Правова позиція
Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
згідно з Ухвалою
від 05 січня 2023 року
у справі № 991/5572/22
Адміністративна юрисдикція
Щодо неможливості оскарження ухвал Апеляційної Палати Вищого антикорупційного суду у справах про застосування санкцій у касаційному порядку
ФАБУЛА СПРАВИ
У справі № 991/5572/22 за позовом Міністерства юстиції України до ОСОБА_13, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: ТОВ «Танталіт», ТОВ «Дом Лесника», ОСОБА_14, ОСОБА_15 та ОСОБА_16, про застосування санкції, передбаченої пунктом 11 частини 1 статті 4 Закону України "Про санкції", ухвалою Апеляційної Палати Вищого антикорупційного суду відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою адвоката в інтересах ОСОБА_1 - ОСОБА_12 на рішення Вищого антикорупційного суду.
Адвокат в інтересах ОСОБА_1 - ОСОБА_12 подала касаційну скаргу на вище вказану ухвалу Апеляційної Палати Вищого антикорупційного суду.
ОЦІНКА СУДУ
Статтею 283-1 КАС України передбачені особливості провадження у справах про застосування санкцій.
Відповідно до положень абзацу 7 частини восьмої статті 283-1 КАС України постанова Апеляційної Палати Вищого антикорупційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
ВИСНОВКИ: положеннями статті 283-1 КАС України не передбачено можливості оскарження ухвал Апеляційної Палати Вищого антикорупційного суду у касаційному порядку.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: предмет касаційного оскарження, особливі порядки судового провадження, спори про застосування санкцій