open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Попередня

КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

РІШЕННЯ

25.07.2013  № 12

Про стан виконання вимог законодавства із забезпечення охорони життя людей на водних об'єктах

Розглянувши інформацію про стан виконання вимог законодавства із забезпечення охорони життя людей на водних об'єктах, колегія відмічає, що стан забезпечення охорони життя людей на водних об'єктах потребує значного покращення.

На виконання Плану основних заходів цивільного захисту на 2013 рік ДСНС України проведено перевірки стану готовності місць масового відпочинку людей на водних об'єктах.

На теперішній час на обліку перебуває 2 тис. 508 місць масового відпочинку на водних об'єктах, з них 2 тис. 152 (86%) визначено органами виконавчої влади.

Враховуючи, що більшість випадків загибелі людей трапляється на не визначених місцевими органами влади водних об'єктах (канали, ставки, річки, внутрішні водоймища, затоплені кар'єри тощо), одним з основних шляхів запобігання загибелі людей на воді залишається виявлення традиційних місць стихійного купання, відповідного їх впорядкування та доведення до нормативних вимог.

У порівнянні з минулим роком кількість місць масового відпочинку населення на воді, визначених органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, збільшилась на 27 відсотків (2 тис. 152 проти 1 тис. 578 у 2012 році).

Завдяки активним упереджувальним заходам у 2013 році в цілому відмічається 20-відсоткове зменшення кількості загиблих на воді (загинуло 655 осіб (з них 74 дитини) проти 813 (81) осіб) за аналогічний період 2012 року. З початку року врятовано 331 особу, із них 35 дітей.

Основними причинами загибелі людей на воді є: порушення вимог правил поведінки на воді - 10%, нещасні випадки - 9%, перебування у нетверезому стані - 10%, під час вилову риби - 17%, невідомі обставини - 54%.

Як свідчать перевірки місць масового відпочинку населення на воді, не всі місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та керівники (орендарі, власники) підприємств, установ, організацій на воді приділяють належну увагу безпеці людей на водних об'єктах.

Дуже проблемним питанням залишається експлуатація баз стоянок маломірних суден та пунктів (баз) їх прокату.

В багатьох випадках взагалі відсутні рішення місцевих органів виконавчої влади щодо розміщення (базування) пунктів прокату в місцях масового відпочинку людей на водних об'єктах.

З метою забезпечення безпечного відпочинку людей на водних об'єктах колегія ВИРІШИЛА:

1. Інформацію про стан виконання вимог законодавства із забезпечення охорони життя людей на водних об'єктах взяти до відома.

2. Начальникам територіальних органів ДСНС України:

2.1. Забезпечити дотримання вимог законодавства, в тому числі Кодексу цивільного захисту України, під час здійснення перевірок виконання вимог законодавства із забезпечення охорони життя людей на водних об'єктах.

2.2. Встановити дієвий контроль за обладнанням місць масового відпочинку на водних об'єктах, пляжів відповідно до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України.

Строк - постійно

2.3. Забезпечити внесення на розгляд комісії з питань ТЕБ та НС питання щодо розроблення регіональних програм рятування людей на воді у 2013 році. Про стан виконання інформувати через Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям та державного нагляду (контролю) (Козленко А.М.).

Строк - до 30 листопада 2013 року

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Голови Данилюка С.Л.

Голова,
голова колегії



М. Болотських

{Текст взято з сайту ДСНС України http://www.mns.gov.ua/}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: