open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

Правила сусідського етикету: або дотримуйтесь, або йдіть до суду

На якій відстані від паркану між сусідами можна саджати дерева, складати дрова, сміття, розводити вогнище?


Олександр ДЕМЧУК.
Богуслав.

Відповідає юрист Антон ГАЛЬ:

- Згідно з Земельним кодексом України (далі - кодекс) власники земельної ділянки повинні володіти, користуватися та розпоряджатися своєю землею, дотримуючись правила добросусідства. Це означає, що необхідно обирати такі способи використання земельної ділянки відповідно до її цільового призначення, при яких власникам сусідніх ділянок завдається найменше незручностей. Стаття 103 кодексу навіть наводить приклади явищ, яких треба уникати, це - затінення, задимлення, розповсюдження неприємних запахів, шумове забруднення тощо.

Отже, складати дрова, сміття, розводити вогнище можна вільно на своїй ділянці, головне, щоб це не створювало незручностей сусідам. Дерева можна саджати так, щоб гілля та коріння не заважали сусіду використовувати свою земельну ділянку за цільовим призначенням. А якщо ні, то сусід має право відрізати гілля, корені дерев та кущів, які проникають на його ділянку.

У випадку, коли ваш сусід порушує правила добросусідства та не йде з вами на мирний діалог, ви можете звернутися до міської влади з проханням розсудити. Органи місцевої влади мають на це повноваження відповідно до статей 158-161 кодексу. Інша можливість вирішити цю проблему - звернутися до суду. Для цього насамперед треба визначитися з позовними вимогами. Через суд можна зобов'язати сусіда зрубати дерево, яке затіняє вашу ділянку, вивезти сміття та усунути інші перешкоди, що порушують ваші права.

Для подачі позовної заяви необхідно сплатити судовий збір. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" це коштуватиме 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, нині це 114 гривень 70 копійок. У разі якщо ви виграєте позов, ці гроші можна буде стягнути з вашого недобросовісного сусіда.

У тексті позовної заяви потрібно вказати: найменування суду, до якого подається заява (у вашому випадку це - Богуславський районний суд Київської області); ім'я позивача та відповідача; зміст позовних вимог; позовні вимоги; виклад обставин, якими обґрунтовуються вимоги тощо. До заяви додаються копія платіжного доручення про оплату судового збору, а також копії документів, що можуть бути доказами у справі. Також треба підготувати копію позовної заяви та всіх документів для відповідача.

Як докази ви можете використати фотознімки, показання свідків. Однак врахуйте, що за заслуховування свідків у суді доведеться доплатити судовий збір, стільки ж, скільки за подачу позову.

Заяву можна подати особисто через канцелярію суду або надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: