Правова позиція
Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 19 березня 2019 року
у справі № 638/7337/17
Кримінальна юрисдикція
Щодо оскарження ухвали слідчого судді, якою відмовлено у встановленні строку досудового розслідування
Фабула справи: слідчий суддя ухвалою відмовив у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про встановлення строку досудового розслідування і виконання процесуальних дій.
Суддя апеляційного суду на підставі положень ч. 4 ст. 399 КПК України відмовив у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на зазначену ухвалу слідчого судді.
Мотивація касаційної скарги: ОСОБА_1 стверджує, що слідчий суддя місцевого суду проігнорував його доводи про направлення осіб до медичної установи для проведення психіатричної експертизи, а суддя апеляційного суду відмовив у відкритті провадження всупереч вимогам п. 8 ч. 1 ст. 309 КПК України.
Правова позиція Верховного Суду: вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначено положеннями ст. 309 КПК України, і розширеному тлумаченню він не підлягає. Відповідно до ч. 4 ст. 399 КПК України, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження.
Отже, суддя апеляційного суду, дотримуючись вимог ч. 3 ст. 307, ст. 309, ч. 4 ст. 399 КПК, правильно встановив, що оспорювана ухвала слідчого судді не підлягає оскарженню в порядку апеляційної процедури, та обґрунтовано відмовив у відкритті апеляційного провадження, належним чином умотивувавши своє рішення.
Висновки: ухвала слідчого судді, якою відмовлено у встановленні строку досудового розслідування, до переліку ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, не входить.
Ключові слова: досудове розслідування, психіатрична експертиза, відмова у відкритті апеляційного провадження