open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Це рішення містить правові висновки Справа № 761/23886/14-к
Це рішення містить правові висновки

Правова позиція

Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

згідно з Постановою

від 10 вересня 2019 року

у справі № 761/23886/14-к

Кримінальна юрисдикція

Щодо призначення покарання за наявності обставин, що його пом'якшують

Фабула справи: вироком районного суду ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України, та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки.

У відповідності до ст.75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання з випробуванням і встановленням іспитового строку тривалістю 2 роки та покладенням на нього обов`язків, передбачених п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України.

Апеляційним судом вказаний вирок місцевого суду щодо ОСОБА_1 в частині призначеного йому покарання скасовано та ухвалено новий вирок, за яким ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 296 КК України призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років. У решті вирок місцевого суду залишено без змін.

Мотивація касаційної скарги: захисник посилається на наявність підстав для застосування до ОСОБА_1 ст. 69-1 КК України.

Правова позиція Верховного Суду: ст. 69-1 КК України передбачає, що за наявності обставин, що пом`якшують покарання, передбачених п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 66 цього Кодексу (з`явлення із зізнанням, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину, а також добровільне відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди), відсутності обставин, що обтяжують покарання, а також при визнанні обвинуваченим своєї вини, строк або розмір покарання не може перевищувати двох третин максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого відповідною санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини цього Кодексу.

Загальні засади призначення покарання зобов`язують суд мотивувати у вироку призначене покарання і вимагають, щоб були наведені підстави обрання судом його виду та розміру. При цьому суд може посилатися у вироку лише на ті обставини, які були предметом дослідження і підтверджені в судовому засіданні. Будь-яка з обставин, що пом`якшує чи обтяжує покарання враховується за умови, що цю обставину було дійсно встановлено, її може бути покладено в основу вироку і включено до мотивування призначеного судом покарання. Суд враховує всі обставини в їх сукупності, що є підставою обрання судом конкретного покарання.

Безумовною підставою для застосування ст. 69-1 КК України є встановлення трьох складових:

  1. наявності обставин, що пом`якшують покарання, передбачених пунктами 1 та 2 ч. 1 ст. 66 цього Кодексу;
  2. відсутності обставин, що обтяжують покарання; 3) визнання обвинуваченим своєї вини.

Висновки: судом апеляційної інстанції встановлено відсутність обставин, що обтяжують покарання та обставину, що пом`якшує покарання - активне сприяння розкриттю злочину (п. 1 ч. 1 ст. 66 КК України), при цьому не встановлено факту відшкодування засудженим завданих збитків або усунення ним заподіяної шкоди, що є однією з обов`язкових умов для застосування до винуватого положень ст. 69-1 КК України, що додатково підтвердила у суді касаційної інстанції потерпіла .

Ключові слова: хуліганство, пошкодження майна, дискреційні повноваження суду, явно несправедливе покарання

Повний текст рішення
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: