open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Нечинна

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

27.11.2013  № 18.1-12/30


ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. Голови Держстату України
В.О. Піщейко

{Роз'яснення є недійсним згідно з Роз'ясненням Державної служби статистики № 17.4-12/31 від 03.10.2014}

Роз'яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження № 11-зез (ВПІ) (річна) "Звіт про окремі види взаємозв'язків підприємства з прямими іноземними інвестиціями в рамках відносин прямого інвестування"

1. Загальні положення

1.1. Форма державного статистичного спостереження № 11-зез (ВПІ) (річна) "Звіт про окремі види взаємозв'язків підприємства з прямими іноземними інвестиціями в рамках відносин прямого інвестування" (далі - форма) містить показники щодо взаємозв'язків прямих іноземних інвесторів підприємства прямого інвестування з інвесторами вищих рівнів відносин власності, а також щодо обсягів інвестування між підприємством прямого інвестування - резидентом із сестринськими підприємствами, які розташовані за кордоном.

1.2. Форма містить дані щодо взаємовідносин між підприємством-резидентом та сестринськими підприємствами у валюті здійснення операції, включаючи національну, в тисячах одиниць валюти з одним десятковим знаком, окремо за кожною валютою та країною сестринського підприємства.

1.3. Показники частки участі прямих іноземних інвесторів у капіталі підприємства прямого інвестування, контролюючих інвесторів 2-го та 3-го рівнів відносин власності у підприємствах прямого інвестування, підприємства-резидента / сестринського підприємства за кордоном у сестринському підприємстві за кордоном / підприємстві-резиденті у формі відображені у відсотках з одним десятковим знаком.

1.4. Якщо показник частки участі прямих іноземних інвесторів у капіталі підприємства прямого інвестування, контролюючих інвесторів 2-го та 3-го рівнів відносин власності у підприємствах прямого інвестування складає 50 % + 1 акція, то відповідні графи форми уключають запис "50 % + 1".

1.5. Усі коди країн та валют у формі заповнюють працівники органів державної статистики відповідно до Класифікації країн світу та Класифікації валют.

1.6. За умови відсутності інформації відповідні рядки та графи форми містять прочерки.

1.7. Терміни в цих Роз'ясненнях уживаються у визначеннях:

відносини власності в рамках прямих інвестицій - відносини безпосереднього або опосередкованого істотного впливу/контролю, що виникають між підприємством прямого інвестування та прямим інвестором;

кінцевий контролюючий інвестор - це підприємство, що контролює безпосереднього прямого інвестора підприємства прямого інвестування та визначається шляхом поступового розгляду (знизу вверх) усіх рівнів відносин контролю (понад 50 % або (50 % + 1 акція), починаючи від безпосереднього прямого інвестора до досягнення підприємства, яке знаходиться на найвищому рівні в ієрархії відносин власності;

підприємство прямого інвестування - підприємство-резидент, у статутному капіталі якого нерезиденту прямо або опосередковано належить 10 або більше відсотків або голосів у його управлінні;

прямий інвестор - нерезидент, який прямо чи опосередковано здійснює контроль або має істотний вплив на інший суб'єкт господарювання, який є резидентом іншої країни;

сестринські підприємства - підприємства вважаються сестринськими, якщо вони мають спільного прямого інвестора, є резидентами різних економік, але володіють менше 10 % статутного капіталу одне одного.

Схеми, що ілюструють терміни

Сестринські підприємства

На схемі 1.1 підприємство D є прямим інвестором для підприємств E та F (володіє 10 % та 20 % статутного капіталу кожного), і оскільки підприємство E внесло інвестицію до статутного капіталу підприємства F у розмірі менше ніж 10 %, підприємства E та F є сестринськими підприємствами.

На схемі 1.2 підприємство A є прямим інвестором для підприємств B та C (володіє 10 % та 60 % статутного капіталу кожного). Підприємство B надало позику підприємству C. Підприємства B та C не є прямими інвесторами одне одного, але є сестринськими.

Підприємство може мати не одне, а декілька сестринських підприємств.

Підприємства, що не належать до сестринських

На схемі 1.3 підприємство D є прямим інвестором для підприємств E та F (володіє 10 % та 20 % статутного капіталу кожного). Але оскільки підприємство E здійснило інвестиції до статутного капіталу підприємства F у розмірі 15 %, підприємство E є прямим інвестором для F, тому підприємства E та F не є сестринськими.

Кінцевий контролюючий інвестор

Відповідно до схеми 1.4 для підприємства F кінцевим контролюючим інвестором буде підприємство B, для G - підприємство D. Інвестор A не є кінцевим контролюючим інвестором для жодного з підприємств, наведених на схемі.

Якщо у підприємства прямого інвестування є декілька прямих інвесторів, як, наприклад, у підприємства G, поступово розглядаються усі рівні відносин власності щодо кожного прямого інвестора B та D.

2. Показники форми

2.1. Розділ I "Прямі іноземні інвестори підприємства прямого інвестування" за умовними кодами 1.1 - 1.10 за відповідними графами уключає інформацію щодо кожного з прямих іноземних інвесторів підприємства, що відповідають 1-му рівню відносин власності: назва компанії, назва країни походження та частка участі його у статутному (пайовому) капіталі підприємства. Якщо інвестор - фізична особа, то гр. 2 форми відображає його прізвище та ініціали або уключає запис "Інвестор".

2.2. Рядок 1.11 відображає наявність інформації про інвесторів як українських, так і іноземних, які контролюють інвесторів, що наведені у Розділі I.

2.3. При наявності інформації про інвесторів, як українських, так і іноземних, які контролюють прямих іноземних інвесторів (рядок 1.11 Розділу I містить запис "Так"), Розділ II "Контролюючі інвестори прямих іноземних інвесторів 1-го рівня відносин власності" відображає інформацію щодо інвесторів 2-го рівня відносин власності, як українських, так і іноземних, які здійснюють контроль над прямими іноземними інвесторами 1-го рівня. Проти умовного коду кожного прямого іноземного інвестора, який наведено у графі 1, графа 3 відображає назву його контролюючого інвестора, графа 4 - ідентифікаційний код ЄДРПОУ інвестора (якщо інвестор юридична особа - резидент України), графа 5 - країну його походження, графа 7 - частку участі в статутному капіталі.

2.4. Рядок 2.11 відображає наявність інформації про інвесторів, як українських, так і іноземних, які контролюють інвесторів, що уключені у Розділ II.

2.5. При наявності інформації про інвесторів, як українських, так і іноземних, які контролюють інвесторів 2-го рівня відносин власності (рядок 2.11 Розділу II містить запис "Так"), Розділ III "Контролюючі інвестори інвесторів 2-го рівня відносин власності" містить інформацію щодо інвесторів 3-го рівня відносин власності. Проти умовного коду кожного контролюючого інвестора, який наведено у графі 1, графа 3 уключає назву його контролюючого інвестора, графа 4 - ідентифікаційний код ЄДРПОУ інвестора (якщо інвестор юридична особа - резидент України), графа 5 - країну його походження та графа 7 - частку його участі у статутному капіталі.

2.6. Рядок 3.11 відображає наявність інформації про інвестора, як українського, так і іноземного, що є кінцевим контролюючим інвестором для інвесторів, що містить розділ III, або для інвесторів більш високого рівня відносин власності. Якщо рядок 3.11 Розділу III містить запис "Так", то графи 3.12, 3.13, 3.14 відображають відповідно інформацію щодо назви країни, коду країни кінцевого контролюючого інвестора та рівня відносин власності (найвищого), на якому він знаходиться.

2.7. Розділ IV "Взаємовідносини із сестринськими підприємствами, що розташовані за кордоном" містить інформацію про підприємства-резиденти, у яких є зобов'язання перед сестринськими підприємствами за кордоном або вимоги до них за кожним сестринським підприємством.

2.8. Рядок 4.1 містить дані щодо зобов'язань за капіталом (внески до статутного, пайового капіталу у вигляді грошових внесків, акцій, рухомого та нерухомого майна, нематеріальних активів тощо, які складають менше 10 % участі у капіталі) підприємства-резидента перед сестринським підприємством.

2.9. Рядок 4.2 містить показник частки участі сестринського підприємства в статутному капіталі підприємства-резидента.

2.10. Рядок 4.3 містить дані щодо вимог за капіталом (внески до статутного, пайового капіталу у вигляді грошових внесків, акцій, рухомого та нерухомого майна, нематеріальних активів тощо, які складають менше 10 % участі у капіталі) підприємства-резидента до сестринського підприємства.

2.11. Рядок 4.4 містить показник частки участі підприємства-резидента в статутному капіталі сестринського підприємства за кордоном.

2.12. Рядок 4.5 містить дані з обсягів кредитів та позик, отриманих підприємством-резидентом від сестринського підприємства, із урахуванням прострочених сум за основною сумою кредиту та за простроченими платежами (процентні, комісійні та інші платежі).

2.13. Рядок 4.6 містить дані щодо обсягів кредитів та позик, наданих підприємством-резидентом кожному сестринському підприємству за кордоном, із урахуванням прострочених сум як за основною сумою кредиту, так і за іншими платежами за кредитами та позиками (проценти, штрафи, комісійні та інші платежі).

2.14. Рядок 4.7 містить дані щодо кредиторської заборгованості: зобов'язання перед сестринським підприємством за кордоном за отриманими, але не сплаченими товарами, роботами, послугами або за отриманими авансами у рахунок майбутніх поставок продукції.

2.15. Рядок 4.8 містить дані щодо дебіторської заборгованості: вимоги до сестринського підприємства за кордоном за наданими, але не сплаченими товарами, роботами, послугами або за наданими авансами у рахунок майбутніх поставок продукції.

2.16. Рядок 4.9 містить дані щодо зобов'язань перед сестринським підприємством-нерезидентом за іншими видами боргових інструментів, зокрема борговими цінними паперами (векселями, облігаціями, депозитними сертифікатами тощо), із урахуванням прострочених сум як за основною сумою, так і за іншими платежами за цими зобов'язаннями.

2.17. Рядок 4.10 відображає дані щодо вимог до сестринського підприємства-нерезидента за іншими видами боргових інструментів, зокрема борговими цінними паперами (векселями, облігаціями, депозитними сертифікатами тощо), із урахуванням прострочених сум як за основною сумою, так і за іншими платежами за цими вимогами.

2.18. Рядки 4.5, 4.6, 4.9, 4.10 не включають дані щодо банків-резидентів та фінансових посередників-резидентів, які мають боргові зобов'язання/вимоги перед/до банками(ів) та фінансовими(х) посередниками(ів)-нерезидентами(ів).

2.19. Рядок 4.11 за графами 1 - 6 відображає умовний код із графи 1 Розділу I прямого інвестора, який є спільним як для підприємства, що звітує, так і для сестринського підприємства.

2.20. Рядок 4.12 за графами 1 - 6 відображає умовний код сестринського підприємства Cn (де n - порядковий номер від 1 до 6). Якщо зобов'язання/вимоги за капіталом та/або за борговими інструментами між підприємством-резидентом і одним сестринським підприємством обліковуються у різних валютах, то зазначені дані за кожною валютою у формі уключені в окрему графу. При цьому рядок 4.11 за цими графами повторює умовний код спільного прямого інвестора, рядок 4.12 - умовний код сестринського підприємства.

Директор департаменту
статистики виробництва



Л.М. Овденко

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: