РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 березня 2021 року м. РівнеСправа №460/1390/21
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Н.О. Дорошенко, після одержання позовної заяви:
Комунальне підприємство "Дубноводоканал" Дубенської міської радидоДержавної податкової служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинення певних дій,В С Т А Н О В И В :
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов Комунального підприємства "Дубноводоканал" Дубенської міської ради (далі - КП "Дубноводоканал") до Державної податкової служби України, у якому просить:
визнати протиправною бездіяльність відповідача не збільшення ліміту реєстраційної суми ПДВ позивача в розмірі 904533,36 грн;
зобов`язати відповідача вчинити дії щодо збільшення ліміту реєстраційної суми ПДВ позивача в розмірі 904533,36 грн.
Пунктами 1- 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.
Так, перевіряючи на виконання положень ч.1 ст.171 КАС України даний позов, суддею встановлено, що подана КП "Дубноводоканал" позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160 - 161 КАС України з огляду на таке.
Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з тим, частиною першою статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом (ч.1 ст.74 КАС України).
Статтею 94 КАС України встановлено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч.1). Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (ч.2). Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч.5). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.4).
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч викладеному, позивачем до позовної заяви додано копію письмового доказу (лист ДПС від 22.10.2020 №30737/6/99-00-04-01-01-06), який в порядку, встановленому чинним законодавством, належним чином не засвідчені.
При цьому, позовна заява містить підтвердження, що оригінали доданих до позовної заяви документів знаходяться у позивача.
У постанові від 11.07.2018 у справі №904/8549/17 Верховним Судом було висловлено правову позицію, що незасвідчені належним чином копії документів є належними, проте недопустимими доказами у справі та є підставою для скасування судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позов слід залишити без руху та запропонувати КП "Дубноводоканал" у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду належним чином засвідченої копії письмового доказу (лист ДПС від 22.10.2020 №30737/6/99-00-04-01-01-06), доданого до позовної заяви (для суду).
Керуючись статтями 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Комунального підприємства "Дубноводоканал" Дубенської міської ради до Державної податкової служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинення певних дій залишити без руху.
Встановити Комунальному підприємству "Дубноводоканал" Дубенської міської ради строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю 10 днів з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Н.О. Дорошенко