open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

Чи впливає кредит на субсидію?

Наприкінці 2015-го я закрила свій іпотечний кредит шляхом прощення банком його частини. На початку 2016 року я оформила субсидію і отримую її кілька місяців. Нещодавно отримала листа з податкової про те, що я повинна сплатити податок. Чи законна така вимога податкової та чи впливає прощений банком кредит на отримання субсидії?

Оксана.
Київ.

Загальний оподатковуваний дохід платника податку - це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 164.2.17 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді кредиту, прощеного кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним із процедурою банкрутства. Боржник самостійно сплачує податок з такого доходу та відображає його у річній податковій декларації. Проте у разі неповідомлення банком боржника про прощення боргу банк зобов'язаний виконати всі обов'язки податкового агента щодо доходів, тобто сплатити податок замість фізичної особи. Тому якщо ви належним чином були поінформовані про прощення банком кредиту, то вимога податкової про сплату податку законна.

У декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за 2015 рік прощений кредит як додаткове благо мав бути згаданий. З другого боку, заповняючи цю декларацію, особа вказує лише вид доходів, не зазначаючи їх розмір. Відомості щодо точних сум надаються Фіскальною службою, Пенсійним фондом, фондами соціального страхування на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. Отже, про прощення кредиту управління соцзахисту мала повідомити податкова. Як податкова дізнається про додаткове благо? Подаючи звітність, прощений кредит банк відносить до понесених витрат. Проте може минути деякий час, поки вказана інформація від банку надійде до податкової. Тому цілком можливо, що на момент оформлення субсидії фіскалам не було відомо про додаткове благо.

Зрозуміло, що незазначення такого доходу впливає на розмір субсидії. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів із недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. Натомість якщо банк вас не повідомив про прощення боргу шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення, шляхом укладення відповідного договору або надання повідомлення під підпис особисто, можна вважати, що ви про це не знали. В такому разі відсутні факт свідомого подання документів із недостовірними даними і підстави повернення надмірно перерахованої субсидії. Проте для вирішення питання про подальше перерахування субсидії слід невідкладно звернутися до територіальних органів управлінь соціального захисту населення.

Наталя ТИТАРЕНКО.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: