open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 28 лютого 2013 року № 45

Про скаргу Байдака О.Г., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 30 січня 2013 року за № 21-30-857

До Центральної виборчої комісії 30 січня 2013 року надійшла скарга Байдака Олександра Геннадійовича на постанову Сумської міської виборчої комісії Сумської області (далі - Сумська міська виборча комісія) від 25 січня 2013 року № 130 "Про розгляд питання про обрання депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто".

У скарзі суб’єкт звернення просить Центральну виборчу комісію скасувати вказану постанову Сумської міської виборчої комісії та розглянути на засіданні Комісії питання про реєстрацію депутатом Сумської міської ради наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто".

Свої вимоги Байдак О.Г. обґрунтовує тим, що 1 жовтня 2010 року на засіданні Сумської міської виборчої комісії розглядалося питання реєстрації кандидатів у депутати Сумської міської ради, включених до виборчого списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто", за результатами чого прийнято постанову № 13, якою, зокрема, зареєстровано цей виборчий список, у тому числі і включеного до нього під № 25 кандидата у депутати Байдака О.Г.

Питання про скасування рішення в частині реєстрації в багатомандатному виборчому окрузі кандидата у депутати Сумської міської ради Байдака О.Г., включеного до виборчого списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто", з виключенням його з виборчого списку, Сумською міською виборчою комісією не розглядалося та відповідне рішення не приймалося.

Водночас 23 березня 2012 року Сумською міською виборчою комісією прийнято постанову № 126 "Про дострокове припинення повноважень депутата Сумської міської ради VI скликання Зембицького Є.В. та визнання повноважень депутата Сумської міської ради VI скликання Шилова В.В.", пунктом 2 якої визнано обраним депутатом Сумської міської ради Шилова В.В., включеного до виборчого списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто" під № 26.

Судовим рішенням Харківського апеляційного адміністративного суду від 9 жовтня 2012 року в справі № 1805/2а-4634/12, яке набрало законної сили, скасовано пункт 2 вказаної постанови Сумської міської виборчої комісії та зобов’язано її розглянути питання щодо реєстрації депутатом Сумської міської ради наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто".

Крім того, постановою Центральної виборчої комісії від 17 січня 2013 року № 10, зокрема, зобов’язано Сумську міську виборчу комісію невідкладно розглянути на своєму засіданні питання щодо визнання обраним та реєстрації депутатом Сумської міської ради наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто".

Проте Сумською міською виборчою комісією 25 січня 2013 року прийнято постанову № 130 "Про розгляд питання про обрання депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто", якою визнано обраним депутатом Сумської міської ради VI скликання у багатомандатному виборчому окрузі Шилова В.В. як наступного за черговістю у виборчому списку Сумської міської організації політичної партії "Рідне місто" кандидата у депутати.

Вивчивши скаргу Байдака О.Г. та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.

Відповідно до частини сьомої статті 85 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) Центральна виборча комісія уповноважена розглядати скарги лише щодо бездіяльності територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.

Рішення, дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, її члена може бути оскаржено до суду (частина шоста статті 85 Закону).

Таким чином, Центральна виборча комісія не є належним суб’єктом розгляду зазначеної скарги.

Згідно з частиною одинадцятою статті 88 Закону виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана, зокрема, до неналежного суб’єкта розгляду скарги.

Враховуючи викладене, відповідно до частин шостої, сьомої статті 85, частини одинадцятої статті 88 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись частиною другою статті 3, статтями 11 - 14, частинами першою, третьою, четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу Байдака Олександра Геннадійовича залишити без розгляду по суті.

2. Копії цієї постанови надіслати Байдаку О.Г. та Сумській міській виборчій комісії Сумської області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісіїВ.ШАПОВАЛ

 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: