Правова позиція
Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 14 листопада 2024 року
у справі № 755/6856/17
Кримінальна юрисдикція
Щодо участі потерпілих в судовому засіданні на стадії апеляційного розгляду
ФАБУЛА СПРАВИ
Вироком суду першої інстанції ОСОБА_8 визнано невинуватим у пред`явленому йому обвинуваченні за ч. 2 ст. 127 КК (в редакції Закону України № 1707-VІ) та виправдано за недоведеністю вчинення ним злочину. Цивільні позови потерпілих ОСОБА_12 та ОСОБА_13 залишено без розгляду.
Справа перегладась судами неодноразово.
За результатами нового розгляду, апеляційний суд скасував вирок місцевого суду та ухвалив новий вирок, яким ОСОБА_8 визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 127 КК (в редакції Закону від 5 листопада 2009 року № 1707-VІ) та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років. Строк відбування покарання ОСОБА_8 вказав рахувати з моменту затримання у процесі виконання вироку. Цивільні позови потерпілих ОСОБА_13 та ОСОБА_12 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Державної казначейської служби України залишив без задоволення.
ОЦІНКА СУДУ
За приписами ч. 2 ст. 318 КПК судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов'язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
ВИСНОВКИ: участь потерпілих в судовому засіданні на стадії апеляційного розгляду не є обов'язковою.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: процедура судового розгляду, право на участь у судовому засіданні, процедура апеляційного провадження