open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Попередня

КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

РІШЕННЯ

25.07.2013  № 8

Про стан забезпечення пожежної безпеки та результати проведених перевірок місць збирання, зберігання і переробки врожаю 2013 року

{Рішення оголошено для виконання згідно з Наказом Державної
служби України з надзвичайних ситуацій
№ 504 від 31.07.2013}

Розглянувши інформацію про стан виконання вимог законодавства із забезпечення протипожежного захисту врожаю 2013 року, колегія відмічає, що стан справ по даному напрямку потребує значного покращення.

Територіальними органами Державної служби України з надзвичайних ситуацій вжито комплекс заходів та проведено відповідну роботу із забезпечення протипожежного захисту врожаю 2013 року.

Відповідно до звітних даних матеріали про стан протипожежного захисту врожаю постійно висвітлюються у засобах масової інформації. Спільно з представниками ЗМІ в період жнив проведено більше 380 рейдів, виступи щодо попередження пожеж під час підготовки та проведення жнив більше 3,8 тис. разів прозвучали по районному, обласному та загальнодержавному радіо, більше 420 разів демонструвались по каналах телебачення, опубліковано близько 780 статей в районних, обласних та центральних газетах, розміщено понад 14,8 тис. матеріалів соціальної реклами. До місцевих органів влади надіслано понад 1,6 тис. повідомлень про стан протипожежного захисту нового врожаю. Найгірше проводиться ця робота у Закарпатській області, в якій проведено лише 3 виступи по радіо, в пресі висвітлено тільки 9 матеріалів, по телебаченню матеріали взагалі не висвітлювалися.

При проведенні заходів щодо забезпечення протипожежного захисту нового врожаю органами державного нагляду у сфері пожежної безпеки запропоновано до виконання більше 270 тис. заходів, з яких 197 тис. виконано (73% загальної кількості). Найгірший стан з виконанням запропонованих заходів склався у Тернопільській (невиконаними залишаються 48% запропонованих до виконання заходів), Чернігівській (58%), Сумській (45%), Донецькій (37%), Київській та Вінницькій (по 35%) областях (при середньому загальнодержавному показнику 27%).

За невиконання запропонованих приписами заходів органами ДПН призупинялась експлуатація 360 будівель, 198 споруд, 800 приміщень, більше 5,6 тис. дільниць електромережі та 950 одиниць сільськогосподарської техніки. До адміністративної відповідальності притягнуто понад 5,8 тис. осіб, з них 5,5 тис. керівників та посадових осіб.

Незважаючи на те, що під час перевірок виявлено значну кількість порушень протипожежних вимог, та враховуючи, що перевірки місць збирання, зберігання та переробки зерна проводилися з травня 2013 року територіальними органами ДСНС України у Волинській, Київській, Івано-Франківській та Запорізькій областях, застосування запобіжних заходів проводилося на низькому рівні, а територіальними органами ДСНС України у Закарпатській, Рівненській, Сумській та Тернопільській областях при перевірках вищевказаних об'єктів дані заходи до будівель, споруд та приміщень не застосовувалися взагалі.

За звітний період у державі обладнано активними системами протипожежного захисту (далі - системи) 566 об'єктів переробки та зберігання врожаю. Найгірше ця робота проводиться у Закарпатській, Запорізькій, Сумській та Рівненській областях, в яких не обладнано жодного об'єкта. Наряду з цим проводилася робота щодо заміни несертифікованих вогнегасників, загальна кількість яких становить понад 9 тис. одиниць.

Відповідно до звітних даних територіальних підрозділів за звітний період здійснено вогнезахист конструктивних елементів об'єктів переробки та зберігання зерна загальною площею 224 тис.кв.м. Найгірше ця робота проводиться у Закарпатській, Чернівецькій та Рівненській областях (не оброблено жодного елемента конструкцій).

Внаслідок недостатньої роботи територіальних органів ДСНС України у 2013 році з початку жнив у державі виникло 19 пожеж на хлібних масивах, 1 пожежа у місцях зберігання та переробки зернових та 2 пожежі у місцях зберігання грубих кормів.

Найбільше пожеж виникло у Донецькій (6), Миколаївській та Харківській (по 3) областях. Окремого розгляду потребує пожежа, що виникла 18 червня 2013 року поблизу хутора Вершина Артемівського району Донецької області, під час якої вогнем знищено не лише 2 га сухої трави, як зазначалося в інформації про пожежу, а також 4,1 га пшениці на корені, про що стало відомо лише 20 червня. За даним випадком проведено службове розслідування.

Основними причинами пожеж є необережне поводження з вогнем, що вказує на недостатню агітаційно-роз'яснювальну та інформаційну роботу підпорядкованих підрозділів серед населення.

З метою покращення протипожежного захисту врожаю 2013 року колегія ВИРІШИЛА:

1. Інформацію про стан забезпечення пожежної безпеки та результати проведених перевірок місць збирання, зберігання і переробки врожаю 2013 року взяти до відома.

2. Начальникам територіальних органів ДСНС України:

2.1. Забезпечити суворе дотримання вимог чинного законодавства, зокрема Кодексу цивільного захисту України, під час здійснення перевірок протипожежного стану місць збирання, зберігання і переробки врожаю. Особливу увагу звернути на обладнання об'єктів зберігання та переробки зерна автоматичними системами протипожежного захисту і вогнезахист дерев'яних конструкцій покрівель будинків.

2.2. Встановити дієвий контроль за станом усунення порушень та недоліків, виявлених під час перевірок зазначених об'єктів.

2.3. Забезпечити внесення на розгляд територіальних комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо покращення протипожежного стану місць збирання, зберігання і переробки врожаю. Про стан виконання інформувати через Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям та державного нагляду (контролю) (Козленко А.М.).

Строк - до 31 серпня 2013 року

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Голови Данилюка С.Л.

Голова,
голова колегії



М. Болотських

{Текст взято з сайту ДСНС України http://www.mns.gov.ua/}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: