Справа № 626/1751/20
Провадження № 2/626/44/2021
УХВАЛА
01 лютого 2021 року м.Красноград
Красноградський районний суд Харківської області
у складі: головуючого судді Рибальченко І.Г.
за участі секретаря Краєвої А.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Хайлон Ойл Сервіс і Інжиніринг Юкрейн" про скасування наказу про звільнення та відновлення на роботі, з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу ,-
ВСТАНОВИВ:
22 липня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просив скасувати наказ про звільнення від 12.06.2020 №54-К у зв`язку з закінченням строку трудового договору та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.
В судове засідання представник відповідача не прибув, направив клопотання про закриття провадження по справі, оскільки позивач ОСОБА_1 помер, а наявні спірні правовідносини не передбачають правонаступництва. Представник позивача клопотала про відкладення судового засідання.
Суд вважає за можливе провести судове засідання у відсутність сторін, на підставі наявних в справі доказів. Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, дійшов до такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Матеріалами справи встановлено та підтверджено, що відповідно свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_1 від 08 грудня 2020 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис № 119 від 08 грудня 2020 року.
Як передбачено ч. 4 ст.25 ЦК України у момент смерті фізичної особи припиняється її цивільна правоздатність. Відповідно у момент смерті фізичної особи припиняється і її цивільна процесуальна дієздатність.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Відповідно ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
На підставі ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Проте, згідно ч. 1 ст. 1219 ЦК України, не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.
Статтею 1227 ЦК України передбачено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності входять до складу спадщини.
В той же час, предметом позову є скасування наказу про звільнення ОСОБА_1 від 12.06.2020 №54-К у зв`язку з закінченням строку трудового договору та стягнення середнього заробітку позивача за час вимушеного прогулу.
Тобто предметом позову є не стягнення суми заробітної плати чи інших виплати пов`язаних з виконанням ОСОБА_1 трудових обов`язків, які належали позивачу, але не були ним одержана за життя, а заявлені позивачем вимоги є особистими немайновими вимогами та нерозривно пов`язані з особою позивача (спадкодавця).
Враховуючи, що спірні трудові правовідносини не допускають правонаступництва, відсутні підстави на заміну позивача в передбаченому ч.1 ст.55ЦПК України порядку, шляхом залучення до участі у справі його правонаступника, тому наявні передбачені п. 7 ч.1 ст.255ЦПК України підстави для закриття провадження у справі.
Керуючись п. 7 ч. 1ст. 255 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Хайлон Ойл Сервіс і Інжиніринг Юкрейн" про скасування наказу про звільнення та відновлення на роботі, з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу - закрити, у зв`язку зі смертю позивача ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Красноградський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя