open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

Реєстрація та актуалізація - необхідні кроки для отримання компенсації за вкладами Ощадбанку

Мені 81 рік, нещодавно я звернувся до Ощадбанку, щоб отримати свої заощадження, але там мені сказали: необхідно зателефонувати за номером 0-800-212-000 або (044) 364-21-21 і продиктувати дані паспорта. Хочу дізнатися у вас, чи це не якась афера, і, якщо можна, опишіть процедуру отримання заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР.

Петро САМОХОДСЬКИЙ.
Бровари Київської області.

Так, дійсно, відповідно до ст. 1 Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" держава взяла зобов'язання перед громадянами України, які внаслідок знецінення втратили грошові заощадження, поміщені в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, компенсувати втрати від знецінення грошових заощаджень.

Проте для того, щоб отримати цю компенсацію, спочатку необхідно внести свої дані до інформаційно-аналітичної системи "Реєстр вкладників заощаджень громадян". Існує декілька способів зробити це.

По-перше, через Інтернет, заповнивши спеціальну форму на офіційному сайті Ощадбанку України (www.oschadnybank.com). Для цього перейдіть у вкладку "Приватним клієнтам" і виберіть розділ "Інформація для вкладників Сбербанку колишнього СРСР", далі обираєте "Форма для отримання інформації щодо реєстрації даних". Заповнити вказану форму вкладникам допоможе голосова інструкція, яку можна прослухати, натиснувши на "Інструкцію", яка розміщена біля "Форми для отримання інформації щодо реєстрації даних".

По-друге, зробити все це по телефону, набравши номер "гарячої лінії". Дочекайтесь з'єднання з оператором або скористайтеся допомогою автовідповідача.

Телефон "гарячої лінії": 0-800-212-000 - безплатно зі стаціонарних телефонів по Україні, або (044) 364-21-21 - за тарифами Укртелекому. Лінія працює з 9:00 до 18:00 без вихідних.

Також варто зазначити, що для осіб, які вже зареєстровані, проте не отримали у 2008 році компенсаційні виплати грошових заощаджень, та дані про яких внесено до "Реєстру вкладників заощаджень громадян" до 01.01.2012 р., існує інша процедура - "актуалізація даних". Тут також є декілька варіантів, два з яких схожі на способи внесення даних до інформаційно-аналітичної системи "Реєстр вкладників заощаджень громадян". Проте в цьому випадку громадяни, які бажають актуалізувати свої дані, можуть також надіслати SMS-повідомлення (безплатне для абонентів Київстар, Beelіne, МТС та lіfe), на короткий номер 8052. У повідомленні слід вказати цифрове значення номера паспорта вкладника (без серії) та дату народження (див. зразок).

Звертаємо увагу на те, що зміст повідомлення на номер 8052 передбачає тільки один (зазначений вище) набір символів.

Отже, обробляти будь-які інші SMS, написані у вільному стилі, у системи немає технічної можливості.

Після того як ви обрали і пройшли необхідну процедуру, вам мають повідомити дату, час та адресу установи банку, де буде проведена реєстрація або актуалізація ваших даних.

Під час відвідування установи Ощадбанку вкладник при собі повинен мати такі документи:

* паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок паспорта, які містять прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, серію та номер паспорта, дату видачі та найменування органу, що його видав, відмітку про місце реєстрації, відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (за наявності);

* довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопію (не надається в разі наявності в паспорті відмітки про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера);

* ощадну(-і) книжку (-и) за компенсаційним (-и) рахунком(-ками).

Після чого особа, яка пройшла процедуру реєстрації вкладників, отримає пластикову картку.

Варто зазначити, що отримання компенсаційних виплат на картку можливе лише після набрання чинності урядової постанови, що передбачає відповідні виплати.

Артур АЛІЄВ, юрист

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: