15.02.2021
Справа № 639/861/21
Провадження № 639/997/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2021 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Рубіжного С.О. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Новобаварський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби у Харківській області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
10 лютого 2021 року позивач звернулася до Жовтневого районного суду м. Харкова із позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме квартири
АДРЕСА_1 , дослідивши матеріали позовної заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Як вбачається з обґрунтування позовної заяви, позивач зазначає, що 12 вересня 2003 року вона та відповідач уклали шлюб.
Від спільного життя сторони мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішенням Жовтневого районного суду м. Харкова від 28.04.2016р. у справі № 639/2198/16-ц шлюб між сторонами розірвано.
Під час перебування у зареєстрованому шлюбі на підставі договору купівлі-продажу квартири реєстр. №2838 від 23.10.2006р. вона з відповідачем придбали по 1/2 частині спірної квартири.
Після розірвання шлюбу на підставі договору № 1903 від 17.09.2019р., сторонами визначено частки права власності квартири по Ѕ частці від придбаних часток, внаслідок чого квартира перейшла у спільну часткову власність.
Відповідно до договору про припинення права на аліменти для дитини у зв`язку з передачею права власності на квартиру реєстр. № 1904 від 17.09.2019р. Відповідач передав у власність дитині належну йому 1/2 частині в квартирі АДРЕСА_1 .
Таким чином, на час звернення до суду з позовом, співвласниками квартири є позивач та малолітня дитина сторін ОСОБА_4 .
Порядок користування та управління майном дитини, визначені ст..ст. 175, 176 Сімейного кодексу України.
При цьому відповідач продовжує бути зареєстрованим квартирі.
Звертаючись до суду з позовом, позивач фактично звертається як одноособовий власник, при цьому визначає одночасно дві підстави позову, а саме як захист права власності в порядку Цивільного кодексу України та як врегулювання спору з колишнім членом сім`ї (або наймачем).
Пунктом 4, 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них. Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Тобто, зі змісту позовною заяви не вбачається чим саме позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача ОСОБА_2 , та в чому останній порушує права позивача.
Отже, позивачу необхідно: 1. визначити підстави позову 2. обґрунтувати зміст позовних вимог із зазначенням в чому полягає порушення останнім саме прав позивача.
Згідно ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Новобаварський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби у Харківській області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням підлягає залишенню без руху.
З огляду на вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст.175,185,260,261ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Новобаварський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби у Харківській області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням залишити без руху.
Надати строк для усунення вказаних недоліків, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали у встановлений строк, заява буде йому повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Рубіжний