Про внесення змін до Порядку оцінки проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу
Відповідно до пункту 8 Порядку проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05 лютого 2020 року № 78), пункту 4 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850), НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Порядку оцінки проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 18 травня 2017 року № 121, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 13 червня 2017 року за № 729/30597 (в редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 17 липня 2019 року № 165), виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Директорату регіонального розвитку (Бойко О.) разом з Юридичним департаментом (Чепелюк О.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Москаленко В.
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
оцінки та відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення оцінки та відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
2. Оцінка проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу (далі - проекти), здійснюється експертами відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та проектної угоди між Мінрегіоном та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів в строк, який становить не більше двох місяців з початку оцінювання.
3. Відбір рекомендованих до фінансування проектів здійснює комісія, утворена Мінрегіоном, відповідно до пункту 9 Порядку проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827 (із змінами) (далі - Порядок проведення конкурсного відбору).
II. Оцінка проектів регіонального розвитку
1. Оцінка проекту здійснюється за бальною системою відповідно до загальних та спеціальних критеріїв оцінки проектів згідно з Формою оцінки проекту регіонального розвитку, який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу (додаток 1).
2. Загальні критерії (максимально - 70 балів) є базовими для оцінки всіх проектів, допущених до участі у конкурсному відборі.
3. Спеціальні критерії (максимально - 30 балів) визначаються з урахуванням очікуваних результатів та показників реалізації програм регіонального розвитку (додаток 2).
4. Оцінка проектів здійснюється експертами за шкалою від 0 (повна невідповідність) до 5 балів (повна відповідність).
5. Інформаційне та організаційне забезпечення роботи експертів здійснює Мінрегіон.
6. За результатами оцінки проектів формуються рейтингові списки проектів, які пройшли оцінювання.
III. Розгляд та відбір проектів
1. Відбір рекомендованих до фінансування проектів здійснює утворена Мінрегіоном комісія на основі сформованих за результатами оцінювання рейтингових списків проектів.
2. Мінрегіон не пізніше ніж за п’ять робочих днів до засідання комісії розсилає всім її членам рейтингові списки та копії проектів, які пройшли оцінювання.
3. Основними умовами відбору проектів комісією є:
1) найбільша кількість балів в рейтинговому списку проектів, які пройшли оцінювання та загальний обсяг фінансування яких з державного бюджету не перевищує запропонованого комісією граничного обсягу фінансування в межах кожної програми регіонального розвитку;
2) спроможність заявника проекту забезпечувати стійкий результат реалізації проекту, зокрема, шляхом подальшого фінансування заходів або утримання об’єктів за рахунок власних коштів.
4. За результатами засідання комісії складається протокол, у якому зазначається перелік проектів, рекомендованих до фінансування, із зазначенням оціночної вартості проекту, обсягу фінансування з державного бюджету та інших джерел, який підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії.
На підставі рішення комісії Мінрегіон затверджує наказом перелік проектів для фінансування.
Додаток 1 |
ФОРМА
оцінки проекту регіонального розвитку, який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу
№ з/п | Критерії оцінювання проектів | Пояснення до критеріїв | Інтервал оцінки | Бал, виставлений експертом | Коментарі та обґрунтування оцінки |
I. Загальні критерії оцінювання | |||||
1. Актуальність та доцільність проекту | 15 |
|
| ||
1.1 | Відповідність проекту (за його цілями та видами діяльності) очікуваним результатам відповідної програми регіонального розвитку, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 733 «Деякі питання реалізації у 2018-2020 роках Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року» | Джерело даних - пункти 3.1, 3.2 Опису проекту, логіко-структурна матриця проекту. | 0-5 |
|
|
1.2 | Соціально-економічний ефект від реалізації проекту | Джерело даних - пункт 3.1 Опису проекту. | 0-5 |
|
|
1.3 | Відповідність проекту потребам цільових груп | Джерело даних - пункт 3.1 Опису проекту. | 0-5 |
|
|
2. Якість підготовки проекту | 25 |
|
| ||
2.1 | Доцільність та реалістичність заявлених цілей, результатів і запропонованої діяльності | Джерело даних - пункти 3.2-3.4 Опису проекту, | 0-5 |
|
|
2.2 | Наявність показників цілей і результатів, визначеність процедур їх моніторингу та доступність джерел перевірки показників | Джерело даних - пункт 3.7 Опису проекту, логіко-структурна матриця проекту. | 0-5 |
|
|
2.3 | Наявність вичерпного аналізу ризиків, пов’язаних із впровадженням проекту, та стратегії їх запобігання або зменшення | Джерело даних - пункт 3.5 Опису проекту, логіко-структурна матриця проекту. | 0-5 |
|
|
2.4 | Чіткість і структурованість бюджету, його відповідність запланованій діяльності | Джерело даних - пункти 3.2-3.4, 3.7 Опису проекту, бюджет проекту, логіко-структурна матриця проекту. | 0-5 |
|
|
2.5 | Обґрунтованість та доцільність витрат | Джерело даних - пункти 3.2-3.4, 3.7 Опису проекту, бюджет проекту, логіко-структурна матриця проекту. | 0-5 | ||
3. Сталість результатів проекту | 30 |
|
| ||
3.1 | Наявність стратегії використання отриманих результатів проекту (започаткованої діяльності, створених об’єктів тощо) та джерел їх подальшого фінансування | Джерело даних - пункт 3.6 Опису проекту. | 0-5 |
|
|
3.2 | Наявність співфінансування проекту із інших джерел: | Джерело даних - Бюджет проекту, логіко-структурна матриця проекту. |
|
|
|
15-30 % | 10 |
|
| ||
31-50 %, 2 джерела | 15 |
|
| ||
більше 50 %, 3 і більше джерел | 25 |
|
| ||
II. Спеціальні критерії оцінювання проекту за програмами | |||||
1. «Розвиток інноваційної економіки та інвестицій», 30 балів | |||||
1.1 | Вплив проекту на створення інструментів та механізмів підтримки підприємницької діяльності | Чи створює проект додаткові механізми та інструменти, які будуть задіяні в майбутньому та можуть бути використані під час здійснення заходів інших програм та проектів? | 0-5 |
|
|
1.2 | Вплив проекту на створення сприятливих умов та зниження бар’єрів для інвестування | Чи створює проект умови для залучення приватних інвесторів на територію реалізації? Чи створює проект можливості для покращення взаємодії влади та інвесторів? | 0-5 |
|
|
1.3 | Вплив проекту на створення робочих місць, зростання середньої заробітної плати, позитивну динаміку трудової міграції | Наскільки проект впливає на загальний рівень зайнятості та умови оплати праці в конкретній місцевості? Реалізація проекту створює нові робочі місця, обсяг яких є вагомим фактором для розвитку місцевої економіки та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Прогноз щодо кількості створених робочих місць має супроводжуватися відповідними розрахунками | 0-5 |
|
|
1.4 | Вплив проекту на створення інституційних умов для розвитку інноваційної інфраструктури регіону | Чи створює проект необхідні умови та можливості для розвитку виробничої інфраструктури, спрямованої на створення та удосконалення технологій, продуктів, послуг, бізнес-процесів? | 0-5 |
|
|
1.5 | Ступінь участі в проекті закладів вищої освіти, науково-дослідних установ, інших інституцій регіонального інноваційного розвитку | Наскільки проект залучає до роботи заклади вищої освіти та науково-дослідні установи? | 0-5 |
|
|
1.6 | Вплив проекту на сприяння економічній активності та створення нових можливостей для розвитку і самореалізації вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій тощо | Проект створює додаткові можливості для зазначених груп шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, надання пільгових умов кредитування тощо | 0-5 |
|
|
2. «Розвиток сільських територій», 30 балів | |||||
2.1 | Вплив проекту на диверсифікацію виробництва у сільській місцевості | Проект створює чи сприяє створенню нових видів економічної діяльності, сприяє відкриттю або розширенню нових ринків збуту, завантаженню виробничих потужностей, що призводить до зростання обсягів виробництва сільськогосподарської та промислової продукції в регіоні, збільшенню обсягів інвестицій у галузь, зростанню виробництва у суміжних галузях | 0-5 |
|
|
2.2 | Вплив проекту на збільшення рівня зайнятості сільського населення | Реалізація проекту сприяє створенню нових робочих місць, обсяг яких є вагомим фактором для розвитку місцевої економіки та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Прогноз щодо кількості створених робочих місць має супроводжуватися відповідними розрахунками | 0-5 |
|
|
2.3 | Вплив проекту на сприяння економічній активності та створення нових можливостей для розвитку і самореалізації вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій тощо | Проект створює додаткові можливості для зазначених груп шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, надання пільгових умов кредитування тощо | 0-5 |
|
|
2.4 | Географія впливу проекту (одна громада, район, регіон / декілька регіонів) | Джерело даних - Інформаційна картка проекту |
|
|
|
| декілька громад | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох територіальних громад | 5 |
|
|
| регіон | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах цілого регіону | 10 |
|
|
| декілька регіонів | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох регіонів | 15 |
|
|
3. «Розвиток туризму», 30 балів | |||||
3.1 | Вплив проекту на підвищення туристичного потенціалу регіону | Створення в результаті реалізації проекту нових туристичних об’єктів, що функціонуватимуть в майбутньому, або вплив на м’які навички персоналу в сфері туризму, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності регіону як туристичної дестинації | 0-5 |
|
|
3.2 | Вплив проекту на створення можливостей для подальшого залучення приватних інвесторів у туристичну галузь | Реалізація проекту створює умови та сприяє подальшому залученню приватних інвесторів до розбудови туристичної індустрії у певній місцевості | 0-5 |
|
|
3.3 | Вплив проекту на збільшення частки зайнятих у туристичній індустрії у загальній чисельності зайнятих в економіці галузі (регіону), розширення зайнятості/дохідності у суміжних галузях економіки регіону | Реалізація проекту створює нові робочі місця, обсяг яких є вагомим фактором для розвитку місцевої економіки та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Прогноз щодо кількості створених робочих місць має супроводжуватися відповідними розрахунками | 0-5 |
|
|
3.4 | Ступінь унікальності проекту | Створені в межах проекту продукти є унікальними для регіону чи країни в цілому? | 0-5 |
|
|
3.5 | Вплив проекту на створення позитивного туристичного іміджу держави на міжнародному туристичному ринку | Наскільки проект сприяє промоції території, на якій реалізовується? Чи можуть результати проекту розглядатися як частина міжнародного туристичного іміджу країни? | 0-5 |
|
|
3.6 | Ступінь залучення до реалізації проекту вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій тощо | Проект створює додаткові можливості для зазначених груп шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, реалізації власних проектів тощо | 0-5 |
|
|
4. «Розвиток людського потенціалу», 30 балів | |||||
4.1 | Вплив проекту на стимулювання підвищення фахового рівня трудових ресурсів регіону | Чи створює проект умови для додаткового навчання трудових ресурсів, набуття ними нових навичок? | 0-5 |
|
|
4.2 | Вплив проекту на працевлаштування випускників закладів освіти | Чи створює проект умови для покращення рівня працевлаштування випускників (надає додаткову інформацію роботодавцям, створює нові пізнавальні програми, сприяє розвитку дуальної освіти тощо)? | 0-5 |
|
|
4.3 | Вплив проекту на рівень взаємодії влади, освіти з представниками бізнесу і роботодавцями | Чи створює проект нові інструменти взаємодії (платформи для комунікацій, опитування, розроблення спільних стратегічних документів тощо)? | 0-5 |
|
|
4.4 | Вплив проекту на збільшення рівня зайнятості та самозайнятості у нішевих сферах (започаткування нових видів економічної діяльності, виробництва видів продукції чи надання послуг у результаті проведених навчань тощо) | Реалізація проекту створює нові робочі місця, обсяг яких є вагомим фактором для розвитку місцевої економіки та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Прогноз щодо кількості створених робочих місць має супроводжуватися відповідними розрахунками | 0-5 |
|
|
4.5 | Вплив проекту на сприяння економічній активності та створення нових можливостей для розвитку і самореалізації вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій тощо | Проект створює додаткові можливості для зазначених груп шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, реалізації власних проектів тощо | 0-5 |
|
|
4.6 | Можливість поширення заходів проекту для впровадження в інших регіонах | Наскільки ідеї, запроваджені проектом, можуть бути впроваджені в інших регіонах/галузях? | 0-5 |
|
|
5. «Загальноукраїнська солідарность», 30 балів | |||||
5.1 | Вплив проекту на сприяння співробітництву регіонів у сферах освіти, культури, спорту, історичних та культурологічних досліджень | Визначається впливом на актуалізацію співробітництва у визначених сферах між суб’єктами/інституціями, на які спрямовано проект | 0-5 |
|
|
5.2 | Географія проекту |
|
|
|
|
| декілька громад | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох територіальних громад | 5 |
|
|
| регіон | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах цілого регіону | 10 |
|
|
| декілька регіонів | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох регіонів | 15 |
|
|
5.3 | Вплив проекту на сприяння співпраці організацій та підприємств регіонів | Визначається впливом на актуалізацію співробітництва у визначених сферах між установами та організаціями, що функціонують у тих регіонах, на які спрямовано проект | 0-5 |
|
|
5.4 | Рівень сприяння інтеграції вимушених переселенців та захисту інтересів осіб, що вимушено опинились на тимчасово окупованих територіях, ветеранів війни та учасників бойових дій тощо | Проект створює додаткові можливості для таких груп населення шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, реалізації власних проектів тощо | 0-5 |
|
|
6. «Підтримка розвитку депресивних територій», 30 балів | |||||
6.1 | Вплив проекту на покращення економічних можливостей територій | Визначається наявністю після реалізації проекту шляхів для досягнення зростання рівня зайнятості населення та збільшення обсягів виробництва продукції на місцевому рівні | 0-5 |
|
|
6.2 | Вплив проекту на розвиток інфраструктури територій | Визначається наявністю після реалізації проекту побудованих чи оновлених об’єктів місцевої соціальної, інженерної, транспортної інфраструктури тощо | 0-5 |
|
|
6.3 | Вплив проекту на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб та захист інтересів осіб, що вимушено опинились на тимчасово окупованих територіях, ветеранів війни та учасників бойових дій | Проект створює додаткові можливості для таких груп населення шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, реалізації власних проектів тощо | 0-5 |
|
|
6.4 | Географія впливу проекту |
|
|
|
|
| два і більше населених пункти | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох населених пунктів | 5 |
|
|
6.5 | Вплив проекту на покращення якості життя місцевого населення | Визначається підвищенням рівня доступності та якості умов проживання і рівня надання послуг для мешканців населеного (населених) пункту (пунктів), в межах якого (яких) реалізується проект | 0-5 |
|
|
6.6 | Вплив проекту на створення можливостей для подальшого залучення приватних інвесторів для розвитку території | Реалізація проекту створює умови та сприяє подальшому залученню приватних інвесторів до розбудови економічної спроможності території | 0-5 |
|
|
7. «Ефективне управління регіональним розвитком», 30 балів | |||||
7.1. Інформаційно-аналітичне та інституційне забезпечення регіонального розвитку | |||||
7.1.1 | Вплив проекту на рівень інформаційно-аналітичного та інституційного забезпечення у сфері регіонального розвитку | Визначається наявністю в результаті реалізації проекту розроблених інформаційних продуктів (брошур, інвестиційних паспортів, планів перспективного розвитку, аналітичних досліджень тощо), а також наявністю створених у результаті реалізації проекту інституцій (установ, організацій), робота яких спрямована на реалізацію регіональної політики, розроблення та реалізацію проектів регіонального розвитку | 0-5 |
|
|
7.1.2 | Можливість поширення заходів проекту для впровадження в інших регіонах, універсальність запропонованих проектом рішень | Наскільки ідеї, запроваджені проектом, можуть бути впроваджені в інших регіонах/галузях? | 0-5 |
|
|
7.1.3 | Вплив проекту на рівень економічного розвитку регіону | Визначається наявністю в результаті реалізації проекту нових шляхів та можливостей для досягнення зростання рівня зайнятості населення, збільшення обсягів виробництва продукції в регіоні (на місцевому рівні), | 0-5 |
|
|
|
| розвитку малого та середнього підприємництва, підвищення рівня якості надання послуг |
|
|
|
7.1.4 | Географія проекту |
|
|
|
|
| декілька громад | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох територіальних громад | 5 |
|
|
| регіон | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах цілого регіону | 10 |
|
|
| декілька регіонів | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох регіонів | 15 |
|
|
7.2. Співфінансування проектів регіонального розвитку, що супроводжуються агенціями регіонального розвитку, утвореними відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики» | |||||
7.2.1 | Підтримка проекту регіонального розвитку, на який надається співфінансування з державного бюджету, | Проект, який супроводжує агенція регіонального розвитку, повинен мати фінансову, організаційну та/або методологічну підтримку з боку місцевих органів влади | 0-5 |
