Правова позиція
Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 02 листопада 2021 року
у справі № 825/1903/17
Адміністративна юрисдикція
Щодо правових наслідків порушення податковим органом строків надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення зі сплати транспортного податку
ФАБУЛА СПРАВИ
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління ДФС, у якому просила визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення про нарахування транспортного податку.
Окружний адміністративний суд постановою позов задовольнив повністю.
Апеляційний адміністративний суд постановою скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив нове, яким у задоволенні позову відмовив.
ОЦІНКА СУДУ
Згідно з підпунктом 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 ПК України обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
При цьому, абзацом 1 пункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України встановлено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
ВИСНОВКИ: визначення позивачу податкового зобов`язання з транспортного податку згідно податкового повідомлення-рішення є неправомірним, оскільки воно прийняте поза межами строку, встановленого у абзаці 1 пункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: порядок справляння транспортного податку, оскарження рішень податкового органу, строки виконання податкових зобов'язань, відповідальність контролюючого органу