на манжетах і капюшоні.
Колір: білий, хакі або в колористиці камуфляж.
Плащ-пончо спеціальний універсальний
Плащ-пончо виготовляється з вітровологозахисного синтетичного матеріалу. На пончо розташовані подвійні кнопки, за допомогою яких кілька пончо можуть бути з’єднані в один великий намет. Разом з підстібкою пончо трансформується у спальний мішок.
Колір: чорний, хакі, мультикам, чорний мультикам.
Балаклава виготовляється з трикотажного полотна чорного кольору, білого кольору, кольору хакі або в колористиці камуфляж. Балаклава має рухому передню частину для маскування нижньої частини обличчя.
Шарф-труба універсальний літній
Шарф-труба виготовляється з бавовни (або еквівалента), ідеально вбирає піт та не перешкоджає пароутворенню.
Колір: чорний, білий, мультикам, чорний мультикам.
Шарф-труба універсальний зимовий
Шарф-труба виготовляється з мембранної синтетичної тканини з водовідштовхувальними властивостями.
Колір: чорний, білий, мультикам, чорний мультикам.
Краватка-самов’яз чоловіча до парадного однострою
Краватка-самов’яз виготовляється з тканини темно-синього кольору у формі витягнутої трапеції, яка закінчується гострим ріжком.
Краватка жіноча до парадного однострою
Краватка виготовляється з тканини темно-синього кольору у формі “метелик” із симетричними навскісними кінцями та застібкою на металеві гачок і петельку.
Кашне універсальне до парадного однострою
Кашне трикотажне, з пряжі білого кольору, прямокутної форми, з китицями на кінцях.
Ремінь тактичний універсальний
Ремінь виготовляється з високоміцного синтетичного матеріалу. Пряжка низького профілю з композитного матеріалу.
Колір: чорний, сірий, мультикам, чорний мультикам.
Рукавички універсальні до парадного однострою
Рукавички п’ятипалі виготовляються з натуральної шкіри чорного кольору.
Рукавички штурмові універсальні
Рукавички п’ятипалі чорного або білого кольору, або кольору мультикам, або чорний мультикам з трикотажного полотна, з деталями із шкіри. Напульсник з еластичної тасьми, яка застібається на текстильну стрічку велкро для регулювання щільності облягання.
Рукавиці спеціальні універсальні
Рукавиці виготовляються з натуральної тонкої шкіри (або еквівалента). Місця потенційного зносу ущільнені подвійним шаром шкіри. Зовнішня частина рукавиць виготовляється з еластичної синтетичної тканини.
Манжети короткі, прогумовані. На манжетах - спеціальні петлі для одягання та кріплення рукавиць.
Колір: чорний, білий, мультикам, чорний мультикам.
Рукавиці спеціальні зимові універсальні
Зовнішня частина рукавиць виготовляється з еластичної мембранної синтетичної тканини. Місця найбільшого зносу (на долонях та пальцях) посилюються додатковими накладками. Горловина манжет має подовжену форму, що дає можливість заправляти їх всередину одягу. На манжетах вшиті петлі для одягання та кріплення рукавиць.
Колір: чорний, білий, мультикам, чорний мультикам.
Туфлі чоловічі до парадного однострою
Туфлі з натуральної шкіри чорного кольору, з прихованими гумовими вставками вздовж переднього краю берців та союзки. По верхньому краю берців та задньому зовнішньому ремені розміщується амортизатор. Союзка, берці, задній зовнішній ремінь виготовляються із шкіри.
Підкладка виготовляється з натуральної підкладкової шкіри чорного кольору. Підошва формована. Метод кріплення низу - клейовий.
Черевики чоловічі утеплені до парадного зимового однострою
Черевики виготовляються з натуральної шкіри чорного кольору, із застібкою-блискавкою з внутрішнього боку берців. Суцільна союзка та розрізні берці виготовляються із шкіри.
Підкладка виготовляється із хутра або штучного хутра. Підошва формована. Метод кріплення низу - клейовий.
Туфлі жіночі до парадного однострою
Туфлі виготовляються з натуральної шкіри хромового методу дублення чорного кольору. Підкладка - з підкладкової шкіри. Підбори заввишки 50 міліметрів. Метод кріплення низу - клейовий або комбінований.
Чобітки жіночі до парадного зимового однострою
Чобітки виготовляються з натуральної шкіри чорного кольору, із застібкою-блискавкою. Підкладка виготовляється із штучного хутра. Метод кріплення низу - клейовий. Підошва формована. Підбори заввишки 30-50 міліметрів.
Черевики демісезонні універсальні
Черевики демісезонні універсальні комбіновані виготовляються з натуральної шкіри (замша) із застосуванням вологозахисної мембрани. Мають систему підтримки ноги і поглинання навантажень під час ходьби. Шнурівка черевиків складається з металевих блоків, які допомагають стягувати і шнурувати черевики швидко, і петель із синтетичного матеріалу. Шнурки - легкий і міцний синтетичний трос із сердечником, має мінімальне зусилля на розрив. Поліуретанова підошва має різношарову конструкцію - вбудований стабілізатор, який забезпечує необхідну жорсткість і гнучкість взуття, та поліуретанова проміжна підошва.
Черевики тактичні універсальні
Черевики тактичні універсальні виготовляються з текстильного матеріалу чорного або коричневого кольору, на шнурках із союзкою, розрізними берцями, задніми ременями, задинками, м’яким кантом та вкладною устілкою. На внутрішніх берцях - перфорація. Підошва двошарова, литтєвого методу кріплення.
Кросівки тактичні спеціальні універсальні
Кросівки тактичні спеціальні універсальні чорного або сірого кольору, або кольору “Desert”, або кольору “Coyote” підвищеної зносостійкості виготовляються з комбінованого матеріалу, який швидко висихає та має повітропроникні властивості, з антистатичною стрічкою. Підошва з високими амортизаційними властивостями, гумова, з нековзким профілем середньої міцності, литтєвого методу кріплення. Має підвищену стійкість до зносу. Підошва виготовляється з двох шарів поліуретану з м’якими прокладками і танкеткою, а також нітрилової гуми або аналогічного за властивостями матеріалу.
У зоні п’ятки є додаткова вставка із синтетичного матеріалу. Носок кросівок оснащений протектором для захисту від механічних пошкоджень.
Устілки, які виготовляються з багатошарового матеріалу з повітропроникним прошарком, мають вологовідштовхувальні властивості, високий рівень пом’якшення та вкладки для повторення форми стопи.
Матеріал верху: мікрофібра/текстиль.
Колір: чорний, сірий, мультикам, чорний мультикам.
II. Знаки розрізнення та ідентифікації Погони до парадного однострою
Наплічним знаком розрізнення Бюро до парадного однострою є погони. Погони для осіб рядового складу - синього кольору. Погони для осіб начальницького складу - синього кольору з гаптуванням, що імітує плетення сріблястого шнура. У верхньому краю погона для осіб рядового та начальницького складу розташований металевий ґудзик. Розмір погона - 130 × 45 міліметрів або 150 × 45 міліметрів.
На погонах до парадного однострою старшого та середнього начальницького складу відповідно до спеціального звання розміщуються знаки розрізнення “зоря” розміром 19 × 19 міліметрів з металу світлого кольору з окантовкою синього кольору.
На погонах для осіб рядового та молодшого складу Бюро відповідно до спеціального звання розміщуються знаки розрізнення - рельєфні шеврони з металу білого кольору.
На погонах генерал-майора Бюро розміщується знак розрізнення “схрещені булави” визначеного зразка та дві “зорі”.
За допомогою хлястика на зворотному боці погон пропускається через контрпогончик на поверхні кітеля і застібається на ґудзик. На поверхні погона кріпляться встановлені знаки розрізнення.
Знаки розрізнення на комір основного службового однострою
Знаки розрізнення до основного службового однострою виготовляються з металу світлого кольору і становлять зменшені копії знаків розрізнення до парадного однострою без відповідної окантовки. Розмір “зорі” - 10 × 10 міліметрів, розмір “плетінки” - 23 × 5 міліметрів, розмір “схрещених булав” - 25 × 15 міліметрів. Кріплення знаків - цангові затискачі.
Знаки на комір парадного однострою
Парні знаки на комір становлять рельєфні емблеми Бюро з металу світлого кольору, заповнені синьою емаллю. Розмір емблем - 23 × 15 міліметрів. Кріплення знаків на комір - по два цангові затискачі.
Знаками на комір парадного однострою генерал-майора Бюро є рельєфні “зубчатки” з металу світлого кольору. Розмір знаків - 45 × 21 міліметрів. Кріплення знаків - два цангові затискачі.
Погони з бавовняної або змішаної гладкофарбованої, або набивної (камуфльованої) тканини, з текстильною застібкою, у формі прямокутника розміром 50 × 100 міліметрів. На чорному або темно-синьому, або зеленому, або в колористиці камуфляж фоні вишито або вигаптувано знаки розрізнення сріблястого (для чорного або синього фону) або захисного (для зеленого або в колористиці камуфляж фону) кольору. Розмір “зорі” - 18 × 18 міліметрів. Розмір “плетінки” - 11 × 45 міліметрів. Розмір “схрещених булав” - 25 × 40 міліметрів. Розмір ширини смуги шеврона - 7 міліметрів, відстань між протилежними кінцям - 45 міліметрів. Кут нахилу шеврона - 120°.
Знак на стінку кашкета, берета та інших видів головних уборів
Знак має форму круга, утвореного рельєфним лавровим вінком з металу білого кольору, у центрі якого - рельєфна емблема Бюро, заповнена емаллю темно-синього кольору. На зворотному боці - клямри для кріплення на головний убір.
Розмір знака - 50 × 50 міліметрів.
Нарукавна емблема належності до Бюро
Нарукавна емблема належності до Бюро має форму геральдичного щита темно-синього або чорного кольору, або в колористиці камуфляж із заокругленою верхньою та загостреною нижньою частиною, з подвійною облямівкою сріблястого або темно-зеленого (для фону в колористиці камуфляж) кольору.
У центрі щита - основна частина емблеми Бюро.
У верхній частині нарукавної емблеми міститься назва територіального управління Бюро або напис “ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПАРАТ”, а по периметру розміщений напис “ДЕРЖАВНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ” літерами сріблястого або темно-зеленого (для фону в колористиці камуфляж) кольору.
Розмір нарукавної емблеми - 100 × 80 міліметрів.
Формені ґудзики на всіх видах одягу металеві сріблястого кольору із зображенням рельєфної емблеми Бюро, діаметром 14, 18 та 22 міліметри.
Особистий жетон працівника Бюро виготовляється з металу жовтого кольору, має форму фігурного геральдичного щита картуша та окантовку довкола завширшки 2 міліметри. Жетон містить у центрі рельєфне емалеве відтворення емблеми Бюро з металу білого кольору. Над емблемою - рельєфна стрічка, розміщена у два рядки півколом, із рельєфним написом “Державне бюро розслідувань”, заповненим темно-синьою емаллю. Під емблемою на рельєфній стрічці міститься особистий шестизначний номер працівника. На зворотному боці жетона - застібка уздовж вертикальної осі жетона для кріплення до однострою.
Жетон може носитися: на парадному однострої на шкіряній підкладці з натуральної шкіри синього кольору, яка містить два отвори для кріплення; прикріпленим за допомогою застібки-булавки на сорочці з довгим рукавом, яка містить накладну деталь у формі прямокутника з двома металевими блочками, розташованими один над одним; на демісезонній та зимовій куртці; на поясі тощо.
У всіх інших випадках жетон кріпиться до портмоне на ланцюжок. Портмоне виготовляється із шкіри синього кольору і має плексове віконце для вкладання в нього службового посвідчення.
Розміри жетона: 70 ( ± 1) міліметрів × 60 ( ± 2) міліметрів.
Табличка з прізвищем працівника виготовляється з металу білого кольору. У центрі - напис із зазначенням прізвища українськими або латинськими літерами.
Розмір нагрудної таблички: висота - 13 міліметрів, ширина - 80 міліметрів, висота літер - 7 міліметрів. На зворотному боці таблички є кріплення - два цангові затискачі або магніти для прикріплення до однострою.
{Постанову доповнено додатком згідно з Постановою КМ № 1043 від 06.10.2021; в редакції Постанови КМ № 1309 від 22.11.2022}