Справа № 215/5499/20
2/215/2923/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2020 року суддяТернівського районногосуду містаКривого РогуДніпропетровської областіНауменко Я.О.,вирішуючи питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,
ВСТАНОВИЛА:
30.09.2020 до суду надійшла вказана позовна заява, в обґрунтування якої позивачка вказує, що з відповідачем вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з 06.01.2018. Вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає з нею та знаходиться на її утриманні. З відповідачем шлюбні відносини припинені і він проживає окремо. Відповідач працює водієм у тролейбусному ДЕПО №1 КП «Міський тролейбус» і має стабільний дохід у вигляді заробітної плати, середній розмір якої складає 10000грн. на місяць, на утриманні непрацездатних осіб не має, не хворіє на тяжкі захворювання, а також відсутні будь-які обставини, які могли б перешкоджати йому у сплаті аліментів у необхідному і достатньому розмірі. Добровільно матеріальну допомогу на її утримання відповідач не надає, тому просить стягнути з відповідача аліменти на її утримання та користь у розмірі 1/4 частини доходу відповідача до досягнення дитиною трьох років.
З метою визначення підсудності та встановлення зареєстрованого місця проживання (перебування) відповідача у справі, відповідно до ст.187 ЦПК України, 01.10.2020 було зроблено запит до відділу реєстрації місця проживання громадян виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради. Відповідь надійшла до суду 08.10.2020.
Позовна заявавідповідає вимогамстатей 175-177ЦПК України, подана здотриманням правилпідсудності.Підстави,визначені статтями185-186ЦПК України,для залишенняпозовної заявибез руху,повернення позовноїзаяви чивідмови увідкритті провадженняу справівідсутні.Тому позовнузаяву слідприйняти дорозгляду та відкрити провадження у справі.
Враховуючи, положення статті 274 ЦПК України, вважаю за можливе призначити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з приписами частини 5 статті 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням сторін.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 175-177, 187, 190, 191, 260, 261, 274, 277-279, 352-355 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Прийняти дорозгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , про стягнення аліментів на утримання дружини.
Розгляд справипроводити впорядку спрощеногопозовного провадження з повідомленням сторін.
Призначити перше судове засідання для розгляду справи по суті о 09годині 00хвилин 19листопада 2020року в залі №8 Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Роз`яснити відповідачу, що згідно з ч.4 ст.277 ЦПК України, він не пізніше п`ятиденного строку з дня вручення копії цієї ухвали має право подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. У разі неподання у встановлений судом строк заперечень, відповідач має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Відповідач має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, до початку розгляду справи по суті, надіслати до суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Позивач протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов, до початку розгляду справи по суті, має право подати відповідь на відзив, виклавши в ній письмово свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, надавши відповідні докази, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу.
Відповідач протягом п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право подати заперечення на відповідь на відзив, одночасно надіславши їх до суду та направивши позивачу, з наданням суду документів, що підтверджують направлення позивачу копії заперечення на відповідь на відзив.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (зустрічна позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення - є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можутьотримати інформаціющодо даноїсправи завеб-адресоюсторінки наофіційному веб-порталісудової владиУкраїни в мережі Інтернет: http://court.gov.ua/sud0441/gromadyanam/csz/.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам, а відповідачу також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених статтею 353 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 353 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Відповідно до пункту 3 розділу XII «Прикінцевих положень» ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя: