{Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови КМ № 5 від 15.01.2020}
Про утворення Організаційного комітету та затвердження плану заходів з підготовки та проведення у 2018 році заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
1. Утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення у 2018 році заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у складі згідно з додатком.
Надати співголовам Організаційного комітету право затверджувати його персональний склад та вносити у разі потреби до нього зміни.
2. Затвердити план заходів з підготовки та відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що додається.
3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям подати до 1 жовтня 2018 р. Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 15 жовтня 2018 р. Кабінетові Міністрів України.
СКЛАД
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Прем’єр-міністр України, співголова Оргкомітету
Глава Адміністрації Президента України, співголова Оргкомітету (за згодою)
Віце-прем’єр-міністр України, заступник співголів Оргкомітету
Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі
Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
Перший заступник Міністра інфраструктури
Голова Служби безпеки (за згодою)
Голова Адміністрації Держприкордонслужби
Голова Українського інституту національної пам’яті
Перший заступник голови Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції
Заступник Глави Адміністрації Президента (за згодою)
Заступник Глави Адміністрації Президента (за згодою)
Керівник Головного департаменту з питань національної безпеки та оборони Адміністрації Президента України (за згодою)
Керівник Головного департаменту регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України (за згодою)
Керівник Головного департаменту з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України (за згодою)
Керівник Головного департаменту Державного Протоколу та Церемоніалу Адміністрації Президента України (за згодою)
Виконуючий обов’язки Керівника Головного департаменту з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції Адміністрації Президента України (за згодою)
Керівник Управління протокольного забезпечення заходів Державного управління справами (за згодою)
Голова Київської міської держадміністрації
Голова Київської обласної держадміністрації
Голова Української спілки в’язнів - жертв нацизму (за згодою)
Голова Всеукраїнського союзу громадських об’єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів “Всеукраїнський союз” (за згодою)
Директор Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні” (за згодою)
Директор Центру досліджень визвольного руху (за згодою)
Голова Всеукраїнської спілки ветеранів війни (за згодою)
ПЛАН
заходів з підготовки та відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
1) затвердження та виконання планів заходів з підготовки та відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Мінкультури, Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, МЗС, Мінекономрозвитку, Мінрегіон, Укрдержархів, Держкомтелерадіо, Адміністрація Держприкордонслужби, МОН, МОЗ, ДСНС, Мінфін, Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Національна академія наук (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації. | |
Квітень 2018 року; |
2) своєчасну виплату разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.
3) відвідування представниками органів виконавчої влади ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, які перебувають на лікуванні у закладах охорони здоров’я та закладах соціального захисту населення.
4) надання належної кваліфікованої медичної допомоги ветеранам війни, учасникам українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертвам нацистських переслідувань, нинішнім захисникам Вітчизни, зокрема диспансеризацію та госпіталізацію, приділивши особливу увагу відповідним особам, що проживають у населених пунктах сільської місцевості.
5) зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази госпіталів, відділень, палат для ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, геріатричних пансіонатів, пансіонатів для ветеранів війни та праці.
6) проведення обстеження матеріальних та соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих (померлих) воїнів з метою надання їм за рахунок місцевих бюджетів матеріальної та іншої допомоги.
7) проведення у закладах загальної середньої освіти та військових частинах військово-патріотичних заходів, уроків мужності, лекцій, виставок, презентацій за участю ветеранів війни, борців за незалежність України у
ХХ столітті, учасників антитерористичної операції.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінмолодьспорт, МОН, Міноборони, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. | |
4-7 травня 2018 р.; |
8) проведення зустрічей керівників органів виконавчої влади з представниками громадських об’єднань ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції (далі - громадські об’єднання) з метою виявлення проблемних питань соціального захисту та вжиття заходів для їх вирішення.
Мінсоцполітики, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обласні та Київська міська держадміністрації. | |
Квітень - травень 2018 року; |
9) здійснення заходів з упорядкування та підтримання у належному стані меморіалів, пам’ятників, військових поховань жертв Другої світової війни.
10) відвідування делегаціями ветеранів війни, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, близьких родичів загиблих військовослужбовців, представників громадських об’єднань місць поховань воїнів, які загинули під час Другої світової війни на території України, Республіки Австрія та Румунії.
Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики, МЗС, Мінінфраструктури, Адміністрація Держприкордонслужби, обласні та Київська міська держадміністрації. | |
Травень - жовтень 2018 року; |
11) проведення урочистих заходів на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні”.
Київська міська держадміністрація, Мінкультури, Міноборони, Український інститут національної пам’яті, громадські об’єднання (за згодою). | |
8-9 травня 2018 р. |
12) розроблення та розміщення соціальної реклами до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
МІП, Український інститут національної пам’яті, Держкомтелерадіо, обласні та Київська міська держадміністрації. | |
1-9 травня 2018 року. |
1) проведенню релігійними організаціями панахиди за загиблими у Другій світовій війні та молебнів за захисників Вітчизни.
2) провадженню громадськими об’єднаннями статутної діяльності, пов’язаної з проведенням заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики, обласні та Київська міська держадміністрації. | |
Постійно; |
3) широкому висвітленню у державних засобах масової інформації заходів з підготовки та відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
3. Забезпечити підготовку та проведення:
1) заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, за участю представників органів виконавчої влади, дипломатичного корпусу, народних депутатів України, представників територіальних громад, громадських об’єднань, волонтерів, молоді та духовенства.
Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики, Міноборони, МЗС, обласні та Київська міська держадміністрації. | |
8-9 травня 2018 р.; |
2) заходів з покладення вінків, квітів з нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до пам’ятників і меморіалів у столиці України - місті-герої Києві, обласних центрах, інших населених пунктах.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики. | |
8-9 травня 2018 р.; |
3) меморіально-мистецької акції “Перша хвилина миру”.
Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, Київська міська держадміністрація, громадські об’єднання (за згодою). | |
8 травня 2018 року; |
4) Всеукраїнської акції “Мак пам’яті”.
Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою). | |
1-9 травня 2018 р. |
4. Забезпечити разом із Київською міською держадміністрацією участь у святковому дійстві “Пам’ятаємо! Перемагаємо!” військових оркестрів та особового складу Збройних Сил на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні”.
1) показ художніх та документальних фільмів, присвячених подвигу Українського народу у Другій світовій війні, виступи у засобах масової інформації учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та представників ветеранського руху.
2) проведення виставок фото- та архівних документів, присвячених Другій світовій війні.
Укрдержархів, Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації. | |
Квітень - травень 2018 року. |
6. Забезпечити у місцях проведення заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:
охорону громадського порядку, безпеку дорожнього руху та безпеку громадян від надзвичайних ситуацій.
МВС, Служба безпеки (за згодою), ДСНС, обласні та Київська міська держадміністрації. | |
Квітень - травень 2018 року; |
належне медичне та санітарно-епідеміологічне супроводження заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
використання державними службовцями та представниками громадськості як елемента одягу стилізованого знака “Мак пам’яті”.