open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

26.12.2013  № 552

Про затвердження Положення про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Червоні печери" ("Кизил-Коба")

Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Червоні печери" ("Кизил-Коба"), що додається.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Романова М.І.

Міністр

О.А. Проскуряков



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
26.12.2013 № 552

ПОЛОЖЕННЯ
про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Червоні печери" ("Кизил-Коба")

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Червоні печери" ("Кизил-Коба") (далі - Пам'ятка природи) оголошено розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 07.08.63 № 1180-р.

1.2. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якої встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

1.3. Пам'ятка природи розташована в 4 км на північний схід від с. Перевальне Сімферопольського району Автономної Республіки Крим і перебуває у відданні та під охороною підприємства "Кизил-Коба" (далі - Користувач).

1.4. Користувач на території Пам'ятки природи у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Пам'ятки природи та додержання встановленого режиму території.

1.5. Адреса Користувача: 97578, Автономна Республіка Крим, Сімферопольський р-н, с. Перевальне, Добрівська сільська рада, комплекс будівель та споруд № 2.

2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ

2.1. Пам'ятку природи створено з метою збереження у природному стані цінного карстово-спелеологічного комплексу, однієї з найбільших систем сухих і обводнених печер довжиною 12 км.

2.2. Основними завданнями Пам'ятки природи є:

збереження у природному стані цінного карстово-спелеологічного комплексу;

здійснення науково-дослідних робіт з метою вивчення карстових та гідрогеологічних процесів;

розроблення заходів щодо збереження печери, розвідка та картографування нових районів печери;

популяризація знань серед населення щодо необхідності збереження печер, їх використання в еколого-освітніх і науково-дослідних цілях;

поширення еколого-освітніх знань тощо.

3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА

3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Пам'ятки природи забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Пам'ятки природи, передбаченим цим Положенням, загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни її первісного стану та не погоджена з територіальними органами Мінприроди, у тому числі:

будь-яке будівництво споруд, шляхів, лінійних та інших об'єктів транспорту і зв'язку, не пов'язане з охороною території Пам'ятки природи;

геологорозвідувальні роботи, розробка корисних копалин, будь-яке порушення ґрунтового та рослинного покриву;

руйнування геологічних відслонень;

збір гірських порід та мінералів;

будь-яке засмічення та забруднення території Пам'ятки природи;

організація науково-дослідних експедицій, еколого-освітніх заходів без наявності спеціального дозволу на користування надрами та дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, виданих в установленому порядку;

інші види робіт, що можуть призвести до порушення природних зв'язків і ходу природних процесів, втрати наукової, естетичної цінності природного комплексу, що охороняється.

3.2. На території Пам'ятки природи дозволяється у встановленому порядку:

здійснення екскурсій у межах діючого туристсько-екскурсійного маршруту завдовжки 0,5 км;

використання в науково-дослідних та пізнавальних цілях;

здійснення заходів щодо збереження і відтворення природних комплексів та об'єктів Пам'ятки природи.

3.3. Спеціальне використання природних ресурсів у межах території Пам'ятки природи здійснюється на підставі дозволів, виданих уповноваженими на те органами державної влади, в порядку, передбаченому законодавством, у межах лімітів, установлених Мінприроди.

3.4. Пам'ятка природи передана під охорону підприємству "Кизил-Коба" і утримується за його кошти.

3.5. Забезпечення режиму території Пам'ятки природи здійснюється Користувачем.

3.6. На Користувача у межах Пам'ятки природи оформляється охоронне зобов'язання щодо додержання встановленого режиму території.

У разі зміни Користувача Пам'ятки природи або його назви, Користувач зобов'язаний повідомити про це орган виконавчої влади у галузі охорони навколишнього природного середовища з метою переоформлення охоронного зобов'язання.

3.7. Режим території Пам'ятки природи враховується при розробці регіональних та інших планів, проектів будівництва, схем з розвитку, землевпорядкуванні тощо.

3.8. Для забезпечення необхідного режиму охорони та збереження Пам'ятки природи, запобігання негативному впливу господарської діяльності, у межах проекції гірничого відводу Пам'ятки природи, у встановленому законодавством порядку може встановлятись охоронна зона.

3.9. Державний контроль за додержанням режиму території Пам'ятки природи здійснюється Державною екологічною інспекцією України.

3.10. Громадський контроль за додержанням режиму охорони території Пам'ятки природи здійснюється громадськими інспекторами з охорони довкілля.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

4.1. Порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища у межах Пам'ятки природи тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

5. ЗМІНА МЕЖ, КАТЕГОРІЇ ТА СКАСУВАННЯ СТАТУСУ

5.1. Зміна меж, категорії та скасування статусу Пам'ятки природи проводяться відповідно до законодавства України про охорону навколишнього природного середовища.

Директор Департаменту
заповідної справи



В.В. Канцурак

{Текст взято з сайту Мінприроди України http://www.menr.gov.ua/}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: