ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
17.02.2021Справа № 910/638/20 (480/4547/19) За позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна,1, ідентифікаційний номер 21108013)
до Приватного акціонерного товариства "Райз - Максимко" в особі Хухрянської філії (03115, м. Київ, пр-т Перемоги,121 В, ідентифікаційний номер 30382533)
про стягнення заборгованості
в межах справи №910/638/20
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична фірма "Бонус" (02225, м. Київ, вул. Оноре де Бальзака,16, ідентифікаційний номер 40904740)
до Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко" (03115, м. Київ, пр-т Перемоги,121 В, ідентифікаційний номер 30382533)
про банкрутство
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
У провадженні Господарського суду міста Києва знаходиться справа №910/638/20 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична фірма "Бонус" про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко".
Позивач звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 13.12.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 13.02.2020р. справу №480/4547/19 передано за підсудністю на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.03.2020р. прийнято справу до провадження та залишено позовну заяву без руху після відкриття провадження на підставі ч. 13 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 продовжено розгляд адміністративної справи №480/4547/19 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
07 вересня 2020 року відповідачем подано заяву про закриття провадження у справі, у зв`язку із тим, що у провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа №910/638/20 про банкрутство ПАТ «Райз-Максимко», а тому спір не повинен вирішуватися за правилами КАС України.
09 жовтня 2020 року до суду від позивача надійшли письмові пояснення щодо заяви про закриття провадження у справі №480/4547/19, відповідно до яких проти закриття провадження у справі заперечує та просить суд: передати справу №480/4547/19 до Господарського суду міста Києва для подальшого розгляду в межах провадження у справі №910/638/20 про банкрутство ПАТ «Райз-Максимко».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.12.2020 вирішено передати справу №480/4547/19 за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області до Приватного акціонерного товариства «Райз-Максимко» (Хухрянська філія) про стягнення фінансових санкцій до Господарського суду міста Києва для подальшого розгляду в межах провадження у справі №910/638/20 про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Райз-Максимко».
Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду вказану справу передано на розгляд судді Мандичеву Д.В.
У відповідності до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до ч.7 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинання бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Частиною 1 статті 3 унормовано, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Кинституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Раджою України.
Статтею 1 Господарського процесуального кодексу України визначено, що Господарський процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження господарьских судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
Відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, Господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки в заяві Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про стягнення заборгованості у розмірі 135 353,79 грн. в межах справи №910/638/20 ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, в силу ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України дана заява підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст. 7 Кодексом України з процедур банкрутства, 1 ч. 5 ст.12, ст. 176, ч. 1 ст. 234, ст.ст. 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти справу №910/638/20 (480/4547/19) за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області до Приватного акціонерного товариства "Райз-Максимко" в особі Хухрянської філії про стягнення штрафних санкцій у розмірі 135 353,79грн. до розгляду в межах справи № 910/638/20.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання).
3. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини 7 статті 252 Господарського процесуального кодексу України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
4. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження надати суду:
- відзив на позов, складений з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на чинне законодавство та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем;
- докази направлення відзиву позивачу.
5. Запропонувати позивачу у строк протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив на позов, а також докази направлення відповіді на відзив відповідачу.
6. Визначити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
7. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
8. Зобов`язати сторін негайно повідомити суд у разі сплати (часткової) відповідачем заборгованості, яка є предметом даного спору.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Мандичев Д.В.