open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Нечинна

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

12.07.2012  № 424


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 липня 2012 р.
за № 1289/21601

{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 503 від 16.08.2013}

Про затвердження Переліку питань та уніфікованої форми акта перевірки для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства

Відповідно до Земельного кодексу України, законів України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про державний контроль за використанням та охороною земель", "Про охорону земель", Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 459, та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2010 року № 1850 "Про забезпечення здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік питань для здійснення Державною інспекцією сільського господарства України та її територіальними органами планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства та уніфіковану форму акта перевірки дотримання суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства, що додаються.

2. Департаменту землеробства (Демидов О.А.) у встановленому законодавством порядку забезпечити  подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Сеня О.В.

Міністр

М.В. Присяжнюк

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Голова Державної інспекції
сільского господарства України

Голова Державного агентства
земельних ресурсів України




М.Ю. Бродський



М.О. Вашешніков



С.М. Тимченко




ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
12.07.2012  № 424


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 липня 2012 р.
за № 1289/21601

ПЕРЕЛІК
питань для здійснення Державною інспекцією сільського господарства України та її територіальними органами планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства

1. При здійсненні планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства перевіряються:

1.1. Наявність документів, що посвідчують право власності чи право користування на земельну ділянку.

1.2. Дотримання меж земельної ділянки, закріпленої в натурі (на місцевості) межовими знаками встановленого зразка.

1.3. Додержання вимог земельного законодавства в процесі укладання цивільно-правових договорів, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викупу) земельних ділянок.

1.4. Виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.

1.5. Наявність самовільно зайнятих земель.

1.6. Виконання власниками земельних ділянок та землекористувачами заходів, передбачених у проектах землеустрою.

1.7. Наявність спеціального дозволу органів, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель, на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельної ділянки (у випадках, передбачених законодавством).

1.8. Виконання умов зняття, збереження і використання  родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних,  будівельних та інших робіт, пов’язаних з порушенням ґрунтового  покриву (у разі здійснення таких робіт).

1.9. Своєчасність проведення рекультивації порушених земель в обсягах, передбачених проектом рекультивації земель.

1.10. Дотримання правил, установленого режиму експлуатації протиерозійних, гідротехнічних споруд, збереження захисних насаджень.

1.11. Збереження межових знаків.

1.12. Дотримання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов’язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням.

1.13. Виконання заходів, передбачених проектами землеустрою щодо захисту земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, осолонцювання, пересушення, ущільнення, заростання бур’янами, чагарниками та дрібноліссям.

1.14. Недопущення власниками та користувачами земельних ділянок псування земель шляхом їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами.

1.15. Розміщення, проектування, будівництво та введення у дію об’єктів, які негативно впливають або можуть вплинути на стан земель.

1.16. Додержання встановленого законодавством порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (за їх наявності).

1.17. Чи заподіяна шкода земельним ресурсам унаслідок:

1.17.1. Самовільного зайняття земельної ділянки.

1.17.2.  Використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.

1.17.3. Зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

1.17.4. Непроведення рекультивації порушених земель.

1.18. Зміна показників якісного стану ґрунтів у результаті проведення господарської діяльності на землях сільськогосподарського призначення.

1.19. Своєчасність проведення заходів щодо збереження, відтворення та підвищення родючості ґрунтів, передбачених проектом землеустрою.

1.20. Дотримання стандартів, нормативів при здійсненні протиерозійних, агротехнічних, агрохімічних, меліоративних та інших заходів, пов’язаних з охороною земель, збереженням і підвищенням родючості ґрунтів.

1.21. Дотримання вимог проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.

1.22. Дотримання вимог щодо виконання приписів, виданих за результатами раніше здійснених контрольних заходів.

1.23. Дотримання вимог щодо безперешкодного обстеження земельних ділянок, що перебувають у власності чи користуванні суб’єктів господарювання.

1.24. Дотримання вимог щодо надання суб’єктами господарювання (власниками та користувачами земельних ділянок) представникам органів, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель, документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для перевірки стану використання та охорони земель і дотримання вимог земельного законодавства.

2. Зазначений Перелік є вичерпним. Здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства з інших питань, які не включені до Переліку, забороняється.

Директор
Департаменту землеробства



О.А. Демидов




Додаток
до наказу Міністерства аграрної
політики та продовольства України
12.07.2012  № 424

УНІФІКОВАНА ФОРМА
акта перевірки дотримання суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства
(Акт перевірки)

Директор
Департаменту землеробства



О.А. Демидов

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: