Золочівський районний суд Харківської області
Справа № 622/1376/19
2/622/17/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.01.2021 смт Золочів
Золочівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Чернової О.В.,
за участю секретаря Дмитренко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Золочів Харківської області питання про виправлення описки в ухвалі суду від 14 січня 2021 року у цивільній справі №622/1376/19 за позовом керівника Дергачівської місцевої прокуратури Кравченка А., що діє в інтересах держави, в особі Золочівської селищної ради Золочівського району Харківської області, до ОСОБА_1 , Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про визнання незаконними та скасування наказів, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, скасування його реєстрації та повернення земельної ділянки у відання держави, -
ВСТАНОВИВ:
Керівник Дергачівської місцевої прокуратури Кравченко А., що діє в інтересах держави, в особі Золочівської селищної ради Золочівського району Харківської області, звернувся із позовом до ОСОБА_1 , Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про скасування наказів, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, скасування його реєстрації та повернення земельної ділянки у відання держави.
Ухвалою Золочівського районного суду Харківської області від 14.01.2021 позовну заяву керівника Дергачівської місцевої прокуратури Кравченка А., що діє в інтересах держави, в особі Золочівської селищної ради Золочівського району Харківської області, до ОСОБА_1 , Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про визнання незаконними та скасування наказів, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, скасування його реєстрації та повернення земельної ділянки у відання держави, залишено без розгляду. Однак, у реквізиті вказаної ухвали була допущена описка. Так, помилково зазначена посада особи, яка підписує документ, як "слідчий суддя", в той час як вірно "суддя".
Суд за власною ініціативою виніс на розгляд питання про виправлення описки, допущеної в судовому рішенні.
Відповідно дост. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановлюється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень (ч. 2 ст. 269ЦПК України).
Таким чином, законодавець визначив дискреційне повноваження суду щодо повідомлення учасників справи при розгляді питання про виправлення описок у судовому рішенні.
У даному випадку суд не вбачає необхідності повідомляти учасників справи, а тому розгляд цього питання проводиться без повідомлення учасників справи. Фіксування судового процесу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що при виготовленні повної ухвали суду від 14.01.2021 було допущено описку, а саме ухвала помилково була підписана "слідчим суддею". Зазначена описка є формальною і носить технічний характер, що підтверджується текстом судового рішення, де головуючим у справі є суддя.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верхового Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 "Про судове рішення у цивільній справі" вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
З урахуванням викладеного, суд доходить висновку про наявність підстав для виправлення допущеної описки в повній ухвалі Золочівського районного суду Харківської області від 14 січня 2021 року у справі №622/1376/19, в порядку, передбаченому ст. 269ЦПК України, не зачіпаючи суті судового рішення.
За таких обставин, керуючись ст. ст.260,269,353 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Внести виправлення до повної ухвали Золочівського районного суду Харківської області від 14 січня 2021 року у справі №622/1376/19, а саме до резолютивної частини ухвали, де слова "слідчий суддя" замінити словом "суддя".
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення до Харківського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана потягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
У відповідності до п. п. 15.5) п. п. 15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя Чернова О. В.