open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

За борги погрожують забирати житло

Підприємство "Сумитеплоенерго" повідомило про початок "активної роботи з боржниками". В оприлюдненому оголошенні такі дії пояснюють "критично низьким рівнем оплати спожитих послуг з опалення та постачання гарячої води" в обласному центрі. Передусім візьмуться за тих сумчан, хто не платив за тепло і гарячу воду понад два місяці - навіть незважаючи на загальну суму боргу. Винних попереджають, що їх не випускатимуть за кордон, а з їхніх доходів проводитимуться відрахування на користь "Сумитеплоенерго". На рухоме і нерухоме майно, у тому числі й на житло, накладатиметься арешт, а далі все це продаватимуть "згідно з чинним законодавством".

Володимир ЧЕРНОВ.
Сумська область.

КОМЕНТАР ЮРИСТА

Загроза втратити квартиру чи інше майно за борги, які утворилися через несплату рахунків за житлово-комунальні послуги, реальна. Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 24 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" балансоутримувач будинку має право звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються оплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги або відшкодовувати завдані збитки майну, що перебуває в нього на балансі. При цьому таке стягнення може бути спрямоване і на нерухоме майно громадянина, і на рухоме. Законодавство не визначає нижній або верхній поріг заборгованості з оплати послуг ЖКГ. Практика доводить, що за борг до десяти мінімальних зарплат, а сьогодні це 14500 гривень, борги намагаються стягнути на добровільній основі, шляхом укладання угоди про реструктуризацію боргу або за рахунок будь-якого іншого майна, крім житла. Проте варто пам'ятати, якщо борг стягуватимуть через суд, то боржнику доведеться сплатити не лише сам борг, а ще й вагомі штрафні санкції та судові витрати. Виконанням рішення суду займатиметься державна виконавча служба, яка має чіткий перелік того, за якою черговістю проводиться стягнення майна боржника. Спершу відбувається списання активів, наприклад, грошових коштів на банківських рахунках. Після може бути звернення стягнення на цінне рухоме майно, наприклад, автомобіль, дорогу побутову техніку. Потім може бути застосовано стягнення нерухомого майна. Держвиконавці мають право також заборонити виїзд боржника за кордон, а у разі ухиляння від сплати боргу можна потрапити і за грати (у нас існує кримінальна відповідальність за невиконання рішення суду). Вперше в Україні заарештовану квартиру за борги з оплати "комуналки" в розмірі 50 тисяч гривень за рішенням суду продали цього року в Луцьку.

Отже, у разі наявності заборгованості з оплати послуг ЖКГ не варто зволікати з розв'язанням цієї проблеми. Як правило, житлово-комунальні служби йдуть назустріч боржникам. Незаможним мешканцям пропонують оформити субсидію або реструктуризувати власний борг (це коли борг розбивається певними частинами, його можна погашати поступово, залежно від власних доходів). Іноді погашення боргу може відбуватися протягом декількох років.

Сергій ДЕМСЬКИЙ.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: