Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України з питання складення кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора)
Відповідно до статті 102 та частини першої статті 103 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», пунктів 3, 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до деяких наказів Міністерства юстиції України з питання складення кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), що додаються.
2. Департаменту з питань банкрутства (Трегуб Г.І.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Бондарчука І.В.
ЗМІНИ
до деяких наказів Міністерства юстиції України з питання складення кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора)
1. У Порядку складення кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), шляхом автоматизованого анонімного тестування, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 14 січня 2013 року № 93/5, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 15 січня 2013 року за № 116/22648 (із змінами):
1) у розділі І:
у пункті 1.3 слова «відповідно до графіка складення іспиту» виключити;
пункти 1.4, 1.5 викласти в такій редакції:
«1.4. Повідомлення про проведення іспиту розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України в мережі Інтернет не пізніше ніж за місяць до дати його проведення.
1.5. Повідомлення про проведення іспиту повинно містити інформацію про дату, час, місце його проведення, прізвища, імена та по батькові претендентів, які отримали допуск до складення іспиту.»;
пункт 1.7 виключити;
2) пункт 2.7 розділу ІІ виключити;
3) у розділі ІІІ:
пункт 3.5 викласти в такій редакції:
«3.5. Тестові питання розробляються структурним підрозділом Мін’юсту.
Екзаменаційні завдання формуються безпосередньо системою для кожної особи індивідуально шляхом генерування у довільній формі переліку тестових питань та завдань.
Кожна правильна відповідь оцінюється системою в один бал, неправильна - в нуль балів.
У разі необхідності питання в межах відповідної частини екзаменаційного завдання може бути пропущене, в такому випадку є можливість відповісти на нього пізніше.
Автоматизоване анонімне тестування складається з трьох частин і проводиться одночасно для всіх осіб, які беруть участь у складанні іспиту.
Перед початком іспиту особи, які беруть участь у його складанні, отримують у секретаря Комісії на вибір запечатаний конверт з ім’ям входу та відповідним паролем, необхідними для реєстрації у системі. Друга частина конверта з іменем входу та паролем відрізається секретарем Комісії, скріплюється підписом особи із зазначенням її прізвища, імені та по батькові та розкривається лише після перевірки роботи для її ідентифікації.
Після отримання імені входу та відповідного пароля всіма особами секретар Комісії роз’яснює порядок проведення іспиту.
Перебіг часу для кожної особи розпочинається індивідуально після її авторизації у системі з моменту підтвердження запиту системи на початок тестування.
У разі неможливості продовження електронного анонімного тестування з технічних причин у засіданні Комісії оголошується перерва до їх усунення.
Перша частина екзаменаційного завдання включає в себе тридцять тестових питань з дисципліни «Банкрутство», до кожного з яких додаються два варіанти відповіді: «Так» чи «Ні».
Перша частина вважається виконаною, якщо особою набрано не менше 21 бала. У цьому випадку особа автоматично допускається системою до другої частини екзаменаційного завдання.
Друга частина екзаменаційного завдання складається із сімдесяти тестових питань з дисциплін «Банкрутство», «Економіка», «Цивільне законодавство та договірні відносини», «Господарське законодавство», «Господарський процес», «Трудове та пенсійне законодавство», «Виконавче провадження», «Приватизація та оцінка майна», «Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Контроль за господарською діяльністю суб’єктів господарювання та відповідальність за порушення законодавства у сфері банкрутства». До кожного тестового питання надається перелік із п’яти відповідей у формі тверджень. Одне твердження правильне, решта - неправильні.
Друга частина вважається виконаною, якщо особою набрано не менше 49 балів. У цьому випадку особа автоматично допускається системою до третьої частини екзаменаційного завдання.
Третя частина екзаменаційного завдання складається з чотирьох тестових завдань, відповідь на кожне підзапитання яких має бути вибрана із заданого списку можливих відповідностей.
Третя частина вважається виконаною, якщо особою набрано не менше 2 балів.
Оцінювання екзаменаційного завдання автоматизованого анонімного тестування здійснюється системою.
У разі набрання меншої кількості балів, у тому числі у зв’язку із закінченням часу, відведеного для виконання екзаменаційного завдання, автоматизоване анонімне тестування автоматично припиняється системою і особа вважається такою, що не склала кваліфікаційний іспит.
Результати виконання екзаменаційного завдання автоматизованого анонімного тестування виводяться системою у вигляді відповідного повідомлення.
Після закінчення виконання автоматизованого анонімного тестування всіма особами або часу, відведеного для його виконання, секретар Комісії формує та роздруковує екзаменаційну відомість.
Екзаменаційна відомість містить перелік імен входу осіб, які проходили автоматизоване анонімне тестування, кількість набраних за кожне завдання балів та вільне поле для зазначення прізвищ, імен та по батькові осіб, яке заповнюється після ідентифікації результатів автоматизованого анонімного тестування.
Ідентифікація результатів автоматизованого анонімного тестування здійснюється секретарем Комісії після формування екзаменаційної відомості у присутності всіх членів Комісії, що беруть участь у засіданні. Прізвища, імена та по батькові осіб, що складали іспит, заносяться секретарем Комісії до роздрукованої екзаменаційної відомості, яка скріплюється підписами всіх присутніх на засіданні членів Комісії.»;
пункти 3.7 - 3.9 виключити.
У зв’язку з цим пункти 3.10 - 3.15 вважати відповідно пунктами 3.7 - 3.12;
доповнити пункт після слів «або проживання» словами «, імена входу та відповідні паролі»;
слова «номери екзаменаційних тестів» виключити;
у пункті 3.8 слова «прийнято рішення про видачу (або відмову у видачі) Мін’юстом України свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора)» замінити словами «рекомендовано Мін’юсту України видати свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), та прізвища, імена та по батькові осіб, які не склали іспит».
2. У Положенні про Кваліфікаційну комісію арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 11 січня 2013 року № 80/5, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 14 січня 2013 року за № 111/22643 (із змінами):
у пункті 4:
в абзаці третьому слова «формує графік складення» замінити словами «визначає та затверджує дату проведення»;
абзац сьомий виключити;
у пункті 23:
в абзаці третьому слово «графіка» замінити словом «дати»;
абзац четвертий виключити.
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом четвертим;
абзац четвертий після слова «відхилення» доповнити словами «або задоволення»;
доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
«рекомендування Мін’юсту видати свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у встановленому законодавством порядку особі, скарга якої щодо результатів складення кваліфікаційного іспиту задоволена.»;
пункт 25 викласти в такій редакції:
«25. Комісія за результатами кваліфікаційного іспиту осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), у десятиденний строк рекомендує Мін’юсту шляхом направлення до структурного підрозділу відповідного протоколу її засідання видати свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у встановленому законодавством порядку особі, яка успішно склала кваліфікаційний іспит.».