open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 28 квітня 2009 р. № 423
Київ

Про затвердження Порядку видачі дозволу на транзитне переміщення не зареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1048 від 12.10.2011
№ 1065 від 04.12.2019
№ 826 від 09.09.2020
№ 267 від 08.03.2024}

Відповідно до статті 16 Закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок видачі дозволу на транзитне переміщення не зареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести в тримісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

3. Ця постанова набирає чинності з 1 червня 2009 року.

Прем'єр-міністр України

Ю. ТИМОШЕНКО

Інд. 33



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2009 р. № 423

ПОРЯДОК
видачі дозволу на транзитне переміщення не зареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів

{У тексті Порядку слово "Мінприроди" замінено словом "Мінекоенерго" згідно з Постановою КМ № 1065 від 04.12.2019}

{У тексті Порядку слово "Мінекоенерго" замінено словом "Міндовкілля" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 826 від 09.09.2020}

1. Цей Порядок визначає умови видачі дозволу на транзитне переміщення не зареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів (далі - дозвіл).

У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів".

2. Дозвіл видається безоплатно юридичним та фізичним особам, діяльність яких пов'язана з транзитним переміщенням генетично модифікованих організмів через територію України (далі - суб'єкти регулювання), на кожну партію - вантаж, який містить один або кілька генетично модифікованих організмів та призначений для одночасного транзитного переміщення одним і тим самим транспортним засобом, за формою згідно з додатком 1.

3. Строк дії дозволу не повинен перевищувати строку дії дозволу на ввезення не зареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів, виданого в державі імпорту, або дозволу на транзитне переміщення таких організмів, виданого в іншій державі (у разі транзитного переміщення не лише територією України).

4. Для отримання дозволу суб'єкт регулювання подає Міндовкіллю особисто або надсилає рекомендованим листом клопотання за формою згідно з додатком 2.

У разі коли клопотання надсилається рекомендованим листом, підпис суб'єкта регулювання підлягає нотаріальному посвідченню.

Суб'єкт регулювання для отримання дозволу на транзитне переміщення вантажу, що містить кілька генетично модифікованих організмів, подає разом з клопотанням інформаційні матеріали про кожний з таких організмів.

5. Суб'єкт регулювання під час подання клопотання може внести обґрунтовану пропозицію щодо віднесення окремих відомостей до конфіденційних.

Відомості про потенційний вплив генетично модифікованих організмів на здоров'я людини або навколишнє природне середовище не визнаються конфіденційними.

6. Для проведення перевірки відомостей про безпеку генетично модифікованих організмів, що містяться у поданих суб'єктом регулювання документах, Міндовкілля може утворити робочу групу із залученням представників заінтересованих центральних органів виконавчої влади та наукових установ.

7. Міндовкілля видає дозвіл протягом 45 днів після надходження клопотання.

Дозвіл видається у двох примірниках, у кожному з яких проставляються відмітки органу екологічного контролю про перетинання вантажем з генетично модифікованими організмами митного кордону України.

Один примірник дозволу залишається в суб'єкта регулювання, а другий - у пункті пропуску через державний кордон під час виїзду перевізника з вантажем з митної території України.

8. Міндовкілля веде облік поданих клопотань та формує базу даних про видані і скасовані дозволи, до якої вноситься інформація про перетинання вантажем з генетично модифікованими організмами митного кордону України, подана постом екологічного контролю.

9. Суб'єктові регулювання може бути відмовлено у видачі дозволу в разі:

надходження науково обґрунтованої інформації про небезпеку генетично модифікованих організмів для здоров'я людини або навколишнього природного середовища під час їх використання за призначенням;

виявлення у клопотанні та документах, які подаються разом з ним, недостовірних відомостей;

порушення вимог до оформлення і змісту клопотання та/або подання необхідних документів у неповному обсязі.

Документи, подані суб'єктом регулювання для отримання дозволу, не повертаються.

10. Міндовкілля може скасувати дозвіл у разі надходження науково обґрунтованої інформації, яка може призвести до переоцінки ризику щодо впливу генетично модифікованих організмів на здоров'я людини або навколишнє природне середовище у бік його підвищення, порушення умов, зазначених у дозволі.

11. Інформація про видачу, відмову у видачі та скасування дозволу надсилається протягом 10 робочих днів після прийняття Міндовкіллям відповідного рішення суб'єктові регулювання, Мінінфраструктури і оприлюднюється на веб-сайті Міндовкілля.

{Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1048 від 12.10.2011}

12. Рішення про відмову у видачі дозволу або його скасування може бути оскаржене суб'єктом регулювання протягом 30 робочих днів у встановленому порядку.

13. Передача дозволу іншій юридичній чи фізичній особі забороняється.



Додаток 1
до Порядку

ДОЗВІЛ
на транзитне переміщення не зареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1048 від 12.10.2011, № 1065 від 04.12.2019, № 826 від 09.09.2020}


Додаток 2
до Порядку

КЛОПОТАННЯ
про видачу дозволу на транзитне переміщення не зареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів

{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1048 від 12.10.2011, № 1065 від 04.12.2019, № 826 від 09.09.2020, № 267 від 08.03.2024}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: