open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

ПРОТОКОЛ № 11
до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо допомоги з правоохоронних питань від 9 грудня 2002 року

Дата підписання:

23.07.2014

Дата набрання чинності для України:

23.07.2014

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Уряд України та Уряд Сполучених Штатів Америки дійшли спільної згоди про внесення до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки, підписаного 9 грудня 2002 року таких змін та доповнень:

Уряд США надасть Уряду України додаткову технічну допомогу в розмірі 3,721,219 доларів США на безповоротній основі. Фінансування проектів здійснюватиметься за умови їх схвалення Конгресом США, виділення коштів та затвердження Помічником Держсекретаря США з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та з правоохоронних питань.

Фінансування забезпечується для таких проектів:

1. «Формування національної адвокатури України відповідно до європейських стандартів та створення системи підвищення кваліфікації адвокатів, які беруть участь у кримінальному провадженні»;

2. «Зміцнення потенціалу правоохоронних органів та суду в кримінальному провадженні щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми з метою примусової праці в Україні»;

3. «Забезпечення захисту потерпілих та свідків у кримінальному провадженні щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні»;

4. «Розвиток можливостей підрозділів боротьби з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України в проведенні комп’ютерно-технічних досліджень»;

5. «Радник з правових питань: Гармонізація кримінального провадження та кримінального судочинства з європейськими стандартами»;

6. «Радник з правових питань: Проект з антикорупційної реформи»;

7. «Пілотна електронна система реєстрації осіб, засуджених до позбавлення волі, для Державної пенітенціарної служби України»;

8. «Сприяння використанню поліграфних технологій у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС»;

9. «Розвиток кримінального аналізу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю»;

10. «Ініціатива щодо розбудови української незалежності та сталої демократії (BUILD) для університетів внутрішніх справ України».

Повний опис проектів та їх цілей наведено далі в Розділі II. Усі інші зобов’язання та умови, передбачені Меморандумом про взаєморозуміння від 9 грудня 2002 року, залишаються в силі.

II. ОПИС ПРОЕКТІВ, ЇХНІ ЦІЛІ ТА ПЕРЕВІРКА РЕЗУЛЬТАТІВ

1. Формування національної адвокатури України відповідно до європейських стандартів та створення системи підвищення кваліфікації адвокатів, які беруть участь у кримінальному провадженні - Етап 4 (продовження проекту, визначеного пунктом 2 розділу II Протоколу № 6, пунктом 2 розділу II Протоколу № 5, пунктом 2 розділу II Протоколу № 4).

Бенефіціари/Реципієнти: Міністерство юстиції України, Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів України, ради адвокатів регіонів.

Мета: Зміцнення потенціалу адвокатури в забезпеченні надання правової допомоги.

Опис проекту: Проект передбачає формування спільно з Національною асоціацією адвокатів України та радами адвокатів регіонів, Міністерством юстиції України та Координаційним центром з надання правової допомоги сталих схем обов’язкового підвищення кваліфікації адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, та Реєстру адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу на підставі договору. Аудиторні тренінги для викладачів та практикуючих адвокатів покращать практичні знання адвокатів щодо положень нового Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК). Буде розширено можливості участі в курсах дистанційного навчання шляхом розроблення двох нових курсів, які в Інтернеті будуть доступними для адвокатів на території всієї України.

Проект також передбачає підготовку і проведення тренінгу та підготовку відповідних матеріалів для адвокатів щодо новел КПК, а також розроблення одного дистанційного курсу для адвокатів щодо новел КПК.

Заходи з боку Уряду США / Виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який у тісній співпраці з реципієнтами:

1. Проведе тренінги в п’яти областях України з питань ефективного представництва інтересів клієнтів відповідно до положень нового КПК;

2. Додатково розробить два дистанційні курси до програми дистанційного навчання адвокатів та проведе шість тренінгів в областях, щоб дати можливість адвокатам поглибити свої знання з матеріального права та щодо останніх змін у законодавстві.

3. Організує шість одноденних тренінгів щодо процедури судового розгляду питання про призначення запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Заходи з боку Бенефіціарів/Реципієнтів:

1. Визначення відповідних працівників та ресурсів для сприяння створенню можливості регулярного підвищення кваліфікації адвокатами.

2. Визначення та забезпечення участі відповідних працівників у підготовці, проходженні чи проведенні тренінгів, а також забезпечення приміщень для проведення тренінгів.

3. Визначення та забезпечення участі відповідних працівників у розробленні і підготовці курсів дистанційного навчання, а також забезпечення доступу до курсів дистанційного навчання для всіх адвокатів.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності:

Успішність проекту підтверджуватиметься такими результатами:

1. 250 адвокатів пройдуть тренінги з питань ведення захисту в суді та визначення запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

2. 85 відсотків адвокатів, які будуть брати участь у тренінгах, удосконалять свої знання з матеріального права і представництва в суді, що буде підтверджено за допомогою механізмів зворотного зв’язку і порівняння їхніх знань до і після тренінгів.

3. Будуть підготовлені курси дистанційного навчання, доступні для адвокатів на території всієї України. Два дистанційні курси: один з податкового права, другий - з медичного права - будуть підготовлені та завантажені для електронного доступу.

4. Адвокати з 50 відсотків областей України пройдуть тренінги щодо нових змін у КПК.

5. 85 відсотків адвокатів, які брали участь у тренінгах, поглиблять свої знання щодо змін у КПК, що буде підтверджено за допомогою механізмів зворотного зв’язку і порівняння їхніх знань до і після тренінгів.

6. Буде розроблено один дистанційний курс з КПК, доступний для адвокатів на території всієї України.

Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку результатів виконання проекту шляхом подання регулярних звітів через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні, представники якого проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Виконавця та Бенефіціарів/Реципієнтів з метою оцінки досягнутих результатів і контролю за ефективністю виконання проекту.

2. Зміцнення потенціалу правоохоронних органів та суду в кримінальному провадженні щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми з метою примусової праці в Україні

Бенефіціари/Реципієнти: Міністерство внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України, Національна школа суддів України, Національна академія прокуратури України.

Мета: Головна мета проекту полягає в зміцненні потенціалу правоохоронних органів та суду в питаннях повідомлення особі про підозру в учиненні кримінального правопорушення, здійснення досудового розслідування та з питань здійснення судового розгляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми з метою примусової праці в Україні.

Опис проекту: Проектні заходи включатимуть аналіз і узагальнення практики закриття кримінальних проваджень щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми з метою примусової праці, розроблення практичного посібника, що включатиме типові справи і практичні рекомендації для слідчих, та проведення спільних навчальних семінарів для оперативних працівників, слідчих, прокурорів і суддів з метою впровадження в усіх областях України однакових підходів до здійснення досудового розслідування та судового розгляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми з метою примусової праці. Також буде розроблено комплексний навчальний курс та підготовлено викладачів за темою судового розгляду кримінальних проваджень щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, приділяючи першочергову увагу кримінальним провадженням щодо злочинів з ознаками примусової праці, у новоствореній Національній школі суддів України.

Заходи з боку Уряду США / виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Працюватиме спільно з Бенефіціарами/Реципієнтами над підготовкою практичного посібника щодо розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми з метою примусової праці, для слідчих та прокурорів, які здійснюють нагляд за додержанням законів під час проведення розслідування.

2. Проведе спільні навчальні семінари для всіх учасників системи кримінального судочинства в кожній області (оперуповноважені, слідчі, прокурори, судді) за темою здійснення досудового розслідування, прокурорського нагляду та судового розгляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми з метою примусової праці, на основі розробленого практичного посібника.

3. У співпраці з Бенефіціарами/Реципієнтами розробить комплексний навчальний курс із судового розгляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, із приділенням першочергової уваги кримінальним провадженням щодо злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми з метою примусової праці, який буде включено до навчальної програми Національної школи суддів України.

4. Проведе навчання для викладачів Національної школи суддів України з питань судового розгляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, які будуть проводити відповідні тренінги для слухачів школи на регулярній основі.

Заходи з боку Бенефіціарів/Реципієнтів:

1. Визначення відповідних працівників і ресурсів для проведення проектних заходів.

2. Визначення і забезпечення участі відповідних працівників у розробленні та підготовці навчальних тренінгів, а також надання приміщень для їх проведення.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності: Успішність проекту підтверджуватиметься збільшенням кількості кримінальних проваджень про злочини, пов’язані з торгівлею людьми з метою примусової праці, переданих до суду з обвинувальним актом, та впровадженням навчального курсу із судового розгляду кримінальних проваджень щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, у навчальну програму Національної школи суддів України.

Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку результатів виконання проекту шляхом подання регулярних звітів через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні, представники якого проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Виконавця та Бенефіціарів/Реципієнтів з метою оцінки досягнутих результатів і контролю за ефективністю виконання проекту.

3. Забезпечення захисту потерпілих та свідків у кримінальному провадженні щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні

Бенефіціар/Реципієнт: Міністерство внутрішніх справ України.

Мета: Головна мета проекту полягає в покращенні можливостей правоохоронних органів з ефективного застосовування заходів безпеки до потерпілих та свідків у кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні.

Опис проекту: Проектні заходи включатимуть розроблення методичних рекомендацій щодо застосування заходів безпеки із заміни документів та переселення в інше місце проживання до потерпілих та свідків відповідно до Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» та проведення навчальних семінарів для слідчих, оперативних працівників підрозділів боротьби з торгівлею людьми та працівників підрозділів судової міліції щодо застосування заходів безпеки до потерпілих та свідків у кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Заходи з боку Уряду США / Виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Працюватиме спільно з Бенефіціарами/Реципієнтами над розробленням методичних рекомендацій щодо застосування заходів безпеки із заміни документів та переселення в інше місце проживання до потерпілих та свідків відповідно до Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».

2. Проведе навчальні семінари для слідчих, оперативних працівників та працівників підрозділів судової міліції за темою застосування заходів безпеки до потерпілих та свідків у кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Заходи з боку Бенефіціара/Реципієнта:

1. Визначення відповідних працівників та ресурсів для проведення проектних заходів.

2. Визначення та забезпечення участі відповідних працівників у підготовці тренінгів чи участі в них слухачами, а також надання приміщень для їх проведення.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності:

Успішність проекту підтверджуватиметься такими результатами:

1. Методичні рекомендації для відповідних служб та відомств щодо застосування заходів безпеки до потерпілих та свідків у кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, із заміни документів та переселення в інше місце проживання будуть розроблені, передані відповідним правоохоронним відомствам та затверджені ними.

2. 250 представників правоохоронних органів візьмуть участь у тренінгах щодо застосування заходів безпеки до потерпілих та свідків у кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку результатів виконання проекту шляхом подання регулярних звітів через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні, представники якого проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Виконавця та Бенефіціарів/Реципієнтів з метою оцінки досягнутих результатів і контролю за ефективністю виконання проекту.

4. Розвиток можливостей підрозділів боротьби з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України в проведенні комп’ютерно-технічних досліджень

Бенефіціар/Реципієнт: Міністерство внутрішніх справ України (МВС).

Мета: Мета цього навчального проекту полягає в розширенні можливостей спеціалізованих підрозділів боротьби із кіберзлочинністю МВС у проведенні комп’ютерно-технічних досліджень комп’ютерної техніки та мобільних телефонів.

Опис проекту: Проект передбачає надання обладнання для проведення комп’ютерно-технічних досліджень комп’ютерної техніки та мобільних телефонів, а також проведення тренінгів з метою розвитку можливостей спеціалізованих підрозділів боротьби із кіберзлочинністю МВС. У межах проекту працівникам МВС, які розслідують кіберзлочини, буде надано стандартне обладнання, яке використовується Федеральним бюро розслідувань США, роз’яснено методи його практичного застосування, а також буде надано допомогу в упровадженні цих стандартів і методів у діяльність МВС із розслідування кіберзлочинів.

Заходи з боку Уряду США / Виконавця: Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Проведе тренінги з практичних методів та передових практик проведення комп’ютерно-технічних досліджень, що пройшли перевірку в реальних розслідуваннях і використовуються багатьма правоохоронними відомствами світу.

2. Надасть два комплекти обладнання і програмного забезпечення для проведення комп’ютерно-технічних досліджень комп’ютерної техніки та один комплект обладнання і програмного забезпечення для проведення комп’ютерно-технічних досліджень мобільних телефонів.

3. Проведе тренінг для п’яти працівників, які займаються розслідуваннями кіберзлочинів, щодо проведення комп’ютерно-технічних досліджень комп’ютерної техніки та мобільних телефонів з метою протидії кіберзлочинності в Україні.

Заходи з боку Бенефіціара/Реципієнта:

Реципієнт проекту визначить відповідних працівників та ресурси для участі в тренінгах та надасть приміщення для їх проведення.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності:

Успішність проекту підтверджуватиметься такими результатами:

1. Проведенням як мінімум 10 комп’ютерно-технічних досліджень протягом одного року після проходження тренінгу, у тому числі із розслідування одного складного кіберзлочину, пов’язаного з використанням шкідливих комп’ютерних програм, ботнетів чи «абузостійких» хостингів.

2. У разі наявності справ про кіберзлочини, які вчинені громадянами США, відносно до громадян США або з використанням інформаційно-телекомунікаційного обладнання, яке розташоване на території США, повідомленням як мінімум про два кримінальні провадження щодо кіберзлочинів до правоохоронних органів США протягом одного року після проходження тренінгу в результаті проведення комп’ютерно-технічних досліджень МВС.

Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку результатів виконання проекту шляхом подання регулярних звітів через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні, представники якого проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Виконавця та Бенефіціарів/Реципієнтів з метою оцінки досягнутих результатів і контролю за ефективністю виконання проекту.

5. Радник з правових питань: Гармонізація кримінального провадження та кримінального судочинства з європейськими стандартами

Бенефіціари/Реципіенти: Генеральна прокуратура України, Національна школа суддів України, Національна академія прокуратури України.

Мета: Мета проекту полягає в:

1. Сприяння розвитку системи кримінального судочинства та органів кримінальної юстиції з метою приведення їх у відповідність до основних європейських інтеграційних стандартів, зокрема стосовно кримінального процесуального законодавства.

2. Сприяння ефективному практичному впровадженню нового Кримінального процесуального кодексу України.

Опис проекту: Завдання проекту - сприяти розвитку системи кримінальної юстиції та глибшій спеціалізації правоохоронних структур відповідно до основних європейських інтеграційних стандартів. Зокрема, допомога Радника з правових питань зосереджуватиметься на сприянні впровадженню положень Кримінального процесуального кодексу України та забезпеченні їх ефективного застосування.

Заходи з боку Уряду США / Виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Надаватиме експертну та іншу допомогу в практичному впровадженні положень Кримінального процесуального кодексу України.

2. Здійснюватиме необхідні тренінги, навчання правоохоронних органів щодо впровадження нових законів.

Заходи з боку Бенефіціарів/Реципієнтів:

Забезпечення співпраці з Виконавцем з питань, що стосуються гармонізації кримінального провадження і кримінального судочинства, та стратегій його впровадження.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності:

1. У результаті реалізації програм Радника з правових питань щодо проведення курсів підвищення кваліфікації та курсів навчання тренерів для органів прокуратури та судової гілки влади щонайменше 90 відсотків прокурорів та 90 відсотків суддів з усіх двадцяти чотирьох областей України зможуть проводити тренінги для своїх колег з питань нового Кримінального процесуального кодексу (використовуючи відповідні навчальні матеріали, підготовлені Радником) чи підвищити власну кваліфікацію.

2. Українські судді почнуть використовувати практичний посібник і форми процесуальних документів, підготовлені за сприяння Радника з правових питань, що забезпечуватиме повне дотримання основних процесуальних норм, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом.

Оцінка/перевірка: Проект здійснюватиметься окремим структурним підрозділом відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні, а отже, оцінка стану його реалізації забезпечуватиметься шляхом щоденного моніторингу виконання передбачених ним заходів. Крім того, відділ з правоохоронних питань проводитиме регулярні зустрічі з Реципієнтами проекту для підтвердження відповідності результатів роботи поставленим завданням.

6. Радник з правових питань: Проект з антикорупційної реформи

Бенефіціар/Реципієнт: Міністерство юстиції України.

Мета: Мета проекту - сприяння вдосконаленню антикорупційного законодавства з метою забезпечення його відповідності міжнародним зобов’язанням України та європейським стандартам; сприяння впровадженню такого законодавства; ознайомлення представників як державного, так і приватного секторів з положеннями Закону США про боротьбу з корупцією за кордоном та роз’яснення втрат, яких зазнає суспільство внаслідок корупції, а також проведення тренінгових програм з питань ефективних методів розслідування справ про корупційні правопорушення.

Опис проекту: Завдання проекту - сприяти розвитку системи запобігання і протидії корупції відповідно до основних європейських стандартів. Таке сприяння передбачає допомогу в підготовці проектів законодавчих актів та вдосконаленні антикорупційного законодавства, зокрема, в частині забезпечення впровадження превентивних антикорупційних кримінально-правових інструментів. Проект сприятиме ефективному втіленню нового законодавства та принципів, підтримуватиме подальший розвиток підрозділів внутрішніх розслідувань. Проект також допомагатиме правоохоронним органам у вдосконаленні методів розслідування та підтримання обвинувачення у справах про корупційні правопорушення відповідно до міжнародних стандартів та передового досвіду.

