open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

РІШЕННЯ

26.09.2016  № 1938


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 жовтня 2016 р.
за № 1380/29510

Про внесення змін до Положення про порядок визначення банків - агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Відповідно до пункту 10 частини першої, пункту 5 частини другої статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ВИРІШИЛА:

1. Внести до Положення про порядок визначення банків - агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 12 липня 2012 року № 6, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 04 вересня 2012 року за № 1494/21806, такі зміни:

1) пункт 1 розділу ІІ доповнити підпунктом "к" такого змісту:

"к) відповідати як мінімум 3 з таких критеріїв фінансового стану:

1) індекс гепу до 3-х місяців (ІГ) визначається як співвідношення різниці між величиною активів строком до трьох місяців (кумулятивно) та величиною зобов’язань строком до трьох місяців (кумулятивно) до активів. Значення більше (-15%).

ІГ = КГ/А×100%,

де КГ - кумулятивна сума різниці між активами та зобов’язаннями строком до 92 днів;

А - загальні активи банку;

2) коефіцієнт ефективності діяльності (КЕД) розраховується як співвідношення загальноадміністративних витрат до чистого операційного доходу. Значення - менше 80%.

КЕД = ЗА/ЧОД×100%,

де ЗА - загальні адміністративні витрати;

ЧОД - чистий операційний дохід включає чистий процентний дохід, чистий комісійний дохід, чистий інший операційний дохід;

3) частка неробочих (недоходних) активів у загальних активах (ЧНА) розраховується як співвідношення неробочих активів до загальних активів. Значення - менше 30%.

ЧНА = НА/А×100%,

де НА - неробочі активи, що включають рахунки дебіторської заборгованості, нарахованих відсотків, простроченого боргу, рахунки для обліку майна, яке перейшло у власність банку як заставодержателя, рахунки основних засобів (крім інвестиційної нерухомості);

А - загальні активи банку;

4) співвідношення клієнтського кредитного портфеля до депозитного портфеля клієнтів (СКД). Значення - менше 80%.

СКД = КП/ДП×100%,

де КП - клієнтський кредитний портфель за мінусом резервів під кредитні операції клієнтів (у тому числі нараховані доходи);

ДП - депозитний портфель клієнтів (у тому числі нараховані витрати);

5) чиста процентна маржа (ЧПМ). Співвідношення чистого процентного доходу до чистих активів банку (значення приведені до річного). Значення показника - позитивне.

ЧПМ = (ПД - ПВ)/ЧА×100%,

де ПД - процентні доходи;

ПВ - процентні витрати;

ЧА - загальні активи, зменшені на суму резервів під активні операції.

Відповідність критеріям фінансового стану визначається за результатами оцінки ймовірності віднесення банку до категорії неплатоспроможних та аналізу фінансового стану банків - агентів.";

2) пункт 3 розділу III доповнити абзацом шостим такого змісту:

"Фонд має право вимагати від банків подання інформації з окремих питань діяльності та банк зобов’язаний подати таку інформацію до Фонду у строки та формі, визначених відповідною вимогою Фонду.";

3) у розділі ІV:

пункти 3, 4 викласти в такій редакції:

"3. Фонд щомісяця здійснює аналіз діяльності банків - агентів Фонду на предмет їх фінансового стану та відповідності пунктам 1 та 2 розділу II цього Положення, про результати якого інформує виконавчу дирекцію.

4. У разі виявлення невідповідності банку - агента вимогам пунктів 1 та 2 розділу II цього Положення, або якщо за оцінками Фонду показник ймовірності віднесення банку до категорії неплатоспроможних більше або дорівнює рівню граничного значення, визначеному виконавчою дирекцією Фонду, та за результатами аналізу фінансового стану таких банків - агентів виявлені високі ризики у їхній діяльності, або неналежного виконання банком умов договору про співробітництво з виплати гарантованих сум відшкодувань, або одержання інформації від Національного банку України, яка підтверджує неспроможність банку виконувати функції банку - агента Фонду, на розгляд виконавчої дирекції Фонду виноситься питання щодо призупинення співробітництва з таким банком - агентом Фонду.";

доповнити розділ пунктом 5 такого змісту:

"5. Відповідно до підпункту 5 частини четвертої статті 12 та частини другої статті 31 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Фонд має право вимагати від банків подання інформації з окремих питань діяльності та банк зобов’язаний подати таку інформацію до Фонду у строки та формі, визначених відповідною вимогою Фонду.".

2. Відділу стратегії та нормативно-методологічного забезпечення разом з юридичним департаментом забезпечити подання цього рішення до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

3. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Відділу зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями забезпечити розміщення цього рішення на офіційній сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у мережі Інтернет після його державної реєстрації.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника директора-розпорядника Оленчика А.Я.

Директор-розпорядник

К.М. Ворушилін

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: