{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 544 від 16.12.2016}
Про затвердження Порядку підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт і експонування
{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
аграрної політики та продовольства
№ 252 від 01.07.2015
№ 410 від 04.11.2015}
На виконання статті 20 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт і експонування, що додається.
2. Департаменту землеробства (Демидов О.А.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Сеня О.В.
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної служби України В.о. президента Голова Державної інспекції |
|
ПОРЯДОК
підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт і експонування
{У тексті Порядку та додатках до нього слова “Державна інспекція сільського господарства України” та “Держсільгоспінспекція України” у всіх відмінках замінено словами “центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі” у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 252 від 01.07.2015}
1. Терміни, що застосовуються в цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про насіння і садивний матеріал" та Законі України "Про охорону прав на сорти рослин".
2. Насіння і садивний матеріал сортів рослин, не занесених до Реєстру сортів рослин України та/або до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, ввозяться на митну територію України для селекційних, дослідних робіт і експонування суб’єктами господарювання незалежно від форми власності на основі підтвердження, що видається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
3. Насіння і садивний матеріал можуть ввозитись в Україну для селекційних і дослідних робіт суб'єктами господарювання, діяльність яких згідно з установчими документами пов’язана з селекційними, дослідними роботами.
4. Обсяг зразків насіння та садивного матеріалу сорту рослин, що ввозяться для селекційних, дослідних робіт і експонування протягом одного календарного року, не повинен перевищувати тридцятикратної кількості посадкового матеріалу сорту, що надається для проведення одного року польових досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин на придатність до поширення в Україні.
Для сортів рослин (родів і видів), по яких не проводиться кваліфікаційна експертиза на придатність до поширення в Україні, зразки насіння та садивного матеріалу для селекційних, дослідних робіт і експонування протягом одного календарного року, ввозяться в обсязі, що не перевищує кількість насіння або садивного матеріалу, що подається разом із заявкою на сорт рослин.
{Пункт 4 в редакції Наказів Міністерства аграрної політики та продовольства № 252 від 01.07.2015, № 410 від 04.11.2015}
5. Для отримання підтвердження суб’єкт господарювання звертається до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі із заявою щодо надання підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт, експонування за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.
До заяви додаються завірені в установленому законодавством порядку:
копія установчого документа у разі ввезення насіння та/або садивного матеріалу для селекційних, дослідних робіт;
копія договору (контракту), укладеного між постачальником насіння та/або садивного матеріалу та суб’єктом господарювання, що буде проводити селекційні, дослідні роботи, експонування насіння та/або садивного матеріалу, в якому зазначено назву ботанічного таксону, сорту, гібриду, його вагу (кількість) та мету використання.
Усі документи подаються в одному примірнику. Якщо оригінал документа викладено іноземною мовою, то надається переклад документа українською мовою.
Суб’єкт господарювання є відповідальним за достовірність даних, наведених у заяві та документах, наданих до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі для ввезення в Україну насіння та/або садивного матеріалу у випадках, визначених цим Порядком.
6. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі у десятиденний строк з дня отримання заяви та документів до неї розглядає їх і надає на безоплатній основі суб’єкту господарювання підтвердження, що насіння та/або садивний матеріал сортів рослин, не занесених до Реєстру сортів рослин України та/або до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, ввозяться в Україну для селекційних, дослідних робіт і експонування згідно із формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, або обґрунтовану відповідь про відмову у наданні такого підтвердження, форма якого наведена у додатку 3 до цього Порядку.
7. Підставою для відмови у видачі підтвердження є:
подання суб’єктом господарювання не в повному обсязі документів, наведених у пункті 5 цього Порядку;
обсяг насіння та/або садивного матеріалу, що ввозяться в Україну для селекційних, дослідних робіт і експонування, перевищує кількість, зазначену у пункті 4 цього Порядку;
{Абзац третій пункту 7 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 252 від 01.07.2015}
суб’єкт господарювання не відповідає вимогам, встановленим у пункті 3 цього Порядку.
8. Суб’єкт господарювання забезпечує належне використання насіння і садивного матеріалу, що ввозиться в Україну для селекційних, дослідних робіт і експонування, відповідно до призначення.
Суб'єкт господарювання, що одержав підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт і експонування, не пізніше 01 лютого року, наступного за роком, у якому було здійснено ввезення, письмово інформує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, за місцем державної реєстрації суб'єкта господарювання щодо кількості ввезеного насіння та його використання (місце вирощування, обсяги одержаного врожаю, подальше використання).
{Пункт 8 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 252 від 01.07.2015}
Додаток 1 |
ЗАЯВА
щодо надання підтвердження для ввезення в Україну насіння та/або садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт, експонування
{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 252 від 01.07.2015}
Додаток 2 |
{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 252 від 01.07.2015}
Додаток 3 |
{Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 252 від 01.07.2015}