Правова позиція
Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 23 січня 2019 року
у справі № 757/30909/16-к
Кримінальна юрисдикція
Щодо складу суду при перегляді судового рішення за нововиявленими обставинами
Фабула справи: ухвалою районного суду відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали апеляційного суду. Ухвалою апеляційного суду залишено без задоволення апеляційну скаргу ОСОБА_1, а ухвалу районного суду - без зміни.
Мотивація касаційної скарги: суд апеляційної інстанції в порушення вимог кримінального процесуального закону не дав відповіді на всі доводи апеляційної скарги засудженого, не навів мотивів на їх спростування.
Правова позиція Верховного Суду: відповідно до вимог ст. 466 КПК заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами розглядається судом згідно з правилами, передбаченими КПК для кримінального провадження в суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд, тобто у тому числі і відповідно до вимог, встановлених ст. 31 КПК, щодо складу суду.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду, яка міститься в постанові від 03 липня 2018 року (№703/6113/15-к), викладена в ч. 7 ст. 31 КПК вимога щодо перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами судом «у такому самому кількісному складі» означає, що такий розгляд може бути здійснено одноособово або колегіально відповідно.
Висновки: перегляд за нововиявленими обставинами судових рішень, ухвалених колегіально, здійснюється в судовому засіданні так само колегіально. При цьому за змістом ст. 464 КПК головуючий суддя одноособово може вирішувати лише питання щодо відкриття кримінального провадження за нововиявленими обставинами.
Ключові слова: колегіальний перегляд, склад суду