Правова позиція
Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
згідно з Постановою
від 27 жовтня 2021 року
у справі № 920/751/20[1]
Господарська юрисдикція
Щодо правових наслідків відсутності в ЄДР відомостей про особу, що підписала позовну заяву
ФАБУЛА СПРАВИ
Міська рада звернулась до господарського суду з позовною заявою до ТОВ "Рітейл Девелопмент", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Державного реєстратора сільської ради, в якій просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за ТОВ "Рітейл Девелопмент";
- зобов`язати ТОВ "Рітейл Девелопмент" звільнити земельну ділянку комунальної власності, на якій розташовано зареєстрований об'єкт нерухомого майна шляхом демонтажу самочинно збудованої споруди.
Рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, позовні вимоги задоволено повністю.
ОЦІНКА СУДУ
Згідно вимог частини 1 - 2 статті 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
ВИСНОВКИ: з процесуального закону не випливає, що відсутність в ЄДР відомостей про особу, що підписала позовну заяву, позбавляє її права на підписання такої заяви.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: види представництва в суді, здійснення судового представництва, надання правової допомоги, порядок підтвердження повноважень представника