Правова позиція
Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 18 листопада 2021 року
у справі № 661/1093/20[1]
Цивільна юрисдикція
Щодо юридичного значення факту наявності між сторонами спору стосовно користування спірним майном для дійсності договору про поділ спільного майна подружжя
ФАБУЛА СПРАВИ
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - приватний нотаріус міського нотаріального округу, про визнання договору про поділ нерухомого майна, яке є спільною сумісною власністю подружжя, недійсним.
Рішенням суду першої інстанції, залишеним без змін постановою апеляційного суду, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
ОЦІНКА СУДУ
Відповідно до статті 69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.
Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений.
ВИСНОВКИ: наявність між сторонами спору щодо користування спірним будинком не впливає на дійсність договору про поділ спільного майна подружжя.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: майнові спори подружжя, порядок укладення договору, житлові спори