Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації населення
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 541 від 23.08.2016
№ 343 від 18.05.2017
№ 239 від 04.04.2018}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації населення, що додається.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації населення
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції”, для забезпечення функціонування центрів соціально-психологічної реабілітації населення, що належать до сфери управління Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі - бюджетні кошти).
{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 541 від 23.08.2016; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 343 від 18.05.2017; в редакції Постанови КМ № 239 від 04.04.2018}
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:
Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі - Служба) (відповідальний виконавець бюджетної програми);
центри соціально-психологічної реабілітації населення (далі - центри).
3. Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення функціонування центрів для здійснення заходів щодо надання соціальної та психологічної допомоги (оплата праці працівників; нарахування на оплату праці; придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, необхідних для виконання визначених завдань; оплата послуг (у тому числі комунальних послуг та енергоносіїв); видатки, пов’язані із службовими відрядженнями в межах України; обов’язкові платежі до бюджету з урахуванням необхідності погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, зареєстрованої в органах Казначейства):
{Абзац перший пункту 3 в редакції Постанови КМ № 239 від 04.04.2018}
1) громадянам з числа осіб, яким установлено один із таких статусів:
учасника бойових дій - відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
особи з інвалідністю внаслідок війни - відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 зазначеного Закону;
{Абзац третій підпункту 1 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 239 від 04.04.2018}
учасника війни - відповідно до пункту 13 статті 9 зазначеного Закону;
члена сім’ї загиблого - відповідно до абзаців п’ятого - восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону;
постраждалого учасника Революції Гідності - відповідно до статті 161 зазначеного Закону;
{Підпункт 1 пункту 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}
2) членам сімей учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщеним особам;
3) іншим громадянам, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій та/або зазнали впливу життєво небезпечних чи психотравмуючих подій, потрапили в кризову життєву ситуацію.
{Пункт 3 в редакції Постанов КМ № 541 від 23.08.2016, № 343 від 18.05.2017}
4. Бюджетні кошти розподіляються Службою між центрами у межах бюджетних призначень з урахуванням поданих ними пропозицій до бюджетних запитів з детальними розрахунками.
{Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 239 від 04.04.2018}
5. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться відповідно до положень бюджетного законодавства.
{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 239 від 04.04.2018}
6. Центри подають Службі звіт за встановленою формою щокварталу до 15 числа наступного місяця, а річний - до 20 січня наступного року.
7. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
8. Складення та подання звітів про виконання паспорта бюджетної програми, фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим і ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.