КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
справа № 757/14355/18-ц Головуючий у 1 інстанції: Батрин О.В.
провадження № 22-ц/824/2125/2021 Суддя-доповідач: Олійник В.І.
У Х В А Л А
13 січня 2021 року м. Київ
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів:
Судді-доповідача: Олійника В.І.,
суддів: Желепи О.В., Кулікової С.В.,
розглянувши клопотання ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2 про поновлення апеляційного провадження у справі за апеляційними скаргами ОСОБА_3 та Держави Україна в особі Кабінету Міністрів України на рішення Печерського районного суду м. Києва від 22 березня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної та моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
В провадженні Київського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційними скаргами ОСОБА_3 та Держави Україна в особі Кабінету Міністрів України на рішення Печерського районного суду м. Києва від 22 березня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 20 листопада 2019 року зупинено апеляційне провадження у справі до моменту отримання спадкоємцем права власності на домоволодіння, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що належало ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
11 січня 2021 року ОСОБА_1 - представник ОСОБА_2 подав до апеляційного суду заяву, в якій просить поновити провадження та залучити до участі у справі в якості позивача правонаступника ОСОБА_2 .
Заява обґрунтована тим, що ОСОБА_2 отримала право власності на домоволодіння, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що належало ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно вимог статті 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.
Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 254 ЦПК України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення.
Як убачається з матеріалів заяви, ОСОБА_2 16 грудня 2020 року отримала свідоцтво на право на спадщину за заповітом, згідно якого успадкувала житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташованого у АДРЕСА_1 та, згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, зареєструвала право власності.
З урахуванням наведеного, апеляційне провадження у справі слід поновити та залучити ОСОБА_2 (правонаступника ОСОБА_3 ) до участі у справі в якості позивача.
Керуючись ст. ст. 254, 359-361 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Клопотання ОСОБА_1 - представника ОСОБА_2 задовольнити.
Провадження у цивільній справі за апеляційними скаргами ОСОБА_3 та Держави Україна в особі Кабінету Міністрів України на рішення Печерського районного суду м. Києва від 22 березня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної та моральної шкоди поновити.
Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної та моральної шкоди ОСОБА_2 у якості позивача, як правонаступника ОСОБА_3 .
Призначити судовий розгляд вказаної справиу судовому засіданні суду апеляційної інстанції на 27 січня 2021 року на 11 год. 30 хв. в приміщенні Київського апеляційного суду.
Про день та час розгляду справи повідомити учасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя - доповідач:
Судді: