Справа № 404/1255/21
Номер провадження 2/404/401/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2021 року Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Іванова Н.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Арсенал 1С», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання припиненими трудових відносин, -
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Арсенал 1С», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання припиненими трудових відносин, просив визнати припиненими трудові відносини між ним та Приватним підприємством «Арсенал 1С» з 21 листопада 2020 року, у зв`язку із звільненням ОСОБА_1 за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.
У відповідності до ст. 186 ЦПК України, до відкриття провадження у справі суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 186 ЦПК України, чи підсудна справа даному суду, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в цивільній справі, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до ч. 1 ст. 19 ЦПК України, загальні суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.
З позову вбачається, що позивач є директором - виконавчим органом Приватного підприємства «Арсенал 1С», що також підтверджується копією статуту підприємства, доданого до матеріалів позову.
Положення ЦК України та Закону України «Про господарські товариства» визначають, що до компетенції загальних зборів учасників відносяться питання утворення та відкликання виконавчого органу підприємства. Також, повноваження члена виконавчого органу можуть бути припинені або така особа може бути тимчасово відсторонена від своїх повноважень на підставі рішення загальних зборів учасників. Дані положення зазначені, зокрема, у статті 99 ЦК України. Кодекс законів про працю України регулює усі трудові відносини, які виникають між працівниками та юридичними особами. Проте, положення даних законів не врегульовують відносини виконавчого органу підприємства та засновників, які врегульовані статтею 99 ЦК України.
Таким чином, норми трудового законодавства не розповсюджуються на спори між виконавчими органами підприємства та самими підприємствами, а є корпоративними та повинні розглядатися у порядку господарського судочинства.
Зазначена позиція узгоджується з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду України від 19.02.2020 року, справа № 145/166/18.
Отже, враховуючи суб`єктний склад учасників справи, характер правовідносин, що склались між ними, приходжу до висновку, що даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та має бути вирішений господарським судом.
Таким чином, суддя дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України, так як заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1ст.186, ст. 260 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Арсенал 1С», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання припиненими трудових відносин.
Роз`яснити позивачу право на звернення до Господарського суду Кіровоградської області в порядку господарського судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Кропивницького апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому ухвали.
Повний текст ухвали складено 10.03.2021 року.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда Н. Ю. Іванова