open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

Пенсійне спадкування

Моєму чоловіку вже майже 90 років, він тяжко хворіє. Лікарі лише сумно хитають головами - кажуть, що йому, на жаль, лишилось зовсім мало... Мені потрібно дізнатися, на що я можу розраховувати, коли залишуся сама...

Він інвалід війни І групи, отримує відповідну пенсію та надбавку за особливі заслуги перед Україною, я отримую мінімальну трудову пенсію. Також зараз ми користуємося 100-відсотковою пільгою на комунальні послуги. Якщо я перейду на пенсію в разі втрати годувальника, в якому розмірі вона буде мені виплачуватися? Чи зможу я розраховувати на пільгу зі сплати комунальних послуг? Яка допомога може надаватися при похованні?


Катерина РАДЧЕНКО.
Ялта, Крим.

Для цієї ситуації специфічною особливістю є те, що чоловік - військовий пенсіонер, оскільки він інвалід Великої Вітчизняної війни. Держава створила особливі умови пенсійного забезпечення такої категорії осіб. Це, в свою чергу, стосується і членів сім'ї військового пенсіонера у випадку його смерті.

Відповідно до статті 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб" у разі смерті чоловіка дружина має право на пенсію у разі втрати годувальника. Розмір такої пенсії становить 40 відсотків від основної пенсії, що її отримував померлий.

Проте вам слід звернути увагу: якщо ви вже отримуєте трудову пенсію і претендуєте на пенсію в разі втрати годувальника, то відповідно до чинного законодавства отримувати зможете тільки одну з них (на власний вибір).

У разі якщо до основної пенсії пенсіонеру виплачувалася ще надбавка, то його дружина має право на встановлення надбавки до пенсії у розмірі 70 відсотків від надбавки померлого чоловіка (ст. 6 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною").

Статтею 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачається, що пільги на комунальні послуги, які діють нині для чоловіка, поширюються на дружину і після його смерті.

У разі смерті пенсіонера Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надає особі, яка взяла на себе здійснення поховання, допомогу в розмірі 2200 гривень (постанова Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 55 від 16.11.2011 р.).

Однак, варто зазначити, що в Законі "Про поховання та похоронну справу" визначене коло осіб, поховання яких має бути безоплатним. Так, зокрема, визначено, що до них належать й інваліди війни. Законом передбачено, що фінансування таких похорон має здійснюватися за рахунок державного бюджету. Якщо витрати на поховання візьме на себе держава, то допомога вже виплачуватися не буде.

Тобто в дружини померлого буде вибір: отримати грошову допомогу в розмірі 2200 гривень або скористатися правом на безоплатне поховання.

Марія РУБАН.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: