Справа № 215/5499/20
2/215/800/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2021 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі: головуючого - судді Науменко Я.О., за участю секретаря Головко Д.В., розглянувши згідно з вимогами ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксації судового засідання технічними засобами у відкритому судовому засіданні в залі Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,
ВСТАНОВИВ:
30.09.2020 до суду надійшла вказана позовна заява, в обґрунтування якої позивачка вказує, що з відповідачем вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з 06.01.2018. Вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає з нею та знаходиться на її утриманні. З відповідачем шлюбні відносини припинені і він проживає окремо. Відповідач працює водієм у тролейбусному ДЕПО №1 КП «Міський тролейбус» і має стабільний дохід у вигляді заробітної плати, середній розмір якої складає 10000грн. на місяць, на утриманні непрацездатних осіб не має, не хворіє на тяжкі захворювання, а також відсутні будь-які обставини, які могли б перешкоджати йому у сплаті аліментів у необхідному і достатньому розмірі. Добровільно матеріальну допомогу на її утримання відповідач не надає, тому просить стягнути з відповідача аліменти на її утримання та користь у розмірі 1/4 частини доходу відповідача до досягнення дитиною трьох років.
З метою визначення підсудності та встановлення зареєстрованого місця проживання (перебування) відповідача у справі, відповідно до ст.187 ЦПК України, 01.10.2020 було зроблено запит до відділу реєстрації місця проживання громадян виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради. Відповідь надійшла до суду 08.10.2020..
Ухвалою від 13.10.2020 прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, визначено проводити її розгляд у порядку спрощеного позовного провадження із повідомленням сторін та призначено проведення першого судового засідання для розгляду справи по суті на 19.11.2020.
Позивач подала суду заяву про розгляд справи за її відсутністю, підтримку позову та надала копії постанови про відкриття виконавчого провадження про стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини та довідки про розмір щомісячної одноразової допомоги при народженні (вх.№21703 від 19.11.2020, а.с.23).
Відповідач подав заяву про розгляд справи за його відсутністю та про часткове визнання позовних вимог в розмірі 1/6 частини його доходу, оскільки з нього стягуються аліменти на утримання дитини. (вх.№21713 від 19.11.2020, а.с.24).
Ухвалою від 19.11.2020 відкладено розгляд справи на 02.02.2020 для надання відповідачу часу на ознайомлення з позовом та підготовки відзиву.
02.02.2021 сторони, будучи повідомленими про час, день і місце розгляду справи, у судове засідання не з`явилися.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
За приписами п. 1 ч. 3 ст. 223 ЦПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Згідно з частиною третьою статті 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності; якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Частиною 8 ст.279 ЦПК України визначено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Частиною 2 ст.247 ЦПК України передбачено, що в разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи і оцінивши наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні, вирішуючи справу, виходить з такого.
Позивач і відповідач перебувають у зареєстрованому шлюбі з 06 січня 2018 року, від якого мають неповнолітню дитину: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком якої у свідоцтві про народження дитини зазначений відповідач ОСОБА_2 . (а.с.3,4). Дитина проживає разом із матір`ю - позивачем у справі. (а.с.5).
Згідно з ч. 1 ст. 75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 77 СК України, утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою. За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі. Аліменти сплачуються щомісячно. За взаємною згодою аліменти можуть бути сплачені наперед.
За приписами ч. ч. 2, 4, 6 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.
Згідно зі ст. 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення. Розмір аліментів, визначений судом, може бути згодом змінений за рішенням суду за позовною заявою платника або одержувача аліментів у разі зміни їхнього матеріального і (або) сімейного стану.
Відповідно до ст. 79 СК України аліменти одному з подружжя присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.
Визначаючи розмір аліментів на утримання позивача до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі ј частини доходу відповідача, суд враховує те, що позивач знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку у зв`язку із чим не працює, доходу не має, перебуває у скрутному матеріальному становищі. Відповідач є працездатним, молодим за віком, має стабільний дохід у вигляді заробітної плати. Крім сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інших утриманців не має, тому може надавати матеріальну допомогу позивачу.
Доводи відповідача про необхідність визначення розміру аліментів у 1/6 частині не можуть бути взяті до уваги, оскільки останній має змогу надавати матеріальну допомогу позивачці в силу свого працездатного віку та стану здоров`я, а визначений судом розмір не буде обтяжливим для відповідача в силу того, що останній працює та отримує дохід.
Після дослідження доказів у справі, надані позивачем, у відповідності до ст. 12, 81 ЦПК України, докази вважаються судом належними та допустимими згідно зі ст. ст. 77, 78 ЦПК України, і вони свідчать про необхідність задоволення позовних вимог, для чого є фактичні та правові підстави.
Відповідно до ст. ст. 133, 141 ЦПК України, підлягає стягненню з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 840,80 грн., від сплати якого звільнена позивач згідно з пунктом 3 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, ст. ст. 75, 77, 79, 80, 84, 88 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 13, 19, 133, 141, 206, 247, 258, 259, 263-265, 430 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини - задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , аліменти на утримання та на користь - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП - НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 , в розмірі однієї чверті від заробітку (доходу) платника аліментів, щомісячно, починаючи з 30 вересня 2020 року і до досягнення трьох років сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір в розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. на користь держави.
В частині стягнення аліментів в розмірі місячного платежу підлягає негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Відповідно до пункту 3 розділу XII «Прикінцевих положень» ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Рішення складено 02.02.2021.
СУДДЯ: