Правова позиція
Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 16 жовтня 2024 року
у справі № 279/315/22[1]
Кримінальна юрисдикція
Щодо обов'язку органу досудового розслідування надати сторонам можливість ознайомитися із речовими доказами
ФАБУЛА СПРАВИ
За вироком суду першої інстанції ОСОБА_7 засуджено за ч. 1 ст. 115 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років.
Апеляційний суд ухвалою вирок місцевого суду щодо ОСОБА_7 залишив без змін.
ОЦІНКА СУДУ
Частина 3 ст. 290 КПК зобов`язує прокурора або слідчого за його дорученням надати доступ та можливість скопіювати або відобразити відповідним чином будь-які речові докази або їх частини, документи або копії з них, а також надати доступ до приміщення або місця, якщо вони знаходяться у володінні або під контролем держави, і прокурор має намір використати відомості, що містяться в них, як докази у суді.
ВИСНОВКИ: на орган досудового розслідування покладено обов'язок надати сторонам майбутнього судового розгляду безперешкодно реалізувати їх можливість ознайомитися із речовими доказами (у разі виявлення ними бажання), однак він не зобов`язаний здійснювати таке ознайомлення в обов'язковому порядку за відсутності ініціативи сторони.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: повноваження органу досудового розслідування, порядок відкриття матеріалів кримінального провадження, право на ознайомлення з речовими доказами