ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"13" квітня 2021 р.м. Одеса Справа № 916/3319/20
Господарський суд Одеської області у складі судді Погребна К.Ф.
при секретарі судового засідання Арзуманян В. А.
розглянувши справу №916/3319/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАВХОЗ (65496, Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, ж/м Совіньйон, провул. Таїровський, буд. 3, код ЄДРПОУ 35999631)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Інфокс (04116, м. Київ, вул. Шулявська, 5) в особі філії Інфоксводоканал (65039, м. Одеса, вул. Басейна, 5, код ЄДРПОУ 26472133)
про визнання дій незаконними
Представники сторін:
від позивача - Фатєєва І.В., ордер № 1022997, дата видачі : 18.01.21;
від відповідача - Масіна В.П., довіреність № б/н, дата видачі : 13.03.20;
Товариство з обмеженою відповідальністю ЗАВХОЗ звернулось до Господарського суду Одеської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Інфокс в особі філії Інфоксводоканал про визнання дій незаконним.
Ухвалою від 24.11.2020р. судом, у порядку ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАВХОЗ було залишено без руху.
07.12.2020р. до господарського суду надійшла заява (вх. №32561/20) від Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАВХОЗ про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 21.12.2020р. провадження по справі №916/3319/20 було відкрито. Розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 15.02.2021р. строк підготовчого провадження був продовжений на тридцять днів в порядку ст. 177 ГПК України.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 18.03.2021р. підготовче засідання було закрито, розгляд справи призначено по суті в засіданні суду.
13.03.2021р. за вх. №793/21 до суду від відповідача надійшла заява про закриття провадження по справі, згідно якої заявник просить суд закрити провадження по справі закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 231 ГПК України, оскільки даний спір не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства. Крім того відповідач зазначає що ТОВ «ЗАВХОЗ» вже звертався в 2019р. з тотожним позовом, до тієї ж сторони, з тих же підстав та предметом спору та за результатами розгляду справи №916/3360/19 позовні вимоги розглянуто за правилами загального позовного провадження та прийнято рішення, яким у задоволенні позову відмовлено в повному обсязі.
Судом в задоволенні відповідного клопотання було відмовлено, оскільки заявлені вимоги не стосуються встановлення фактів а направлені на захист прав позивача, а предметом розгляду справи № 916/3360/19 було визнання неправомірними нарахувань, як документів, тоді як предметом розгляду дійсної справи є визнання незаконними дій відповідача при розрахунку, складенні та здійсненні нарахувань, які містяться у розрахунках, здійснені по відборам проб стічних вод, взятих на контрольний аналізі 19.07.2019р., 15.10.2019р,, 16.12.2019р. та 20.02.2020р.
11.02.2021р. за вх. №3919/21 до суду від відповідача надійшов відзив на позов, згідно якого останній позовні вимоги не визнає вважає їх необґрунтованими, безпідставними в зв`язку з чим в задоволені позову просить суд відмовити повністю.
Судом після повернення з нарадчої кімнати, в порядку ст. 240 ГПК України, було проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
28.08.2017р. між ТОВ "ІНФОКС" (надалі - Водоканал) та ТОВ "ЗАВХОЗ" (Споживач) був укладений договір №1784/3 про надання централізованого водопостачання та водовідведення, згідно умов п.п.1.1. якого, вбачається, що Водоканал зобов`язується надавати Споживачу відповідної якості послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (надалі - послуги), а Споживач зобов`язується оплачувати Послуги в порядку і на умовах, визначених Договором та діючим законодавством.
Відповідно до п.1.4. Договору Послуги надаються Водоканалом Споживачеві в таких обсягах і межах:
1. за кодом 36.00 (оброблення та розподілення води трубопроводами ДК 016-2010):
в обсягах, згідно розрахованих водогосподарських балансів 398,5 м3/місяць або у розмірах, зазначених в технічних умовах та проектно-технічній документації та визначаються засобами обліку води, встановленими на об`єктах Споживача;
в межах нормативів якості за ДСанПіН 2.2.4.-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною".
2. за кодом 37.00 (послуги каналізації ДК 016-2010):
в обсягах, згідно розрахованих водогосподарських балансів 398,5 м3/місяць або у розмірах, зазначених в технічних умовах та проектно-технічній документації та визначаються засобами обліку води, встановленими на об`єктах Споживача;
у межах розрахункових додаткових об`ємів дощових і талих стічних вод, визначених в п.4.10.,4.11., 4.12. Правил № 190 по ДСТУ 3013-95 "Правила контролю за відведення м дощових і снігових стічних вод з території міст промислових підприємств", ДБН В.2.5.-75:2013 "каналізація. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування", а також в залежності від кількості опадів по даним Гідрометцентру;
у межах показників ГДК (гранично-допустимої концентрації), встановлених Додатком № 4 та Правилами № 632.
Пунктом 2.1. Водоканал взяв на себе зобов`язання, зокрема: забезпечувати надання послуг Споживачеві, відповідно до умов цього Договору цілодобово або за графіком, затвердженим органами місцевого самоврядування, у разі його наявності (п.п.2.1.1.); попереджати Споживача про припинення подачі води не менш ніж за 3 доби до дня припинення водопостачання, шляхом розміщення публічного повідомлення у мережі Інтернет на сайті www.infoxvod.com.ua та/або у інших засобах масової інформації (за винятком випадків аварійного припинення водопостачання або припинення водопостачання, що пов`язане з дією обставин непереборної сили) (п.п.2.1.3.); здійснювати технічний контроль і нагляд за раціональним використанням питної води Споживачем, ведення споживачем обліку наданих послуг (п.п.2.1.4.), тощо.
Згідно з п.2.2. договору Водоканал має право, зокрема: проводити технічний огляд засобів обліку спожитої води та засобів обліку стічних вод, здійснювати перевірку показань облікових засобів (п.п.2.2.3.); вимагати від споживача своєчасного та повного розрахунку за надані послуги, згідно встановлених та затверджених за цим договором тарифів (п.п.2.2.5.); контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод споживача (п.2.2.9.); здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений із споживачем заздалегідь, відбір проб січних вод для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих правилах приймання (п.п.2.2.10.); складати акти з приписом щодо усунення порушень Споживачем вимог чинного законодавства у сфері водопостачання, водовідведення та умов Договору при їх виявлені з визначенням строку на їх усунення. Невиконання припису Водоканалу, що стосується порушень правил обліку послуг- є підставою для розрахунку витрат відповідно до п.3.3. Правил № 190. Акт складається представником Водоканалу і підписується його представником та представником Споживача. Якщо споживач (його представник) відмовляється підписати такий акт, то в акті робиться відповідний запис про таку відмову з зазначенням прізвища, посади представника Споживача, який відмовився від підпису та зазначений акт підписується представником Водоканалу одноособово. У такому випадку акти обстежень, підписані представником Водоканалу в односторонньому порядку, вважаються дійсними та є підставою для нарахувань об`ємів спожитих послуг (п.п.2.2.11.);
За умовами п.2.3. договору Споживач зобов`язався, зокрема: здійснювати оплату наданих Водоканалом послуг та інших витрат, передбачених умовами цього Договору вчасно та у повному обсязі, у строки та у порядку згідно цього Договору (п.п.2.3.2.); здійснювати очищення стічних вод на власних локальних очисних спорудах до рівня, при якому дозволяється скидати в каналізацію Водоканалу. Здійснювати скид стоків, якість яких перебуває виключно в межах гранично допустимої концентрації, згідно з Правилами приймання стічних вод (п.п.2.3.5.) тощо.
Пунктом 2.4. Договору встановлено, що Споживач має право, зокрема: отримувати послуги від водоканалу у необхідних обсягах та відповідної якості, на умовах, передбачених цим Договором (п.п.2.4.1.); встановлювати контрольні засоби обліку, а також проводити експертизу їх технічного стану та метрологічну повірку за власні кошти, у випадку виникнення сумнівів щодо правильності показання приладів обліку (п.п.2.4.3.) тощо.
Відповідно до п.3.1.5. договору сторони погодили, що у разі незгоди Споживача щодо кількості або вартості отриманих послуг, Споживач зобов`язаний у 5-ти денний строк з дня отримання рахунку, направити до Водоканалу свого уповноваженого представника, з відповідними обґрунтованими документами для урегулювання розрахунків. У випадку невиконання цієї умови, розрахунки Виробника вважаються прийнятими до сплати.
Пункт 3.18. Договору встановлює, що скид стічних вод у каналізаційні мережі здійснюється відповідно до встановлених гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які визначені відповідно до Правил приймання стічних вод.
За умовами п.3.19. Договору споживач зобов`язаний подавати Водоканалу звіт про якісний склад стічних вод, що він скидає до каналізації, не пізніше одного місяця після закінчення кварталу, року в якому надавалися послуги по Договору.
У пункті 3.20. Договору сторони погодили, що для визначення вмісту забруднень у стічних водах використовуються як данні лабораторії Водоканалу так і результати вибіркового контролю, виконаного лабораторіями місцевих органів Держсанепіднагляду, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями даній галузі.
Пунктом 4.5. Договору передбачено, що у разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Споживач здійснює оплату за послуги водовідведення, відповідно до наданого Водоканалом розрахунку.
Пунктом 8.1. Договору встановлено, що він набирає чинності з дати прийняття в експлуатацію засобу обліку води та підписання обома сторонами відповідного акту технічного обстеження водомірного вузлу та діє з 10.02.2017р. до 30.11.2017р., але у будь-якому випадку, в частині розрахунків за отримані послуги з водопостачання та водовідведення цей Договір діє до повного погашення заборгованості за ним.
Додатком № 4 до Договору сторони погодили режим скидання стічних вод та визначили його з 12год.00 хв. до 15год.00хв. та з 00год.00хв. до 03год.00хв., крім того даним додатком були погоджені нормативи якості стічних вод, що скидаються в систему міської каналізації які не повинні перевищувати вказаних концентрацій (мг/л) за наступними показниками: 1) активна реакція pH 6,5-9,0; 2) азот амонійний 18; 3) залізо загальне 0,5; 4) жири 30; 5) мідь 0,06; 6) нітрати 10,2; 7) нітрити 1; 8) СПАР 5; 9) сульфати 300; 10) хлориди -350; 11) цинк 0,2; 12) БСК5 100; 13) завислі речовини 120; 14) нафтопродукти 0,7.
19.07.2019р. уповноваженим представником ТОВ Інфокс у присутності представника ТОВ „Завхоз інженера Булиги Д.. було здійснено відбір стічних вод з контрольного колодязю перед скидом до міської каналізації на об`єкті споживача за адресою: вул. В.Арнаутська, 2-А, про що складено акт про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод, підписаний представниками обох сторін. Згідно зазначеного акту здійснено відбір проби обсягом 3 л, шифр проби 2713 та 2714; номер пломби, якою була запломбована ємність -18881802 та 18881814. Із змісту зазначеного акту вбачається, що представник ТОВ "Завхоз" під підпис був повідомлений про його право відібрати арбітражну пробу з оформленням відповідних документів та про те, що він має право ознайомитися з результатами хімічного аналізу контрольної проби. Відомості щодо виду посуду та здійснення фіксації відбору проби відсутні.
За результатами лабораторних аналізів стічної води за пробами, відібраними 19.07.2019 на об`єкті ТОВ Завхоз, незалежною випробувальною лабораторією ТДВ Інтерхім встановлено невідповідність стічної води діючим допустимим величинам концентрації речовин у стічних водах.
Листом № 7128 ВК-10 від 14.08.2019 ТОВ „Інфокс довело до відома споживача про виявлене перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, відбір проб від 19.07.2019р., за даними результатів аналізів від незалежної лабораторії.
Так, 21.08.2019р. ТОВ „Інфокс було вручено позивачу лист № 7128 ВК-10 від 14.08.2019р. разом з рахунком № 505101/67257 від 13.08.2019 на суму 26746,38 грн., розрахунком суми платежів за скид стічних вод в систему горканалізації та копією акту про відбір проб. В зазначеному листі відповідачем було викладено вимогу про необхідність здійснення плати за скид ненормативно-очищнених стічних вод в міську каналізаційну мережу у розмірі 26746,38 грн. до 30.08.2019р. та попереджено, що у випадку несплати зазначеної суми ТОВ „Інфокс буде вимушено припинити надання послуг водовідведення без додаткового попередження з 31.08.2019 року.
15.10.2019р. уповноваженим представником ТОВ Інфокс у присутності представника ТОВ „Завхоз Валевич В.М. було здійснено відбір стічних вод з контрольного колодязю перед скидом до міської каналізації на об`єкті споживача за адресою: вул. В.Арнаутська, 2-А, про що складено акт про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод, підписаний представниками обох сторін. Згідно зазначеного акту здійснено відбір проби обсягом по 3 л у дві ємкості, шифр проби 3522; номер пломби, якою була запломбована ємність -20248819 та 20248826. Із змісту зазначеного акту вбачається, що представник ТОВ "Завхоз" під підпис був повідомлений про його право відібрати арбітражну пробу з оформленням відповідних документів та про те, що він має право ознайомитися з результатами хімічного аналізу контрольної проби. При цьому, відомості щодо виду посуду в який здійснювався відбір проби не зазначено, однак міститься запис про проведення фотофіксації відбору.
За результатами лабораторних аналізів стічної води за пробами, відібраними 15.10.2019 на об`єкті ТОВ Завхоз, незалежною випробувальною лабораторією ТДВ Інтерхім встановлено невідповідність стічної води діючим допустимим величинам концентрації речовин у стічних водах, що підтверджується протоколом вимірювань від 23.10.2019р.
Листом № 9255 ВК10 від 11.11.2019 ТОВ „Інфокс довело до відома споживача про виявлене перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, відбір проб від 15.10.2019, за даними результатів аналізів від незалежної лабораторії.
Так, 14.11.2019 ТОВ „Інфокс було вручено позивачу лист № 9255 ВК10 від 11.11.2019р. разом з рахунком № 505101/68935 від 07.11.2019 на суму 63486,22 грн., розрахунком суми платежів за скид стічних вод в систему горканалізації, копією акту про відбір проб. В зазначеному листі відповідачем було викладено вимогу про необхідність здійснення плати за скид ненормативно-очищнених стічних вод в міську каналізаційну мережу у розмірі 63486,22 грн. до 26.11.2019р. та попереджено, що у випадку несплати зазначеної суми ТОВ „Інфокс буде вимушено припинити надання послуг водовідведення без додаткового попередження з 27.11.2019 року.
16.12.2019 уповноваженим представником ТОВ Інфокс у присутності представника ТОВ Завхоз Валевич В.М. було здійснено відбір стічних вод з контрольного колодязю перед скидом до міської каналізації на об`єкті споживача за адресою: вул. В.Арнаутська, 2-А, про що складено акт про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод, підписаний представниками обох сторін. Згідно зазначеного акту здійснено відбір проби обсягом по 3 л у дві ємкості, шифр проби 07062; номер пломби, якою була запломбована ємність - 20249737 та 20249742. Із змісту зазначеного акту вбачається, що представник ТОВ "Завхоз" під підпис був повідомлений про його право відібрати арбітражну пробу з оформленням відповідних документів та про те, що він має право ознайомитися з результатами хімічного аналізу контрольної проби. Відомості щодо виду посуду та здійснення фіксації відбору проби відсутні.
За результатами лабораторних аналізів стічної води за пробами, відібраними 16.12.2019 на об`єкті ТОВ „Завхоз, лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор`я та нижнього Дунаю відокремленого підрозділу „Причорноморський центр водних ресурсів та ґрунтів встановлено невідповідність стічної води діючим допустимим величинам концентрації речовин у стічних водах.
Листом № 347ВК10 від 16.01.2020р. ТОВ „Інфокс довело до відома споживача про виявлене перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, відбір проб від 16.12.2019, за даними результатів аналізів від Державного агентства водних ресурсів.
Так, ТОВ „Інфокс було надіслано позивачу лист № 347ВК10 від 16.01.2020р. разом з рахунком № 505101/70177 від 15.01.2020 на суму 55135,53 грн., розрахунком суми платежів за скид стічних вод в систему горканалізації, копією акту про відбір проб. В зазначеному листі відповідачем було викладено вимогу про необхідність здійснення плати за скид ненормативно-очищнених стічних вод в міську каналізаційну мережу у розмірі 55135,53 грн. до 27.01.2020р. та попереджено, що у випадку несплати зазначеної суми ТОВ „Інфокс буде вимушено припинити надання послуг водовідведення без додаткового попередження з 28.01.2020 року
20.02.2020 уповноваженим представником ТОВ Інфокс у присутності представника ТОВ Завхоз Валевич В.М. було здійснено відбір стічних вод з контрольного колодязю перед скидом до міської каналізації на об`єкті споживача за адресою: вул. В.Арнаутська, 2-А, про що складено акт про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод, підписаний представниками обох сторін. Згідно зазначеного акту здійснено відбір проби обсягом по 3 л у дві ємкості, шифр проби 702; номер пломби, якою була запломбована ємність - 22122787 та 22122712. Із змісту зазначеного акту вбачається, що представник ТОВ "Завхоз" під підпис був повідомлений про його право відібрати арбітражну пробу з оформленням відповідних документів та про те, що він має право ознайомитися з результатами хімічного аналізу контрольної проби. Відомості щодо виду посуду та здійснення фіксації відбору проби відсутні.
За результатами лабораторних аналізів стічної води за пробами, відібраними 20.02.2020 на об`єкті ТОВ Завхоз, незалежною випробувальною лабораторією ТДВ Інтерхім встановлено невідповідність стічної води діючим допустимим величинам концентрації речовин у стічних водах.
Листом № 1612ВК10 від 17.03.2020р. ТОВ „Інфокс довело до відома споживача про виявлене перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, відбір проб від 20.02.2020, за даними результатів аналізів від незалежної лабораторії.
Так, ТОВ „Інфокс було надіслано позивачу лист № 1612ВК10 від 17.03.2020р. разом з рахунком № 505101/71023 від 16.03.2020 на суму 61854,35грн., розрахунком суми платежів за скид стічних вод в систему горканалізації, копією акту про відбір проб. В зазначеному листі відповідачем було викладено вимогу про необхідність здійснення плати за скид ненормативно-очищнених стічних вод в міську каналізаційну мережу у розмірі 61854,35 грн. до 29.03.2020р. та попереджено, що у випадку несплати зазначеної суми ТОВ „Інфокс буде вимушено припинити надання послуг водовідведення без додаткового попередження з 30.03.2020 року
Позивач наголошує, що коефіцієнти, які були застосовані Відповідачем під час здійснення нарахувань та складення Розрахунків № 73577 від 19.07.2019р., № 75567 від 15.10.2019р., № 77139 від 16.12.2019р. та № 78214 від 20.02.2020р. не погоджені з Позивачем, не підписані, не закріплені у жодному документі, як то додаток чи додаткова угода до Договору тощо. З огляду на що, при здійсненні розрахунку плат за понаднормативний скид стічних вод та складенні відповідних Розрахунків Відповідач повинен був керуватися виключно положеннями укладеного Договору, та даними, що погоджені у Додатку № 4 до Договору.
Отже, як вказує Позивач порушення з боку Відповідача договірних домовленостей, що вбачається в застосуванні непогоджених у договорі коефіцієнтів забруднюючих речовин, та реальна загроза припинення послуг водовідведення за несплату нарахувань, стали підставами для звернення Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАВХОЗ до суду саме з вимогами про визнання незаконними дій щодо нарахувань Відповідачем за результатами відбору проб на контрольний аналіз стічних вод 19.07.2019р., 15.10.2019р., 16.12.2019р., 20.02.2020р.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, суд дійшов наступних висновків:
Стаття 55 Конституції України встановлено, зокрема, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
У частині 2 ст.4 ГПК України, визначено, зокрема, що юридичні особи мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Завданням суду при здійсненні правосуддя, в силу ст.2 Закону України "Про судоустрій України" є здійснення правосуддя на засадах верховенства права, забезпечення кожному права на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків. При цьому, ст.12 ЦК України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.
Засадами Цивільного кодексу України в чинній редакції передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства (ст 15 ЦК України).
Відповідно до ст.175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Судом встановлено наявність договірних правовідносин між Відповідачем та Позивачем з приводу послуг з водопостачання та водовідведення стоків Позивача в міську каналізацію м. Одеси на умовах, передбачених договором на послуги водовідведення №01784/3 від 28.08.2017р., який за своєю правовою природою є договором про надання послуг.
Статтею 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.
Відповідно ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) встановлено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно вимог ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу. Одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається. Відповідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Також у відповідності до ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу у розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно з умовами договору Відповідач має право вимагати від споживача своєчасного та повного розрахунку за надані послуги, згідно встановлених та затверджених за цим договором тарифів (п.п.2.2.5.); контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод споживача (п.2.2.9.); здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений із споживачем заздалегідь, відбір проб січних вод для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих правилах приймання (п.п.2.2.10.), а Позивач відповідно до умов Договору зобов`язався здійснювати оплату наданих Відповідачем послуг та інших витрат, передбачених умовами цього Договору вчасно та у повному обсязі, у строки та у порядку згідно цього Договору (п. п.2.3.2.) та здійснювати скид стоків, якість яких перебуває виключно в межах гранично допустимої концентрації, згідно з Правилами приймання стічних вод (п.п.2.3.5.).
Згідно з пп.7) п.1 розділу II, абз.1 п. 6, абз. 2 п.8 розділу VI Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 316 від 01.12.2017р. (надалі - Правила № 316) у разі виявлення порушень споживачами умов скидання стічних вод, вимог цих Правил, місцевих правил приймання та умов укладеного з виробником договору, вимагати їх усунення в установлені виробником строки та вживати заходів впливу, передбачених договором, цими Правилами та місцевими правилами приймання. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є достатньою підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. У строк, що не перевищує шести місяців після визначення перевищення допустимих концентрацій, виробник направляє споживачу рахунок за скид стічних вод з перевищенням ДК забруднюючих речовин та копії підтвердних документів.
Відповідно до п.3.1.5. договору сторони погодили, що у разі незгоди Споживача щодо кількості або вартості отриманих послуг, Споживач зобов`язаний у 5-ти денний строк з дня отримання рахунку, направити до Водоканалу свого уповноваженого представника, з відповідними обґрунтованими документами для урегулювання розрахунків. У випадку невиконання цієї умови, розрахунки Виробника вважаються прийнятими до сплати.
Пункт 3.18. Договору встановлює, що скид стічних вод у каналізаційні мережі здійснюється відповідно до встановлених гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які визначені відповідно до Правил приймання стічних вод.
У пункті 3.20. Договору сторони погодили, що для визначення вмісту забруднень у стічних водах використовуються як данні лабораторії Водоканалу так і результати вибіркового контролю, виконаного лабораторіями місцевих органів Держсанепіднагляду, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями даній галузі.
Пунктом 4.5. Договору передбачено, що у разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Споживач здійснює оплату за послуги водовідведення, відповідно до наданого Водоканалом розрахунку.
На виконання умов Договору, представниками Відповідача в присутності представника Позивача 19.07.2019р., 15.10.2019р., 16.12.2019р. та 20.02.2020р. був здійснений відбір проб січних вод на об`єкті Позивача за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, 2-А.
Проби були направлені до лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Басейного управління водних ресурсів річок Причорномор`я та нижнього Дунаю та ТОВ "ІНТЕРХІМ", які за результатами проведених лабораторних аналізів проб стічної води ТОВ "ЗАВХОЗ", відібраних у контрольному колодязі на об`єкті Позивача за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, 2-А, встановили невідповідність досліджуваних проб стічної води діючим допустимим величинам концентрації речовин у стічних водах. Перевищення величин встановлено за декількома показниками.
Водночас суд враховує, що з 29.12.2018р. Правила приймання стічних вод підприємств, установ і організацій в систему каналізації м. Одеси, затверджені рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради № 632 від 14.06.2007р., втратили чинність на підставі рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 561 від 26.12.2018р., яким затверджено Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Одеси.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 09.02.1999 №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
За таких обставин та з огляду на те, що дія нормативно-правового акту поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності, що є однією з гарантій правової стабільності, враховуючи, що відбір проб стічних вод з контрольного колодязю перед скидом в міську каналізацію на об`єкті нежитлова будівля за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, 2-А Відповідачем був здійснений 19.07.2019р., 15.10.2019р., 16.12.2019р. та 20.02.2020р. слід застосовувати положення Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Одеси, які затверджені рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради № 561 від 26.12.2018р.
Так, судом встановлено, що 19.07.2019 на об`єкті позивача, за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, 2А представниками філії Інфоксводоканал у присутності представника ТОВ ЗАВХОЗ були відібрані проби стічних вод у скляний посуд (шифр проби 2713, 2714) та запломбовано (пломба №18881802, №18881814). Після відбору проби від 19.07.2019, та отримання результатів аналізу стічних вод, філія «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» надіслало поштою лист-повідомлення та інформувало про результати хімічного аналізу, що підтверджується листом повідомлення №6611ВК10 від 29.07.2019 з поштовими доказами направлення на адресу позивача.
Даний акт було підписано представником позивача без жодних зауважень та заперечень, що вказує на те, що відбір проби стічної води від 19.07.2019р. на об`єкті позивача був здійснений у відповідності до вимог чинного законодавства.
В подальшому, 15.10.2019 на об`єкті позивача, за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, 2А представниками філії Інфоксводоканал у присутності представника ТОВ ЗАВХОЗ були відібрані проби стічних вод у скляний посуд та запломбовано (пломба №20248813, №20248826). Після відбору проби від 15.10.2019, та отримання результатів аналізу стічних вод, філія «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» надіслало поштою лист-повідомлення та інформувало про результати хімічного аналізу, що підтверджується листом повідомлення від 28.10.2019 з поштовими доказами направлення на адресу позивача.
Надалі, 16.12.2019 на об`єкті позивача, за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, 2А представника філії Інфоксводоканал ТОВ Інфокс у присутності представника ТОВ ЗАВХОЗ (пломба №20249737, №20249742). Після відбору проби від 16.12.2019, та отримання результатів аналізу стічних вод, філія «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» надіслало поштою лист-повідомлення та інформувало про результати хімічного аналізу, що підтверджується листом повідомлення від 26.12.2019 з поштовими доказами направлення на адресу позивача.
Також, 20.02.2020 на об`єкті позивача, за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, 2А представника філії Інфоксводоканал ТОВ Інфокс у присутності представника ТОВ ЗАВХОЗ були відібрані проби стічних вод у скляний посуд та запломбовано (пломба №22122787, №22122712). Після відбору проби від 20.02.2020, та отримання результатів аналізу стічних вод, філія «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» надіслало поштою лист-повідомлення та інформувало про результати хімічного аналізу, що підтверджується листом повідомлення від 02.03.2020 з поштовими доказами направлення на адресу позивача.
Позива обгрунтовуючи свої позовні вимоги вказує, що коефіцієнти, які були застосовані Відповідачем під час здійснення нарахувань та складення Рахунків № 73577 від 19.07.2019, № 75567 від 15.10.2019, № 77139 від 16.12.2019, № 78214 від 20.02.2020 не погоджені з позивачем.
В той же час суд зазначає, відповідно до преамбули Договору, сторони перебачили керуватись, зокрема, іншими нормативними актами, прийнятими у встановленому порядку.
Так, дійсно після набуття чинності Правил №561 Додатком №4 (також із змінами відповідно до Рішення виконавчого комітету Одеської міської ради № 193 від 30.05.2019), були встановлені нові допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються до системи централізованого водовідведення м. Одеси.
Правила №561 поширюються, на суб`єкти господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод), та суб`єктів господарювання незалежно від форм власності та відомчої належності. Фізичних осіб підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають стічні води до системи централізованого водовідведення м. Одеси або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди.
Відповідно до запису у Журналі реєстрації додаткових угод, представнику ТОВ ЗАВХОЗ: вул. В. Арнаутська, 2а, ООО Завхоз під особистий підпис інженера Булиги Д. 20.02.2019р. (с ПДК) були надані наступні документи підписані представником відповідача: - додаткова угода №1 від 29.12.2018р. до Договору №01784/3 від 28.08.2017р. про внесення змін до Додатку №4, та викладення його в новій редакції. По тексту Договору №01784/3 від 28.08.2017р. слова Правила приймання стічних вод підприємств, установ і організацій м. Одеси, затверджені рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 14.06.2007р. №632 (далі Правила №632) замінити словами Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Одеси, затверджені рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 26.12.2018 року №561 (далі Правила №561). - додаток №1 до додаткової угоди №1 від 29.12.2018р. Нормативи якості стічних вод, які скидаються до системи централізованого водовідведення м. Одеси не повинні перевищувати зазначені концентрації по наступним показникам.
Позивача вказує, що підпис в Журналі реєстрації додаткових угод, не є належним доказом про отримання Позивачем документів оскільки від імені Позивача ніхто не отримував таких документів, та, відповідно, підписів ні в яких Журналах реєстрації додаткових угод Відповідача не ставив; підпис, що міститься в Журналі реєстрації додаткових угод не є підписом Булиги Д.; жодний з робітників Позивача не уповноважувався на вчинення таких дій та відсутні будь-які документи щодо повноважень, такі як довіреності, накази, відповідні додаткові угоди до Договору № 01784/3 від 28.08.2017р. про уповноваження іншої особи окрім директора Позивача, діяти в інтересах Позивача; та єдиним законом представником Позивача з правом підпису документів є директор Позивача - Валевич В.М.. що підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, громадських формувань, фізичних осіб - підприємців щодо ТОВ «ЗАВХОЗ» суд зазначає наступне.
Так, як вбачається з матеріалів справи, а саме належним чином засвідченої копії Журналу реєстрації додаткових угод, на ній міститься особистий підпис інженера Булиги Д. із зазначенням дати 20.02.2019, а також назва підприємства, адреси, контактного номеру телефону. Жодних належних доказів, зокрема, показів свідка інженера Булиги Д.І. щодо неотримання ним відповдіних докуменів та відносно того що зазначений підпис не його, матеріали справи не містять, клопотань щодо призначення судової експертизи з цього питання Позивачем не заявлялось.
Щодо посилань Позивача на той факт, що жодний з робітників Позивача не уповноважувався на вчинення таких дій, відсутні будь-які документи щодо повноважень, такі як довіреність, накази, відповідні додаткові угоди до Договору № 01784/3 від 28.08.2017 про уповноваження іншої особи окрім директора Позивача, діяти в інтересах Позивача, суд зазначає, що 19.07.2019 на об`єкті позивача, за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, 2А у присутності представника позивача, а саме інженера ТОВ ЗАВХОЗ Булиги Д. була відібрана проба стічної води. За результатами відбору було складено акт та особисто підписано уповноваженим представником позивача, без зауважень. Що свідчить про те що, керівником було забезпечено присутність уповноваженої особи, яка має право брати участь у відборі проб та підписувати документи.
Також в матеріалах справи міститься належним чином засвідчена копія акту на опломбування № 24834 від 19.12.2018, та зазначаємо що дані роботи були проведені у присутності також інженера ТОВ ЗАВХОЗ Булиги Д., про що свідчить підпис уповноваженої особи та печатка підприємства.
Отже ТОВ ЗАВХОЗ з лютого 2019р. не підписав вищенаведені документи, та ухиляється від врегулювання даного питання, що на думку суду свідчить про безпідставність на необґрунтованість посилань позивача, щодо непогодження нормативів якості стічних вод, які були використані при розрахунку.
Крім того, суд зауважує, що листами від 29.07.2019, 28.10.2019р. 26.12.2019р. та від 02.03.2020р. ТОВ „Інфокс доводила до відома споживача, що з 29.12.2018р. набрали чинності Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Одеси, затверджені рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 561 від 26.12.2018, якими зокрема встановлені нові показники якості стічних вод, що скидаються споживачами до системи централізовано водовідведення міста Одеси та відповідно до п. 46 вищезазначених Правил повідомило про виявлене перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах об`єкта, розташованого за адресою: вул. В. Арнаутська, 21а, відбір проб від 19.07.2019, 15.10.2019р, 16.12.2019р. та 20.02.2020р. за даними результатів аналізів від незалежної лабораторії, що здійснює свою діяльність у цій галузі відповідно до Закону України Про метрологію та метрологічну діяльність.
Суд зауважує, що системний аналіз вищевикладених норм Правил приймання стічних вод № 632 та Правил № 531 свідчить про те, що у разі підписання підприємством-абонентом (його уповноваженою особою) акту про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод без заперечень та зауважень, за умови дотримання порядку складання цього акта та відсутності дефектів останнього, підприємство-абонент, який у майбутньому заперечує викладені в акті дані, повинен довести обставини, які перешкоджали поданню таких заперечень при складанні акта або інші поважні причини, з яких заперечення не були надані
Щодо посилання позивача на Держстандарт відбору проб стічних вод КНД 211.1.0.009-94 Гідросфера, що: ... ТОВ Інфокс не було вказало в акті «Про відбір на контрольний хімічний аналіз стічних вод» від 19.07.2019р. дані, встановлені п. 9.1. КНД 211.1.0.009-94, а саме: назва проби, мета відбору, вид проби (разова або об`єднана, спосіб відбору, дані про обробку проби фільтрування, відстоювання, консервування тощо)... суд зазначає, що у спірному періоді порядок приймання стічних вод встановлений та регламентований Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, Порядком визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 01.12.2017р. №316 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.01.2018р за №57/31509, а також місцевими Правилами приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Одеси з Додатками до них, затвердженими Рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради №561 від 26.12.2018р. Згідно з п. 44 Правил №561 з метою контролю якості стічних вод Споживачів Виробник здійснює відбір контрольних проб та складає акт про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод за формою, наведеною у додатку 5 до цих Правил. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є достатньою підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Споживачів виконує уповноважений представник Виробника, що фіксується у спеціальному акті, який підписують як представник Виробника, так і представник Споживача. Інструкція про порядок відбору проб для контролю якості стічних вод Споживачів (Додаток 6 до Правил №561, далі Інструкція) розроблена відповідно до КНД 211.1.0.009-94 Гідросфера. Відбір проб для визначення складу та властивостей стічних і технологічних вод, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово- комунального господарства України від 27.06.2008 №190, Правила технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України ДСТУ ISO 5667-2-2003 Якість води. Відбирання проб. Частина 2. Настанови щодо методів відбирання проб, ДСТУ ISO 5667-3-2001 Якість води. Відбирання проб. Частина 3. Настанови щодо зберігання та поводження з пробами , ДСТУ ISO 5667-10-2005 Якість води. Відбирання проб. Частини 10. Настанови щодо відбирання проб стічних вод, Методик виконання вимірювання складу та властивостей проб стічних вод (УНД, МВВ). Тобто, з урахуванням цього КНД 211.1.0.009-94 Додатком 5 до Правил №561 встановлена форма акту, яка не потребує зазначення інших даних.
Отже з урахуванням наведеного вище, суд доходить висновку, що позивачем не доведено належними та допустимими доказами вчинення відповідачем незаконних дії щодо нарахування плат за скид понаднормативних стічних вод по вул. Велика Арнаутська, 2А, м. Одеса, відповідно до Розрахунків понаднормативного скиду від 19.07.2019р. № 73577 напідставі відбору проб згідно акту про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод від 19.07.2019р., від 15.10.2019р. № 75567 на підставі відбору проб згідно акту про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод від 15.10.2019р., від 16.12.2019р. № 77139 на підставі відбору проб згідно акту про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод від 16.12.2019р., від 20.02.2020р. № 78214 на підставі відбору проб згідно акту про відбір проб на контрольний хімічний аналіз стічних вод від 20.02.2020р. на загальну суму 207 222,48грн.
Інші заперечення позивача не спростовують висновків, до яких дійшов суд.
При цьому, суд звертає увагу сторін на те, що згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини (ЄСПЧ), яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів… мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. І хоча п.1 ст. 6 Конвенції зобов`язує суду обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Саме такі висновки викладені у рішенні ЕСПЧ від 10.02.2010р.у справі "Серявін та інші проти України".
Відповідно до вимог ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У відповідності до ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Зі змісту ст.77 ГПК України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частинами ч.ч.1, 2, 3 ст.13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.
Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
Підсумовуючи вищезазначене, суд доходить висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАВХОЗ є необґрунтованими, належними та допустимим доказами не підтверджені в зв`язку з чим задоволенню не підлягають.
Судові витрати по сплаті судового збору покласти на позивача згідно ст.129 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАВХОЗ (65496, Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, ж/м Совіньйон, провул. Таїровський, буд. 3, код ЄДРПОУ 35999631) до Товариства з обмеженою відповідальністю Інфокс (04116, м. Київ, вул. Шулявська, 5) в особі філії Інфоксводоканал (65039, м. Одеса, вул. Басейна, 5, код ЄДРПОУ 26472133) відмовити повністю.
2. Судові витрати покласти на Товариства з обмеженою відповідальністю ЗАВХОЗ (65496, Одеська область, Овідіопольський район, с. Лиманка, ж/м Совіньйон, провул. Таїровський, буд. 3, код ЄДРПОУ 35999631).
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.
Відповідно до ст. ст. 254, 256 ГПК України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст складено 23 квітня 2021 р.
Суддя К.Ф. Погребна