|
|
| з боку місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування відповідного регіону | та органів місцевого самоврядування відповідного регіону, на який спрямовано реалізацію проекту |
|
|
|
7.2.2 | Відповідність проекту регіонального розвитку, на який надається співфінансування з державного бюджету, цілям регіональної стратегії розвитку | Проект, який супроводжує агенція регіонального розвитку, має відповідати цілям регіональної стратегії розвитку та бути включений до Плану заходів з реалізації регіональної стратегії розвитку відповідного регіону | 0-5 |
|
|
7.2.3 | Залучення приватних партнерів до реалізації проекту регіонального розвитку, на який надається співфінансування з державного бюджету | Визначається наявністю приватних підприємств, установ та організацій, які з точки зору фінансової, методологічної, організаційної підтримки частково або повністю залучені до реалізації видів діяльності, що передбачені описом проекту | 0-5 |
|
|
7.2.4 | Вплив проекту на рівень економічного розвитку регіону | Визначається наявністю в результаті реалізації проекту нових шляхів та можливостей для досягнення зростання рівня зайнятості населення, збільшення обсягів виробництва продукції в регіоні (на місцевому рівні), розвитку малого та середнього підприємництва, підвищення рівня якості надання послуг | 0-5 |
|
|
7.2.5 | Географія проекту |
|
|
|
|
| регіон | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах цілого регіону | 5 |
|
|
| декілька регіонів | Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох регіонів | 10 |
|
|
Додаток 2 |
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ПОКАЗНИКИ
реалізації програм регіонального розвитку
1. «Інноваційна економіка та інвестиції»
Заходи Програми | Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектів | Орієнтовні сфери реалізації проектів |
Мета програми - підвищення конкурентоспроможності регіонів шляхом розвитку регіональної й місцевої економіки на основі ефективного використання наявного потенціалу, існуючих конкурентних переваг, формування сприятливого інвестиційного середовища, модернізації реального сектору економіки, зростання експортного потенціалу, створення умов для активізації інноваційних процесів з урахуванням принципів смарт-спеціалізації. | ||
Напрям 1.1. Формування сприятливого інвестиційного клімату, розвиток інвестиційного та експортного потенціалу | ||
1.1.1 Інформаційна та організаційна підтримка інвесторів | Здійснено оцінку інвестиційного потенціалу регіонів та підготовлено план стратегічних інвестицій (кількість регіонів, в яких зроблено оцінку та підготовлено план залучення стратегічних інвестицій) | Розроблення стратегічних документів для залучення інвесторів (інвестиційні паспорти, профілі, маркетингові плани, бренди територій, бази об’єктів/проектів тощо |
| Створено сприятливі умови та зниження бар’єрів для інвестування (кількість спрощених або скасованих регуляторних актів, дозвільно-реєстраційних процедур, адміністративних послуг на місцевому рівні; кількість створених робочих місць на 1 тис. населення; кількість інвесторів, які отримали підтримку місцевих інституцій та прийняли рішення про інвестування; темп зростання середньої заробітної плати в регіоні; рівень зареєстрованого безробіття в регіоні; динаміка трудової міграції) | Створення/вдосконалення системи підтримки/ супроводу інвесторів на регіональному/місцевому рівні |
1.1.2 Інституційна підтримка інвестиційної політики на регіональному рівні | Удосконалено механізм взаємодії бізнесу та місцевих органів виконавчої влади та підвищено інституційну спроможність у сфері залучення інвестицій (кількість нових проектів державно (муніципально)-приватного партнерства, державних інвестиційних проектів, інших інвестиційних проектів, що підготовлено та розпочато; кількість підготовлених фахівців у сфері інвестиційної діяльності; кількість укладених договорів або домовленостей (контрактів, меморандумів, протоколів про наміри тощо) про інвестування, співробітництво, партнерство тощо)) | Навчання фахівців у сфері інвестування, створення навчальних програм для підготовки інвестиційних проектів та підвищення їх якості |
1.1.3 Підтримка експорту | Розвинуто експортний потенціал та інфраструктуру підтримки експорту в регіоні (кількість суб’єктів, які наростили обсяг збуту продукції; | Створення/вдосконалення системи підтримки/ супроводу експортерів в регіоні. |
Напрям 1.2. Підтримка підприємницької діяльностіго бюджету - 3 600 000 грн - 6 000 000 грн | ||
1.2.1 Інституційна та фінансова підтримка підприємницької діяльності | Розвинуто інструменти підтримки підприємництва та місцевого економічного розвитку (кількість створених інструментів та механізмів підтримки підприємницької діяльності; кількість суб’єктів підприємницької діяльності, що отримали доступ до фінансових ресурсів та розвинули свій бізнес, розмір отриманої фінансової підтримки; кількість проведених заходів (консультації, навчальні курси, бізнес-планування); кількість суб’єктів господарювання, які отримали консультативні послуги та розвили бізнес; кількість новостворених суб’єктів господарювання на 10 тис. населення) | Створення/розвиток бізнес-інкубаторів, стартап-центрів, кластерів, центрів державно-приватного партнерства, проектних офісів, інших форм підтримки підприємництва. |
Напрям 1.3. Стимулювання розвитку інноваційної інфраструктури та підтримка інноваційної діяльності | ||
1.3.1 Розвиток інноваційної інфраструктури | Створено інституційні умови для розвитку інноваційної інфраструктури (кількість створених інституцій та суб’єктів, залучених до їх роботи) | Розвиток інституцій для підтримки інновацій (технологічний парк, науковий парк, інноваційне містечко (технополіс), інноваційний кластер, креативний хаб тощо) |
1.3.2 Розвиток інноваційної діяльності на засадах SMART-спеціалізації | Розвинуто потенціал інноваційної діяльності, підвищено рівень науково-інноваційного співробітництва з реальним сектором регіональної економіки, підтримано ініціативи для розвитку галузей SMART-спеціалізації регіону (кількість підтриманих кластерних ініціатив на основі принципів розумної спеціалізації; кількість підтриманих суб’єктів господарювання, які впроваджують інновації у найбільш перспективні галузі регіональної економіки, ількість інноваційних проектів, спрямованих на розвиток регіональної та місцевої економіки; кількість підприємств, що здійснюють наукові та науково-технічні розробки, у співвідношенні до загальної кількості підприємств) | Підтримка промислових підприємств/проектів, що здійснюють інноваційну діяльність. |
Напрям 1.4. Стимулювання розвитку промислового інвестування | ||
1.4.1 Розвиток індустріальних парків | Покращено умови для промислового інвестування (площа індустріального парку, оснащена відповідною інфраструктурою (га); кількість учасників індустріального парку, що уклали та виконують договори з керуючою компанією про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку; кількість залучених підрядних організацій/постачальників (місцеві компанії, малий та середній бізнес); обсяг залучених інвестицій (публічних та з інших джерел) для облаштування індустріального парку) | Розбудова інфраструктури індустріальних парків, включених до Реєстру індустріальних (промислових) парків. |
Заходи Програми | Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектів | Орієнтовні сфери реалізації проектів |
Мета програми - створення можливостей для сталого розвитку сільських територій, що сприяє зростанню, диверсифікації і підвищенню ефективності сільської економіки, зокрема, поза межами сільськогосподарського виробництва, стабілізації чисельності населення і збільшенню тривалості життя, повній і продуктивній зайнятості працездатного населення, підвищенню рівня і якості життя, раціональному використанню і відтворенню природно-ресурсного потенціалу сільських територій. | ||
Напрям 2.1. Диверсифікація підприємницької діяльності у сільській місцевості | ||
2.1.1 Диверсифікація сільськогосподарського виробництва | Створені та впроваджені нові види економічної діяльності (кількість нових видів продукції, послуг; підвищення конкурентоспроможності підприємства; завантаження існуючих чи створення нових виробничих та сервісних потужностей; обсяги зростання доходів до місцевих бюджетів; кількість створених нових чи збереження існуючих робочих місць, площа земель, зайнятих під органічним виробництвом; зростання обсягів експортованої органічної продукції, кількість активних суб’єктів підприємницької діяльності) | Створення нових видів продукції чи розширення існуючого асортименту продукції; освоєння нових ринків збуту продукції; покращення фінансового та економічного стану підприємства; |
2.1.2 Розвиток підприємств заготівлі, збуту, переробки сільськогосподарської продукції, постачання матеріально-технічних та інших ресурсів, насамперед, на засадах кооперації | Створено та впроваджено модель замкнутого циклу вирощування, зберігання та переробки сільськогосподарського виробництва (створення нових видів послуг, продукції; обсяги та асортимент виробництва нових видів продукції, послуг; завантаження існуючих чи створення нових виробничих потужностей; кількість суб’єктів, залучених до проекту та яким надаються послуги; застосування кооперативних принципів при створенні та діяльності підприємств; зростання доходів до місцевих бюджетів; створення нових чи збереження існуючих робочих місць) | Підтримка кооперативного руху в сільській місцевості, фермерських господарств, закупівля обладнання для комунальних підприємств |
2.1.3 Створення умов для повернення молоді у сільську місцевість | Створено та реалізовано заходи із повернення молоді у сільську місцевість (створення нових видів чи розширення існуючого асортименту послуг для молоді; кількість суб’єктів, залучених до проекту та яким надаються послуги; створення нових чи збереження існуючих робочих місць) | Професійна орієнтація молоді; навчання молоді додатковим або новим навичкам; покращення доступності до мережі Інтернет тощо |
Напрям 2.2 Планування сільського розвитку | ||
2.2.1 Планування та активізація сільського розвитку | Розроблені планувальні документи та/або містобудівна документація (кількість територіальних громад та осіб, залучених до процесу планування сільського розвитку; кількість інформаційно-консультаційних заходів; | Розроблення стратегій розвитку громади, інших планувальних документів; |
Заходи Програми | Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектів | Орієнтовні сфери реалізації проектів |
Мета програми - створення можливостей для розвитку конкурентоспроможного на внутрішньому та світовому ринках національного туристичного продукту, розширення внутрішнього та збільшення обсягів в’їзного туризму, забезпечення на цій основі комплексного розвитку курортних територій та туристичних центрів з урахуванням соціально-економічних інтересів населення, збереження та відновлення природних територій, ремонт і реставрація об’єктів культурної спадщини | ||
Напрям 3.1 Туристична інфраструктура | ||
3.1.1 Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації в Україні | Створено нові туристичні об’єкти (підвищення привабливості й збільшення кількості та протяжності туристичних маршрутів в Україні, в тому числі міжобласних; збільшення площі територій та об’єктів природно-заповідного фонду; кількість створених екологічних стежок, еколого-інформаційних центрів, музеїв, спеціально облаштованих місць для відпочинку на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду тощо) | Розроблення нових туристичних маршрутів, запровадження нових об’єктів природно-заповідного фонду, фінансова та інша підтримка закладів туризму та рекреації ознакування об’єктів культурної спадщини; |
3.1.2 Створення ексклюзивного туристичного продукту для розвитку туризму в Україні | Створено нові туристичні продукти (збільшення кількості сучасно облаштованих туристичних, екскурсійних об’єктів; відпочинкових територій, туристських притулків, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства; кількість місць у засобах розміщення, в т. ч. у готелях, мотелях, туристичних базах, інших закладах розміщення туристів). | Розроблення та маркетинг нових туристичних продуктів, інформаційно-комунікаційні кампанії для популяризації місць відпочинку |
Напрям 3.2 Збереження об’єктів культурної спадщини | ||
3.2.1 Збереження і відновлення історико-культурних цінностей та забезпечення доступності історико-культурних пам’яток в регіонах | Відновлено/збережено об’єкти культурної спадщини, які можуть сприяти підвищенню туристичної привабливості територій (кількість відновлених об’єктів культурної спадщини, інтегрованих у сферу туризму; кількість відвідувачів, в тому числі іноземних, об’єктів культурної спадщини; збільшення кількості та інтегрованості туристичних маршрутів, побудованих навколо об’єктів культурної спадщини, в тому числі міжобласних) | Реставрація об’єктів культурної спадщини, вдосконалення їх роботи як туристичних об’єктів; |
3.2.2 Залучення інвестицій у розвиток супутньої інфраструктури та розширення переліку послуг для відвідувачів об’єктів культурної спадщини | Розвинуто інфраструктуру/розширено перелік послуг, що надаються відвідувачам об’єктів культурної спадщини (кількість інформаційних центрів, музеїв, спеціально облаштованих місць для надання супутніх послуг біля об’єктів культурної спадщини; збільшення інвестицій в збереження пам’яток історії, культури та архітектури) | Надання нових послуг відвідувачам об’єктів культурної спадщини (електронні квитки, електронні гіди, розробка та брендування сувенірної продукції, навчання персоналу, модернізація інших супутніх послуг) |
Напрям 3.3 Маркетинг туристичного потенціалу | ||
3.3.1 Створення позитивного туристичного іміджу держави на міжнародному туристичному ринку | Запроваджено заходи для покращення туристичного іміджу регіону/країни (підвищення рівня обізнаності українців про туристичні можливості регіонів України та збільшення кількості туристів; підвищення рівня обізнаності іноземців про туристичні можливості регіонів України та збільшення кількості туристів) | Туристичні виставки, конференції, промотури, роад-шоу, інформаційно-комунікаційні кампанії для покращення туристичного іміджу регіону/країни; |
3.3.2 Створення та впровадження туристично-інформаційної системи | Впроваджено туристично-інформаційні продукти для покращення туристичної привабливості територій (обсяг відвідувань веб-ресурсів і відвідувачів інформаційно-туристичних центрів та туристично-інформаційних пунктів, підвищення місця регіону (держави) в національних та міжнародних туристичних рейтингах) | Нові туристичні додатки, інтернет-сайти, бази даних, інформаційно-туристичні центри |
4. Розвиток людського потенціалу
Заходи Програми | Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектів | Орієнтовні сфери реалізації проектів |
Мета програми - сприяння розвитку людського капіталу через посилення спроможності окремих особистостей, груп, інституцій та їх мереж бути більш активними та професійними гравцями на регіональному ринку праці, у сфері підприємництва та громадянського суспільства | ||
Напрям 4.1 Люди | ||
4.1.1 Розвиток людського потенціалу регіонів | Підвищено рівень зайнятості випускників, які здобували освіту за новими навчальними програмами; створено нові навчальні програми та курси; | Програми перекваліфікації персоналу, розвиток дуальної освіти, онлайн-курси та програми перепідготовки, фінансова підтримка підприємств для запровадження нової якості персоналу, науково-освітні кластери тощо; |
| на навчальних програм (або їх оновлення) для пріоритетних для регіону (регіонів) спеціальностей |
|
Напрям 4.2 Інституції та мережі | ||
4.2.1 Інтеграція та посилення взаємозв’язків між бізнесом, наукою та владою з метою розвитку людського потенціалу | Створено нові партнерські об’єднання та асоціації; збільшено кількість інституцій, залучених до новаторської і раціоналізаторської роботи; впроваджено нові політики та заходи із соціальної відповідальності та партнерства; підвищено рівень інтеграції між закладами освіти, науково-дослідними установами і підприємствами (кількість новостворених партнерських об’єднань, асоціацій тощо; | Програмні ініціативи у рамках програм соціальної відповідальності бізнесу, створення нових асоціативних структур з метою покращення якості людського капіталу, міжсекторні тематичні альянси, пілотні проекти, програми обміну тощо |
Напрям 4.3 Дослідження | ||
4.3.1 Збільшення зайнятості | Удосконалено структуру та підвищено рівень зайнятості населення праценадлишкових територій (кількість підготовлених кадрів | Аналітичні дослідження та стратегічні документи, розроблені з метою вдосконалення структури |
та вдосконалення її структури | за новими програмами професійної освіти і навчання, розробленими за результатами досліджень відповідно до потреб регіонального ринку праці; | зайнятості населення, інтернет-сайти та бази даних, опитування бізнесу та населення, випускників вищих навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів тощо |
5. Загальноукраїнська солідарність
Заходи Програми | Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектів | Орієнтовні сфери реалізації проектів |
Мета програми - створення умов для розвитку співробітництва між регіонами України у гуманітарній, культурній, освітній та інформаційних сферах; формування в регіонах більш високого рівня усвідомлення європейського вибору України, демократичних та моральних цінностей українців, підтримка та налагодження міжрегіональних коопераційних зв’язків, створення міжрегіональних проектів розвитку | ||
Напрям 5.1 Створення можливостей для співробітництва регіонів у сфері освіти, культури, історичних та культурологічних досліджень | ||
5.1.1 Дослідження | Створено спільні міжрегіональні дослідницькі групи з проведення історичних та культурологічних досліджень (кількість спільних груп; залучених регіонів; дослідницьких продуктів) | Спільні дослідницькі проекти (центри співпраці, дослідницькі обміни, спільні експедиції) |
5.1.2 Обміни (спортивні, культурні тощо) | Запроваджено обміни студентів між закладами вищої освіти та інші механізми співробітництва (кількість університетів, що беруть участь міжрегіональному співробітництві; кількість студентів; кількість та географія регіонів; кількість проведених міжрегіональних олімпіад, студентських фестивалів тощо) | Організація культурних або спортивних заходів для декількох регіонів, функціонування спільних колективів, підтримка діяльності спортивних/культурних організацій; |
5.1.3 Інформаційне забезпечення | Створено новітні інформаційні ресурси, що дозволяють ознайомитися із спільним історичним минулим та сьогоденням регіонів, забезпечують віртуальний доступ до історичної та культурної спадщини в регіонах (кількість нових навчальних програм щодо історії, культури, економіки регіонів; кількість державних службовців, що пройшли стажування в інших регіонах, кількість ресурсів та їх відвідуваність; кількість музеїв, галерей, фондів тощо, які стають доступними) | Міжрегіональні інформаційні ресурси та платформи |
Напрям 5.2 Формування привабливого образу регіонів в Україні, інтеграція регіональних ідентичностей у загальноукраїнську ідентичність | ||
5.2.1 Інформаційна кампанія | Створення системи інформування українців про українські регіони, їх можливості та розвиток (кількість ТВ-каналів та радіостанцій, що транслюють програми про регіони; кількість ТВ-тематичних програм та FM-станцій, що поширюють свої програми на більшість регіонів України; кількість неформальних представництв одних регіонів на території інших; кількість інформаційних продуктів про регіони, до створення яких залучені внутрішньо переміщені особи з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей; кількість та періодичність міжрегіональних тематичних форумів; кількість регіонів, що створили свої регіональні бренди; | Створення нового телевізійного та радіопродукту, розширення існуючих та створення нових каналів розповсюдження інформації |
5.2.2 Технічне забезпечення | Забезпечення впевненого прийому вітчизняного телевізійного сигналу на прикордонних з Російською Федерацією та Республікою Білорусь територіях України, а також на окупованих територіях (частка населених пунктів прикордонних з Російською Федерацією та Республікою Білорусь районів України, що входять до території якісного телевізійного сигналу, кількість населених пунктів окупованих територій, де впевнено приймається телевізійний сигнал українських телеканалів; наявність зворотного зв’язку від жителів окупованих територій щодо українських телепрограм, які приймаються на цих територіях) | Заходи із матеріально-технічного забезпечення способів поширення інформації |
Напрям 5.3 Створення нових можливостей для розвитку і самореалізації вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, учасників бойових дій тощо | ||
5.3.1 Економічна інтеграція вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, учасників бойових дій тощо | Збільшення зайнятості вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, учасників бойових дій тощо (кількість інституцій, що надають підтримку, кількість регіонів, де є такі інституції; кількість працевлаштованих за регіонами, кількість фізичних осіб підприємців серед ВПО та інших вразливих груп населення; кількість інструментів кредитування малих та середніх підприємств та їх обсяг) | Програми підтримки бізнесу, інформаційна підтримка щодо можливостей ринку праці та самозайнятості |
Напрям 5.4 Сприяння інтеграції регіонів та у регіонах | ||
5.4.1 Соціально-економічна інтеграція | Збільшення частки регіональної економіки, орієнтованої на український ринок, збільшення розмірів регіональних ринків (кількість міжрегіональних економічних форумів, виставок, конференцій; кількість спільних проектів між регіонами у сфері інновацій та інвестицій, коопераційних зв’язків; | Логістичні центри, спільні інвестиційні та гуманітарні проекти, промоційні кампанії, виробничі мережі, інфраструктурні проекти, що сприяють покращенню міжрегіональних зв’язків, тощо |
6. Підтримка розвитку депресивних територій
Заходи Програми | Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектів | Орієнтовні сфери реалізації проектів |
Мета програми - підтримка інтегрованих проектів розвитку депресивних (проблемних) територій в регіонах для посилення спроможності таких територій до зростання, покращення на цій основі умов для розвитку підприємництва, самозайнятості, особливо в нішевих сферах, креативній економіці, традиційних промислах, а також покращення об’єктів міської та соціальної інфраструктури, що сприяють підвищенню рівня життєдіяльності місцевого населення | ||
Напрям 6.1 Розвиток сільських територій | ||
6.1.1 Підтримка бізнес-ініціатив | Запроваджено програми стимулювання переселення у сільські райони з низькою щільністю населення сімей/молоді, які мають бізнес плани щодо відкриття мікро чи малого підприємництва. | Підтримка бізнесу, мікрокредитування, аналітичні проекти щодо дослідження можливостей територій |
6.1.2 Співробітництво територіальних громад | Започатковано проекти співробітництва міських, сільських, територіальних громад, що сприяють зайнятості сільського населення, підвищенню якості надання послуг, доступності сільських територій. | Спільні проекти з вдосконалення інфраструктури, покращення транспортного сполучення, надання послуг тощо. |
Напрям 6.2 Створення умов для розвитку гірських територій та інших територій з обмеженим потенціалом розвитку1 | ||
6.2.1 Розвиток інфраструктури гірських територій та інших територій з обмеженим потенціалом розвитку | Покращення доступності гірських поселень (кількість розроблених планувальних документів, які визначають оптимальні маршрути для доріг, що забезпечують доступність гірських поселень і не порушують екосистеми, що склались; | Ремонт та відновлення дорожньої інфраструктури, закупівля громадського транспорту тощо |
6.2.2 Посилення економічної | Покращення зайнятості у традиційних для гірських територій секторах: сільське, лісове господарство, народні промисли з використанням нових технологій, | Фінансова та інші види підтримки бізнесу |
__________
1 Територія з обмеженим потенціалом розвитку - адміністративно-територіальна одиниця, географічне розміщення якої обмежує можливості для її соціально-економічного розвитку через віддаленість від великих міст, комунікацій, слабкі транспортні зв’язки з рештою території регіону, в тому числі розміщена на гірських територіях, островах, у національних заповідниках чи парках.
спроможності гірських територій | що не шкодять довкіллю та покращують умови праці (кількість нових технологій, що впроваджено у традиційних сферах зайнятості; кількість зайнятого та самозайнятого населення; кількість та обсяги продажів продуктів народних промислів, що реалізують за межі гірських територій з використанням нових технологій) |
|
Напрям 6.3 Розвиток малих та середніх міст як регіональних точок зростання | ||
6.3.1 Аналітично-інформаційне забезпечення розвитку малих та середніх міст | Складено та подано звіти щодо проведених дослідженнях (кількість проведених досліджень щодо визначення потенційних точок/сфер зростання у малих та середніх містах, щодо попиту та пропозиції професій на ринку праці, розроблених планів перспективного розвитку, попиту та пропозиції видів продукції на локальних ринках тощо; обсяги залучених інвестицій в результаті розроблення та поширення зазначених досліджень та планів розвитку) | Стратегічні та аналітичні документи щодо проблем розвитку малих та середніх міст |
6.3.2 Розвиток міської інфраструктури | Покращено рівень якості життя місцевого населення за рахунок розвитку інфраструктури міст (кількість досліджених об’єктів міської інфраструктури, що потребують оновлення чи реконструкції; кількість об’єктів міської інфраструктури, що оновлені чи реконструйовані (зони відпочинку, площі, сквери, публічні простори, креативні хаби, бібліотеки нового типу, культурні центри); | Відновлення міської інфраструктури, яка спрямована на широкі верстви населення |
6.3.3 Диверсифікація міської економіки | Розширення видів економічної діяльності (кількість вільних земельних ділянок, які запропоновані для потенційного інвестування; кількість започаткованих проектів державно-приватного партнерства;. кількість молоді, залученої до навчання підприємництву; площа офісних та виробничих приміщень, що може надаватись для відкриття малого підприємництва на пільгових умовах щодо оренди) | Підтримка проектів розширення виробничої діяльності та сервісної економіки, програми молодіжного кредитування, мікрокредитування для бізнесу, створення центрів розвитку та підтримки МСП. |
Напрям 6.4 Створення умов для розвитку прикордонних районів у несприятливих умовах та трансформації вугільних регіонів | ||
6.4.1 Підтримка самозайнятості місцевого населення | Збільшення рівня самозайнятості населення (кількість організаційних та фінансових інструментів, що стимулюють самозайнятість населення; кількість бізнес-інкубаторів, центрів підтримки підприємництва; кількість самозайнятого населення) | Підтримка різних форм зайнятості населення, центрів підтримки підприємництва |
6.4.2 Підтримка співробітництва між територіальними громадами прикордонних районів з іншими територіальними громадами України, які сприяють їх економічному зростанню | Покращення взаємодії між територіальними громадами (кількість проектів співробітництва; кількість територіальних громад, що беруть участь у співробітництві; кількість суб’єктів підприємництва, залучених до реалізації проектів) | Створення спільних комунальних підприємств, закупівля техніки та обладнання, розвиток транспортної та логістичної інфраструктури, культурні та ніші види обмінів |
7. Ефективне управління регіональним розвитком
Заходи Програми | Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектів | Орієнтовні сфери реалізації проектів |
Мета програми - вдосконалення системи управління регіональним розвитком, що сприятиме підвищенню рівня конкурентоспроможності регіонів | ||
Напрям 7.1 Інформаційно-аналітичне та інституційне забезпечення регіонального розвитку | ||
7.1.1 Інформаційно-аналітичне та інституційне забезпечення регіонального розвитку | Удосконалення системи стратегічного планування регіонального розвитку на загальнодержавному та регіональному рівнях (впровадження дієвого інформаційного забезпечення для визначення проблем регіонального розвитку, проведення аналізу та моделювання шляхів їх розв’язання як основи для розроблення та прийняття обґрунтованих управлінських рішень; запровадження середньострокового планування на рівні місцевих бюджетів та проведення навчальних тренінгів для всіх учасників бюджетного процесу), підвищення якості державного управління регіональним розвитком (підвищення ефективності діяльності місцевих держадміністрацій, удосконалення взаємовідносин між місцевими держадміністраціями та фізичними і юридичними особами шляхом упровадження системи електронного урядування; створення ефективної системи підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців центральних та місцевих органів виконавчої влади, посадових осіб місцевого самоврядування у сфері державного управління регіональним розвитком, удосконалення системи моніторингу ефективності використання бюджетних коштів, посилення відповідальності місцевих органів виконавчої влади за ефективне використання ресурсів, спрямованих на розв’язання соціально-економічних проблем розвитку регіонів; підвищення ролі громадських об’єднань у формуванні пріоритетних напрямів розвитку регіонів, їх реалізації та здійсненні контролю за реалізацією); посилення міжгалузевої координації в процесі планування та реалізації державної регіональної політики (узгодження цілей, пріоритетів, завдань і заходів центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо розв’язання поточних проблем регіонального розвитку та досягнення довгострокових стратегічних цілей; створення системи електронної взаємодії щодо обміну інформацією між центральними та місцевими органами виконавчої влади; гармонізація загальнодержавних та регіональних інтересів під час формування та реалізації державної регіональної політики) | Запровадження електронного документообігу в органах влади, запровадження систем «розумного міста» (smart cities), закупівля обладнання, навчання персоналу, створення онлайн-курсів для підвищення кваліфікації тощо |
Напрям 7.2 Співфінансування проектів регіонального розвитку, що супроводжуються агенціями регіонального розвитку, утвореними відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики» | ||
7.2.1 Підтримка проектів регіонального розвитку | Посилено інституційну спроможність регіональних агенцій регіонального розвитку через можливість отримання співфінансування з державного бюджету на реалізацію проектів, які вони супроводжують, та направлення його частини на адміністрування відповідних проектів (до 10 % обсягу фінансування з державного бюджету) | Проекти регіонального розвитку (розбудова інфраструктури, економічний та місцевий розвиток, освітні та культурні ініціативи тощо), які супроводжуються регіональними агенціями регіонального розвитку та мають відповідну фінансову та адміністративну підтримку місцевих органів влади та/або органів місцевого самоврядування відповідного регіону / відповідних регіонів |