Заходи з боку Уряду США/Виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Надаватиме експертну та іншу допомогу в проведенні законодавчих реформ, зокрема в доопрацюванні антикорупційного законодавства, у тому числі з питань механізмів забезпечення виконання норм про фінансове декларування та конфлікт інтересів, а також іншого законодавства, необхідного для вирішення проблем, не охоплених законодавством, прийнятим у квітні 2011 року, включаючи корпоративну відповідальність за корупційні діяння.

2. Проводитиме тренінги з питань упровадження нового антикорупційного законодавства та нового кримінального процесуального законодавства щодо розслідування складних справ про корупційні правопорушення.

3. Надаватиме експертну та іншу допомогу з метою забезпечення подальшого розвитку підрозділів внутрішніх розслідувань.

Заходи з боку Бенефіціарів/Реципієнтів:

1. Підготовка та подання на розгляд Верховної Ради України зазначеного вище законодавства, яке відповідатиме європейським стандартам у галузі антикорупційного законодавства.

2. Співпраця з Виконавцем з питань, що стосуються антикорупційної реформи, та проведення заходів, спрямованих на її впровадження.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності:

1. Внесення Урядом України на розгляд Верховної Ради України проекту закону про створення державного бюро розслідувань як єдиного органу, відповідального за розслідування корупційних правопорушень серед високопосадовців, що відповідатиме зобов’язанням України за міжнародними договорами та конвенціями, а також вимогам Ради Європи та нормам Європейської конвенції з прав людини.

2. Принаймні один підрозділ внутрішніх розслідувань проведе перевірку ефективності чи службове розслідування щодо виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного правопорушення, у своєму міністерстві чи відомстві.

3. Практичне впровадження перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Оцінка/перевірка: Проект здійснюватиметься окремим структурним підрозділом відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні, а отже, оцінка стану його реалізації забезпечуватиметься шляхом щоденного моніторингу виконання передбачених ним заходів. Крім того, відділ з правоохоронних питань проводитиме регулярні зустрічі з Реципієнтами проекту для підтвердження відповідності результатів роботи поставленим завданням.

7. Пілотна електронна система реєстрації осіб, засуджених до позбавлення волі, для Державної пенітенціарної служби України

Бенефіціар/Реципієнт: Державна пенітенціарна служба України.

Мета: Проект сприятиме розробленню загальнодержавної електронної системи реєстрації осіб, засуджених до позбавлення волі, для Державної пенітенціарної служби України.

Опис проекту: Проект сприятиме розробленню компонентів національної електронної системи реєстрації осіб, засуджених до позбавлення волі, в апараті Державної пенітенціарної служби України і забезпеченню створення пілотних робочих місць у регіонах. Проект сприятиме розробленню програмного забезпечення з метою приведення його у відповідність до передової міжнародної практики і забезпечення ключових користувачів у пенітенціарній службі інформацією про демографічні характеристики, перебування в місцях позбавлення волі та стан здоров’я осіб, засуджених до позбавлення волі. Крім того, система отримає розширені функції, зокрема фотографії, рентгенівські знімки, інші медичні документи, скановані відбитки пальців. Користувачами системи в пенітенціарних установах будуть керівник установи, працівники відділу контролю за виконанням судових рішень, лікарі, психологи, які матимуть електронний профіль з обмеженим доступом до даних і документів про осіб, засуджених до позбавлення волі, залежно від своїх службових обов’язків.

Проект також працюватиме з Державною пенітенціарною службою України у двох областях для розміщення мережі в регіонах. Проект установить мережу на центральному сервері в апараті Державної пенітенціарної служби України, на робочих станціях у кожному з двох обласних управлінь і в чотирьох різних установах (установи виконання покарань та слідчі ізолятори) у цих двох областях. Державна пенітенціарна служба України забезпечить початкову установку системи в тих установах, які вже переходять на автоматизовану модель електронної обробки інформації, що реалізується в Державній пенітенціарній службі України.

Проект сприятиме реалізації нової стратегії автоматизації шляхом автоматизації обробки електронної статистичної звітності, заповнених бланків, електронних документів у системі реєстрації для обміну даними з Міністерством внутрішніх справ та іншими органами системи кримінальної юстиції. Проект забезпечить передачу Державній пенітенціарній службі прав власності на сертифіковане ліцензійне програмне забезпечення, а також забезпечить підготовку спеціаліста з обслуговування мережі та окремих користувачів серед працівників на об’єктах, що отримають доступ до системи.

Заходи з боку Уряду США/Виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Тісно співпрацюватиме з Державною пенітенціарною службою України над плануванням та реалізацією всіх аспектів проекту.

2. Забезпечить проведення тренінгів з питань обслуговування мережі для спеціалістів з інформаційних технологій Державної пенітенціарної служби, а також тренінгів для технічного персоналу і користувачів на кожному з об’єктів, залучених до проекту.

3. Надасть Державній пенітенціарній службі України обладнання і програмне забезпечення, необхідне для забезпечення роботи мережі на об’єктах, залучених до проекту.

Заходи з боку Бенефіціара/Реципієнта:

Забезпечення активної співпраці з Виконавцем проекту над реалізацією завдань і цілей проекту, зокрема:

1. Забезпечення тісної співпраці з Виконавцем для визначення об’єктів, що будуть брати участь у проекті, та підтримка необхідних заходів проекту.

2. Своєчасне визначення і забезпечення участі відповідного персоналу в тренінгах.

3. Визначення спільно з Виконавцем необхідного апаратного обладнання і програмного забезпечення для придбання в межах проекту, а також його прийняття та інвентаризація і подальше належне технічне обслуговування.

4. Надання необхідної статистичної та іншої інформації Виконавцю - у межах чинного законодавства - для оцінки ефективності реалізації проекту.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності: Успішність проекту визначатиметься такими показниками:

1. Створення і використання на пілотних об’єктах системи реєстрації осіб, засуджених до позбавлення волі.

2. Спеціалісти з інформаційних технологій Державної пенітенціарної служби України отримають нові навички, необхідні для забезпечення роботи мережі, а користувачі на кожному із залучених до проекту об’єктів - навички користування системою реєстрації.

3. Залучені до проекту об’єкти Державної пенітенціарної служби України зможуть забезпечити скорочення робочого часу, необхідного для обробки звітності, мінімум на 25 відсотків порівняно із попереднім роком.

Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку результатів виконання проекту шляхом подання регулярних звітів через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні, представники якого проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Виконавця та Бенефіціарів/Реципієнтів з метою оцінки досягнутих результатів і контролю за ефективністю виконання проекту.

8. Сприяння використанню поліграфних технологій у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС

Бенефіціар/Реципієнт: Міністерство внутрішніх справ України.

Мета: Мета проекту - удосконалення та підвищення якості роботи спеціалістів-поліграфологів у спеціальних підрозділах МВС по боротьбі з організованою злочинністю та забезпечення ефективнішого використання поліграфної техніки для більш досконалого розслідування тяжких та резонансних злочинів.

Опис проекту: Попит на поліграфні дослідження в правоохоронних органах України стрімко зростає. Поліграфні дослідження проводяться за двома напрямами: під час здійснення кримінального провадження та в кадровій роботі. Проект передбачає вдосконалення роботи спеціалістів-поліграфологів ГУБОЗ МВС шляхом розвитку методичного забезпечення їх діяльності, підвищення кваліфікації та забезпечення новим апаратним обладнанням і програмним забезпеченням. Проект також сприятиме затвердженню Концепції подальшого впровадження і розвитку поліграфних технологій в оперативно-розшуковій діяльності та кадровій роботі та прийняттю необхідних змін до законодавства з метою забезпечення ефективного нормативного регулювання використання поліграфних досліджень під час розслідувань злочинів.

Заходи з боку Уряду США / Виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Надасть необхідні консультації та підтримку ГУБОЗ МВС з метою проведення аналізу існуючих методичних документів, які регламентують діяльність поліграфологів, виявлення в них недоліків та вдосконалення цих чи складання нових методичних документів з урахуванням передового міжнародного досвіду в цій сфері.

2. Організує заходи для підвищення кваліфікації спеціалістів-поліграфологів ГУБОЗ МВС до рівня інструкторів, які могли б самостійно організовувати і проводити підготовку спеціалістів-поліграфологів для потреб ГУБОЗ МВС.

3. Здійснить закупівлю і поставку певного апаратного та програмного забезпечення для поліграфологів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС у межах бюджету проекту та розгляне можливість модернізації існуючого апаратного та програмного забезпечення.

4. У межах бюджетних можливостей проекту сприятиме в проведенні заходів щодо підвищення кваліфікації спеціалістів-поліграфологів у регіонах та обізнаності оперативних працівників і працівників кадрових служб спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС про можливості та доцільність використання поліграфних досліджень у процесі розслідування злочинів і для профілактики корупції серед особового складу.

Заходи з боку Бенефіціара/Реципієнта:

Забезпечення активної співпраці з Виконавцем проекту над реалізацією завдань i цілей проекту, зокрема:

1. Удосконалення існуючих і розроблення нових методик і процедур роботи поліграфологів відповідно до передової міжнародної практики.

2. Своєчасне визначення та забезпечення участі відповідних працівників у заходах з підвищення кваліфікації, які надалі виступатимуть у ролі інструкторів для спеціалістів-поліграфологів.

3. За сприяння Виконавця проекту підготовка і проведення власних заходів з навчання та підвищення кваліфікації поліграфологів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю, упровадження позитивного досвіду застосування поліграфних досліджень в оперативно-розшукову діяльність та кадрову роботу зазначених підрозділів.

4. Спільна робота з Виконавцем над визначенням необхідного апаратного обладнання та програмного забезпечення в межах проекту, у поставленні такого обладнання на баланс і забезпечення його подальшого належного обслуговування.

5. Надання необхідної статистичної та іншої інформації Виконавцю - у межах чинного законодавства - для оцінки ефективності реалізації проекту.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності:

1. У результаті реалізації проекту будуть підготовлені нові та вдосконалені існуючі методики і процедури роботи поліграфологів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС відповідно до кращого міжнародного досвіду.

2. З числа працівників-поліграфологів ГУБОЗ МВС будуть підготовлені інструктори, які надалі власними силами організовуватимуть регулярні заходи з підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів-поліграфологів у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС.

3. Унаслідок підвищення ефективності діяльності поліграфологів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС прогнозується збільшення на 20 відсотків кількості поліграфних опитувань під час кримінальних проваджень та профілактики корупційних проявів у році, наступному після реалізації проекту, порівняно з попереднім роком.

Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку результатів виконання проекту шляхом подання регулярних звітів через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні, представники якого проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Виконавця та Бенефіціарів/Реципієнтів з метою оцінки досягнутих результатів і контролю за ефективністю виконання проекту.

9. Розвиток кримінального аналізу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю

Бенефіціар/Реципієнт: Міністерство внутрішніх справ України.

Мета: Створення інформаційно-технічної мережі для потреб кримінального аналізу в спеціальних підрозділах Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України з метою забезпечення ефективнішої обробки аналітичної інформації в процесі розслідування злочинів, а також упровадження новітніх методик кримінального аналізу.

Опис проекту: Проект передбачає створення пілотної інформаційно-технічної мережі між Головним управлінням та двома обласними управліннями по боротьбі з організованою злочинністю МВС України. Мережа дасть можливість аналітичним працівникам без затримок поповнювати відповідні бази даних і обмінюватися аналітичною інформацією. Проект дасть можливість аналітичним підрозділам максимально ефективно використовувати наявні інформаційні технології для допомоги оперативним підрозділам у розслідуванні злочинів, а також сприятиме забезпеченню регулярного підвищення кваліфікації аналітичних працівників. Успішна реалізація «пілотних» гілок мережі забезпечить типовий зразок, за яким у майбутньому може бути реалізований мережевий зв'язок між центральним та всіма обласними аналітичними підрозділами в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС.

Заходи з боку Уряду США / Виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Дасть необхідні консультації та підтримку з метою розроблення загальної архітектури інформаційно-технічної мережі між центральним та обласними аналітичними підрозділами в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС.

2. Здійснить закупівлю і поставку відповідного апаратного та програмного забезпечення для створення пілотних гілок зазначеної мережі між Головним управлінням по боротьбі з організованою злочинністю МВС України та двома обласними управліннями.

3. Надасть підтримку з метою підвищення кваліфікації кількох працівників аналітичних підрозділів у спеціальних підрозділах Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України з питань сучасних методик і практики кримінального аналізу, які надалі зможуть самостійно організовувати і проводити підготовку аналітиків у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4. Дасть консультації і рекомендації щодо вдосконалення існуючих методичних документів, які регламентують діяльність аналітичних підрозділів у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

5. Дасть консультації, проведе тренінги та забезпечить апаратне обладнання і програмне забезпечення з метою впровадження новітніх методик і засобів кримінального аналізу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

Заходи з боку Бенефіціара/Реципієнта:

Забезпечення активної співпраці з Виконавцем проекту над реалізацією завдань і цілей проекту, зокрема:

1. Спільна робота з Виконавцем над визначенням оптимальної архітектури мережі та відповідного апаратного обладнання та програмного забезпечення в межах проекту. Поставлення такого обладнання на баланс і забезпечення його належного обслуговування в подальшому.

2. Своєчасне визначення та забезпечення участі в заходах з підвищення кваліфікації в межах проекту відповідних працівників, які надалі виступатимуть у ролі інструкторів (тренерів).

3. Удосконалення існуючих і розроблення нових методик і процедур роботи аналітиків у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

4. Доведення відповідних методик і процедур до відома обласних аналітичних підрозділів та проведення власних заходів з навчання та підвищення кваліфікації.

5. Надання необхідної статистичної та іншої інформації Виконавцю - у межах законодавства України - для оцінки ефективності реалізації проекту.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності:

1. Буде розроблено перспективну архітектуру інформаційно-технічної мережі для забезпечення роботи аналітичних працівників у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС та реалізовано дві пілотні гілки інформаційно-технічної мережі.

2. З числа аналітиків спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС будуть підготовлені інструктори (тренери), які надалі власними силами організовуватимуть регулярні заходи з підготовки та підвищення кваліфікації аналітиків у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС.

3. Будуть підготовлені нові та вдосконалені існуючі методики і процедури роботи аналітиків у спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю МВС відповідно до кращого міжнародного досвіду.

4. Унаслідок підвищення ефективності діяльності аналітиків спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС після реалізації проекту прогнозується збільшення не менш як удвічі кількості оброблених запитів на пілотних напрямках інформаційно-технічної мережі порівняно з попереднім роком.

Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку результатів виконання проекту шляхом подання регулярних звітів через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні, представники якого проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Виконавця та Бенефіціарів/Реципієнтів з метою оцінки досягнутих результатів і контролю за ефективністю виконання проекту.

10. Ініціатива щодо розбудови української незалежності та сталої демократії (BUILD) для університетів внутрішніх справ України

Бенефіціари/Реципієнти: Міністерство внутрішніх справ, університети внутрішніх справ у Києві, Харкові, Львові, Одесі.

Мета: Удосконалення студентами університетів внутрішніх справ правових та слідчих знань та навичок шляхом участі в тренінгах за темою змагального провадження та знайомства з американським кримінальним процесом, а також надання методичної підтримки та проведення курсів підвищення кваліфікації для українських викладачів.

Опис проекту: В основу проекту покладено курс, що викладається американськими адвокатами, прокурорами і суддями, які, використовуючи досвід США як ілюстративний матеріал, поділяться зі студентами та викладачами в Україні знаннями і навичками, необхідними для розбудови дієвої демократії, верховенства права і змагальної системи судочинства.

Заходи з боку Уряду США / Виконавця:

Уряд США визначить Виконавця цього проекту, який:

1. Забезпечить викладачів і проведе в університетах внутрішніх справ Києва, Харкова, Львова та Одеси двосеместровий університетський курс, що висвітлює всі аспекти здійснення судочинства в США з використанням суду присяжних.

2. Організує проведення Національного конкурсу із змагального судочинства.

3. Організує програму стажування в правоохоронних органах США.

4. Проведе методично-навчальну програму, що включатиме підвищення кваліфікації майбутніх викладачів зазначеного курсу.

5. Підготує онлайн сегменти курсу, доповнені матеріалом, що демонструє використання методів, які розглядатимуться.

Заходи з боку Бенефіціарів/Реципієнтів:

Визначення відповідних працівників та ресурсів, що сприятимуть реалізації заходів у межах проекту.

Запланований строк реалізації проекту: один рік.

Показники результативності:

Успішність проекту підтверджуватиметься рівнем участі студентів та викладачів у проекті, укладенням посібника для викладачів англійською та українською мовами, успішною інтеграцією курсу в загальну навчальну програму з кримінального процесуального права у відповідних університетах та доступом до онлайн матеріалів курсу, перекладених українською мовою. Успішність також підтверджуватиметься відчутним удосконаленням практичних знань та навичок 50 відсотків студентів - слухачів курсу та бажанням принаймні 50 відсотків студентів кожної групи взяти участь у змаганнях за темою суду присяжних.

Оцінка/перевірка: Виконавець забезпечить оцінку результатів виконання проекту шляхом подання регулярних звітів через відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Представники відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні проводитимуть періодичні зустрічі з представниками Бенефіціарів/Реципієнтів та відповідних українських відомств з метою оцінки досягнутих результатів та обговорення ходу виконання проекту на місцях.

Цей Протокол набирає чинності з дати підписання.

Учинено в місті Києві двадцять третього липня 2014 року у двох примірниках, кожний українською та англійською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.

ЗА УРЯД
УКРАЇНИ


(підпис)


ЗА УРЯД
СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ


(підпис)

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: