open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Попередня

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 24 грудня 2019 р. № 1185
Київ

Про затвердження положень про деякі центральні органи виконавчої влади у сфері культури та внесення змін до Положення про Міністерство культури, молоді та спорту України

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 231 від 23.03.2020
№ 434 від 27.05.2020
№ 561 від 01.07.2020
№ 1015 від 28.10.2020}

Кабінет Міністрів України постановляє:

{Дію пункту 1 зупинено згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020} 1. Затвердити такі, що додаються:

{Абзац другий пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ № 434 від 27.05.2020}

{Абзац третій пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ № 434 від 27.05.2020}

Положення про Державну інспекцію культурної спадщини України;

Положення про Державну службу охорони культурної спадщини України.

2. Внести до Положення про Міністерство культури, молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2019 р. № 885 “Деякі питання діяльності Міністерства культури, молоді та спорту” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 88, ст. 2942; 2020 р., № 6, ст. 277) - із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1162 і № 1171, зміни, що додаються.

3. Міністерству культури, молоді та спорту у двомісячний строк підготувати та внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до актів Кабінету Міністрів України, що випливають із цієї постанови.

4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 1 і 2 цієї постанови, які набирають чинності з 1 березня 2020 року.

Прем'єр-міністр України

О.ГОНЧАРУК

Інд. 73


{Положення про Державне агентство України з питань мистецтв виключено на підставі Постанови КМ № 434 від 27.05.2020}


{Положення про Державне агентство України з питань мистецької освіти виключено на підставі Постанови КМ № 434 від 27.05.2020}



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 грудня 2019 р. № 1185

{Дію Положення про Державну інспекцію культурної спадщини України зупинено згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}

ПОЛОЖЕННЯ
про Державну інспекцію культурної спадщини України

{У тексті Положення слова “Міністр культури, молоді та спорту” в усіх відмінках замінено словами “Міністр культури та інформаційної політики” у відповідному відмінку; слово “МКМС” замінено словом “МКІП” згідно з Постановою КМ № 561 від 01.07.2020}

1. Державна інспекція культурної спадщини України (ДІС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику із здійснення контролю у сфері охорони культурної спадщини.

2. ДІС у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

3. Основними завданнями ДІС є:

1) реалізація державної політики із здійснення контролю у сфері охорони культурної спадщини;

2) здійснення у межах повноважень, передбачених законом, контролю за додержанням вимог законодавства про охорону культурної спадщини;

3) внесення на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозицій щодо забезпечення формування державної політики із здійснення контролю у сфері охорони культурної спадщини.

4. ДІС відповідно до покладених на неї завдань:

1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств та в установленому порядку подає їх Міністрові культури та інформаційної політики;

2) бере участь у погодженні проектів законів, інших актів законодавства, які надходять на погодження від інших міністерств та центральних органів виконавчої влади, підготовці в межах повноважень, передбачених законом, висновків і пропозицій до проектів законів, інших актів законодавства, які подаються на розгляд Кабінету Міністрів України, та проектів законів, внесених на розгляд Верховної Ради України іншими суб’єктами права законодавчої ініціативи, нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

3) здійснює контроль за виконанням законодавства у сфері охорони культурної спадщини;

4) здійснює нагляд за виконанням робіт з дослідження, консервації, реабілітації, реставрації, ремонту, пристосування та музеєфікації пам’яток, об’єктів всесвітньої спадщини та інших робіт на них;

5) призначає відповідні охоронні заходи щодо пам’яток національного значення, об’єктів всесвітньої спадщини, їх територій у разі виникнення загрози руйнування або пошкодження зазначених об’єктів внаслідок дії природних факторів або проведення будь-яких робіт;

6) забороняє будь-яку діяльність юридичних або фізичних осіб, що створює загрозу об’єкту культурної спадщини, видатній універсальній цінності об’єкта всесвітньої спадщини або порушує законодавство у сфері охорони культурної спадщини;

7) видає розпорядження та приписи щодо охорони пам’яток національного значення, об’єктів всесвітньої спадщини, припинення робіт на них, їх територіях, в зонах охорони, буферних зонах, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, якщо такі роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідними органами охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених Законом України “Про охорону культурної спадщини”, без дозволів або з відхиленням від них;

8) приймає рішення про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини;

9) здійснює контроль за паспортизацією нерухомих об’єктів культурної спадщини;

10) здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов’язаних із діяльністю ДІС, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління;

11) бере участь у розробленні проектів законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та інших актів законодавства з питань, що належать до її компетенції;

12) забезпечує інформування громадськості про реалізацію державної політики з питань, що належать до компетенції ДІС;

13) здійснює інші повноваження, визначені законом.

5. ДІС з метою організації своєї діяльності:

1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх реалізацією в апараті ДІС;

2) організовує планово-фінансову роботу в апараті ДІС, здійснює контроль за використанням фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечує організацію та вдосконалення бухгалтерського обліку в установленому законодавством порядку;

3) забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів, здійснення управління бюджетними коштами в межах установлених бюджетних повноважень та оцінку ефективності їх використання, здійснення внутрішнього контролю за взяттям бюджетних зобов’язань і витрачанням бюджетних коштів та організацію, ведення бухгалтерського обліку, складення і подання фінансової звітності у порядку, встановленому законодавством;

4) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності держави;

5) організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів відповідно до встановлених правил.

6. ДІС для виконання покладених на неї завдань має право:

1) залучати в установленому порядку до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань вчених і фахівців, працівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками);

2) залучати працівників правоохоронних органів до здійснення заходів контролю з питань, що належать до її компетенції;

3) одержувати безоплатно від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об’єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на ДІС завдань;

4) проводити відповідно до законодавства наукові конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції;

5) користуватися безоплатно інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв’язку та іншими технічними засобами;

6) здійснювати збирання, обробку та проводити аналіз інформації щодо дотримання вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції;

7) безумовного доступу до об’єктів культурної спадщини під час здійснення контролю за додержанням вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини;

8) передавати правоохоронним органам матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

7. ДІС під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими державними органами, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, профспілками та організаціями роботодавців, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, а також з підприємствами, установами та організаціями.

8. ДІС в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України і постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України і наказів МКІП видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання.

9. ДІС очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.

10. Голова ДІС має двох заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.

11. Голова ДІС:

1) очолює ДІС, здійснює керівництво її діяльністю, представляє ДІС у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами;

2) у межах компетенції організовує та контролює виконання в апараті ДІС Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів міністерств;

3) вносить на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозиції щодо забезпечення формування державної політики із здійснення контролю у сфері охорони культурної спадщини, зокрема, розроблені ДІС проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів, наказів МКІП, а також позицію щодо проектів, розробниками яких є інші міністерства;

4) подає Міністру культури та інформаційної політики для затвердження плани роботи ДІС;

5) звітує перед Міністром культури та інформаційної політики про виконання планів роботи ДІС та покладених на нього завдань, про усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення перевірок діяльності ДІС, а також про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у допущених порушеннях;

6) забезпечує виконання наказів та доручень Міністра культури та інформаційної політики;

7) забезпечує взаємодію ДІС із структурним підрозділом МКІП, визначеним Міністром культури та інформаційної політики, відповідальним за взаємодію з ДІС;

8) забезпечує дотримання встановленого Міністром культури та інформаційної політики порядку обміну інформацією між МКІП та ДІС та своєчасність її подання;

9) розподіляє обов’язки між своїми заступниками;

10) затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату ДІС;

11) призначає на посаду та звільняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців апарату ДІС (якщо інше не передбачено законом), укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України;

12) приймає на роботу та звільняє з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників ДІС;

13) утворює, ліквідує, реорганізовує підприємства, установи та організації, затверджує їх положення (статути), в установленому порядку призначає на посаду та звільняє з посади їх керівників, виконує в межах своїх повноважень інші функції з управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління ДІС;

14) вирішує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців та працівників апарату ДІС, присвоює їм ранги державних службовців;

15) вносить в установленому порядку подання щодо представлення державних службовців та працівників апарату ДІС до відзначення державними нагородами України;

16) призначає громадських інспекторів з охорони культурної спадщини та видає їм посвідчення, організовує їх роботу, надає їм методичну та практичну допомогу, вживає заходів до усунення виявлених недоліків і порушень в їх діяльності;

17) утворює комісії, робочі та експертні групи;

18) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенції;

19) підписує накази ДІС;

20) дає у межах повноважень, передбачених законом, обов’язкові для виконання державними службовцями і працівниками апарату ДІС доручення;

21) приймає в установленому порядку рішення про розподіл бюджетних коштів, розпорядником яких є ДІС;

22) забезпечує реалізацію державної політики щодо державної таємниці, контроль за її збереженням в апараті ДІС;

23) забезпечує підвищення кваліфікації державних службовців апарату ДІС;

24) здійснює інші повноваження відповідно до закону.

12. Для підготовки рекомендацій щодо виконання завдань у ДІС може утворюватися колегія як консультативно-дорадчий орган.

Рішення колегії можуть бути реалізовані шляхом видання відповідного наказу ДІС.

Для розгляду наукових рекомендацій та проведення фахових консультацій з основних питань діяльності в ДІС можуть утворюватися інші постійні або тимчасові консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи.

Рішення про утворення чи ліквідацію колегії, інших постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, їх кількісний та персональний склад, положення про них затверджує Голова ДІС.

13. Граничну чисельність державних службовців та працівників ДІС затверджує Кабінет Міністрів України.

Структуру апарату ДІС затверджує її Голова за погодженням з Міністром культури та інформаційної політики.

Штатний розпис та кошторис апарату ДІС затверджує її Голова за погодженням з Мінфіном.

14. ДІС є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 грудня 2019 р. № 1185

{Дію Положення про Державну службу охорони культурної спадщини України зупинено згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}

ПОЛОЖЕННЯ
про Державну службу охорони культурної спадщини України

{У тексті Положення слова “Міністр культури, молоді та спорту” в усіх відмінках замінено словами “Міністр культури та інформаційної політики” у відповідному відмінку; слово “МКМС” замінено словом “МКІП” згідно з Постановою КМ № 561 від 01.07.2020}

1. Державна служба охорони культурної спадщини України (Держкультспадщини) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сферах охорони культурної спадщини (крім здійснення контролю у сфері охорони культурної спадщини), музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

2. Держкультспадщини у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

3. Основними завданнями Держкультспадщини є:

1) реалізація державної політики у сферах охорони культурної спадщини (крім здійснення контролю у сфері охорони культурної спадщини), музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей;

2) внесення на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

4. Держкультспадщини відповідно до покладених на неї завдань:

1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств та в установленому порядку подає їх Міністрові культури та інформаційної політики;

2) бере участь у розробленні проектів державних цільових програм та забезпечує їх виконання у межах своїх повноважень;

3) бере участь у погодженні проектів законів, інших актів законодавства, які надходять на погодження від інших міністерств та центральних органів виконавчої влади, підготовці в межах повноважень, передбачених законом, висновків і пропозицій до проектів законів, інших актів законодавства, які подаються на розгляд Кабінету Міністрів України, та проектів законів, внесених на розгляд Верховної Ради України іншими суб’єктами права законодавчої ініціативи, нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

4) взаємодіє з центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у вирішенні питань, що належать до її компетенції;

5) встановлює контакти і координаційні зв’язки з відповідними органами іноземних держав, до компетенції яких належить реалізація політики у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей;

6) здійснює координацію робіт з виявлення, дослідження та документування об’єктів культурної спадщини;

7) здійснює координацію паспортизації нерухомих об’єктів культурної спадщини;

8) подає Міністру культури та інформаційної політики пропозиції щодо затвердження Списку історичних населених місць України та про внесення змін до нього;

9) здійснює формування і розміщення державного замовлення, укладення з цією метою контрактів на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування пам’яток та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;

10) готує пропозиції Міністру культури та інформаційної політики до щорічного звіту перед Кабінетом Міністрів України та громадськістю про стан збереження об’єктів культурної спадщини;

11) готує пропозиції Міністру культури та інформаційної політики для подання до Кабінету Міністрів України та Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО до щорічного звіту про стан збереження об’єктів всесвітньої спадщини, виконання Конвенції та рішень Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;

12) подає Міністру культури та інформаційної політики пропозиції щодо внесення пам’яток до Списку всесвітньої спадщини, розроблені разом з Українським національним комітетом Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС);

13) погоджує утворення місцевою радою виконавчого органу сільської, селищної, міської ради населеного пункту, внесеного до Списку історичних населених місць України;

14) погоджує у передбачених законом випадках призначення та звільнення керівників органів охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій;

15) веде Державний реєстр нерухомих пам’яток України;

16) забезпечує юридичним і фізичним особам доступ до інформації, що міститься у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України;

17) забезпечує публікацію Державного реєстру нерухомих пам’яток України та внесення до нього змін;

18) подає Міністру культури та інформаційної політики пропозиції про занесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та про внесення змін до нього щодо пам’яток національного значення;

19) заносить за погодженням з МКІП об’єкти культурної спадщини місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та вносить зміни до нього щодо пам’яток місцевого значення;

20) визначає межі територій пам’яток національного значення та затверджує їх зони охорони, охоронювані археологічні території, історичні ареали населених місць;

21) подає Міністру культури та інформаційної політики пропозиції щодо встановлення режиму використання пам’яток національного значення, їх територій, зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;

22) затверджує межі територій об’єктів всесвітньої спадщини та їх буферних зон;

23) подає Міністру культури та інформаційної політики пропозиції про переміщення (перенесення) пам’яток національного значення;

24) надає дозвіл на переміщення (перенесення) пам’яток місцевого значення;

25) погоджує програми та проекти містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам’ятках національного значення, їх територіях, в історико-культурних заповідниках, на історико-культурних заповідних територіях, у зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм і проектів, реалізація яких може мати вплив на об’єктах культурної спадщини;

26) надає дозволи на проведення робіт на пам’ятках національного значення, об’єктах всесвітньої спадщини, їх територіях, у зонах охорони, буферних зонах, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць;

27) надає дозволи на відновлення земляних робіт;

28) погоджує відчуження або передачу пам’яток національного значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;

29) погоджує охоронні договори на пам’ятки національного значення;

30) погоджує документацію із землеустрою у випадках та порядку, визначених Земельним кодексом України та Законом України “Про землеустрій”, щодо відповідності зазначеної документації законодавству у сфері охорони культурної спадщини;

31) бере участь у наданні дозволу на розміщення реклами на пам’ятках національного значення, в межах зон охорони таких пам’яток, історичних ареалів населених місць відповідно до Закону України “Про рекламу”;

32) погоджує розміщення реклами в буферних зонах об’єктів всесвітньої спадщини;

33) надає дозвіл на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території пам’ятки, охоронюваній археологічній території, в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць;

34) надає дозвіл на проведення досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою;

35) видає власнику пам’ятки або уповноваженому ним органу свідоцтво про реєстрацію об’єкта культурної спадщини як пам’ятки;

36) надає органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органам охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних держадміністрацій, відповідному виконавчому органу сільської, селищної, міської ради витяги з Державного реєстру нерухомих пам’яток України щодо пам’яток, які розташовані на їх територіях;

37) затверджує:

положення про історико-культурні заповідники, що належать до сфери її управління, історико-культурну заповідну територію;

плани організації території історико-культурних заповідників, що належать до сфери її управління, а також плани організації території історико-культурної заповідної території;

38) у межах повноважень, передбачених законом, погоджує науково-проектну документацію на виконання робіт із консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування пам’яток національного значення;

39) формує і веде Державний реєстр національного культурного надбання;

40) здійснює формування державної частини Музейного фонду України;

41) сприяє проведенню реставрації музейних предметів, предметів музейного значення недержавної частини Музейного фонду України у державних реставраційних закладах;

42) організовує навчання і підвищення кваліфікації працівників музеїв;

43) визначає потреби держави та нормативи, що гарантують належний рівень музейного обслуговування і доступ громадян до Музейного фонду України;

44) організовує проведення наукових досліджень у сфері музейної справи;

45) порушує перед власником музейних предметів та музейних колекцій питання щодо поліпшення умов зберігання;

46) надсилає запити щодо отримання інформації про музейні предмети та музейні колекції;

47) сприяє у разі потреби передачі музейних предметів, музейних колекцій та предметів музейного значення, що належать до недержавної частини Музейного фонду України, на тимчасове зберігання до державних музеїв;

48) приймає рішення про обмін музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань, що належать до державної частини Музейного фонду України;

49) подає пропозиції Міністру культури та інформаційної політики щодо:

вилучення музейних предметів, що належать до державної частини Музейного фонду України, з фондово-облікової документації в разі їх втрати або руйнування;

погодження порядку подальшого використання музейних зібрань у разі ліквідації музеїв, що засновані на державній або комунальній формі власності;

погодження рішення про вилучення приміщення музею, що є пам’яткою культурної спадщини;

порядку встановлення оціночної та страхової вартості музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань Музейного фонду України та предметів музейного значення, що підлягають внесенню до Музейного фонду України, які тимчасово вивозяться за межі України для експонування на виставках, реставрації або проведення наукової експертизи;

50) приймає рішення щодо:

передачі музейних предметів державної частини Музейного фонду України з музеїв на постійне зберігання іншим музеям у межах України;

передачі музейних предметів і музейних колекцій державної частини Музейного фонду України з музеїв, що належать до сфери її управління, на тимчасове зберігання іншим музеям, юридичним і фізичним особам у межах України;

передачі музейних предметів державної частини Музейного фонду України на тимчасове зберігання за межами України з метою їх експонування на виставках, проведення реставрації або наукової експертизи;

51) розробляє та подає на затвердження МКІП:

вимоги щодо державного статистичного обліку музеїв, створених на території України;

вимоги до умов зберігання та ведення обліку музейних предметів, музейних колекцій;

порядок консервації і реставрації музейних предметів Музейного фонду України;

порядок ведення обліку музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій, закладів освіти;

порядок проведення атестації працівників музеїв;

порядок віднесення музейних предметів Музейного фонду України до Державного реєстру національного культурного надбання та умови їх зберігання;

форми облікових документів на музейні предмети та предмети музейного значення;

положення про атестаційну комісію з питань проведення атестації реставраторів та її персональний склад;

порядок оформлення права на вивезення (тимчасове вивезення) культурних цінностей та здійснення контролю за їх переміщенням через державний кордон України;

52) бере участь у координації робіт із створення єдиної інформаційної системи музеїв;

53) забезпечує ведення обліку музеїв, в яких зберігаються музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання, що належать до державної частини Музейного фонду України;

54) забезпечує внесення до Державного реєстру національного культурного надбання унікальних музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань Музейного фонду України та предметів музейного значення, що підлягають внесенню до Музейного фонду України і мають виняткове художнє, історичне, етнографічне та наукове значення, незалежно від форми власності і місця зберігання;

55) здійснює контроль за діяльністю музеїв, заснованих на державній та комунальній формах власності, за станом обліку, зберіганням, охороною, використанням та переміщенням музейних предметів Музейного фонду України, що зберігаються в музеях незалежно від форми власності;

56) здійснює придбання в установленому порядку предметів музейного значення;

57) веде бази даних про переміщені культурні цінності;

58) організовує в межах повноважень, передбачених законом, роботу, пов’язану з виявленням та обліком на території України культурних цінностей інших держав, сприяє вирішенню питань про їх повернення відповідно до законодавства;

59) забезпечує проведення державної експертизи культурних цінностей, заявлених до вивезення (тимчасового вивезення), та під час повернення їх після тимчасового вивезення;

60) розглядає клопотання власників культурних цінностей або уповноважених ними осіб;

61) приймає рішення щодо можливого вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей;

62) здійснює реєстрацію ввезених (тимчасово ввезених) культурних цінностей;

63) видає свідоцтво встановленого зразка на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей;

64) здійснює контроль за вивезенням, ввезенням та поверненням культурних цінностей;

65) вносить до єдиного державного інформаційного веб-порталу “Єдине вікно для міжнародної торгівлі” у формі електронних документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом, видані свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей;

{Підпункт 65 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1015 від 28.10.2020}

66) вносить за результатами державної експертизи заявлені до вивезення (тимчасового вивезення) культурні цінності до Державного реєстру національного культурного надбання;

67) приймає на підставі висновку державної експертизи рішення про необхідність придбання для державної частини музейного, бібліотечного та архівного фондів культурної цінності, що заявлена до вивезення, за ціною, зазначеною власником культурної цінності у клопотанні про видачу свідоцтва на право її вивезення та підтвердженою експертним висновком;

68) забезпечує проведення експертизи та інформацію про культурні цінності, вилучені органами доходів і зборів або правоохоронними органами, а також конфісковані за рішенням суду, що безоплатно передані з метою уточнення права власності на них;

69) вирішує відповідно до законодавства питання про безоплатну передачу вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів або релігійним організаціям;

70) розробляє та здійснює заходи, спрямовані на забезпечення виконання міжнародних угод з питань культурних цінностей, переміщених з території України під час та внаслідок Другої світової війни, та запобігання їх незаконному переміщенню і сприяння поверненню державам, яким вони належать;

71) налагоджує контакти із закордонними українцями з метою пошуку культурних цінностей, створення умов для повернення їх в Україну;

72) реалізує цілеспрямовану політику щодо повернення незаконно вивезених з території України культурних цінностей;

73) забезпечує охорону культурних цінностей і об’єктів культурної спадщини, які є власністю України і перебувають на території інших країн;

74) подає Міністрові культури та інформаційної політики пропозиції до переліку державних установ, закладів культури, інших організацій, яким надається право проведення державної експертизи культурних цінностей;

75) здійснює розгляд в установленому порядку звернень фізичних і юридичних осіб з питань, пов’язаних з діяльністю Держкультспадщини, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління;

76) співпрацює в установленому порядку з державними органами, неурядовими організаціями іноземних держав, міжнародними неурядовими організаціями;

77) бере участь у розробленні проектів міжнародних договорів України з питань, що належать до компетенції Держкультспадщини;

78) затверджує відповідно до законодавства кошториси витрат на проведення заходів, необхідних для виконання своїх завдань, виконує в установленому порядку функції замовника під час закупівлі товарів (робіт, послуг) для державних потреб;

79) виконує функції з управління об’єктами державної власності, що належать до сфери її управління;

80) здійснює заходи щодо створення умов для розвитку нематеріальної культурної спадщини, осередків традиційної культури;

81) подає Міністрові культури та інформаційної політики пропозиції щодо переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини;

82) розробляє та подає на затвердження МКІП:

оголошення топографічно визначених територій чи водних об’єктів, в яких містяться об’єкти культурної спадщини або можлива їх наявність, охоронюваними археологічними територіями;

державні норми та правила з питань охорони культурної спадщини;

методики та правила дослідження об’єктів культурної спадщини;

порядок обліку об’єктів культурної спадщини;

типове положення про консультативні ради з питань охорони культурної спадщини на територіях областей, мм. Києва та Севастополя, інших населених пунктів;

порядку розроблення планів організації території історико-культурного заповідника та історико-культурної заповідної території;

порядок визначення та затвердження меж і режимів використання зон охорони пам’яток та внесення змін до них;

83) здійснює інші повноваження, визначені законом.

5. Держкультспадщини з метою організації своєї діяльності:

1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх здійсненням в апараті Держкультспадщини, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління;

2) організовує планово-фінансову роботу в апараті Держкультспадщини, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління, здійснює контроль за використанням фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечує організацію та вдосконалення бухгалтерського обліку;

3) забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів, здійснення управління бюджетними коштами в межах установлених бюджетних повноважень та оцінку ефективності їх використання, здійснення внутрішнього контролю за взяттям бюджетних зобов’язань і витрачанням бюджетних коштів та організацію, ведення бухгалтерського обліку, складення і подання фінансової звітності у порядку, встановленому законодавством;

4) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності держави;

5) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, вирішення питань цивільного захисту, стабільну роботу підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління, в умовах особливого періоду і надзвичайного стану, додержання правового режиму надзвичайного чи воєнного стану в разі його введення в Україні або в окремих її місцевостях, здійснення інших заходів відповідно до законодавства;

6) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, залучення громадян до участі в управлінні державними справами, ефективну взаємодію з інститутами громадянського суспільства, здійснення громадського контролю за діяльністю Держкультспадщини, врахування громадської думки під час реалізації державної політики у сферах, що належать до компетенції Держкультспадщини;

7) провадить в установленому порядку інформаційну, рекламну та видавничу діяльність з питань, що належать до її компетенції;

8) організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів в апараті Держкультспадщини відповідно до встановлених правил.

6. Держкультспадщини для виконання покладених на неї завдань має право:

1) залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань вчених і фахівців (за їх згодою), працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками);

2) одержувати безоплатно від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та громадських об’єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на Держкультспадщину завдань;

3) користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв’язку та іншими технічними засобами.

7. Держкультспадщини у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими державними органами, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, профспілками та організаціями роботодавців, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, а також з підприємствами, установами та організаціями.

8. Держкультспадщини у межах своїх повноважень на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів МКІП видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання.

9. Держкультспадщини очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.

Голова Держкультспадщини має двох заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.

10. Голова Держкультспадщини:

1) очолює Держкультспадщини, здійснює керівництво її діяльністю, представляє Держкультспадщини у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами;

2) у межах компетенції організовує та контролює виконання в апараті Держкультспадщини Конституції та законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, наказів міністерств;

3) вносить на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозиції щодо забезпечення формування державної політики у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей, зокрема розроблені Держкультспадщини проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів МКІП, а також позицію щодо проектів, розробниками яких є інші міністерства;

4) подає Міністрові культури та інформаційної політики для затвердження плани роботи Держкультспадщини;

5) забезпечує виконання наказів та доручень Міністра культури та інформаційної політики з питань, що належать до сфери діяльності Держкультспадщини;

6) забезпечує взаємодію Держкультспадщини із структурним підрозділом МКІП, визначеним Міністром культури та інформаційної політики, відповідальним за взаємодію з Держкультспадщини;

7) забезпечує дотримання встановленого Міністром культури та інформаційної політики порядку обміну інформацією між МКІП та Держкультспадщини та своєчасність її подання;

8) звітує перед Міністром культури та інформаційної політики про виконання планів роботи Держкультспадщини та покладених на неї завдань, про усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення перевірок діяльності Держкультспадщини, а також про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у допущених порушеннях;

9) розподіляє обов’язки між своїми заступниками;

10) затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату Держкультспадщини;

11) призначає на посаду та звільняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців апарату Держкультспадщини (якщо інше не передбачено законом), укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України;

12) приймає на роботу та звільняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників Держкультспадщини;

13) утворює, ліквідує, реорганізовує підприємства, установи, організації, затверджує їх положення (статути), в установленому порядку призначає на посаду та звільняє з посади їх керівників, виконує в межах своїх повноважень інші функції з управління об’єктами державної власності, що належать до сфери її управління;

14) забезпечує реалізацію державної політики щодо державної таємниці, контроль за її збереженням в апараті Держкультспадщини;

15) вирішує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців та працівників апарату Держкультспадщини, присвоює їм ранги державних службовців (якщо інше не передбачено законом);

16) в установленому порядку вносить подання щодо представлення державних службовців та працівників апарату Держкультспадщини до відзначення державними нагородами України;

17) забезпечує підвищення кваліфікації державних службовців апарату Держкультспадщини;

18) залучає за домовленістю з керівниками державних службовців та працівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій до розгляду питань, що належать до компетенції Держкультспадщини;

19) утворює комісії, робочі та експертні групи;

20) скликає та проводить наради з питань, що належать до її компетенції;

21) підписує накази Держкультспадщини;

22) дає у межах повноважень обов’язкові для виконання державними службовцями і працівниками апарату Держкультспадщини доручення;

23) приймає в установленому порядку рішення про розподіл бюджетних коштів, розпорядником яких є Держкультспадщини;

24) здійснює інші повноваження відповідно до закону.

10. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Держкультспадщини, обговорення основних напрямів діяльності в Держкультспадщини може утворюватися колегія.

Рішення колегії можуть бути реалізовані шляхом видання наказу Держкультспадщини.

Для розгляду рекомендацій та проведення консультацій з основних питань діяльності в Держкультспадщини можуть утворюватися постійні або тимчасові консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи.

Рішення про утворення чи ліквідацію колегії, постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів приймає Голова Держкультспадщини. Кількісний та персональний склад колегії, постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, положення про них затверджує Голова Держкультспадщини.

11. Граничну чисельність державних службовців та працівників Держкультспадщини затверджує Кабінет Міністрів України.

Структуру апарату Держкультспадщини затверджує її Голова за погодженням з Міністром культури та інформаційної політики.

Штатний розпис, кошторис апарату Держкультспадщини затверджує її Голова за погодженням з Мінфіном.

12. Держкультспадщини є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 грудня 2019 р. № 1185

ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про Міністерство культури, молоді та спорту України

1. Абзац другий пункту 1 викласти в такій редакції:

“МКМС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури, державної мовної політики, фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання, популяризації України у світі, державного іномовлення, інформаційного суверенітету України та інформаційної безпеки, у молодіжній сфері, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні, мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей.”.

2. У пункті 3:

1) в абзаці другому підпункту 1 слова “мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей,” виключити;

2) підпункт 2 після слів “релігії та захисту прав національних меншин” доповнити словами “, мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей”.

3. У пункті 4:

1) підпункт 12 викласти в такій редакції:

“12) створює умови для відродження та розвитку культури української нації, всіх видів мистецтв, креативних індустрій;”;

2) підпункти 13 і 14 виключити;

3) у підпункті 16 слова “формує Єдиний банк даних гастрольних заходів, що проводяться в Україні,” виключити;

4) підпункти 17 і 18 виключити;

5) у підпункті 19 слова “організовує провадження виставкової діяльності, проведення” замінити словами “сприяє провадженню виставкової діяльності, проведенню”;

6) підпункт 21 виключити;

7) у підпункті 23 слова “, здійснює відповідно до законодавства постійний державний моніторинг застосування та фінансового забезпечення зазначених нормативів та контроль за їх додержанням” виключити;

8) підпункт 25 виключити;

9) абзац перший підпункту 27 викласти в такій редакції:

“27) вносить Кабінету Міністрів України пропозиції щодо:”;

10) підпункт 28 виключити;

11) підпункт 30 викласти в такій редакції:

“30) сприяє відповідно до законодавства координації діяльності бібліотек;”;

12) підпункт 31 виключити;

13) підпункт 32 викласти в такій редакції:

“32) організовує в установленому порядку роботу з проведення атестації бібліотечних кадрів та визначає порядок її проведення;”;

14) абзаци другий, четвертий - шостий підпункту 34 виключити;

15) підпункти 35, 62-64 виключити;

16) у підпункті 65 слова “закладів освіти; погоджує зміну жанрового спрямування, мовного статусу театру” замінити словами “закладів спеціалізованої мистецької освіти”;

17) підпункти 67 та 72 виключити;

18) підпункт 73 викласти в такій редакції:

“73) забезпечує здійснення контролю за станом ведення обліку, зберіганням, охороною, використанням та переміщенням музейних предметів Музейного фонду України, що зберігаються в музеях незалежно від форми власності, сприяє розвитку сучасної інфраструктури музейної справи та музейної мережі;”;

19) підпункти 74 та 79 виключити;

20) абзаци третій - п’ятий підпункту 80 виключити;

21) підпункти 83-85, 87-90 виключити;

22) підпункт 91 викласти в такій редакції:

“91) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та змін до нього щодо пам’яток національного значення;”;

23) підпункт 94 викласти в такій редакції:

“94) встановлює режим використання пам’яток національного значення, їх територій, зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;”;

24) підпункти 95 та 97 виключити;

25) абзаци другий-сьомий пункту 98 виключити;

26) підпункти 99-101 виключити;

27) абзаци п’ятий, шостий, дев’ятий, десятий підпункту 103 виключити;

28) підпункти 104-114 виключити;

29) у підпункті 123:

абзац другий виключити;

в абзаці четвертому слова “, типові освітні програми та зразки службової і навчальної документації для мистецьких шкіл” виключити;

30) підпункти 124-126 виключити.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: