Про затвердження Порядку здійснення органами державної виконавчої служби виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) стосовно підприємств, установ, організацій, діяльність яких пов'язана з державною таємницею
{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції
№ 79/5 від 17.10.2006
№ 3458/5 від 16.08.2022}
У зв'язку з прийняттям Законів України "Про державну виконавчу службу", "Про виконавче провадження" та на виконання вимог статті 34 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну таємницю", з метою охорони державної таємниці НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення органами державної виконавчої служби виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) стосовно підприємств, установ, організацій, діяльність яких пов'язана з державною таємницею, що додається.
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 79/5 від 17.10.2006}
2. Начальнику управління забезпечення функціонування державної виконавчої служби (Ємельянова І.І.) довести цей наказ до відома начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальників обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції.
3. Начальникам Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальникам обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції - організувати вивчення Порядку працівниками державної виконавчої служби та забезпечити його виконання.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра юстиції України - директора Департаменту державної виконавчої служби Тертичного В.Г.
ПОРЯДОК
здійснення органами державної виконавчої служби виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) стосовно підприємств, установ, організацій, діяльність яких пов'язана з державною таємницею
{Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 79/5 від 17.10.2006}
Відповідно до вимог статті 34 Закону України "Про державну таємницю", з метою охорони державної таємниці Міністерство юстиції України за погодженням із Службою безпеки України встановлює Порядок здійснення органами державної виконавчої служби виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) стосовно підприємств, установ, організацій, діяльність яких пов'язана з державною таємницею (далі - Порядок).
{Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 79/5 від 17.10.2006, № 3458/5 від 16.08.2022}
1. Відповідно до статті 6 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» систему органів примусового виконання рішень становлять: Міністерство юстиції України та органи державної виконавчої служби, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.
{Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}
2. Правовою основою діяльності органів державної виконавчої служби під час здійснення виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) стосовно підприємств, установ, організацій, діяльність яких пов’язана з державною таємницею є Конституція України, Закони України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», «Про виконавче провадження», «Про державну службу», «Про державну таємницю» та інші нормативно-правові акти, які регулюють порядок охорони державної таємниці.
{Пункт 2 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}
3. При здійсненні своїх функцій, пов'язаних із доступом до державної таємниці, працівники органів державної виконавчої служби зобов'язані виконувати вимоги чинного законодавства про державну таємницю та встановленого на підприємстві, в установі, організації режиму секретності, а також цього Порядку.
{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}
4. Для забезпечення режиму секретності в роботі з виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) із підприємствами, установами і організаціями з особливим режимом діяльності в органах державної виконавчої служби, за дозволом відповідних органів Служби безпеки України у регіонах, створюються режимно-секретні органи (далі - РСО), які проводять свою діяльність відповідно до чинного законодавства з питань охорони державної таємниці.
В органах державної виконавчої служби з незначним обсягом робіт, пов'язаних із державною таємницею, де штатним розписом не передбачено створення режимно-секретних органів, за погодженням із відповідними органами Служби безпеки України в регіонах, облік і зберігання секретних документів, а також заходи щодо забезпечення режиму секретності здійснюються особисто керівником органу державної виконавчої служби або спеціально призначеним, за його наказом, працівником після створення необхідних умов, що забезпечують режим секретності. На цих працівників поширюються обов'язки та права працівників РСО.
5. Органи державної виконавчої служби виконують вищезазначені функції за наявності спеціального дозволу Служби безпеки України на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею.
6. Допуск до державної таємниці надається працівникам органів державної виконавчої служби відповідно до вимог Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939.
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 79/5 від 17.10.2006; в редакції Наказу Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}
7. Працівники органів державної виконавчої служби, які здійснюють примусове виконання рішень, пов'язаних із державною таємницею, повинні мати оформлені в установленому порядку розпорядження на виконання завдання та довідку щодо допуску до відомостей, що становлять державну таємницю.
Якщо здійснення виконання рішень не пов'язане з державною таємницею, то допуск працівників органів державної виконавчої служби провадиться на підставі посвідчення особи.
{Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}
8. Керівники підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, підпорядкованості, належності, командування військових частин та інших військових формувань, надають доступ до державної таємниці працівникам органів державної виконавчої служби за пред'явленням ними службового посвідчення, довідки про форму допуску і розпорядження на виконання конкретних завдань.
{Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}
9. Подання підприємствами, організаціями та установами з особливим режимом діяльності бухгалтерських звітів, балансів, податкових звітів, розрахунків, платежів та інших документів надаються працівникам органів державної виконавчої служби у повному обсязі, у встановлених формах із додержанням вимог із забезпечення збереження державних секретів.
Зазначені документи засекречуються підприємством, організацією та установою на підставі Зводу відомостей, що становить державну таємницю.
{Абзац другий пункту 9 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}
{Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}
10. У процесі виконання рішень працівники органів державної виконавчої служби зберігають матеріали, що містять державну таємницю, у РСО підприємств, установ і організацій, на яких проводиться виконання.
{Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3458/5 від 16.08.2022}