ПОЛОЖЕННЯ
про мамологічний кабінет закладу охорони здоров’я
1.1. Мамологічний кабінет закладу охорони здоров’я є структурним підрозділом спеціалізованого онкологічного закладу охорони здоров’я та організовується з метою профілактики та ранньої діагностики передраку та раку молочної залози (далі - Кабінет).
1.2. Кабінет у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами з питань охорони здоров’я, в тому числі цим Положенням.
1.3. Для забезпечення діяльності Кабінету керівником закладу охорони здоров’я, на базі якого створений Кабінет, виділяється необхідне оснащене приміщення.
1.4. Штатний розпис (структура) Кабінету затверджується у встановленому законодавством порядку згідно зі штатними нормативами.
1.5. Графік роботи Кабінету затверджується керівником закладу охорони здоров’я, на базі якого створений Кабінет.
1.6. Кабінет утворюється наказом керівника закладу охорони здоров’я за погодженням із засновником закладу охорони здоров’я.
1.7. Керівник закладу охорони здоров’я, на базі якого створений Кабінет, здійснює контроль та організацію роботи Кабінету.
2.1. Проведення прийому хворих, які звертаються в заклад охорони здоров’я з приводу захворювання молочної залози.
2.2. Надання консультативної допомоги хворим з патологією молочної залози.
2.3. Проведення лікування хворих з передраковими (фоновими) захворюваннями відповідно до клінічних протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Онкологія» відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17 вересня 2007 року № 554.
2.4. Направлення у 3-денний строк в онкологічні відділення, диспансери, центри хворих з підозрою чи наявністю злоякісного новоутворення для дообстеження і подальшого лікування.
2.5. Здійснення скринінгу патології молочних залоз.
2.6. Здійснення обліку та диспансерного нагляду за всіма хворими з передраковою патологією, а також жінками, що віднесені до груп ризику.
2.7. Проведення аналізу стану мамологічної допомоги населенню, розробка заходів щодо його удосконалення.
2.8. Своєчасне направлення повідомлення про кожний випадок злоякісного новоутворення до онкологічного кабінету (диспансеру) за місцем реєстрації хворого або в канцер-реєстр.
2.9. Навчання медичних працівників, які проводять профілактичні медичні огляди населення, в тому числі в оглядових кабінетах, з питань скарг, клінічних проявів передраку та раку молочних залоз шляхом проведення семінарів, лекцій тощо.
2.10. Санітарно-просвітницька робота серед населення.
2.11. Організація скринінгу населення з метою виявлення раку молочної залози.
2.12. Систематичний аналіз діагностичних помилок, допущених лікарями закладів охорони здоров’я.
2.13. Контроль якості і повноти складання висновків щодо занедбаних випадків раку молочної залози та своєчасного направлення пацієнтів в онкологічні диспансери і кабінети.
ІІІ. Структура та персонал Кабінету
а) окреме приміщення для прийому хворих;
б) приміщення для здійснення пункційної та трепан-біопсії;
в) приміщення для зберігання медичної документації та санітарно-просвітницької роботи.
3.2. Управління Кабінетом здійснюється лікарем, який відповідає за його роботу та призначається наказом керівника закладу охорони здоров’я, на базі якого створений Кабінет.
3.3. Лікар Кабінету має повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа», спеціалізацією за фахом «Акушерство і гінекологія», або «Хірургія», або «Онкологія».
3.4. Лікар Кабінету підпорядковується керівнику закладу охорони здоров’я, на базі якого створений Кабінет.
3.5. Організаційно-методичне керівництво роботою Кабінету здійснює онкологічний диспансер адміністративно-територіальної одиниці.