Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 42 від 30.01.2013
№ 906 від 11.12.2013
№ 284 від 29.04.2015
№ 925 від 11.11.2015
№ 412 від 06.07.2016
№ 260 від 12.04.2017
№ 288 від 03.04.2019
№ 173 від 03.03.2020}
Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, що додаються.
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження (далі - субвенція).
2. У цих Порядку та умовах терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України і Законі України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку”.
3. Субвенція спрямовується бюджетам адміністративно-територіальних одиниць, на територію яких поширюється зона спостереження атомних електростанцій державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” (далі - Компанія), насамперед на:
реалізацію проектів нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, в тому числі виготовлення проектної документації, захисних споруд цивільного захисту, технічну інвентаризацію, яких проведено відповідно до законодавства;
{Абзац другий пункту 3 в редакції Постанови КМ № 288 від 03.04.2019}
закупівлю засобів індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду;
навчання населення користуванню об’єктами спеціальної соціальної інфраструктури та засобами індивідуального захисту органів дихання;
фінансування у разі потреби об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури, у тому числі реалізація проектів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту таких об’єктів, зокрема навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, об’єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг, систем зв’язку;
погашення кредиторської заборгованості, що утворилася за субвенцією у попередніх роках і зареєстрована органами Казначейства.
Переліки відповідних об’єктів, засобів та препаратів формуються і затверджуються головним розпорядником субвенції, визначеним законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за пропозиціями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а переліки засобів індивідуального захисту органів дихання і захисних споруд цивільного захисту - також за погодженням з ДСНС. При цьому переліки засобів індивідуального захисту органів дихання формуються з урахуванням вимог Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 р. № 1200 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 34, ст. 1597; 2013 р., № 29, ст. 989).
Проекти, реалізація яких розпочалась за рахунок субвенції у попередніх роках та строк реалізації яких не перевищує три роки, включаються до плану фінансування для завершення їх реалізації.
{Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 288 від 03.04.2019}
Проекти будівництва подаються з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, а також розробляються відповідно до державних будівельних норм та стандартів і повинні забезпечити комплексний підхід та максимальну енергоефективність від їх реалізації.
{Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 288 від 03.04.2019}
{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 284 від 29.04.2015}
4. Розподіл субвенції між місцевими бюджетами здійснюється в обсязі, що визначається за формулою:
де S0 - загальний обсяг субвенції, передбачений законом про Державний бюджет України на відповідний рік;
H - питома вага реалізованої (відпущеної) електричної енергії атомної електростанції в загальному обсязі реалізованої (відпущеної) електричної енергії Компанії, що визначається як відношення планованого показника річного обсягу реалізованої (відпущеної) електричної енергії атомної електростанції до відповідного показника Компанії;
K - коефіцієнт співвідношення розподілу субвенції між місцевими бюджетами, визначеного частиною першою статті 122 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку”, який дорівнює для обласних бюджетів - 0,3, для бюджетів районів та міст обласного підпорядкування - 0,55, для бюджетів монофункціональних міст - супутників ядерних установок - 0,15;
N - питома вага чисельності населення, яке проживає на території зони спостереження, що визначається за формулою:
де Nik - чисельність населення, яке постійно проживає на території зони спостереження в і-й адміністративно-територіальній одиниці k-го типу (області, району чи міста обласного підпорядкування, монофункціонального міста - супутника ядерної установки);
∑Nk - загальна чисельність населення, яке постійно проживає в межах усіх адміністративно-територіальних одиниць k-го типу (областей, районів чи міст обласного підпорядкування, монофункціональних міст - супутників ядерних установок), на територію яких поширюється зона спостереження.
Розподіл субвенції між місцевими бюджетами здійснюється у 2020 році згідно з додатком.
{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 42 від 30.01.2013, № 284 від 29.04.2015, № 412 від 06.07.2016, № 260 від 12.04.2017, № 288 від 03.04.2019, № 173 від 03.03.2020}
5. Видатки, пов’язані з фінансуванням будівництва та реконструкції об’єктів за рахунок субвенції, здійснюються згідно з Порядком державного фінансування капітального будівництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), за наявності затвердженої відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674), проектної документації.
6. Відкриття рахунків, реєстрація, ведення обліку бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 p., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном;
{Абзац другий пункту 7 в редакції Постанови КМ № 284 від 29.04.2015}
інформує щомісяця до 15 числа головного розпорядника субвенції і Мінфін про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів, а також об’єктів та заходів, що фінансуються за її рахунок.
8. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється в установленому законом порядку.
9. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування подають щомісяця до 15 числа головному розпоряднику субвенції інформацію про використання субвенції в розрізі об’єктів та заходів, що фінансуються за її рахунок.
10. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Додаток |
РОЗПОДІЛ
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, на 2020 рік
Код бюджету | Назва місцевого бюджету адміністративно-територіальної одиниці | Обсяг субвенції, тис. гривень |
Зона спостереження Запорізької АЕС | ||
04100000000 | Обласний бюджет Дніпропетровської області | 10166,821 |
04207100000 | Бюджет м. Нікополя | 12890,401 |
04309200000 | Районний бюджет Нікопольського району | 2759,734 |
04319200000 | Районний бюджет Томаківського району | 1024,711 |
04561000000 | Бюджет Марганецької міської об’єднаної територіальної громади | 5764,001 |
08100000000 | Обласний бюджет Запорізької області | 6483,235 |
08203100000 | Бюджет м. Енергодара | 8344,971 |
08302200000 | Районний бюджет Василівського району | 2691,847 |
08307200000 | Районний бюджет Запорізького району | 7,685 |
08308200000 | Районний бюджет Кам’янсько- Дніпровського району | 4537,025 |
08519000000 | Бюджет Великобілозерської сільської об’єднаної територіальної громади | 834,79 |
21100000000 | Обласний бюджет Херсонської області | 39,886 |
21305200000 | Районний бюджет Верхньорогачицького району | 88,032 |
Зона спостереження Рівненської АЕС | ||
03100000000 | Обласний бюджет Волинської області | 2521,405 |
03311200000 | Районний бюджет Маневицького району | 6585,36 |
17100000000 | Обласний бюджет Рівненської області | 6410,63 |
17302200000 | Районний бюджет Володимирецького району | 8994,738 |
17310200000 | Районний бюджет Костопільського району | 144,809 |
17316200000 | Районний бюджет Сарненського району | 650,491 |
17532000000 | Бюджет Вараської міської об’єднаної територіальної громади | 4466,018 |
Зона спостереження Хмельницької АЕС | ||
17100000000 | Обласний бюджет Рівненської області | 1860,13 |
17303200000 | Районний бюджет Гощанського району | 646,558 |
17308200000 | Районний бюджет Здолбунівського району | 378,367 |
17312200000 | Районний бюджет Острозького району | 2066,702 |
17534000000 | Бюджет Острозької міської об’єднаної територіальної громади | 1140,767 |
22100000000 | Обласний бюджет Хмельницької області | 4289,616 |
22301200000 | Районний бюджет Білогірського району | 249,938 |
22307200000 | Районний бюджет Ізяславського району | 2641,796 |
22313200000 | Районний бюджет Славутського району | 1403,07 |
22319200000 | Районний бюджет Шепетівського району | 78,014 |
22545000000 | Бюджет Славутської міської об’єднаної територіальної громади | 2669,322 |
22546000000 | Бюджет Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади | 3074,873 |
Зона спостереження Южно-Української АЕС | ||
14100000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 9478,127 |
14205100000 | Бюджет м. Южноукраїнська | 4739,063 |
14301200000 | Районний бюджет Арбузинського району | 3288,525 |
14305200000 | Районний бюджет Братського району | 1664,244 |
14307200000 | Районний бюджет Вознесенського району | 2564,827 |
14309200000 | Районний бюджет Доманівського району | 3182,185 |
14318200000 | Районний бюджет Первомайського району | 690,163 |
14529000000 | Бюджет Вознесенської міської об’єднаної територіальної громади | 5986,623 |
_______ |
|
{Додаток в редакції Постанови КМ № 42 від 30.01.2013; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 906 від 11.12.2013; в редакції Постанов КМ № 284 від 29.04.2015, № 925 від 11.11.2015, № 412 від 06.07.2016, № 260 від 12.04.2017, № 288 від 03.04.2019, № 173 від 03.03.2020}