{Позначку "Не для друку" |
Про затвердження Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 550 від 12.08.1994}
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників (додається).
Виконуючий обов’язки |
|
Міністр |
|
Інд. 29 |
ПОЛОЖЕННЯ
про військовий облік військовозобов’язаних і призовників
1. Військовий облік військовозобов’язаних і призовників являє собою загальнодержавну систему обліку та аналізу призовних ресурсів у державі, придатних до військової служби. Функціонування системи військового обліку забезпечується органами Міноборони, МВС, Служби безпеки, Управління державної охорони, місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування.
2. Облік офіцерів запасу Служби безпеки, Управління державної охорони здійснюється в порядку, що установлюється відповідно Службою безпеки та Управлінням державної охорони.
3. Військовий облік військовозобов’язаних і призовників проводиться згідно із Законом України "Про загальний військовий обов’язок і військову службу" і цим Положенням за місцем їх проживання з метою:
забезпечення контролю за виконанням громадянами України військового обов’язку і за дотриманням ними встановлених правил військового обліку;
своєчасного бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу;
завчасної підготовки кадрів для заміни військовозобов’язаних, які підлягають призову у разі мобілізації;
надання допомоги військовим комісаріатам у проведенні оборонних і мобілізаційних заходів.
4. Військовозобов’язані, зараховані до органів Служби безпеки, Управління державної охорони, Військ внутрішньої та конвойної охорони МВС на штатні посади військовослужбовців, а також військовозобов’язані, зараховані до кадрів МВС, у тому числі до воєнізованої пожежної охорони, на посади вищого, старшого, середнього, молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, включаючи слухачів і курсантів навчальних закладів МВС, перебувають на обліку відповідно Служби безпеки, Управління державної охорони і МВС.
5. Загальне керівництво роботою, пов’язаною з організацією та проведенням військового обліку військовозобов’язаних і призовників, і контроль за станом цієї роботи у виконкомах місцевих Рад народних депутатів, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах незалежно від форм власності та підпорядкування здійснює Міноборони.
6. На міністерства і відомства, Уряд Криму, місцеві державні адміністрації покладається забезпечення контролю за станом військового обліку військовозобов’язаних і призовників на підприємствах, в установах, організаціях, навчальних закладах, що входять до функціонального управління відповідних органів державної виконавчої влади.
7. Інструкції, бланки обліку і звітності, інша документація з питань організації та порядку ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників розробляються Міноборони, яке надсилає їх міністерствам і відомствам України (крім Служби безпеки, Управління державної охорони і МВС), Уряду Криму, місцевим державним адміністраціям, які в свою чергу забезпечують зазначеною документацією підприємства, установи, організації, навчальні заклади та органи місцевого самоврядування.
8. Бланки військових квитків, тимчасових посвідчень, що видаються замість військових квитків, посвідчення про приписку до призовних дільниць, а також бланки посвідчень і повідомлень, які засвідчують перебування на спеціальному військовому обліку військовозобов’язаних, виготовляються Держзнаком Мінфіну за замовленнями Міноборони.
9. Військові квитки, тимчасові посвідчення і посвідчення про приписку до призовних дільниць видаються військовозобов’язаним і призовникам без стягнення плати за них.
10. Виконкоми сільських, селищних, міських Рад народних депутатів, де немає військових комісаріатів, керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування забезпечують:
повноту та якість обліку військовозобов’язаних і призовників відповідної території, підприємства, установи, організації чи навчального закладу за правилами і формами, встановленими Міноборони і Мінстатом;
систематичне звіряння відомостей, зазначених в особових картках військовозобов’язаних і призовників, із записами у їх військових квитках і посвідченнях про приписку до призовних дільниць, подання цих карток не рідше одного разу на рік до відповідних військових комісаріатів для звіряння з обліковими даними військових комісаріатів;
внесення в 5-денний термін до особових карток військовозобов’язаних і призовників змін стосовно їхнього сімейного стану, місця проживання, службового стану та освіти і повідомлення про зміни до військових комісаріатів у визначені ними терміни;
своєчасне оформлення бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу;
доведення в 7-денний термін до військових комісаріатів інформації щодо військовозобов’язаних і призовників, прийнятих на роботу (навчання) або звільнених з роботи (відчислених з навчального закладу);
перевірку наявності у військовозобов’язаних і призовників у разі прийняття на роботу (навчання) необхідних військово-облікових документів;
прийняття на роботу (навчання) військовозобов’язаних і призовників тільки після взяття їх на військовий облік в установленому порядку.
11. Місцеві органи внутрішніх справ, керівники житлово-експлуатаційних організацій, а також підприємств, установ і організацій, які здійснюють експлуатацію будинків, домовласники, лікарсько-трудові експертні комісії, органи запису актів громадського стану, дізнання та попереднього слідства зобов’язані подавати військовим комісаріатам допомогу у роботі щодо забезпечення виконання громадянами України військового обов’язку і правил військового обліку.
12. Військово-обліковий персонал у військових комісаріатах, виконкомах місцевих Рад народних депутатів, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах формується за такими нормами:
у районних (міських) військових комісаріатах за наявності на обліку до 1500 військовозобов’язаних і призовників - один працівник з питань військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу, від 1500 до 3000 військовозобов’язаних і призовників - два, на кожних наступних 1500 осіб - по одному такому працівникові;
у виконкомах сільських, селищних і міських Рад народних депутатів, де немає військових комісаріатів, за наявності на обліку від 500 до 1000 військовозобов’язаних і призовників - один працівник, від 1000 до 2000 військовозобов’язаних і призовників - два, на кожних наступних 1000 осіб - по одному працівникові. Зазначені працівники утримуються за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів;
на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах незалежно від форм власності і підпорядкування за наявності на обліку від 500 до 2000 військовозобов’язаних і призовників - один працівник для ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу, від 2000 до 4000 військовозобов’язаних і призовників - два, від 4000 до 7000 військовозобов’язаних і призовників - три, на кожних наступних 3000 осіб - по одному такому працівникові.
13. Посадові оклади для цих працівників установлюються на рівні посадових окладів працівників відділів кадрів.
14. За наявності на обліку в виконкомі місцевої Ради народних депутатів, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах менше 500 військовозобов’язаних і призовників обов’язки щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями покладаються на одного з працівників управління (відділу) кадрів виконкому місцевої Ради народних депутатів, підприємства, установи, організації, навчального закладу, якому встановлюється доплата у розмірі до 50 відсотків посадового окладу.
{Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 550 від 12.08.1994}
15. Керівники виконкомів сільських, селищних і міських Рад, підприємств, установ, організацій і навчальних закладів інформують відповідні районні (міські) військові комісаріати про призначення, переміщення і звільнення працівників, які виконують обов'язки щодо ведення обліку військовозобов'язаних і призовників, а також щодо бронювання військовозобов'язаних за підприємствами, установами і організаціями.
{Пункт 15 в редакції Постанови КМ № 550 від 12.08.1994}
16. Військовозобов’язані, призовники і посадові особи, винні в порушенні вимог цього Положення і правил військового обліку, притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.