open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

22.01.2019  № 180/5


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 січня 2019 р.
за № 88/33059

Про затвердження Порядку обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України

{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції
№ 2262/5 від 01.07.2020
№ 849/5 від 04.03.2021
№ 1913/5 від 12.05.2022}

Відповідно до Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади», Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 10 вересня 2012 року № 1341/5 «Про затвердження Порядку обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2012 року за № 1564/21876.

3. Департаменту персоналу (Сова Н.П.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 січня 2019 року.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Чернишова Д.В.

Міністр

П. Петренко


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
22.01.2019  № 180/5


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 січня 2019 р.
за № 88/33059

ПОРЯДОК
обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України

{У тексті Порядку слова «навчальних закладів» у всіх відмінках замінено словами «закладів освіти» у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства юстиції № 849/5 від 04.03.2021}

1. Цей Порядок визначає особливості обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - особи рядового і начальницького складу).

2. Визначення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу здійснюється комісією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років (далі - комісія).

3. Утворюються такі комісії:

1) Центральна комісія Міністерства юстиції України з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років (далі - центральна комісія), склад якої затверджує Державний секретар Міністерства юстиції України;

2) Комісії з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, підприємств, установ та організацій, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - органи та установи), склад яких затверджується наказом керівника відповідного органу чи установи.

{Підпункт 2 пункту 3 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 2262/5 від 01.07.2020; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1913/5 від 12.05.2022}

4. Комісія утворюється у складі не менше шести осіб.

До складу комісії обов’язково входять представники підрозділів персоналу та фінансового забезпечення.

Головою Комісії призначається керівник або заступник керівника органу чи установи.

Секретар Комісії призначається з числа працівників відповідного органу або установи.

У разі відсутності голови Комісії на її засіданні головує заступник голови Комісії.

Секретар Комісії відповідає за підготовку та ведення матеріалів, пов’язаних з роботою Комісії.

У разі відсутності секретаря Комісії виконання його обов’язків покладається на одного із членів Комісії, що фіксується у протоколі засідання Комісії.

Засідання Комісії вважається правоможним за умови участі в його роботі не менше половини складу Комісії.

5. Центральна комісія визначає періоди служби для виплати надбавки за вислугу років:

1) начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та його заступників;

2) начальників міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції та їх заступників;

3) керівника закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання.

{Підпункт 3 пункту 5 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1913/5 від 12.05.2022}

{Пункт 5 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 2262/5 від 01.07.2020}

6. Періоди служби для виплати надбавки за вислугу років:

начальникам (керівникам) підприємств та установ, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України,- визначається відповідними Комісіями Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції;

{Абзац другий пункту 6 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 2262/5 від 01.07.2020}

особам рядового і начальницького складу, які проходять службу в органах та установах,- визначається Комісіями відповідних органів та установ.

У разі незгоди із рішенням Комісії про встановлені періоди служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу зазначені особи мають право звернутися для перегляду такого рішення до відповідних Комісій Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, Міністерства юстиції України або у встановленому законодавством порядку до суду.

{Абзац четвертий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 2262/5 від 01.07.2020}

7. Обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, передбаченомупунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (зі змінами) у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць).

{Абзац перший пункту 7 в редакції Наказів Міністерства юстиції № 2262/5 від 01.07.2020, № 1913/5 від 12.05.2022}

До вислуги років особам середнього, старшого і вищого начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних закладах вищої освіти, а також в інших закладах освіти (в межах до п’яти років), після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України або до призначення на відповідну посаду із розрахунку - один рік навчання за шість місяців служби.

{Абзац другий пункту 7 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 2262/5 від 01.07.2020; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1913/5 від 12.05.2022}

Періоди служби на посадах, зазначених у цьому пункті, під час обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу зараховуються на пільгових умовах:

1) за півтора місяця - місяць проходження служби на посадах рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у виправно-трудових установах на правах лікувальних та лікарень при виправно-трудових установах для утримання інфекційно хворих засуджених;

2) за три місяці - місяць проходження служби на посадах рядового і начальницького складу, які брали безпосередню участь у бойових діях у воєнний час, лише за результатами підтвердження, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку, такої участі Комісією Міністерства юстиції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України;

{Пункт 7 доповнено новим підпунктом 2 згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1913/5 від 12.05.2022}

3) за переліком посад та в порядку встановлення пільгового заліку вислуги років для призначення пенсій особам рядового і начальницького складу, визначених в установленому порядку Міністерством юстиції України.

Періоди служби, які підлягають зарахуванню до вислуги років в пільговому порядку, обчислюються з того дня, з якого особа рядового або начальницького складу приступила до виконання обов’язків за посадою, але не раніше дня підписання наказу про призначення і до дня звільнення з посади включно з урахуванням часу перебування у відпустці, на лікуванні, у службовому відрядженні.

Періоди служби, обчислені на пільгових умовах відповідно до раніше встановленого порядку, перерахунку в бік збільшення не підлягають.

8. Рішення комісії оформлюється висновком за формою згідно з додатком до цього Порядку та оголошується наказом Міністерства юстиції України або начальника (керівника) органу чи установи.

Висновок складається в двох примірниках. Перший примірник передається до підрозділу фінансового забезпечення органу або установи, другий - зберігається в особовій справі особи рядового чи начальницького складу. З висновком особа рядового чи начальницького складу має бути ознайомлена під підпис.

На підставі наказу, яким оголошується висновок комісії, у послужному списку ставиться штамп або запис такого змісту:

«Стаж служби для виплати надбавки за вислугу років станом на _______________ 20___ року становить ____________ років ____________ місяців ____________ днів.

Наказ (органу або установи) від ________________ 20__ року № ______».

{Абзац п'ятий пункту 8 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 849/5 від 04.03.2021}

9. При настанні дати, станом на яку змінюється розмір надбавки за вислугу років згідно з додатком 16 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», стаж служби переоголошується наказом Міністерства юстиції України або начальника (керівника) органу та установи у порядку відповідно до пункту 8 цього Порядку.

10. Особам рядового і начальницького складу, які прибули до нового місця проходження служби, виплата надбавки здійснюється на підставі інформації про вислугу років, зазначеної в грошовому атестаті.

Після надходження до органу або установи особової справи особи рядового чи начальницького складу вислуга років для виплати йому надбавки визначається згідно із пунктом 8 цього Порядку.

11. Особам рядового і начальницького складу, яким у встановленому законодавством порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди служби (роботи), доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання ними документів, що підтверджують їх період служби (роботи).

Підтвердження періодів служби (роботи) може здійснюватися:

в судовому порядку - відповідно до частини другої статті 315 Цивільного процесуального кодексу України;

в позасудовому порядку - відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.

{Пункт 11 доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1913/5 від 12.05.2022}

Якщо надбавка за вислугу років виплачувалась особі рядового і начальницького складу в менших, ніж належало, розмірах з вини посадових осіб органу або установи, здійснюється перерахунок надбавки за весь період, протягом якого особа рядового або начальницького складу мала право на неї.

12. У разі поновлення на службі внаслідок незаконного звільнення до вислуги років осіб рядового і начальницького складу зараховується час відсутності на службі з дня, наступного після звільнення, до дня поновлення на службі.

Директор Департаменту
персоналу



Н.П. Сова


Додаток
до Порядку обчислення стажу служби
для виплати надбавки за вислугу років
особам рядового і начальницького складу
Державної кримінально-виконавчої
служби України
(пункт 8)

ВИСНОВОК

{Додаток в редакції Наказу Міністерства юстиції № 849/5 від 04.03.2021}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: